موبایل و تبلت

آموزش نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید به زبان ساده

امروزه به دلیل افزایش استفاده از اپلیکیشن های مختلف مانند شبکه های اجتماعی و… بسیاری از ما حساب های کاربری زیادی در این اپلیکیشن ها داریم و همواره نیاز داریم که بین آن ها جابجا شویم. از این رو نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید و آیفون همواره می توانند انجام بسیاری از امور را ساده تر کند. بد نیست بدانید شما به راحتی می توانید اقدام به نصب دو نسخه از یک اپلیکیشن در گوشی خود کنید تا در شرایط مختلف به استفاده از اپ های مورد نظر بپردازید. در این مقاله از تکنوسان مگ، قصد داریم روش های استفاده از دو نسخه یک اپلیکیشن روی اندروید و iOS را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نصب دو برنامه در یک گوشی سامسونگ

نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید

شرکت سامسونگ امکان نصب دو نسخه از یک برنامه در سامسونگ را فراهم کرده است و اگر گوشی‌های این شرکت خریداری کنید، می‌توانید از برخی اپ‌های خود یک کپی تهیه کرده و از این طریق دو نسخه از یک برنامه را در گوشی سامسونگ خود داشته باشید. در صورتی که قصد دارید تا در گوشی‌های سامسونگ اقدام به نصب دو ورژن از یک برنامه در اندروید کنید، نیاز است تا از قابلیت بومی این دسته از گوشی‌ها یعنی ویژگی Dual Messenger استفاده کنید. شما می‌توانید با کمک این قابلیت بومی، دو برنامه یکسان را در گوشی سامسونگ خود داشته باشید و از آن استفاده کنید.

البته موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که این ویژگی در گوشی‌های سامسونگی با اندروید 8.0 اوریو و نسخه‌های جدیدتر قابل در دسترس است و می‌توانید با کمک این ویژگی دو حساب جداگانه را در شبکه‌های اجتماعی یا اپ‌های پیام رسان داشته باشید و از یک برنامه در گوشی خود دو نسخه جداگانه داشته باشید. در صورتی که قصد دارید تا اقدام به نصب دو برنامه مشابه در گوشی سامسونگ کنید، برای انجام این کار باید به بخش تنظیمات گوشی خود بروید. سپس بر روی گزینه Advanced features بزنید و به بخش پایین صفحه آمده و گزینه Dual Messenger را انتخاب کنید.

با وارد شدن به بخش تنظیمات این ویژگی، به صورت خودکار برنامه‌هایی که در گوشی سامسونگ خود قادر خواهید بود تا دو حساب جداگانه را در گوشی خود داشته باشید، شناسایی می‌شود. شما می‌توانید برنامه‌های سازگار را در بخشAvailable Apps  مشاهده کنید.

نصب چند نسخه از یک برنامه در اندروید

پس از انتخاب برنامه‌ای که قصد دارید تا اقدام به دو نصب ورژن از آن کنید، این فرآیند به صورت خودکار صورت می‌گیرد. پس از انجام این کار شما می‌توانید به بخش اپ‌های گوشی سامسونگ خود بروید و دو آیکون از برنامه مورد نظر خود را مشاهده می‌کنید. یکی از آیکون‌ها مربوط به نسخه اصلی برنامه بوده و آیکون دیگر با استفاده از قابلیت Dual Messenger به وجود آمده است.

نصب دو برنامه در یک گوشی شیائومی

شرکت شیائومی نیز به کاربران گوشی‌های هوشمند خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند اقدام به نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید کنند. اگر قصد دارید تا اقدام به نصب دو برنامه در یک گوشی شیائومی کنید، نیاز است تا به سراغ قابلیت Dual Apps آمده و از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا فرآیند نصب دو برنامه مشابه در گوشی شیائومی را طی کنید، برای انجام این کار باید به بخش تنظیمات گوشی خود بروید. سپس از بین گزینه‌های مختلف باید روی Apps بزنید. با باز شدن این صفحه، گزینه Dual Apps به شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب این گزینه وارد صفحه نصب دو برنامه در یک گوشی شیائومی می‌شوید.

نصب دو ورژن از یک برنامه در اندروید

با انتخاب این گزینه، می‌توانید لیستی از اپلیکیشن‌هایی را ببینید که با استفاده از قابلیت Dual Apps می‌توانید از برنامه‌های مختلف کلون بسازید. پس از انتخاب برنامه مورد نظرتان، به صورت خودکار گوشی شیائومی اقدام به نصب دو ورژن از یک برنامه در اندروید می‌کند. با انجام این کار می‌توانید به صفحه اپلیکیشن‌های خود بروید و دو نسخه از برنامه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

نصب چند نسخه از یک برنامه با نصب نسخه‌های غیر رسمی

در صورتی که با استفاده از روش‌های گفته شده، نمی‌توانید اقدام به نصب چند نسخه از یک برنامه بر روی گوشی خود کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با نصب نسخه‌های غیر رسمی از یک برنامه، چندین نسخه از اپلیکیشن مورد نظر خود را بر روی گوشی تان نصب کنید. البته نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که نصب نسخه‌های غیر رسمی ممکن است مشکلات امنیتی را برای گوشی شما به وجود بیاید. به همین دلیل اگر قصد دارید تا از نسخه‌های غیر رسمی آمده و از آن استفاده کنید، نیاز است تا به سراغ اپلیکیشن‌های ایمن بیایید.

به عنوان مثال اگر قصد دارید تا یک نسخه دیگر از اپلیکیشن تلگرام را بر روی گوشی خود نصب کنید، می‌توانید به سراغ نسخه وب اپلیکیشن یا به اصطلاح PWA آمده و از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با نصب نسخه Telegram X به صورت همزمان دو تلگرام بر روی گوشی خود داشته باشید.

کلون کردن برنامه‌ها در اندروید با اپلیکیشن جانبی

در صورتی که گوشی هوشمندتان قابلیتی برای نصب دو برنامه یکسان را نداشته باشد، برای انجام نیاز است تا به سراغ اپلیکیشن‌هایی بیایید که امکان کلون کردن برنامه در یک گوشی اندروید را فراهم می‌کند. در همین راستا بخواهیم شما را با اپلیکیشن‌های مخصوص نصب دو برنامه مشابه در گوشی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اپلیکیشن Parallel Space – Multiple accounts & Two face

نصب دو ورژن از یک برنامه در اندروید

یکی برنامه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به کلون سازی از یک اپلیکیشن کنید، Parallel Space – Multiple accounts & Two face است. این اپلیکیشن جذاب به نحوی است که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید نسخه دومی از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌هایی نظیر فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام را در گوشی خود به وجود آمده و از آن استفاده کنید.

اپلیکیشن Super Clone – App Cloner for Multiple Accounts

کلون کردن برنامه در یک گوشی اندروید

از دیگر برنامه‌هایی که برای نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید می‌توانید از آن استفاده کنید، Super Clone – App Cloner for Multiple Accounts است. در صورتی که گوشی شما از قابلیت نصب دو برنامه مشابه در گوشی پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید با کمک این نرم افزار، اقدام به ساخت نسخه دوم شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها بر روی گوشی خود کنید. یکی از ویژگی‌های مهمی که این نرم افزار دارد آن است که شما می‌توانید آیکون اپ کلون سازی شده را شخصی سازی کنید تا بتوانید به سرعت این اپلیکیشن را شناسایی کنید.

اپلیکیشن Lucky Patcher

Lucky Patcher یکی از برنامه‌هایی است که از آن می‌توانید برای دور زدن محدودیت‌های مختلف اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. Lucky Patcher به شما امکان مود کردن بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها را می‌دهد. همچنین لازم به ذکر است که این اپلیکیشن امکان نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید را به شما ارائه می‌دهد. البته نکته‌ای که برای استفاده از این اپلیکیشن باید به آن توجه کنید این است که Lucky Patcher از برخی از اپلیکیشن‌ها برای کلون سازی پشتیبانی نمی‌کند. به همین دلیل اگر قصد نصب دو برنامه مشابه در گوشی را دارید، باید شانس خود را امتحان کنید.

نصب دو نسخه از یک برنامه در سامسونگ

برای استفاده از این اپلیکیشن تنها باید برنامه را باز و از بین لیست کامل اپلیکیشن‌های داخل گوشی خود که در داخل Lucky Patcher به شما نمایش داده می‌شود، نیاز است تا برنامه‌ای که قصد دارید تا از آن کلون سازی کنید را انتخاب کرده و سپس در منو ظاهر شده گزینه Clone Application را انتخاب کنید. با انجام این کار یک کپی از برنامه مورد نظر شما در داخل کارت SD دستگاه به وجود می‌آید و می‌توانید از آن استفاده کنید.

نصب دو برنامه در یک گوشی آیفون

در صورتی که از محصولات اپل و گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید، باید به این موضوع توجه کنید که به صورت مستقیم از داخل سیستم عامل iOS امکان نصب چند نسخه از یک برنامه در ایفون وجود ندارد. در این بین یکی از سوالات مهمی که کاربران گوشی‌های آیفون مطرح می‌کنند این است که چگونه از یک برنامه دوتا داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید اقدام به نصب دو برنامه مشابه در گوشی آیفون کنید. اگر بخواهیم شما را با این اپلیکیشن‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اپلیکیشن PARALLEL SPACE

بهترین اپلیکیشن کلون اپ iOS

اپلیکیشن PARALLEL SPACE یکی از شناخته شده ترین برنامه‌های ساخت کلون است که با استفاده از آن می‌توانید هم در گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌های اقدام به ایجاد کلون از برنامه مورد نظر خود کنید. پس از نصب این برنامه، شما می‌توانید اقدام به انتخاب برنامه مورد نظر خود کرده و فرآیند کلون سازی از این برنامه‌ها را انجام دهید.

اپلیکیشن Dual Space

نصب چند نسخه از یک برنامه در ایفون

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که برای کاربران IOS و اندروید بوده و امکان ساخت کلون از برنامه‌ها را فراهم می‌کند، Dual Space است. در صورتی که گوشی آیفون دارید، می‌توانید از طریق نرم افزار اپ استور اقدام به دانلود این برنامه کنید. ویژگی‌های عالی که این برنامه دارد، حجم کم آن و سادگی رابط کاربری آن است که باعث می‌شود تا بتوانید به سرعت برنامه‌های مورد نظر خود را کلون کرده و از این نرم افزارها دو نسخه داشته باشید. ویژگی مهم دیگری که برنامه Dual Space دارد این است که از اکثر اپلیکیشن‌ها پشتیبانی می‌کند و این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید بدون محدودیت اقدام به نصب دو برنامه مشابه در آیفون خود کنید.

اپلیکیشن Multi Social

نصب دو برنامه در یک گوشی شیائومی

یکی دیگر از بهترین برنامه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن چندین اپلیکیشن مختلف را بر روی گوشی خود نصب کنید، Multi Social است. اپلیکیشن Multi Social هم در گوشی‌های اندرویدی و هم در آیفون‌ها قابل نصب است. با این اپلیکیشن شما می‌توانید چندین نسخه از برنامه‌های مورد نظر خود را داشته باشید و از این طریق چندین نسخه و اکانت در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب از تکنوسان مگ به این سوال پاسخ دادیم که چگونه یک برنامه را دوبار نصب کنیم؟ توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید از یک اپلیکیشن بر روی گوشی خود چند نسخه مختلف داشته باشید و از این طریق چند اکانت گوناگون داشته باشید. در صورتی که تجربه و دیدگاهی در مورد نصب دو برنامه مشابه در گوشی هوشمند دارید، می‌توانید نظرات خود را با در بخش کامنت‌ها به اشتراک گذاشته و از این طریق به سایر افراد کمک کنید تا مشکلات خود را برطرف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا