صفر تا صد خرید قاب گوشی

راهنمایی خرید قاب گوشی مناسب

زمانی که یک موبایل جدید تهیه می کنید با اشتیاق به جست و جو درباره قابلیت های ویژه و کارایی های گوشی تازه خود می پردازید. اما آیا به محافظت از گوشی هوشمندتان هم فکر می کنید؟

گوشی های موبایل همیشه برای خدمت به ما آماده اند، البته تا زمانی که به زمین می افتند یا اشتباها لیوان آب رویشان می ریزد! تازه آن زمان است که به مشکل می خورند و کارایی بالای خود را از دست می دهند. پس بهتر است که برای محافظت از این دوستان ارزشمند که پول زیادی خرجشان کرده اید کمی بیشتر دست به جیب شده و یک قاب محافظ هم تهیه کنید تا هم دستگاه عمر بیشتری داشته باشد , هم موبایلمان دوست خوبی پیدا کند!

وقتی کلمه قاب یا کیس گوشی را می شنویم اکثرا قاب های متنوع و رنگارنگ آیفون برایمان تداعی میشود. اما تمام شرکت های ساخت موبایل و تبلت گارد های دستگاه را هم برای دستگاه هایشان تولید می کنند که ممکن است در بحث تنوع به پای آیفون ها نرسند اما باز هم طیف گسترده ای از قاب را دارا هستند.

هرکس باید با توجه به سلیقه و نیاز خود یک قاب برای موبایل خود تهیه کند مثلا اگر به طرح های کلاسیک علاقه مندید بهتر است برای موبایل خود قاب های طرح چرم یا کیف های تمام چرم یا رنگ های تیره تر را در خرید قاب مد نظر قرار دهید. اگر به طرح های اسپرت علاقه مندید قاب های سیلیکونی یا رنگ های شادتر بیشتر مناسب شماست.

صفر تا صد خرید قاب گوشی

انواع قاب برای موبایل شما

در ابتدا باید توجه داشته باشید که صرف نظر از اینکه چه قابی با چه جنس و طرحی را خریداری می کنید حتما باید قاب ساخته شده برای موبایل خود را تهیه کنید چون در قاب های دیگر جای دوربین، بلندگو، پورت های گوشی و دکمه ها متفاوت است . پس اگر فروشنده هم به شما گفت که قاب گوشی دیگری به موبایل شما می خورد ابتدا مطمئن شوید که این قاب جلوی هیچ کدام از پورت ها و دوربین و … را نمی گیرد و سپس قاب را خریداری نمایید.

اما قاب ها تنوع زیادی در مدل دارند از قاب های معمولی ژله ای گرفته تا کیف های همراه محافظ صفحه.

قاب های ژله ای

قاب های ژله ای یا شفاف معمول ترین و ارزان ترین قاب های موجود در بازارند و با جنس پلاستیکی که دارند محافظ خوبی در مقابل خط و خش هستند. قاب ژله ای وزن گوشی را بالا نمی برد و ظاهر گوشی شما را تغییر نمی دهد. اما نباید انتظار بیشتری از یکی از این قاب های ژله ای داشت چون این قاب ها با طراحی سبک خود و جنس پلاستیکی که دارند توانایی جلوگیری از ضربه های وارده به گوشی را ندارند. قاب های پلاستیکی خشک و محکم هم تقریبا مشابه این قاب های ژله ای عمل میکنند اما به دلیل خشک بودن پتانسیل شکستن بالاتری دارند.

قاب های سیلیکونی

سیلیکون نوعی پلاستیک مقاوم در مقابل حرارت و بسیاری از مواد شیمیایی است. قاب هایی که از سیلیکون ساخته می شوند هم در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. و اگر تمام بدنه گوشی را بپوشانند می توانند محافظ خوبی برای موبایل شما باشند اما باز هم خیلی در مقابل ضربه های محکم مقاوم نیستند و بیشتر جلوی خط و خش را می گیرند. اکثر این قاب ها به دلیل نازک بود حس خوش دستی خوبی دارند و به دلیل اینکه بسیار سبکند وزن گوشی را خیلی بالا نمی برند. در ضمن این قاب ها تنوع بسیار زیادی در رنگ هایشان دارند.

صفر تا صد خرید قاب گوشی

قاب های فانتزی

همینطور که از اسم این قاب ها پیداست این قاب ها بیشتر جنبه تفریح دارند و اکثر آنها دارای رنگ های شاد یا طراحی خاص هستند. این قاب ها شاید بیشترین تنوع را در طرح و رنگ داشته باشند. از طرح های بچه گانه و کارتون ها گرفته تا طرح ایموجی وطرح لباس و .. برای پشت قاب ها. استفاده از این قاب ها بسیار لذت بخش و جالب است و با توجه به تنوع بالا تقریبا برای همه سلیقه ها قابی هست اما در اکثر این قاب ها تنها جنبه زیبایی و طراحی شکل دلخواه مورد نظر است و معمولا جنبه محافظت از گوشی کمتر در نظر گرفته شده است.

بامپر ها

این قاب ها تنها دور بدنه را پوشش می دهند و شاید نامناسب ترین قاب ها باشند. زیرا اگر گوشی از گوشه ها ضربه بخورد بامپر ها به خوبی ضربه را دفع می کنند. اما امان از روزی که گوشی بر روی سطح ناهمواری فرود بیاید یا به لبه میز بخورد آنوقت است که این بامپر ها کوچک ترین کمکی نمی کنند و فقط هزینه ای اضافه اند. این نوع قاب ها هم تنوع بالایی دارند و در رنگ ها و طرح های مختلفی موجودند.

قاب های سنگین

این قاب ها معمولا بدنه فلزی یا پلاستیکی خیلی محکم دارند و قطر و وزن زیادی هم دارند اما همه اینها با توجه محافظت بسیار بالایی که ارائه می دهد، قابل چشم پوشی است. این قاب ها گوشی را کمی سنگین می کنند و ممکن است کمی هم به حجم بدنه اضافه کنند اما در عوض در بسیاری از ضربه های وارده محکم هم از گوشی شما کاملا محافظت می کنند.

قاب های چرمی

این قاب های چرمی چه چرم مصنوعی باشند چه چرم اصل بیشتر جنبه تجملاتی و کلاسیک دارند و در حقیقت اکثرا این چرم ها در زیر خود بدنه قاب های سنگین را دارند. البته قاب های چرم با ظاهر کلاسیکی که به موبایل شما هدیه می کنند می توانند استفاده از دستگاه را برای شما بسیار لذت بخش کنند.

صفر تا صد خرید قاب گوشی

 

کیف

کیف ها نوعی قابند که یک صفحه اضافی دارند که بر روی صفحه گوشی آمده و از صفحه هم محافظت می کنند که این خود یک مزیت و محافظت اضافیست. بدنه اصلی کیف میتواند پلاستیک یا هر جنس دیگری که بقیه قاب ها دارند باشد. البته بیشتر کیف ها از جنس چرم است. در کل این صفحه رویی است که که  کیف را از بقیه قاب ها متمایز میکند. کیف ها دو نوع کلی دارند. کیف هایی که صفحه رویی کامل دارند و کیف هایی که نیمی از صفحه رویی شفاف است تا اطلات روی صفحه راحت تر دیده شود.

قاب های ویژه

قاب های دیگری هم به بازار عرضه شده اند مانند قاب پاور بانک ها یا قاب های ضد آب. که معمولا یا خوش دست و راحت نیستند و به وزن دستگاه اضافه می کنند یا حتی کارایی مورد نظر را ندارند. به طور مثال قاب های ضد آب کیسه هایی هستند که قاب در آنها قرار میگیرند و بعد از بسته شدن کیسه اب نمیتواند به درون آن نفوذ کرده و می شود گوشی را در محیط های خیس هم استفاده کرد. تا اینجا که ایده عالی به نظر می رسد اما کافیست تاچ صفحه موبایلتان کمی ضعیف باشد تا دیگر موبایلتان درون این قاب ها کار نکند. یا وقتی که قاب بسته است صدای دستگاه مقداری کاهش می ابد و به طور کلی به طرز چشمگیری از خوش دستی دستگاه می کاهد.

البته قاب پاور بانک ها در دنیا معروف شده اند و روز به روز استفاده از انها متداول تر می شود این قاب ها درون خود پاور بانک اضافی دارند که در زمان نیاز می شود به عنوان باطری ذخیره از آن استفاده کرد. اما دقیقا به دلیل وجود باطری در این قاب هاف حجم این قابها زیاد است و وزن زیادی هم دارند. به همین دلیل خیلی ها علاقه ای به استفاده از این قاب ها ندارند. البته قاب پاوربانک به دلیل قیمت بالا تنها برای گوشی های پرچمدار عرضه می شود.

صفر تا صد خرید قاب گوشی

قاب های با طرح دلخواه

شرکت ها و سایت هایی هم وجود دارند که در پشت قاب عکس دلخواه شما را چاپ می کنند. این شرکت ها با استفاده از دستگاه هایی که در اختیار دارند می توانند هر طرح و عکسی را روی قاب چاپ کنند. البته این قاب ها با قیمت بالاتر از قاب های معمولی دارند. و چون معمولا از قاب های ژله ای استفاده می کنند محافظت کمتری را ارائه می کنند.

به صورت کلی مهمترین فاکتور در خرید قاب به سلیقه خودتان بستگی دارد و هر قابی که انتخاب کنید در طول روز همراهتان است پس سعی کنید قابی را انتخاب کنید که بیشترین علاقه را به آن دارید. در حال حاضر فروشگاه اینترنتی تکنوسان بسیاری از قاب های موجود در بازار را بهترین قیمت عرضه میکند پس اگر به فکر خرید یک قاب برای گوشی هوشمندتان افتاده اید قاب های فروشگاه را چک کنید.

خرید قاب برای گوشی هوشمند

2 دیدگاه برای صفر تا صد خرید قاب گوشی ثبت شده است

  1. با سلام.این جانب با ادای احترام .و بع عرض شما میرساند در صورتی که نیاز به یک قاب گوشی الجی ساده ۲۷۵ دارم .لطفا راهنمایی کنید نحوه ی خرید انرا .و کجا میتوان انرا پیدا نمود .هم اکنون نیاز مند راهنمایی شما میباشم .لطفا اقدام نمائید ممنونم

    1. سلام
      متاسفانه برای گوشی ال جی ۲۷۵ ما قاب موجود نداریم
      معمولا برای گوشی های به نسبت قدیمی، خیلی سخت قاب گیر میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *