سایر

راهنمای خرید و معرفی انواع تخته وایت برد

در گذشته در مدرسه ها و کلاس های آموزشی برای انتقال مفاهیم آموزشی به دانش آموزان از تخته سیاه و گچ استفاده می شد. اما به دلیل آنکه استفاده از گچ می تواند برای دانش آموز و معلم ضرر داشته باشد و مشکلات پوستی مختلفی را ایجاد نماید، امروزه در اغلب مدارس از تخت وایت برد به جای تخته سیاه بهره گرفته می شود.

علاوه بر مکان‌های آموزشی، امروزه در اغلب ادارات و سازمان‌ها نیز از تخته سیاه و تخته وایت برد استفاده های مختلفی می شود و مدیران مجموعه با استفاده از این تخته ها اقدام به انتقال اهداف سازمانی و مشخص کردن برنامه های زمانبندی بر روی این تخته ها می نمایند. به دلیل گسترش استفاده از تخته وایت برد، تکنوسان مگ در این مقاله قصد ارائه راهنمای خرید تخته وایت برد و معرفی انواع تخته وایت برد به کاربران را دارد تا بتواند به آنها در یافتن یک تخته وایت برد خوب و کاربردی یاری رساند. بنابراین چنانچه شما هم قصد خرید این تخته ها را دارید پیشنهاد می‌کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

تخته وایت برد چیست؟

کاربرد تخته وایت برد

تخته وایت برد به تخته هایی گفته می‌شود که از سطح بزرگی برای نوشتن برخوردار می باشند و برای نوشتن بر روی آن ها از یکسری ماژیک ویژه بهره گرفته می‌شود. علاوه بر این برای این که بتوانید نوشته های موجود بر روی سطح تخته وایت برد را پاک کنید از تکه های ابر که به نام تخته پاک کن شناخته می شوند می توانید استفاده نمایید. پس از ابداع تخته وایت برد استفاده از تخته های گچی منسوخ شد.

راهنمای خرید تخته وایت برد

راهنمای خرید تابلو‌ وایت برد

در حین خرید تخته وایت برد بهتر است به یک سری نکات مهم دقت کنید تا بتوانید تخته های با کیفیتی را خریداری نمایید. در ادامه قصد داریم تا برخی خصوصیات مهمی که در حین خرید این لوازم تحریر برد می بایست به آن دقت نمایید را برای شما ذکر کنیم.

اندازه

در حین خرید تخته وایت برد حتما دقت کنید که تخته مورد نظر شما اندازه اش با آن چیزی که شما در ذهن دارید تطابق داشته باشد. این به میزان اطلاعاتی که شما قصد ارائه آن به کاربران را دارید بستگی دارد. علاوه بر این خرید تخته وایت برد هایی که بیش از حد بزرگ هستند و از دید بینندگان خارج می باشند نیز کار بیهوده ای می باشد. از این رو در حین انتخاب اندازه وایت برد این موضوع را مدنظر قرار دهید و سپس اندازه مناسب تخته را انتخاب نمایید.

راحتی در استفاده

در مکان های آموزشی و مدارس که به صورت مکرر از تخته برای ارائه مطالب آموزشی استفاده می شود تخته های وایت برد غیر قابل حمل و بزرگ برای انتقال مفاهیم آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما افرادی که تمایل دارند تا ایده ها و نکات آموزشی خود را به افراد گوناگون در محلهای مختلف منتقل نمایند بهتر است تخته هایی را که از قابلیت جابجایی برخوردار می باشند را خریداری نمایند. خوشبختانه دو نوع مختلف از تخته های قابل حمل در بازار وجود دارد که یک نوع آنها دارای دستگیره هایی برای حمل می باشد و نوع دیگر در قسمت زیرین دارای چرخ هایی برای حمل و جابه جایی راحت تر هستند.

میزان دوام و ماندگاری

میزان دوام و ماندگاری تخته وایت برد با توجه به جنس متریال به کار رفته برای تولید آن با یکدیگر متفاوت میباشد. البته از راه توجه به قیمت نیز می‌توانید به کیفیت تخته و نهایتاً دوام تخته پی ببرید. تخته هایی که از قیمت خیلی ارزانی برخوردار هستند دوام چندانی ندارند و نمی توانید روی آنها حساب چندانی باز کنید.

بهترین برندهای تخته وایت برد

قابلیت پخش پروژکتور

امروزه در برخی مکان های آموزشی و اغلب ادارات برای انتقال مفاهیم به کاربران از تخته وایت برد و ویدیو پروژکتور استفاده می‌شود. به دلیل آن که ممکن است به صورت همزمان به هر دوی این تجهیزات نیاز داشته باشید، نوع خاصی از تخته وایت برد ها به بازار عرضه شده که این تخته ها نور و تصویری که از پروژکتور پخش می‌شود را می تواند بپذیرد و آن را با کیفیت خیلی خوبی به نمایش بگذارد. بنابراین دیگر برای استفاده از ویدئو پروژکتور نیازی به کشاندن پرده پروژکتور وجود ندارد و از سطح تخته می توانید برای این منظور استفاده نمایید.

لکه پذیری

تمام تخته وایت برد های موجود در بازار دارای یک بازه طول عمر مفید می باشند که این بازه با استفاده از ماژیک برای نگارش مطالب کم و کمتر خواهد شد. بنابراین هرچه از این تخته ها بیشتر برای نگارش مطالب استفاده کنید عمر مفید آنها را کمتر خواهید کرد. میزان عمر مفید تخته به کیفیت متریالی که برای تولید تخته استفاده شده و میزان استفاده از تخت وابسته می باشد.

البته میزان عمر مفید این تخته ها به نوع ماژیک به کار گرفته شده برای نگارش و نحوه صحیح پاک کردن نیز وابسته است و هرچه از تخته بهتر استفاده کنید و از ماژیک های بهتری برای نگارش مطلب روی آنها استفاده نمایید طول عمر مفید تخته بیشتر می‌شود. با توجه به موارد عنوان شده لکه پذیری تخته وایت برد های ارزان قیمت که از جنس و کیفیت پایین تری برخوردار می باشد بیشتر می باشد.

ویژگی های تخته وایت برد خوب

تخته وایت برد کشویی

نوع خاصی از تخته وایت برد هستند که در مواقع لزوم که نیاز به سطح بیشتر برای نگارش مطلب وجود دارد می توانید سطح تخته را گسترده تر کنید و از آن برای ارائه اطلاعات به سایرین استفاده نمایید. سطح دوم این تخته ها از روی سطح اول کشیده می شود و در امتداد آن قرار می گیرد. قیمت تخته وایت برد های کشویی نسبت به سایر انواع تخته ها بیشتر می باشد.

انواع تخته وایت برد

امروزه شاهد عرضه مدل‌های گوناگونی از تخته وایت برد به بازار هستیم که هر یک از آنها از ابعاد، جنس، قیمت و مشخصات مختلفی برخوردار می باشند. در ادامه قصد معرفی انواع تخته وایت برد به کاربران را داریم:

تخته وایت برد معمولی

تفاوت انواع تخته وایت برد / بهترین مارک تخته وایت برد

این نوع تخته ها در ابعاد مختلفی به بازار عرضه شده اند و با استفاده از ماژیک های وایت برد می توانید کار نگارش مطالب بر روی آنها را انجام دهید. برای استفاده از این تخته ها می توانید آنها را بر روی دیوار یا چهارپایه نصب نمایید. قیمتی که برای فروش تخته وایت برد های معمولی در نظر گرفته شده نسبت به سایر انواع تخته وایت برد ها پایین تر می باشد.

تخته وایت برد مغناطیسی

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید تخته وایت برد

این تخته ها از نظر ظاهری به تخته وایت برد های معمولی شباهت بسیار زیادی دارند، اما از قابلیت جذب آهنربا نیز برخوردار می‌باشند. بنابراین می توانید روی این تخته وایت برد ها ماژیک های وایت برد، تخته پاک کن، استیکر ها و غیره که دارای حالت آهنربایی می باشند را قرار دهید. قیمت تخته وایت برد های مغناطیسی نسبت به معمولی اندک بیشتر می باشد.

تخته وایت برد شیشه ای

نکاتی برای انتخاب بهترین تخته وایت برد

شاید به جرات بتوان گفت که شکیل ترین و زیبا ترین تخته وایت برد عرضه شده به بازار تخته وایت برد شیشه ای میباشد. این نوع تخته وایت برد ها از سطح براق و صیقلی برخوردارند و نگارش مطالب بر روی آنها به راحتی انجام می شود. چراکه ماژیک نگارش روانی بر روی شیشه دارد. از جمله خصوصیات ممتاز تخته وایت برد شیشه ای می توان به قابلیت نمایش بهتر مطالب بر روی آن‌ها اشاره نمود. علاوه بر این تخته وایت برد های شیشه ای ضد فرسایش و ضد لک نیز می باشند و به همین خاطر گرایش خریداران به خرید این نوع تخته وایت برد ها بسیار بالا می باشد.

تخته وایت برد سرامیکی

مشخصات یک تخته وایت برد خوب

جدید ترین تنوع تخته وایت برد عرضه شده به بازار تخته وایت برد سرامیکی میباشد که برای تولید آن از سرامیک استفاده شده است. به دلیل استفاده از سرامیک برای تولید این تخته وایت برد ها، نگارش مطالب بر روی آنها بسیار راحت انجام میشود و ماژیک حرکت روانی بر روی آنها خواهد داشت. علاوه بر این هر نوشته ای را که بر روی این تخته وایت برد ها بنویسید به راحتی می توانید پاک نمایید.

تخته وایت برد هوشمند

مشاوره خرید تخته وایت برد / نکات خرید تخته وایت برد

در اغلب مدارس هوشمند شاهد استفاده از تخته وایت برد های هوشمند برای ارائه مطالب آموزشی هستیم. این تخته ها از قلم های مخصوصی برای نگارش مطالب استفاده می‌نمایند و همین موضوع سبب شده تا این تخته ها با تخته های معمولی متفاوت باشند. قیمت تخته وایت برد های هوشمند نسبت به سایر انواع تخته های موجود در بازار بیشتر می باشد.

نحوه نگهداری صحیح از تخته وایت برد

نکات مهم در خرید تخته وایت برد

برای آنکه بتوانید از تخته وایت برد خود به درستی مراقبت کنید و نهایتا طول عمر تخته های خود را افزایش دهید باید یک سری کارها را انجام دهید که در ادامه برای شما آنها را عنوان خواهیم نمود:

  • برای نگارش مطالب بر روی تخته های وایت برد حتماً از ماژیک های با کیفیت و مرغوب استفاده نمایید تا نهایتاً بتوانید طول عمر مفید تخته های خود را افزایش دهید.
  • از تخته پاک کن های نرم و لطیف برای پاک کردن سطح تخته وایت برد استفاده نمایید. استفاده از تخته پاک کن های زبر و خشن می تواند منجر به ایجاد خط و خش بر روی سطح تخته های شما شود و آن را خراب نماید.
  • بهتر از پس از نوشتن مطالب و استفاده از اطلاعات آن هنگامی که نیازی دیگر نیازی به آن مطالب وجود ندارد سریعاً اقدام به پاک کردن مطالب نوشته شده بر روی تخته نمایید. چرا که هرچه بیشتر مطلب بر روی تخته باقی بماند پاک کردن آن سخت‌تر خواهد شد.
  • برای پاک کردن مطالب موجود بر روی تخته از تینر یا الکل استفاده نکنید. استفاده از این مواد می‌تواند طول عمر مفید تخت را کاهش دهد.
  • با خرید اسپری های پاک کننده تخته وایت برد و استفاده ماهانه از آنها می توانید به افزایش طول عمر مفید تخته های خود کمک کنید.

علاوه بر رعایت تمامی نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، خرید یک تخته وایت برد که از جنس خوب و با کیفیتی برخوردار می باشد می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید تخته را برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار دهید. بنابراین در حین خرید حتما به کیفیت و نام برند تولید کننده تخته دقت نمایید.

مزایای استفاده از تخته وایت برد

برای خرید تخته وایت برد به چه نکاتی توجه کنیم؟

استفاده از تخته وایت برد مزایای بسیاری را به دنبال دارد که در ادامه قصد داریم تا به برخی از این مزایای مهم اشاره نماییم:

  • به دلیل آنکه ماژیک هایی که برای نگارش مطالب روی تخته وایت برد مورد استفاده قرار می گیرند ضد آلرژی و حساسیت هستند، استفاده از آنها می‌تواند برای افراد مفید تر از گچ باشد. چرا که استفاده از گچ در طولانی‌ مدت می‌تواند منجر به وجود آمدن آلرژی های گوناگون پوستی و آسم در انسان شود.
  • استفاده از تخته وایت برد منجر به استفاده کمتر از کاغذ و هدر رفتن آن می گردد.
  • وجود تنوع در انواع مختلف تخته وایت برد کار انتخاب تخته وایت برد ایده آل و متناسب با سلیقه و نیاز مشتری را آسان و راحت نموده است.
  • به دلیل وجود تخته وایت برد های قابل حمل به راحتی می توانید آنها را از محلی به محل دیگر انتقال دهید و در مکان های گوناگون مورد استفاده قرار دهید.
  • ماژیکی که برای نگارش مطالب بر روی تخته وایت برد استفاده می شود دارای طراحی ارگونومیکی می باشد و نگارش طولانی مطالب با استفاده از هیچ آسیبی به دست وارد نمی‌کند.

جمع بندی

در این مقاله پس از معرفی کامل تخته وایت برد اقدام به معرفی انواع مختلف این تخته ها به مشتریان کردیم و مشخصات و ویژگی های هر یک از این تخته ها را به صورت کامل برای مشتریان عنوان نمودیم. بنابراین هر مشتری به تناسب نوع نیازی که دارد می‌تواند تخته مناسب را انتخاب و خریداری کند. علاوه بر این نکات مهمی که در حین خرید تخته وایت برد می بایست مدنظر قرار دهید را عنوان کردیم تا در حین خرید بتوانید آگاهانه تر عمل کنید و تخته های کاربردی تری را خریداری نمایید.

شما خرید کدام یک از برندهای تولید کننده تخته وایت برد را به کاربران توصیه می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران در یافتن یک تخته وایت برد خوب و باکیفیت که از قیمت مقرون به صرفه نیز برخوردار می باشد یاری رسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا