اکسسوری و گجت

مراحل تعویض باتری هندزفری سامسونگ U Flex + ویدئو آموزشی

یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع هندزفری های بلوتوثی گردنی، هندزفری های سامسونگ مدل U Flex هستند که به دلیل طراحی خوب و راحت خود مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. به همین دلیل مدل های فیک این هندزفری در بازار خیلی زیاد شده و یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اکثر مدل های هندزفری یو فلکس اتفاق بیفتد، خرابی باتری آنها است. پس از این اتفاق خیلی از افراد تصور می کنند که هندزفری به کلی خراب شده است، درحالیکه تنها با تعویض باتری می توان از آنها دوباره استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه تعویض باتری هندزفری سامسونگ U Flex را به صورت مرحله به مرحله و به همراه ویدئو به شما آموزش دهیم. با تکنوسان مگ همراه باشید.

تعویض باتری هندزفری گردنی Level U Flex

آموزش تعویض باتری هندزفری سامسونگ U Flex

تعویض باتری هندزفری سامسونگ U Flex کار پیچیده ای نیست و در صورت داشتن ابزار مورد نیاز، می توانید باتری آن را خودتان از برد جدا کرده و باتری جدید را جایگزین آن کنید. در این بخش ویدئو آموزش تعمیر هندزفری سامسونگ U Flex را قرار داده ایم.

مراحل تعویض باتری هندزفری یو فلکس

ابزار مورد نیاز برای تعویض باتری هندزفری گردنی U Flex یک قاب باز کن و هویه است تا قاب محفظه قرارگیری باتری را باز کرده و آن باتری جدید را جایگزین باتری قدیمی کنید. در ادامه طریقه تعویض باتری این هندزفری را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم:

1- باتری هندزفری U Flex در زیر قاب سمت چپ هندزفری قرار دارد و با باز کردن قاب آن می توان به باتری هندزفری دسترسی داشت. در اولین قدم نیاز است که درپوش قاب سمت چپ هندزفری را باز کنید. برای باز کردن درپوش می توانید آن را از قسمت جلویی قاب باز کنید، البته اگر دوست ندارید که روی قسمت جلویی قاب خط و خش بیفتد، می توانید قاب را از قسمت عقب باز کنید. برای این کار کمی دور قاب را با دست فشار دهید تا شکاف بین دو قسمت قاب معلوم شود. حالا قاب باز کن (یا هر وسیله دیگری که دارای سر نازک و پهن باشد و در بین شکاف قاب و درپوش قرار گیرد) را در قسمت شکاف قرار دهید و با کمی فشار درپوش را جدا کنید.

2- اکنون در زیر قاب باتری را مشاهده می کنید که به وسیله دو سیم به برد اصلی متصل شده اند. با نوک هویه به آرامی محل اتصال دوسیم را گرما دهید تا هر دوسیم از برد جدا شوند. حالا می توانید باتری خراب را از هندزفری خارج کنید.

3- برای تهیه باتری هندزفری level U Flex باید یک باتری هم سایز و با ظرفیت مشابه با باتری اصلی هندزفری تهیه کنید. اگر موفق به این کار نشدید، می توانید از سایر باتری های هندزفری خانواده لول یو سامسونگ مانند هندزفری Level U Pro استفاده کنید. همچنین برای خرید باتری هندزفری Level U Flex می توانید به این صفحه از فروشگاه تکنوسان مراجعه کنید.

4- پس از خارج کردن باتری معیوب، وقت جایگزینی باتری جدید و اتصال آن به برد است. برای اتصال باتری جدید به برد باید سیم های باتری را با هویه به برد لحیم کنید. دقت کنید که روی خود برد معمولا قطب مثبت و منفی مشخص شده است و باید طبق همان سیم متصل به قطب مثبت و منفی باتری را به برد متصل کنید. همچنین در هنگام اتصال سیم ها به این نکته دقت کنید که در پشت برد یک سری سیم به برد وصل شده اند که با گرما ممکن است از برد جدا شوند و هنگام اتصال سیم های باتری جدید حواستان به این سیم ها باشد که از برد جدا نشوند.

5- پس از اتصال باتری به برد و قرار دادن آن در جای خود، درپوش قاب را برداشته و با یک فشار کوچک آن را ببندید. اکنون کار تعویض باتری هندزفری تمام شده و می توانید از هندزفری خود استفاده کنید.

جمع بندی

امیدواریم با استفاده از آموزش تعویض باتری هندزفری سامسونگ U Flex توانسته باشید که باتری هندزفری خود را تعویض و باتری جدید جایگزین کنید. در صورتی که هرگونه سوال و ابهامی در زمینه تعویض باتری هندزفری یو فلکس و تعمیر آن دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک گذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا