اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

تجهیزات حفاظت و تردد

به طور کلی سیستم های حفاظتی و امنیتی برای داشتن عملکردی مناسب و بدون خطا، به مجموعه ای از تجهیزات نیاز دارند. در واقع این وسایل به عنوان مکمل های سامانه ی کنترل تردد و امنیت به حساب می آیند و برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. از مزیت های استفاده از این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کنترل رفت و آمدها در تمام ساعات شبانه روز
  • بالا بردن امنیت یک مکان (خانه، پارکینگ، فروشگاه، پاساژ)
  • کاهش خساراتی مانند سرقت اموال و درگیری

برای برقراری امنیت کامل یک محیط اغلب از دزدگیر، دوربین مداربسته و سیستم اطفای حریق در کنار هم استفاده می شود و هر کدام، نیازمند تجهیزات خاصی می باشند که به معرفی برخی از این لوازم می پردازیم.

 دزدگیر سیم کارتی

این نوع دزدگیر یکی از جدیدترین سیستم های امنیتی ضد سرقت است که از آن در ادارات، منازل و مغازه ها به طور گسترده استفاده می شود. اصلی ترین قابلیت این دستگاه امکان برقراری تماس با تلفن همراه مالک سیستم در مواقع ضروری می باشد. سیستم های قدیمی تر با خط تلفن ثابت کار می کرند که در صورت قطع شدن خط تلفن، دزدگیر قادر به تماس نخواهد بود و به همین منظور سارقان ابتدا سیم تلفن را قطع می کردند و سپس وارد ساختمان می شدند. اما در دزدگیرهای جدید با قابلیت نصب سیم کارت این مشکل برطرف شده است.

چشمی دزدگیر سقفی و دیواری اماکن

این کالا به عنوان چشم سیستم دزدگیر عمل می کند و وظیفه ی اصلی آن کنترل و تشخیص رفت و آمدها در ساعات فعال بودن دزدگیر می باشد. استفاده از این قطعه در سیستم های دزدگیر بسیار ضروری است و نحوه ی عملکرد آن به این صورت می باشد که بعد از شناسایی حرکت مشکوکی توسط سنسور چشمی دزدگیر، بلافاصله این حرکت به پنل اصلی ارسال می شود و دستگاه دزدگیر شروع به فرمان آژیر کشیدن و تماس با شماره های ذخیره شده می نماید.

سنسور دود سقفی

این قطعه به سیستم دزدگیر وصل می شود که در صورت ورود دود به سنسورها، صدای هشدار از بلندگو پخش خواهد شد. با نصب سنسور دود سیمی دیگر احتیاجی به تعویض باتری ندارید و همه ی حسگرها در یک شبکه ی الکتریکی به هم متصل می شوند.

میکروفون دوربین مداربسته

در سال های اخیر امکانات جدیدی به سیستم های دوربین مداربسته اضافه شده است که به کاربران اجازه می دهد تا علاوه بر تصاویر، صدا را نیز ضبط کنند. قابلیت ضبط صدا در بعضی دوربین ها وجود ندارد و کاربران مجبورند برای ضبط صدای محیط از میکروفون های خارجی استفاده کنند. میکروفون دوربین مداربسته در سه نوع میکروفون سوزنی، میکروفون باکس (مکعبی) و میکروفون گلفی تولید می شود.

چشمی لیزری دزدگیر

این نوع سنسور با نام های دیگری مانند سنسور خطی یا چشمی بیم خطی نیز شناخته می شود که اغلب برای کنترل فضاهای باز مانند تراس، باغ، حیاط های بزرگ ویلایی و … استفاده می شود. در واقع این سنسور می تواند در محیط های بدون دیوار، ورودهای غیرمجاز را شناسایی و به سیستم مرکزی دزدگیر منتقل کند. نحوه ی عملکرد آن ها به این صورت است که با انتشار خطوط لیزری نامرئی، منطقه ای محافظت شده در برابر هرگونه حرکت و رفت و آمدی به وجود می آورند. سنسورهای بیم خطی به صورت جفت می باشند که در فاصله های مختلفی از هم بر روی دیوار، پنجره، تراس، درخت، تیر چراغ برق و … نصب می شوند و با ایجاد یک دیوار فرضی می توانند ورودهای غیرمجاز را کنترل کنند.

خرید تجهیزات کنترل و حفاظت

امروزه در اکثر مکان های عمومی و پر تردد از سیستم های حفاظتی استفاده می شود و تهیه ی آن جز ملزومات راه اندازی هر اداره، شرکت و یا مرکز خرید به شمار می رود. البته به منظور بهره گیری بهتر و مطمئن تر از سیستم های کنترلی ملزم به خرید تجهیزات مختلف با فناوری های جدید و پیشرفته هستیم. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تکنوسان می توانید انواع لوازم سیستم های حفاظتی و تردد را به همراه قیمت و جزییات مشاهده کنید و در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام نمایید.