اکسسوری و گجت

آموزش تعمیر هدفون بلوتوثی نیا (NIA) + ویدئو

هدست و هدفون از محبوب ترین اکسسوری های موبایل و کامپیوتر هستند و مانند هر وسیله الکتریکی دیگری بعد از استفاده های طولانی مدت، ممکن است دچار مشکل و خرابی شوند و مجبور شویم که یک هدفون جدید را جایگزین آن کنیم. اما با یادگیری بعضی نکات نیازی به خرید یک هدفون جدید نداریم و می توان با یادگیری مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی، از همان محصول معیوب قبلی دوباره برای مدت ها استفاده کرد. هدفون NIA یکی از پر فروش‌ترین هدفون ها در بازار ایران است که اگر خود شما تا به حال یکی از آن‌ها را نداشته‌اید، قطعاً این هدفون بلوتوثی را در دست اطرافیان و دوستان خود دیده‌اید. دلیل محبوبیت بالای هدفون های نیا در ایران را می توان در قیمت مناسب، تنوع رنگ بندی و کیفیت صدای خوب این محصولات، جستجو کرد.

مشکلات بوجود آمده برای هدفون نیا را در سه بخش می توان تقسیم کرد:

 1. باتری و عدم نگهداری شارژ
 2. خش خش کردن و مشکلات صدا
 3. قطع شدن سوکت شارژ و عدم امکان شارژ صحیح

برای آموزش تعمیر هدفون NIA سه ویدیو مجزا به زبان ساده در ادامه مقاله قرار گرفته که از صفر تا صد مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی نیا، برای افراد حتی مبتدی، در این ویدئوها بیان شده است.

تعویض باتری هدفون نیا

تمامی باتری‌هایی که در ابزار و وسایل مختلف به کار می‌روند، عمر مفیدی دارند و این موضوع تنها محدود به یکسری از وسایل خاص نیست؛ باتری هدفون نیا هم از این قاعده مستثنی نبوده و آن هم عمر مفیدی دارد. اما بعضاً با وقوع برخی موارد، بسیاری از کاربران به اشتباه گمان می‌کنند که «خود هدفون بلوتوث خراب شده است»، در صورتی که چنین نیست. مواردی از قبیل:

 • خاموش شدن هدفون پس از شارژ کامل
 • دیر شارژ شدن هدفون
 • قطع شدن اتصال با گوشی یا…
 • زود خالی شدن باتری

ممکن است پیش بیایند و باعث شوند که تصور کنید هدفون شما خراب شده است. اما در بسیاری از موارد، با راهکارهای ساده می‌توان این مشکلات را مرتفع کرد و مانع از خرید هدفون بلوتوثی دیگر شد.

در ویدئو زیر، نحوه تعویض باتری هدفون نیا را خواهیم دید.

 

در این ویدئو یک مدل از هدفون NIA به عنوان نمونه استفاده شده است، اما مراحل تعویض باتری هدفون نیا X2، نیا X3، نیا Q8 و مدل‌های دیگر این هدفون یکسان است و تقریباً اصول مشابه و مشترکی دارد.

البته اگر هنوز کاملا مطمئن نیستید که آیا باتری هدفون شما خراب شده است یا خیر، می توانید مراحل زیر را انجام دهید و زمانی که به قسمت باتری دسترسی پیدا کردید، مشاهده کنید که آیا باتری هدفون شما باد کرده است و یا ظاهر آن کاملا سالم می باشد. اگر باد کرده باشد، قطعا عمر آن تمام شده و به منظور تعمیر هدفون بی سیم نیاز به باتری جدید دارید.

مراحل تعویض باتری هدفون بلوتوثی نیا

در این جا لازم است ذکر کنیم که تنها گوشی چپ هدفون نیا را برای تعویض باطری باز می کنیم. زیرا باتری در این قسمت قرار دارد.

ابتدا ابر گوشی چپ را جدا می کنیم و سپس پیچ های روی هدفون را باز می کنیم. برای باز کردن پیچها باید از پیچ گوشتی استفاده کنیم که قسمت نوک آن متناسب با اندازه پیچ ها باشد.

پس از باز کردن پیچ ها، حالا نوبت برداشتن دریچه پلاستیکی می باشد. وقتی دریچه را جدا می کنیم، می توان باتری را مشاهده کرد.

برای اینکه سیم های مثبت و منفی استفاده شده در باتری با هم اتصالی برقرار نکنند، معمولا به وسیله نوارهای چسب از همدیگر فاصله پیدا کرده اند و به این وسیله قسمت اتصال سیم ها را عایق می کنند. بنابراین باید چسب ها را از روی سیم ها جدا کنید که کاملا کار راحتی می باشد.

حالا نوبت جدا کردن باتری از هدفون رسیده است. برای جدا کردن به یک هویه لحیم کاری نیاز داریم؛ زیرا سیم های باتری به سیم های هدفون با قلع لحیم شده است. هویه را بر روی محل لحیم قرار می دهیم تا قلع ها، حالت مذاب پیدا کنند و بتوانیم سیم ها را از همدیگر جدا کنیم.

پس از جدا کردن باتری خراب شده، باتری جدید را جایگزین می کنیم. نکته قابل توجه این است که باتری جدید می تواند از باتری قبلی ظرفیت بیشتری داشته باشد. تنها موردی که باید حواستان باشد، ابعاد باطری جدید در داخل گوشی هدفون به راحتی قرار بگیرد و از فضای خالی داخل گوشی بزرگ تر نباشد.

پس از جایگزین کردن باتری جدید، حالا باید سیم های آن را به سیم های هدفون لحیم کنیم. برای این کار ابتدا سیم های قرمز رنگ هدفون و باطری را با هم لحیم می کنیم. زیرا جریان مثبت در تمام هدفون های نیا قرمز رنگ می باشد. پس از متصل کردن سیم های مثبت، نوبت لحیم سیم های منفی می رسد که می توانند دارای هر رنگی باشند.

دیگر به هویه احتیاجی نداریم و کافی است که برای عایق کردن سیم ها و همینطور جدا نگه داشتن سیم های مثبت و منفی، قسمت های محل اتصال آنها را با چسب نواری بپوشانیم.

تقریبا مراحل تعمیر هدفون تمام شده است! فقط باید باتری را داخل گوشی قرار دهیم و می توانیم برای اینکه باتری در داخل هدفون جابجا نشود، با چسب مکان آن را ثابت کنیم. سپس قسمت پلاستیکی که جدا کرده بودیم را بر روی گوشی می گذاریم و پیچ های آن را می بندیم. البته در هنگام جای گذاری و چرخاندن پیج ها، با دقت این کار را انجام دهید تا هرز نشوند.

برای قرار دادن ابر نیز باید از قسمتی که یک شیار بر روی گوشی هدفون قرار دارد، بخشی از ابر را وارد کنیم و سپس ابر را می چرخانیم تا تمام آن از طریق شیار بر روی گوشی قرار بگیرد.

اکنون می توانیم از هدفون استفاده کنیم و برای اینکه آگاه شویم آیا تمام مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی نیا را درست اجرا کرده ایم یا خیر، هدفون را روشن می کنیم. در صورت درست انجام دادن مراحل قبلی، هدفون باید روشن شود و کار کند.

برای پیدا کردن باتری کافی است مدل مورد نظر خود را در قسمت سرچ بالای سایت تکنوسان وارد کرده تا آن را بیابید و یا با کلیک بر روی لینک قرار داده شده، تمام باتری‌های موجود در سایت تکنوسان را مشاهده کنید:

خرید باتری تعمیری هدفون

تعویض اسپیکر هدفون نیا NIA

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هدفون تان دچار قطعی صدا و خش خش شده باشد. در اینجا قرار است ابتدا مواردی که باعث چنین اشکالاتی در صدا می شود را پیدا کنیم و سپس راهکارهایی جهت رفع مشکل ها بیان می کنیم.

مراحل تشخیص خرابی اسپیکر در هدفون های بلوتوث نیا

قبل از بررسی ابتدا باید بدانیم آیا هر دو گوشی قطع و یا خش خش می کند یا فقط یکی از گوشی ها مشکل صدا را دارد. اگر یکی از گوشی ها مشکل داشت، ابتدا باید سیم های بیرونی که قابل مشاهده می باشد و بدنه را به دو گوشی متصل کرده، بررسی کنیم. برای انجام بررسی ما یک موزیک پخش می کنیم. حالا به تکان دادن سیم های هدفون می پردازیم. اگر در چنین صورتی مشکل صدا برطرف شد، یعنی سیم های هدفون مشکل دارد و باید سیمی که دو گوشی را به هم متصل کرده، تصویض شود و ارتباطی به اسپیکرها ندارد.

اما اگر مشکل مان برطرف نشود، حالا به بررسی مورد دوم می رسیم و باید گوشی سمت راست را باز کنیم. حتی اگر گوشی سمت چپ هم صدا نداشته باشد اول باید گوشی راست را باز کنیم. زیرا برد صدا در این قسمت قرار دارد.

برای باز کردن هدفون، ابر روی گوشی را جدا می کنیم و سپس پیچ هایی که قرار دارد را باز می کنیم. حالا نوبت به جدا کردن درپوش پلاستیکی می باشد.

بعد از جدا کردن درپوش پلاستیکی، به برد دسترسی پیدا می کنیم. ابتدا یک بررسی کلی انجام می دهیم تا ببینیم آیا جایی از برد دارای کنده شدن اتصالات و یا موارد مشابه دیگری می باشد یا خیر. زیرا یکی از دلایلی که می تواند مشکل صدا بوجود بیاید، قطع شدن محل اتصال سیم ها از برد می باشد.

اگر مشکلی در برد صدا ندیدیم و به طور مثال گوشی چپ صدا نداشته باشد، برای تعمیر هدفون اکنون باید گوشی سمت چپ را بررسی کنیم.

برای بررسی و تست گوشی سمت چپ، مراحلی را که جهت باز کردن گوشی راست انجام دادیم، مانند همان را برای گوشی چپ تکرار می کنیم. سپس سیم هایی که به هم متصل هستند را نگاه می کنیم تا ببینیم آیا اشکال صدا در این جا پیدا می شود و یا باید مراحل را ادامه بدهیم. اگر در این قسمت هم قطع شدگی وجود نداشته باشد، در اینجا دو احتمال وجود دارد:

اول اینکه احتمال دارد مشکل صدا مربوط به خروجی که از برد اصلی به گوشی چپ آمده باشد و اگر این قسمت هم سالم بود، احتمال دوم صدق می کند که با خرابی اسپیکر و تعویض آن رو به رو هستیم.

برای اینکه بفهمیم آیا خروجی صدا ایراد دارد یا خیر، می توانیم اسپیکر راست که سالم می باشد را با استفاده از هویه، از محل اتصال سیم ها جدا کنیم و به جای اسپیکر چپ قرار بدهیم. برای انجام تست یک موسیقی اجرا می کنیم. اگر صدا برقرار شد، یعنی مشکل از اسپیکر می باشد و اگر هنوز صدا نداشتیم، یعنی ایراد از خروجی صدا می باشد و باید قطعات مربوطه که بر روی برد نصب می باشد، بررسی شود.

در اینجا فرض می گیریم پس از جایگزین کردن اسپیکرها صدا برقرار می شود و حال نوبت به تعویض اسپیکر خراب با اسپیکر سالم می رسد.

مراحل تعویض اسپیکر در هدفون های بلوتوث نیا

برای این کار، اگر از قبل هدفونی با برند نیا دارید که آن هم یکی از دو اسپیکر آن سالم می باشد، می توانید از اسپیکر آن هم استفاده کنید. معمولا مدل هایی از هدفون نیا که در رده قیمت های مشابه هستند، کیفیت اسپیکرهایی که در آن ها به کار رفته نیز یکسان است و آنها را می توان به جای همدیگر استفاده کرد.

اما اگر قصد دارید که یک اسپیکر تهیه کنید ولی از مدل اسپیکر قبلی اطلاعی ندارید، جهت آگاهی از مشخصات اسپیکر قبلی می توانید به مواردی که بر روی بدنه اسپیکر درج شده مراجعه کنید.

در برخی از مدل ها، بر روی بدنه اسپیکر چیزی درج نشده است و در چنین مواردی کار قدری مشکل می شود، زیرا یا برای پیدا کردن مدل اسپیکر به احتمال زیاد باید در اینترنت جستجو کنید. اما راهکار دیگری که در برخی موارد جواب می دهد این است که با توجه به قیمت هدفونی که خریداری کرده اید، قیمت اسپیکر آن را به صورت حدودی محاسبه کنید و در آن محدوده قیمت یک اسپیکر دیگر تهیه کنید.

اگر برای شما یکسان بودن صدای دریافتی مهم می باشد، می توانید دو اسپیکر آن را همزمان عوض کنید.

اکنون که اسپیکر مورد نظرمان را تهیه کرده ایم، نوبت به تعویض اسپیکر جدید با اسپیکر قبلی رسیده است. در ابتدا باید با استفاده از وسایلی مثل قاب باز کن که دارای سرهای تخت می باشد، اسپیکر خراب را از بدنه پلاستیکی که با چسب به آن وصل شده است جدا کرد.

برای اینکه بدنه پلاستیکی که اسپیکر در آن قرار می گیرد آسیب نبیند، سعی کنید برای جدا کردن ابتدا از چندین طرف محل اتصال چسب ها را قطع کنید تا در هنگام برداشتن اسپیکر بدنه پلاستیکی دچار آسیب و شکستگی نشود. وقتی در حال جدا کردن اسپیکر هستید، اگر سیم هایی که از برد آمده و نمی گذارد که اسپیکر را به راحتی در دست بگیرید، می توانید با هویه محل اتصال سیم ها را جدا کنید.

پس از جایگزین کردن اسپیکر جدید تقریبا مراحل کار تمام شده است و باید اسپیکر را در جای پلاستیکی قرار دهیم و برای ثابت نگه داشتن آن ، می توانیم از چسب های مایعی استفاده کنیم.

سپس پیچ هایی که باز کرده ایم، دوباره می بندیم و در آخر برای قرار دادن ابر بر روی گوشی از قسمت شیاری که بر روی بدنه گوشی قرار دارد، بخشی از ابر را وارد می کنیم، سپس ابر را آرام آرام می چرخانیم تا تمام ابر، بر روی گوشی قرار بگیرد.

حالا نوبت تست مجدد می باشد و اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید، تعمیر هدفون بلوتوثی نیا با موفقیت انجام شده و می توانید از هدفون خود با اسپیکرهای جدید آن استفاده کنید و دیگر نیازی به خرید هدفون جدید نخواهید داشت.

تعویض سوکت هدفون بلوتوثی نیا NIA

شاید برای شما پیش آمده باشد که سوکت شارژر هدفون تان پس از مدتی استفاده کردن از جای خودش کنده شود و یا وقتی شارژر را به آن متصل می کنید با کیفیت مطلوب شارژ نکند و یا اصلا چراغ شارژ آن روشن نشود. یکی از دلایل اصلی نیاز به تعمیر هدفون بی سیم، همین معضل خراب شدن سوکت شارژ هدفون است که البته با مشاهده ویدئو زیر به راحتی قابل تعمیر است.

مراحل تعویض سوکت در هدفون های بلوتوث نیا

برای تعمیر هدفون بلوتوث نیا، ابتدا گوشی مورد نظری که سوکت شارژر در بدنه آن قرار دارد را در دست می گیریم و ابر آن را جدا کرده و شروع به باز کردن پیج های آن می کنیم.

وقتی تمام پیچ ها باز شد، حالا درپوش پلاستیکی را از روی قسمت دیگر جدا می کنیم. اکنون باید به برد هدفون دسترسی داشته باشیم. در این زمان معمولا به وسیله دو پیچ، مدار هدفون به بدنه متصل شده است که برای جدا سازی مدار از بدنه باید آن پیچ ها را هم باز کنیم.

پس از باز کردن پیچ های برد هدفون، زمان جدا کردن سوکت معیوب می باشد. بیشتر سوکت های به کار رفته در هدفون ها معمولا سوکت های میکرو یو اس بی یا همان اندرویدی می باشد. با اینکه ما در اکثر مدل های سوکت ها تفاوت خاصی مشاهده نمی کنیم، اما ممکن است که از لحاظ ظاهری و نحوه اتصالشان به برد ها تفاوت هایی وجود داشته باشد.

به طور مثال چند نوع از انواع مختلف سوکت ها را می توانیم بر مبنای پایه دسته بندی کنیم، مانند دسته بندی بر مبنای تعداد پایه؛ اینکه سوکت های دارای دو پایه یا چهار پایه باشند. همینطور از لحاظ محل قرار گیری پایه؛ یعنی اینکه پایه های سوکت در کنار آن قرار داشته باشد و یا زیر آن.

برای جدا کردن سوکت معیوب می توانیم با استفاده از یک هویه لحیم کاری، محل اتصال پایه ها را حرارت داده و وقتی قلع موجود به حالت مایع در آمد، سوکت را از روی برد جدا می کنیم.

سپس سوکت شارژر هدفونی که تهیه کرده ایم را در جای سوکت قبلی قرار می دهیم. در یک طرف سوکت ۵ پایه ریز قرار دارد. فقط باید مطمئن شویم قسمتی که این پایه های ریز قرار دارد، بر روی متالیزه های برد قرار گیرد. حالا محل پایه های سوکت را با هویه لحیم کاری می کنیم و بعد از آن نوبت به لحیم پایه های ریز سوکت بر روی متالیزه های مدار می باشد.

اکنون مراحل تعویض تمام شده است. اما قبل از قرار دادن برد در جای اصلی خود، ابتدا شارژر را به سوکت متصل می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم برق رسانی مشکلی نداشته باشد و سوکت به درستی کار کند.

بعد از تست کار کردن و سالم بودن سوکت، برد را در جای خود قرار داده و سپس شروع به بستن پیچ هایی که باز کرده ایم، می کنیم. در انتها برای گذاشتن ابر بر روی گوشی، ابتدا بخشی از آن را در قسمت شیار موجود قرار می دهیم و ابر را می چرخانیم تا تمام آن بر روی گوشی قرار بگیرد.

جمع بندی

امیدواریم توضیحات و راه حل های موجود در این مقاله برای شما کارآمد و مفید واقع شده باشد و توانسته باشید مشکل هدفون خود را پیدا کرده و آن را رفع کنید. در آخر اگر در مورد موارد بالا هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادی دارید در بخش دیدگاه ها آن را با ما به اشتراک گذارید و همین طور با کامنت های ارزشمندتان به جامعیت این مقاله بیافزایید.

نوشته های مشابه

163 دیدگاه

   1. ببخشید اگه میشه لینک آموزش ازبین بردن خط و خش هدفون را بزارید اگه سرکاری نیست

    1. برای برطرف کردن خش رو بدنه که کار خاصی نمیشه کرد. منظوره دوستمون از خش خش، مشکل صدا بود نه ظاهر بدنه

    2. سلام خسته نباشید میشهدلطفا کمکم کنید من هدفون بی سیم بلوتوثی دارم که سیم های که به مدار متصل بود کنده شده ونمیدونم کدوم سیم ها رو باید به کجای مدار لحیم کنم متلا رو مدار علامت Hit+ و دیگه مثبت ومنفی داره ویکی دیگه اش علامتش pid فک کنم باشه میشه بگید علامت های روی مدار هرکدام برای چی وکدوم سیم ها باید لخیم کنم اونجا.یا نقشه مدار یا برد شاید اسمش درستش باشه بگید برام بفرستبد ایمیلم.ممنون میشم

     1. سلام ببخشید گوش سمت چپ من برای دکمه خاموش روشن اون سیمایش کنده شده میشه لطف کنید و بگید که چطور درستش کنم (سیم آبی و سبز برای کجاست )و سیم های طلایی سبز و طلایی آبی برای کجاست؟

     2. سلام من هروقت هدفون رو میزنم تو شارژ بلوتوث اش روشن میشه حتی یک ساعت هم که تو شارژ باشه بازم وقتی از شارژ میکشم بلوتوث اش روشن نمیشه نمیدونم چرا مدلشم نیا هست

  1. ببخشید برای من هر وقت میزنم تو شارژ قرمز میشه و در میارم قطع میشه و به بلوتوث وصل نمیشه مشکل چیه؟ ممنون میشم اگه بگین

   1. سلام من هدفونی ارم که بعد از روشن کردن پیغام باطری ضعیف میزنه و خاموش میشه دو بار باطری تعویض کردم هیچ تاثیری نداشت .احتمال از بردش هست مثلا خارنهای کپسولی یا قطعه دیگرش. بدون باطری تست کردم برق به قسمت باطری برای شارژ میره لطفا راهنمایی کنید

 1. سلام
  آموزش خوب و به جایی بود لطفا تخصصی تر آموزش بگذارید
  البته سطح آموزش خیلی پایین بود همین مراحل رو میشد در یک دقیقه توضیح داد .

  1. سلام
   ممنون از نظرتون
   تو ویدئوهای اولیه سعی بر اینه که همه مراحل به صورت مقدماتی و ساده توضیح داده بشه
   ان شا الله تو ویدئوهای بعدی تخصصی تر آموزش داده میشه

   1. ببخشید یه سوال دارم
    هدفون من مدل نیا Q1 هستش بعد خراب شد و من درستش کردم فقط الان مونده دوتا سیم که کنارش رو برد نوشته +HIC و – HIC
    این دوتا به کجا باید وصل شن

    1. با سلام
     MIC هست نه MIC, HIC یعنی میکروفن + میکروفن را به MIC+ و منفی ان را که همان بدنه میکروفن هست به MIC- وصل کنید

    2. سیم های میکروفن هست و اگر از میکروفن استفاده ای ندارید مشکلی پیش نمیاد

  2. سلام
   هدفون ما موقع استفاده یک هو خاموش شد. بعد دیگه روشن نمی شد.
   ما فکر می کردیم شارژش تموم شده ولی وقتی به شارژ متصلش کردیم دوباره روشن شد
   الان درحال حاضر فقط توی شارژ کار می کنه و وقتی از شارژر جداش کنیم خاموش می شه
   باید چکار کنیم؟
   سوخته؟ 😔

   1. سلام
    هدفون منم این مشکلو داره
    لطفا اگه تونستین مشکلو حل کنین به منم بگید

   2. برای منم همین شکلی شد دوسال پیش . وقتی بازش کردم دیدم باتریش باد کرده . عوضش کنی اوکی میشه . ولی باتریش سخت گیر اومد

   3. احتمالا یکی از سیم های باطری جدا شده ویا باطری خراب شده و باید تعویض بشه

  3. سلام . من یه هدفون متروپول دارم . مشکلش اینه که یک بار خورد زمین و این دکمه پاورش که باهاش روشن و خاموش میشه فرو رفته و دیگه جا نمیفته . و بنابراین دستگاه نمیتونه روشن بشه اما میتونه شارژ بشه. راهی برای تعمیر هست؟؟

 2. با سلام خسته نباشید.
  ببخشید من هدفون نیا Q1 دارم باتریش اسیب دیده. خواستم باتریش رو عوض کنم اما باتری سکه ای بود و اصلا از هدفون جدا نمیشد.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 3. سلام هدفون من یک طرفش صدا نمیاد
  بازش کردم دیدم که دو تا از سیماش انگار مشکل دارن ولی نمیدونم چیکارشون کنم به چی وصلشون کنم

   1. سلام وقتتون بخیر هدفون منم از بلندی افتاد و اون سمت گوشیش که دکمه پاور و سوکت شارژر نیست کنده شد سه تا سیم قرمز و آبی و زرد ازش جدا شده چیکار باید بکنم.؟

  1. سیم ها اگر از برد جدا شدن معمولا راحت میشه جاشون رو روی برد پیدا کرد با علامت R

 4. سلام ممنون از آموزش های خوبتون. من یه هدفون نیا دارم ۲ ساله هم به درستی باهاش کار میکنم ولی یه چند وقتیه که میزنمش به شارژ دیگه اون چراغ قرمز نمیشه که در حال شارژه و اصلا هم شارژ نمیشه میشه بگید دلیلش چیه؟؟ البته یه بار همینجوری شد بردم درستش کردن. یه سیم جدا بهش وصل کردن ولی الان روشن میشه ولی شارژ نمیشه تورررو خدا بگین باید چیکارش کنم؟

  1. سلام من یه هدفون نیوا دارم که بلوتوثش روشن نمیشه باید چیکار کنم

 5. سلام وقتتون بخیر واقعیتش من یه هدفونی خریدم ک وقتی میخوام بزنم به شارژ، چراغش بعد ۱۵ ثانیه خاموش میشه میخواستم بپرسم ایا مشکل باتریشه؟

 6. سلام خسته نباشید من هدفونم بلوتوثش وصل نمیشه حتی اسم بلوتوثم برا گوشی بالا نمیاد چه کنم الان بنده

  1. سلام برای آی سی اصلی داخل برد هفونه ، برای درست کردن هدفون به تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید

 7. سلام.خسته نباشید.ممنون از ویدیو های آموزشی عالی شما.من یک هدفون نیاQ8دارم.ولی هدفون من شارژ رو قبول نمیکنه.تو شارژ وقتی که روشن هست شارژ قبول می‌کنه ولی به محض اینکه شارژش رو میکشم خاموش میشه.چراغ شارژش هم روشن نمیشه.طبق آموزش تعویض باتری شما من باتری رو باز کردم و دیدم مثل یک بالشت باد داره.میخواستم ببینم مشکل از باتری هست یا سوکت.ممنونم.

 8. سلام مال من x2 هستش که یک چند وقتی بود بلندگو سمت چپ قطع میشد که با تکان دادن سیم های نخی (سیم هایی که بلندگو سمت چپ و باتری را به سمت راست وصل میکند)درست میشد اما دو سه روزه که کامل قطع شده و بعد از باز کردن دیدم که همه چی لحیم شده و سالم به نظرتون علتش چیه؟؟؟

 9. سلام من هدفون نیا ۸۵۱ اس خریدم میخوام بدوننم وقتی شارز بشه کامل نورش چه رنگی میشه

 10. ببخشید من هدفونم فکر کنم سیمش از یه جاهایی قطعی داره چون توی یه حالت های خاصی روشن میشه بنظرتون این درست میشه؟

    1. یا یکی از سیم های اسپیکر جدا شده یا یکی از خروجی های روی برد مشکل پیدا کرده که باید هردو طرف رو یه یه خروجی متصل کنید

 11. سلام.خسته نباشید
  گفته بودید می تونیم سوکت شارژ هدفون رو از سایت خریداری کنیم،ولی وقتی سرچ کردم،فقط سوکت شارژ گوشی موبایل بود،می تونید بگید دقیقا سوکت شارژ کدوم موبایل به هدفون نیا می خوره؟

  1. سلام
   شما باید مدل و نوع پایه سوکت هدفون رو بررسی کنید و مدل مشابه رو از سایت خریداری نمایید

 12. سلام
  هدفونم شارژ نمیشه با کابل شارژ هدفون میتونم گوشیم رو شارژ کنم ولی خود هدفون با هیچکدوم از شارژرا شارژ نمیشه احتمال داره سوکت ایراد داشته باشه. زیاد استفاده نکردم ازش قبلا هم میزدم تو شارژ زیاد شارژ نمیشد و سریع چراغ شارژ خاموش میشد ولی اوایل زیاد طول میکشید شارژ بشه دوساله دارمش. ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. سلام
   وقتی هدفون رو به شارژ متصل میکنید اگر چراغ قرمز روشن میشه یعنی سوکت سالمه و ایراد از باتری می باشد

  1. هدفون منم دقیقا مثل شما شده و یه شب تو شارژ بو سوختگی دادو اینطوری شد فک کنم از بردش چیزی سوخته

 13. من یک هدفون نیا دارم وقتی میزنم داخل شارژ فقط چراغش روشن میشه و اصلا شارژ نیمشه و اینکه کسی میدونه چطوری با سیم استفاده کنم چون داخل مشخصات هدفون زده اتصال باسیم و بی سیم.؟؟؟ حالا چطوری باسیم وصل کنم

  1. سلام؛ برو موبایل فروشی ای جایی، بگو کابل AUX میخوام(آی یو ایکس) ، یه طرفش میخوره به هدفون یه طرفشم به گوشی یا کامپیوتر

 14. اگه میشه نحوه ب شارژ کردن نیا رم بزارید چطور بفهمیم هدفون به انداره ی کافی شارژ شده

  1. سلام کسی میدونه چطوری هدفون رو با سیم وصل کنیم چون داخل مشخصات زده اتصاذکل باسیم و بی سیم

   1. یه کابل مخصوص وجود داره که دو سرش سوزنی هست مثل هنزفری فک میکنم اسمش کابل aux باشه از اون میتونید استفاده کنید

  1. باطریشو ببر سمن بورد .اون دو سیم اضاف رو جایگزین سیمهایی که قطع شده کن

  2. سلام
   باید سیم متصل به اسپیکر و خروجی صدای روی برد هدفون تست شود اگر سیم هدفون مشکل نداشت باید سیم ها رو به خروجی سمت راست متصل نمایید

  3. سلام و خسته نباشید یه شما من یه سوال که دذ کامنتها اصلا وگرنه مزاحم نمیشدم مثل موضوعات تکراری که یکی در میان از شما شده بنده یک هنذفری بلوتوث NIA مدلO8-دارم که موقع آهنگ و صحبت مشکلی ندارد فقط در یک بازی درایو به نام رئال۳-real rising 3،موقع بازی صداش کشیده میشه بازی هم بسیار به روز و عالی هست ایا مشکل از بازی است چون دوتا از بازی های دیگرم این مشکل را ندارد،باتشکر

 15. سلام خدمت شما

  من هدفونم نمیدونم چرا وقتی روشن میکنم که از طریق بلوتوث وصل بشم یا از طریق مموری کارت گوشی سمت چپ نویز میزنه

  ولی وقتی با کابل aux وصل هستم صدا بسیار خوب و بدون مشکل هست

  میشه راهنمایی کنید منو هدفون هیچ ضربه ای بهش وارد نشده مثل پر ازش محافطت کردم

  خواهش میکنم راهنمایی کنید منو

  1. سلام
   این مشکل بنده هم هست
   اگر دلیلشو فهمیدین بیزحمت به منم اطلاع بدین

 16. سلام بنده یکی دارم یه سال استفاده نکردم مدتی میزنم شارژ چراغش روشن میشه منتها کار نمیکن و وقتی از شارژ میکشمش خاموش میشه به یه تعمیر کار دادم باز کرده میگ یه قطعغه خیلی ریزی توی برد سوخته گفتش اکر قطع گیرت نیپمد بردش کیرت اومد تعویض کنی درست میشه لطف میکنید بگید قطعات مربوط به برد هدفون نیا q8 از کجا باید پیدا کنم با تشکر

  1. سلام من باتری هدفونم رو عوض کردم بازم روشن نمیشه در ضمن بگم باتری قبلی کوچیک بود اما این باتری ۵۰۰ میلی امپر هس ممکنه سیم هاشو اشتباه زده باشه؟؟؟

  1. سلام هدفون من داشتم باهاش کار میکردم یک دقیقه خاموش کردم بعد دوباره روشن کردم بعد از طرف سمت چپش شروع کرد صدا نیاد هنوزم اینطوریه باید چیکار کنم نیا هست

  1. سلام
   کابلی که مورد نظر شما هست به طور جداگانه داخل بازار وجود ندارد

 17. سلام.ببخشید هدفون من شارژ میشه ولی وقتی روشنش میکنم روشن نمیشه چیکار کنم؟چک کردم مشکل از سوکت و باتری نبود

 18. سلام لطفا ی شماره یا آدرس لطف بفرمایید تا ببرم گارانتی یا تعمیرات .ممنونم ازتون

 19. حیف این دیر اپلود شد. الان فهمیدم بعد از دوسال که هدفونمو دادم به یک خر تعمیر کنه و باطریشو برده سمت راست با فشار با چسب بسته و پلاستیکشو شکسته و باطریشم خراب شده فورا و سمت چپشم خورد کرذه با چسب چسبونده. خدا لعنتت کنه هرجا هستی که ریدی ب هدفونم. بیخود بهشون نمیگن خر

 20. من یه هدفون مدل نیا Q8دارم که دو سیم قرمز وسیاه با نشونه R-وR+دارم که از اسپیکرش جدا شدن .لطفا راهنمایی کنید چگونه وصلشون کنم ،با تشکر

 21. تنها مشکلش اینه ۶رشته سیم رد میشه که اکثر خرابی ها از همین قحطی سیمهاست .سیمش اگه یدک باشه خیلی خوبه

 22. با عرض سلام و خسته نباشید من بردم X2 هست وترانزیستور یا آیسی رگولاتور سوخته و مشخصاتش معلوم نیست شماره آی سی رو میخاستم که بخرم

  1. معمولا خیلی سخت پیدا میشه قطعات روی برد ویا از یه هدست هم مدل باید جدا کرد

 23. سلام وقت بخیر لطفا کمکم کنید هدفون من یکی از گوش هاش خرابه سمت چپ. تلگرام ندارین بیام

 24. سلام من هدفونم شارژ میگیره اما هرکاری میکنم روشن نمیشه چیکارش کنم هدفون نیا ایکس ۳

 25. من یه x3 داشتم به شدت زود شارژ خالی میکرد حتی باتری ۸۰۰ میلی امپر انداختم بازم زود خالی میکرد اونم در حالی که صدا متوسط بود – امکان داره بردش ایراد داشته باشه شارژ بیش از حد مصرف کنه ؟
  یه x3 new هم دارم ولی اینم یه بدی داره یعنی هر دو تاشونو این بدی رو دارن که ۲۰ درصد از شارژ مونده وهنوز حداقل یه ساعت دیگه میتونه بخونهولی هر ۲۰ ثانیه پیغام low battery میده بدجوری رو مخه واقعا نیا افتضاح کار کرده تو این مورد و کاش اصلا همچین اپشنی نمیذاشت
  دوستان اگه راهی هست که پیغام low battery نده لطف کنید به ما هم بگید

  1. عدد های روی باطری معمولا واقعی نیست و اندازه باطری خیلی مهم ممکن روی باطری کوچیک بنویس 500 میلی امپر و روی باطری بزرگ تر 300 میلی امپر ولی این احتمال هم وجود داره که برد هدست اتصالی داشته باشه

 26. دوماه هدفون نیا رو دارم بعد الان که دیشب خاموش از شارژ نداشتن زدم به شارژ اما الان روشن نمیشه
  چه کار کنم؟

 27. سلام من هدفون نیا دارم الان یا ای او ایکس کار میکنه ولی همینجوری اصلا روشن نمیشه چی کار کنم؟

  1. احتمالا مشکل از باتری شما باشه و با تعویض باتری مشکل حل میشه

 28. سلام خسته نباشید ببخشید من هدفون نیا دارم که یکهو خاموش شد والان که به شارژ میزنم روشن نمیشه بنظرتون مشکل از کجا ست؟

 29. سلام وقت بخیر من یه هدفون x3 دارم جدیدا خیلی سخت از طریق بلوتوث ب گوشیم متصل میشه و هر وقت ک بخوام هر کاریم میکنم وصل نمیشه به گوشی و الانم وقتی روشنش میکنم فقد ی صدایی مثل برفک رادیو ازش پخش میشه مشکلش چیه و چطوری میتونم درستش کنم؟؟

 30. سلام من هدفون nia X3 دارم. اسپیکرش خراب شده میخواستم ببینم از کجا یا از کدوم فروشگاه میشه تهیه کرد؟؟

  1. از پاساژ امجد کنار چارسو توی جمهوری ولی کیفیت اسپیکر هایی که بیرون میفروشن خیلی پایین تر از اسپیکر های هدست هست

 31. سلام ببخشید من یه هدفون نیا ایکس سه دارم که توی گوشی سمت چپش صدا نمیاد یه مدت با کشیدن سیم اتصالی بین دو گوشی صدا توی اون یکی هم میومد ولی الان دیگه نمیاد ، چه کار کنم و مشکل از کجا است ؟

 32. سلام من هدفونم Q8 هست هدفون سالمه سالم بود دیروز ازش خواستم استفاده کنم یه گوشش که باطری در اون گوش قرار داره کار نمیکنه باز کردم ولی سیم هاش قطع نشده بود دلیلش چی میتونه باشه ممنون میشم کمکم کنید

  1. چند احتمال وجود داره یا یکی از سیم ها قطعی داره ویا قسمت خروجی روی برد مشکل داره و باید سیم های خروجی صدای روی برد رو یکی کنید با قسمت دیگه

 33. سلام
  من باتری هدفونمو که باد کرده بود تعویض کردم
  الان میزنم شارژ، شارژرو که میکشم با اینکه هدفون خاموشه
  چراغش با نور کمتر روشن میمونه تا باتری تخلیه بشه
  دلیلش چیه؟
  هدفون بی سیم نیا x5

 34. سلام وقت بخیر
  من هدفونم هر چی تو شارز نگه میدارم رنگش عوض نمیشه و قرمز میمونه ولی روی گوشی نشون میده پر شده
  و این گه بعد از اینکه با سیم به کامپیوتر وصل کردم با بلوتوث به گوشیم متصل شد ولی صداش به شدت افت کرد در حالی که روی کامپیوتر خیلی صداش قویه
  مشکل از چیه چجوری ریست کنم تنظیماتش رو

 35. سلام نحوه اتصال سیم ها به برد به چه ترتیبی وهر کدام مربوط به چی هستش ۵ تا سیم سبز- ابی -طلایی -قرمز-ابی طلایی؟؟؟

  1. رنگ سیم ها اصلا مهم نیست کافی هر سیم رو به محل خودش متصل کنید در قدم اول باید سیم های باطری رو جاش رو پیدا کنید که معمولا با علامت. Bمشخص هستن

 36. سلام دوست عزیز سیم هدفون من از اون قسمت که تا میشه قطعی داره چطور میشه تعمیرش کرد با توجه به پاسخ بالا که به دوستان گفتید سیمش گیر نمیاد توی بازار

  1. یا از یه هدست خراب کمک بگیرید و سیمش رو با این یکی تعویض کنید و یا ببینید کدوم یکی از سیم های چند تایی خراب شده و با سیم یه هندزفری جایگزین کنید

 37. سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال مدل هدفون من x7 هستش مشکل اینه که بلوتوث وصل نمیشه و با سیم هم وصل می کنم بعضی موقع ها صدا میده
  مشکلش قابل حل هست یا باید بندازم بره ؟

 38. سلام
  هدفون من دکمه خاموش و روشنش ایراد پیدا کرده
  یعنی از محل خودش کنده شده
  اینو دیگ نمیشه کاری کرد ؟

 39. سلام من داشتم یه روز فیلم دیدم با هدفون نیا بد گفت شارژ نداره بعد من خاموش کردم هدفون رو فردا گذاشتم شارژ بشه ولی دیگه روشن نمیشد وفقط شارژ میشه اونم رنگش قرمز رنگ علامت شارژ رو میگم من باید چیکار کنم……

 40. سلام هدفون من فقط چراغ قرمزش روشن میشه موقعی که میزنم به شارژ و وقتی کلید روشن رو میزنم اصلا چراغ آبیش روشن نمیشه و صدای گوینده هم نمیاد حتی وقتی تو شارژه هم این مشکل رو داره میشه راهنمایی کنید بگید مشکل از کجاست و اینکه خودم میتونم درستش کنم یا اینکه حتما باید بدم دست تعمیرکار الان فقط میتونم با سیم وصلش کنم به گوشی لطفا راهنماییم کنید

  1. مشکل از برد هدست هست و باید یه تعمیرکار درستش کنه البته شاید با ریست کردن درست بشه

 41. سلام هدفون من از بلندگو سمت چپش صدا نمیاد بازش کردم سیم ها قطعی نداره محل خروجی سیم های سمت چپ تو بلندگو سمت راست هم سالمه بلندگو ها رو هم جابجا کردم مشکل از بلندگو هم نبود فکر میکنید مشکلش از چیه

  1. مشکلی از خروجی های روی برد هست و کافی سیم های سمتی که صدا نداره رو به محلی سمت صدا دار متصل کنید

 42. سلام
  ببخشید هدفون من وقتی روشنش می کنم رو حالت بلوتوث می ره، ولی به گوشی وصل نمی شه و تکرار می کنه بلوتوث روشنه( هدفونم رم هم می خوره و پخش نمی کنه) تنها چیزی که تکرار می کنه بلوتوث روشن است همین.
  خواستم بدونم چه کاری می تونم انجام بدم؟؟

 43. احتمالا یکی از سیم های باطری جدا شده ویا باطری خراب شده و باید تعویض بشه

 44. سلام ببخشید من NIA NB710 رو خریدم 1 سال پیش امروز که از وی کیس شارژ سمت چپ رو در اوردم دیدم که اون قسمتی که میره توی گوش و صدا رو میده بیرون کلا میچرخه و دیگه صدا ازش نمیاد میشه بگید باید چیکار کنم

 45. سلام من هدفون نیا x3 دارم خودم درستش کردم بلندگو هاشم سالمه میدونم باطری اش رو باید عوض کنم چون دیر پر میشه و شارژ چشمک میزنه وقتی روشنش میکنم پت پت میکنه و بوق میزنه راه حل چیست؟

 46. و راستی با سیم که به موبایلم میزنم قشنگ کار میکنه ولی با بلوتوث وصل هم میشه ولی پت پت و بوق میکنه

 47. سلام من هدفون نیا q1 دارم و یه دونه از اسپیکرهاش سوخته و تو دیتا شیت توان خروجی اسپیکر رو پیدا نکردم میتونین راهنماییم کنید از چه سایتی میتونم اسپیکر بخرم

 48. سلام هندزفری بی سیم حلزونی روش نوشابه ریخته خود به خود قطع میشه مثلا موسیقی گوش میکنی قطع میکنه کلید stop پلیر روفعال میکنه یا دستورات صوتی گوش رو فعال میکنه

 49. سلام من یه NIA Q8 دارم که صداش بالانس نیست, اسپیکر راستش صدای بیشتری نسبت به اسپیکر چپش داره, یا اینکه اسپیکر چپش از راستش ضعیف تره

  میخواستم بدونم اگه اسپیکر هارو تعویض کنم هدفون صداش بالانس میشه؟

  1. سلام دوباره،من همونی ام که همین سوال بالا رو در مورد بالانس نبودن پرسیده بودم

   من خودم اسپیکرهای هدفون رو تعویض کردمو اسپیکر های قویتری انداختم و مشکلات بالانسو ضعیف بودن صدا کلا از بین رفتن
   الانم از هدفونم به وسیله افکتهای جت اودیو میتونم از یه هدفونه نیا غیراصل 100تومنی صدای هدفون 300،400تومنی بکشم

   این جوابم برای کسایی نوشتم که مشکلاتی مثل مشکل من دارن
   این مشکل تو هندزفری ها هم هست،فکرکنم اگه همین حرکتو بزنین درست بشه،البته قبلش برین تو تنظیمات صدای گوشی یا هر دستگاه دیگه که استفاده میکنید و تعادل صداش رو بررسی کنید که کاملا متعادل باشه یا اینکه هدفون یا هندزفری تون رو با گوشی ها یا دستگاه های دیگه تست کنین

 50. با سلام. من یه NIA Q8-851S دارم. مشکل اینه که یک آهنگ رو مدام تکرار میکنه و بطور خودکار به تراک بعدی نمیره.باید بصورت دستی تراک بعدی رو Play کنم. لطفا” راهنمایی بفرماییدچطور این مشکل رو رفع کنم ؟. اصلا چطور باید ریست کنم تا به تنظیمات کارخانه برگرده ؟ ممنونم

 51. سلام من هدفونم رو میزنم تو شارژ ،شارژ میشه و تا ۳ساعت حداقل باتری نگه می‌داشت ولی از امروز که اومدم استفاده کنم هم زود شارژش تموم میشه و هم اینکه وقتی به گوشیم وصله و داره اهنگ میخونه یهو مثلا سرم و جابه جا میکنم کلا قطع میشه و خاموش میشه بعد از چند لحظه دوباره خود به خود روشن میشه چجوری میتونم درستش کنم

 52. سلام
  هدفون من شارژش که کم میشه کم تر از شصت درصد اگر روشن و خاموشش کنم صدا قطع و وصلی پیدا می‌کنه مشکلش از چیه و چجوری رفعش کنم

 53. سلام من جای ورودی aux هذفمن بی سیم سونیم انگار مشکل داره وقتی سرمو تکون میدم و اینا به یه گوش صدا میره میشه بگین قسمت ورودیش قابل تعمیره یا نه ؟

 54. سلام ببخشید هدفون من در حین استفاده قطع شد و آلان خاموش هم نمیشه فقط نور آبی میزنه چیکار کنم ؟

 55. سلام ، من هدفون مدلNX100 Nia دارم دسته اش شکسته خواستم ببینم میشه کاریش کرد قطعات داره که عوض شه ممنون میشم پاسخ بدید

 56. سلام ببخشید من هدفون Nia دارم ولی الان چند روز هست که هرچی به شارژ میزنم مدام میگه شارژ نداره من تازه گوشی جدید خریدم و از طریق بلوتوث به اون متصل می‌کردم با گوشی قبلی مشکل نداشت ولی الان اصلا وصل نمیشه و همش میگه شارژ نداره نمیدونم چیکار کنم روشن میشه ولی شارژ نداره و خاموش میشه هیچ وقت با گوشی قبلیم مشکلی نداشت میشه راهنمایی کنین لطفا

 57. سلام ببخشید من هدست نیا X10 دارم
  ال ای دی سمت چپ رنگ سبز و نارنجی وکلا رنگ های روشن رو نشون نمی ده
  کاری میشه کرد. البته رنگ های صورتی بنفش وآبی و قرمز رو نشون میده
  میشه راهنمایی کنید؟

  1. سلام هدفون نیا فقط همین رنگ های صورتی آبی قرمز رو نشون میده نه رنگ دیگه

 58. سلام من هدفونمو تازه گرفتم یک دفعه خاموش کرد.
  زدم به شارژ بوی سوختگی داد مشکلش چیه.؟☹️

 59. سلام،من با هدفونم کار کردم و هیچ مشکلی نداشت، اومدم روشنش کنم روشن نمیشه، تو شارژ هم میزنم اصلا چراغش روشن نمیشه، هدفون از قبل شارژ داشت. مشکل از باتریه یا جای دیگه؟ چون قبلش شارژ داشت فک نمیکنم مشکل از باتری باشه، یا حداقل مث بقیه دوستان اگ مشکل از باتری باشه وقتی میزنم تو شارژ باید حداقل چراغش روشن شه

 60. سلام من مدت زیادیه از هدفونم استفاده نکردم مارکش همین nia است . شارژ نمیشه 🥲 میخواستم ببینم مشکلش چیه

 61. سلام من یه هدفون نیا دارم،باتریش باد کرده بود عوضش کردم با شارژ اولیه‌ش حدود ۲۰ دقیقه خوب کار کرد بعد خاموش شد زدم شارژ چراغ قرمزش روشن میشه اما شارژ نمیشه دوباره فک کردم از باتریه و عوضش کردم اما بازم میزدم شارژ چراغش روشن میشد اما شارژ نمیشد به نظرتون از سوکت شارژشه؟چون چراغ شارژ روشن میشه اما شارژ نمیشه!

  1. هدفون منم همین عیب رو داره و باتری رو عوض کردم . و وقتی به شارژ میزنم چراغش فقط یکبار چشمک میزنه و دیگه همین، ولتاژ ورودی رو گرفتم مشکلی نداشت، ولی ولتاژ به سر باتری نمیرسه. یعنی قطعا برد مشکل داره؟

 62. سلام من یه هدفون Q8 دارم،الان که باز کردم سه تا سیم مشکی و قرمز و آبی داره،قرمز و مشکی وصله،ولی سیم آبی که یه طرفش به برد وصله و زده A2 و سر دیگه اش نمیدونم از کجا جداشده،باید به کجا اتصال بدم؟

 63. سلام هدفون من روشن میشه ولی سریع خاموش میشه بهد از چند بار که خاموش روشن میکنی دیگه کلا روشن نمیشه یعنی خراب شده

 64. با سلام آیا خودتون تعمیر هم میکنید تا برایتان ارسال کنیم تا درست کنید متاسفانه همه فروشنده های شهرمون بلد نبودن یکی گفت بلدم اونم خراب کرده اصلا نمیدونم چی به چیه یه سیم اضافه داره باطری هم پف کرده است. بنده از شهرستان مشگین شهر استان اردبیل هستم اگر در این شهرها شعبه فروش و تعمیر دارید بی زحمت به شماره بنده زنگ بزنید و یا اگر آدرس بدهید برایتان ارسال میکنم
  حسین ایمانپور

 65. هدفون از دیجی کالای مزخرف خریدم بدون اینکه ۱ بار شارژ بگیره، وقتی به شارژ میزنم فقط چراغش یکبار چشمک میزنه و دیگه شارژ نمیگیره. ولتاژ ورودی از سوکت رو گرفتم مشکلی نداره. ولی به سر باتری نمیاد. وایرهارو چک کردم اوکی بود. پس قطعا ایراد از برده؟ کدوم قطعه برد؟

  1. سلام دوستان
   من تقریبا راه حل واسه مشکل هدفون خودم پیدا کردم، اینجا میگم شاید به دردتون بخوره.
   خب هدفون من شارژ نمیگرفت، مسیرها درست بود ،باتری نو بود ،فقط به شارژر میزدم یه بار چراغ میزد و دیگه تمام. شارژ نمیگرفت.
   با یه شارژر کهنه که یه سمتش به برق بود و سمت دیگه ش آزاد، اون سیمای برق رو طبق مثبت و منفیشون ، با دست گرفتم و زدم به باتری.چیزی مثل یه شوک برقی بهش دادم.و بعدش شارژر رو زدم و اوکی شد و شارژ رو گرفتم. با اهم متر، برق ورودیشو گرفتم و اوکی بود .و الان برای جلوگیری از اون حالت اولیه، دیگه نمیذارم شارژش تموم بشه و بعد از هر بار استفاده ، شارژ میکنم. و به حالت روشن به شارژ میزنم، چراغ شارژ که روشن میشه و شارژ میگیره، دکمه آف هدفون رو میزنم و شارژ میشه و مشکلی نداره.
   امیدوارم به دردتون بخوره این راه حل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا