سایر

راهنمای خرید و معرفی انواع جامدادی موجود در بازار

جامدادی یکی از پرکاربرد ترین لوازم تحریر بازار محسوب می شود و از کودکان گرفته تا دانشجویان و حتی نقاشان از آن استفاده می کنند. این وسیله برای نظم دادن و حمل مداد، خودکار تراش، مداد رنگی و… استفاده می شود. با استفاده از جامدادی علاوه بر اینکه می توانید به مداد ها و سایر نوشت ‌افزارهای خود نظم ببخشید، می توانید از گم شدن آنها نیز ممانعت به عمل بیاورید.

امروزه شاهد وجود تنوع بسیار بالایی از انواع مختلف جامدادی در سطح بازار هستیم و همین موضوع سبب شده تا متناسب با هر نوع سلیقه ای یک جامدادی ایده آل در بازار وجود داشته باشد. البته وجود تنوع بالای این محصول میتواند انتخاب را کمی سخت کند و کاربران را به هنگام خرید دچار سردرگمی نماید.

راهنمای خرید جامدادی

به همین خاطر اگر قصد خرید جامدادی را دارید پیشنهاد میکنیم خواندن راهنمای خرید جامدادی را از دست ندهید. چرا که در این راهنما نکات خوب و مثبتی در خصوص خرید یک جامدادی خوب و ایده آل برای شما عنوان شده و برخی از باکیفیت ترین و پرفروش ترین انواع جامدادی موجود در بازار نیز معرفی شده است. تا انتهای این مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

راهنمای خرید و انواع جامدادی

نکات مهم در خرید جامدادی

در حین خرید جامدادی می بایست به یکسری نکات دقت کنید تا بتوانید یک محصول خوب و ایده آل را خریداری نمایید. البته نوع جامدادی که انتخاب می نمایید می بایست متناسب با کاربرد مد نظر شما باشد. مثلاً جامدادی ای که توسط دانش‌آموزان انتخاب و خریداری میشود با جامدادی هایی که توسط طراحان و نقاشان انتخاب می شود از نظر خصوصیات و ویژگی کاملاً متفاوت می‌باشد.

چرا که طراحان و نقاشان به دلیل اینکه با ابزارها و قلم های مختلف سر و کار دارند، ممکن است جامدادی هایشان در اثر برخورد این ابزارها دچار رنگ خوردگی و کثیفی شود و این افراد می بایست جامدادی را خریداری نمایند که از قابلیت شستشو برخوردار هستند. اما این موضوع در خصوص جامدادی های مورد استفاده توسط دانش آموزان چندان دارای اهمیت نیست. دقت کنید که اگر قصد خرید جامدادی برای افراد در سن پایین‌تر را دارید بهتر است جامدادی هایی که وزن سبک تری دارند را انتخاب نمایید تا کودکان به هنگام حمل و نقل آن دچار مشکل نشوند. خوشبختانه رنگ بندی های جذاب و شادی از انواع مختلف جامدادی برای گروه سنی کودک توسط تولیدکنندگان مختلف تولید و به بازار عرضه شده است.

خصوصیات یک جامدادی ایده آل

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم امروزه شاهد وجود انواع مختلفی از جامدادی در سطح بازار هستیم که این جامدادی ها از جهات مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین هنگامی که شما برای خرید جامدادی به بازار مراجعه می کنید این محصول را در طرح، اندازه، جنس و رنگ های مختلفی مشاهده خواهید کرد. در ادامه این بخش ویژگی ها و نکات مهمی که قبل از خرید جامدادی باید در نظر بگیرید را با یکدیگر بررسی میکنیم:

کاربری جامدادی

در هنگام خرید جامدادی حتما می بایست نوع کاربری خود از جامدادی را مشخص کنید تا بتوانید از بین مدل‌های موجود، مدلی را که برای کاربرد مد نظر شما مناسب تر میباشد را انتخاب نمایید. تعیین جنس جامدادی وابستگی بالایی به نوع اقلامی که قرار است درون جامدادی قرار داده شود دارد. مثلاً اگر شما می خواهید چند خودکار و مداد معمولی را درون جامدادی قرار دهید می توانید جامدادی های ارزان قیمت پارچه ای که دارای رنگ بندی های جذاب و مختلفی نیز می باشند برای این کار انتخاب نمایید.

کاربری جامدادی

این جامدادی ها علاوه بر قیمت پایین دارای وزن سبک و ابعاد جمع و جوری هستند و فضای زیادی از کیف شما را اشغال نخواهند کرد. اما اگر قرار است خودنویس های گران قیمت را در جامدادی قرار دهید پیشنهاد میکنیم جامدادی هایی که جنس بدنه آن ها مستحکم تر و مقاوم تر می باشد را خریداری نمایید تا از وارد شدن خط و خش یا آسیب رسیدن به این لوازم پیشگیری کنید.

امروزه نوع خاصی از جامدادی ها به بازار عرضه شده که این جامدادی ها دارای طراحی سازمان یافته هستند و درون هر بخش از آنها یک ابزار به خصوص را میتوانید جایگذاری کنید تا از مخدوش شدن لوازم به وسیله یکدیگر نیز پیشگیری به عمل بیاورید. معمولاً قیمت این جامدادی ها نسبت به جامدادی های پارچه ای بیشتر است و برای خرید آن می بایست مبلغ بیشتری هزینه کنید.

افرادی که درون جامدادی های خود ابزارهای مختلف طراحی را قرار می دهند نیز بهتر است جامدادی های سایز بزرگ جنس پارچه ای را برای این کار انتخاب نمایند. این جامدادی ها میتوانند تعداد زیادی ابزار را درون خود جای دهند و از قابلیت شستشو نیز برخوردار می باشند. در انتخاب طرح جامدادی نیز به گروه سنی مصرف کننده آن دقت کنید و طرحی را که متناسب با سن مصرف کننده می باشد برای خرید انتخاب نمایید. خوشبختانه تولیدکنندگان با تولید طرح های متنوع دست مشتریان را در خصوص انتخاب طرح ایده آل کاملاً باز گذاشته اند.

ابعاد جامدادی

ابعاد جامدادی

همانطور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره نمودیم، امروزه جامدادی ها در ابعاد مختلفی به بازار عرضه می شوند تا هر شخص به تناسب مقدار لوازمی که قرار است درون جامدادی قرار دهد یک جامدادی با ابعاد متناسب را خریداری نماید. معمولاً سایز استاندارد جامدادی ۵ تا ۷ اینچ (12 تا 17 سانتی متر) با ارتفاع ۲ اینچ (5 سانتی متر) می باشد. اما هیچ استاندارد مشخصی برای سایز وجود ندارد و هر شخص می بایست سایز درست جامدادی را متناسب با مقدار نوشت ‌افزارهای خود مشخص کند.

محفظه ها و بخش های مختلف جامدادی

انواع جامدادی برای دانش آموزان

به جز جامدادی های معمولی تک بخشی، اغلب جامدادی های موجود در بازار دارای بخش های مختلفی هستند که از یکدیگر کاملا تفکیک شده اند و شما می توانید درون هر یک از این بخش ها به تفکیک نوشت افزارهای مختلف خود را قرار دهید تا در حین نیاز بتوانید بدون تعلل، نوشت افزار مورد نیازتان را از جایگاه مربوطه خارج نموده و از آن استفاده نمایید. با افزایش تعداد بخش های جامدادی، قابلیت تفکیک نوشت افزار ها از یکدیگر بیشتر میشود و نظم ترتیب بیشتری به جامدادی می بخشد.

البته تولید جامدادی های تک بخشی هزینه کمتری را برای تولیدکنندگان به دنبال دارد و قیمتی که برای فروش جامدادی های سازمان دهنده در نظر گرفته شده نسبت به جامدادی های تک بخشی بیشتر است. از سوی دیگر با افزایش تعداد محفظه های جامدادی، وزن محصول نیز بیشتر می‌شود. بنابراین در حین خرید این محصول حتما به رده سنی که قرار است از جامدادی استفاده کند نیز توجه کنید و از خرید جامدادی های خیلی سنگین برای گروه‌های سنی پایین تر پیشگیری به عمل بیاورید.

ارگونومی جامدادی

انواع جامدادی برای مدرسه

جامدادی هایی که برای تولید آنها اصول ارگونومی رعایت شده باشد جامدادی های کاربردی تری هستند و دقیقا مطابق با نیاز مصرف کنندگان می باشند. این جامدادی ها به دلیل رعایت استانداردهای مربوطه محصولات بهتری برای استفاده به شمار می آیند. مثلاً در طراحی جامدادی های ارگونومیک برای گروه های سنی پایین همواره کم وزن بودن محصول مد نظر قرار گرفته می شود.

جنس جامدادی

امروزه برای تولید جامدادی از متریال های مختلفی نظیر فلز، چوب، پارچه، مقوا و چرم استفاده می شود. در ادامه به صورت مختصر به توضیح هر یک از این جامدادی ها خواهیم پرداخت:

جامدادی چوبی

جامدادی چوبی

جامدادی های چوبی اغلب به صورت یک جامدادی رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً از آنها برای نگهداری نوشت افزار های مختلفی نظیر مداد و خودکار استفاده می شود. این جامدادی ها به دلیل ظاهر شیک و زیبایی که دارند معمولا بر روی میز کار مدیران استفاده می‌شوند و از آنها برای نگهداری نوشت افزار های لوکسی نظیر خودنویس های گران قیمت استفاده می شود. جامدادی های چوبی وزن نسبتا بالایی دارند و به همین خاطر توصیه می‌شود از این جامدادی ها برای استفاده روزانه و حمل در کیف پیشگیری به عمل بیاورید.

جامدادی مقوایی

جامدادی مقوایی

جامدادی های مقوایی برای نگهداری انواع مختلف مداد کاربرد دارند. البته این محصولات در مقابل عوامل مختلف از آسیب پذیری بالایی برخوردار می باشند و چنانچه در مجاورت رطوبت قرار بگیرند خیلی زود خراب می‌شوند. بنابراین در حفظ و نگهداری این جامدادی ها می بایست بسیار کوشا باشید.

جامدادی پارچه ای

جامدادی پارچه ای

یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین انواع جامدادی موجود در بازار جامدادی پارچه ای می باشد. جامدادی های پارچه ای جزو پرفروش ترین جامدادی های موجود در بازار هستند که در طرح های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. این جامدادی ها به دلیل دارا بودن قابلیت شستشو می توانند گزینه ایده آلی برای استفاده روزمره محسوب شوند.

جامدادی چرمی

جامدادی چرمی

جامدادی های چرمی معمولاً برای نگهداری خودکارها و خودنویس های قیمتی و ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرند. قیمتی که برای عرضه این جامدادی ها در نظر گرفته شده نسبتاً بالا می باشد و برای بستن این جامدادی ها از متریال های مختلفی نظیر زیپ، دکمه یا بند استفاده میشود.

جامدادی فلزی

بهترین جامدادی دخترانه

یکی دیگر از انواع جامدادی موجود در بازار جامدادی فلزی می باشد. این نوع جامدادی دارای مقاومت بدنه بالایی هستند و از آنها می توان برای نگهداری نوشت افزار های مختلف استفاده کرد. این جامدادی ها معمولا به صورت تک محفظه تولید می شوند و از قابلیت تفکیک نوشت افزارهای مختلف برخوردار نیستند.

جامدادی پلاستیکی

جامدادی پلاستیکی

جامدادی پلاستیکی جزو پرفروش‌ترین انواع مختلف جامدادی به شمار می‌رود. چرا که این جا مدادی ها دارای محفظه های مختلفی هستند و می‌توانید نوشت‌افزارهای خود را به تفکیک درون آن قرار دهید. جامدادی های پلاستیکی معمولاً توسط گروه‌های سنی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

جمع بندی

در این مقاله انواع مختلف جامدادی موجود در بازار را به شما کاربران گرامی معرفی نمودیم و با ارائه یک راهنمای خرید سعی کردیم تا به خوانندگان کمک کنیم تا بتوانند یک جامدادی خوب و ایده آل که با نیاز آنها سازگاری بیشتری دارد را خریداری نمایند. به دلیل استفاده از متریال های مختلف برای تولید جامدادی، قیمتی که برای فروش آنها در نظر گرفته شده کاملاً متفاوت میباشد. البته در تعیین قیمت جامدادی علاوه بر جنس جامدادی، موارد دیگری نیز تاثیرگذار هستند که از آن جمله می توانیم به تعداد محفظه ‌های جامدادی نیز اشاره نماییم.

امروزه برندهای مختلفی به کار تولید جامدادی مشغول هستند که هر یک از آنها تولیدات متنوعی را به بازار عرضه نموده اند. شما خرید کدام یک از انواع مختلف جامدادی را به کاربران توصیه می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران کمک کنید تا بتوانند یک جامدادی خوب و با کیفیت برای استفاده شخصی خریداری نمایند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام
    معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا