Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کاغذ A4

کاغذ A4 یکی از محبوب‌ترین اندازه‌های کاغذ برای استفاده در دفاتر، مدارس و خانه‌ها است و موارد استفاده گسترده ای دارد. این کاغذ در هر محیطی اعم از آموزشی، اداری و... کاربرد داشته و به همین دلیل اهمیت زیادی برای بسیاری از ما دارد. از این رو امروزه برند های مختلفی به تولید کاغذ A4 می پردازند. به طور کلی برای خرید کاغذ A4 باکیفیت باید به 2 نکته کیفیت و نوع کاغذ توجه داشته بشاید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کیفیت کاغذ A4 بستگی به وزن، سفیدی، صافی و ضخامت آن دارد؛ وزن کاغذ به گرماژ آن اطلاق می‌شود و معمولاً بین 60 تا 120 گرم در متر مربع متغیر است. کاغذهای با گرماژ بالاتر معمولاً مقاوم‌تر، سنگین‌تر و با کیفیت‌تر هستند. سفیدی کاغذ نشان‌دهنده درصد نور سفید را که کاغذ بازتاب می‌کند است. کاغذهای با سفیدی بالاتر روشن‌تر، شفاف‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌آیند. صافی کاغذ نشان‌دهنده همواری سطح آن است. کاغذهای با صافی بالاتر مناسب‌تر برای چاپ عکس، گرافیک و متن با فونت‌های ریز هستند. ضخامت کاغذ به میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود و نشان‌دهنده حجم آن می باشد. کاغذهای با ضخامت بالاتر سخت‌تر و با دوام‌تر هستند.

نوع کاغذ A4 نیز بستگی به روش تولید، پوشش و جنس آن دارد؛ روش تولید کاغذ می‌تواند خشک یا تر باشد. در روش خشک، لایه‌های کاغذ را با حرارت و فشار به هم می‌چسبانند و در روش تر، لایه‌های کاغذ را با آب و چسب به هم می‌پیوندانند. کاغذهای خشک معمولاً صاف‌تر، سفیدتر و با قابلیت جذب جوهر بالاتر هستند. پوشش کاغذ می‌تواند مات یا براق باشد. پوشش مات باعث می‌شود کاغذ نور را پخش کند و پوشش براق باعث می‌شود کاغذ نور را منعکس کند. کاغذهای مات مناسب برای چاپ متن و گزارش هستند و کاغذهای براق مناسب برای چاپ عکس و تبلیغات هستند. از این رو شما باید بسته به نیاز تان گزینه مناسب را از برند های مختلف تهیه کنید. شما می توانید در صفحه پیش رو از تکنوسان، به خرید انواع کاغذ A4 به صورت عمده و تکی بپردازید.