کامپیوتر و لپ تاپ

راهنمای خرید آداپتور مانیتور و نکات مهم برای خرید آن

برخلاف مانیتور های قدیمی که همگی انرژی خود را از طریق یک کابل پاور دریافت می کردند، مانیتور های امروزی برای تامین انرژی از آداپتور های مختلفی استفاده می کنند. عموما با تهیه یک مانیتور، یک آداپتور مخصوص نیز همراه آن ارائه می شود اما ممکن است در گذر زمان بر اثر اختلالات و نوسانات برق یا موارد دیگر، شاهد خراب شدن آن باشید. در این شرایط برای خرید آداپتور مانیتور جدید گزینه های بسیار زیادی در بازار خواهید یافت.

برای انتخاب آداپتور مناسب مانیتور تان، باید عوامل زیادی از جمله شدت جریان، سوکت و… را در نظر بگیرید تا آسیبی به قطعات مانیتور تان وارد نشود. در مقاله راهنمای خرید آداپتور مانیتور قصد داریم نکات مهمی که باید برای تهیه اداپتور مانیتور در نظر بگیرید را مورد بررسی قرار دهیم. برای انتخاب یک آداپتور مانیتور مناسب با تکنوسان مگ همراه باشید.

نکات مهم هنگام خرید آداپتور مانیتور

آمپر در آداپتور مانیتور / ولتاژ در شارژر مانیتور

در صورتی که قصد دارید تا آداپتور مانیتور خود را تعویض کنید، به منظور خرید یک آداپتور با کیفیت و مناسب نیاز است به برخی نکات توجه کنید تا محصول خریداری شده شما متناسب با مانیتور تان باشد. در همین راستا اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که برای خرید آداپتور مانیتور به چه نکاتی توجه کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ولتاژ آداپتور مانیتور

یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان راهنمای خرید آداپتور مانیتور باید به آن توجه کنید، ولتاژ در شارژر مانیتور است. در واقع ولتاژ یکی از پارامترهایی است که برای خرید هر وسیله برقی باید به آن توجه کنید. واحد اندازه گیری ولتاژ، ولت است. در این بین سوال مهمی که افراد مطرح می‌کنند این است که از کجا بفهمیم آداپتور مانیتور چند ولت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ولتاژ یک آداپتور با حرف انگلیسی V مشخص می‌شود.

به عنوان راهنمای خرید آداپتور مانیتور نیاز است تا محصولی را خریداری کنید که ولت آن بیشتر از مقدار اورجینال ولتاژ مانیتور شما نباشد. در واقع ولتاژ آداپتور نباید کمتر و یا بیشتر از ولتاژ آداپتور اورجینال مانیتور شما باشد. البته امروزه با توجه به طراحی برد تغذیه در دستگاه‌های الکترونیکی و مانیتورها، 1 یا 2 ولت افزایش ولتاژ مشکلی ندارد اما بهتر است تا برای خرید یک آداپتور مناسب، دقیق محصولی را خریداری کنید ولتاژ آن مشابه ولتاژ اورجینال مانیتورتان باشد.

برای آن که متوجه شوید که آداپتور مانیتور شما چند ولت است، باید بر روی آن به دنبال عبارت output بگردید. در کنار این عبارت عددی با حرف V نمایش داده می‌شود. ولتاژ آداپتورها معمولا بین ۱۸ تا ۲۴ ولت است اما ممکن است مانیتور شما آداپتوری با ولتاژ دیگر داشته باشد.

از کجا بفهمیم آداپتور مانیتور چند ولت است

شدت جریان و آمپر در آداپتور مانیتور

یکی دیگر از مواردی که به عنوان راهنمای خرید آداپتور مانیتور باید به آن توجه کنید، شدت جریان و آمپر آداپتور مانیتور است. موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که آمپر واحد اندازه گیری شدت جریان محسوب می‌شود. شدت جریان و آمپر آداپتور مانیتور با حرف انگلیسی A نمایش داده می‌شود.

موضوع مهمی که در راستای بررسی مشخصات آداپتور مانیتور خوب باید به آن توجه کنید این است که شدت جریان یا آمپر محصولی که قصد خرید آن را دارید نباید از شارژر یا آداپتوری که اورجینال مانیتور شما است شدت جریان متفاوتی داشته باشد. اگر آمپر آداپتوری که خریداری می‌کنید خیلی پایین باشد، مانیتور شما روشن نمی‌شود و همچنین اگر آمپر آداپتور بیشتر باشد، ممکن است به مانیتور شما آسیب بسیار زیادی وارد شود.

سوکت یا کانکتور آداپتور مانیتور

راهنمای خرید آداپتور مانیتور خانگی

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که به عنوان راهنمای خرید آداپتور مانیتور باید به آن توجه کنید، سوکت یا کانکتور موجود در آداپتور مانیتور است. مانیتورهای موجود در بازار با توجه به برند و مدلی که دارند، دارای کانکتورها و یا سوکت‌های شارژری متفاوتی دارند. به همین دلیل اگر قصد دارید تا به سراغ بهترین مارک آداپتور مانیتور آمده و از این برندها آداپتور مانیتور خود را خریداری کنید، نیاز است تا محصولی را خریداری کنید که کانکتور آن مطابق با مانیتور شما باشد تا بتوانید از این طریق آداپتور را به مانیتور وصل کنید.

جنس کابل آداپتور

یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان نکات خرید آداپتور مانیتور باید به آن توجه کنید این است که جنس کابل شارژر در کیفیت این دسته از محصولات تاثیر گذار است. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که مغزی موجود در کابل شارژر به هر میزانی که قطور تر باشد، باعث می‌شود تا شاهد رسانایی بهتر باشیم. همچنین جنس کابل آداپتور بر روی میزان آمپر شارژر یا آداپتور تاثیر گذار است. به هر میزانی که جنس کابل آداپتور کیفیت بالاتری داشته باشد، انعطاف پذیری آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. تمامی این موارد در کنار هم باعث می‌شود تا طول عمر کابل و آداپتور افزایش پیدا کند.

نکاتی برای خرید آداپتور مانیتور

شکل ظاهری کابل

از دیگر مواردی که به عنوان ویژگی‌های آداپتور مانیتور خوب باید به آن توجه کنید، شکل ظاهری کابل مورد استفاده است. امروزه کابل‌های مورد استفاده در آداپتورها به دو شکل مختلف تولید و عرضه می‌شوند. دسته اول از این محصولات آداپتور‌هایی هستند که کابل شارژر آن‌ها سر خود و یک تکه است. در صورتی که آداپتور شما از این مدل کابل‌ها استفاده کند، احتمال خرابی آن کمتر است چرا که بیشتر خرابی‌ها از ناحیه کانکتورها و سوکت‌ها است.

از سوی دیگر شاهد تولید آداپتورهایی هستیم که کابل شارژ مورد استفاده در این دسته از محصولات دو تکه است. اگر از این کابل‌ها استفاده کنید، در صورتی که به هر دلیلی با مشکل خرابی کابل مواجه شوید، نیازی نیست تا کل آداپتور خود را تعویض کرده و یا نیازی به باز کردن آداپتور یا شارژر نیست. در چنین شرایطی برای حل مشکل خرابی تنها کافی است تا کابل را از آداپتور خارج و آن را تعویض کنید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آداپتور مانیتور

اگر قصد دارید تا آداپتور مانیتور خود را تعویض کنید، باید به این نکته توجه کنید که پارامترهای مختلفی بر روی قیمت این دسته از محصولات تاثیر گذار است. به همین دلیل اگر بخواهیم شما را با عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت انواع آداپتور مانیتور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کشور سازنده
  • برند سازنده
  • اصالت و اورجینال بودن آداپتور
  • ولتاژ، آمپر و توان شارژر
  • کیفیت ساخت کابل‌های شارژر

اهمیت خرید و استفاده از آداپتور مانیتور اصل

پس از آن که شما را با راهنمای خرید آداپتور مانیتور آشنا کرده و در مورد نکاتی برای خرید آداپتور مانیتور اطلاعات جامع و کاملی را ارائه کردیم، حال نیاز است تا در مورد اهمیت خرید و استفاده از آداپتورهای اصل و اورجینال توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. در صورتی که به جای خرید یک آداپتور اصل، به سراغ محصولات فیک و تقلبی بروید، به واسطه طراحی نامناسبی که این دسته از محصولات دارند، طول عمر آن ها بسیار پایین خواهد بود.

برای خرید آداپتور مانیتور به چه نکاتی توجه کنیم؟

همچنین آداپتورهای مانیتور غیر اصل به واسطه طراحی نامناسبی که دارند، بر اساس اصول طراحی بردهای الکترونیکی تولید نشده اند، به همین دلیل آمپر و ولتی که بر روی دستگاه نوشته شده به صورت دقیق به شما ارائه نمی‌شود. همچنین در اکثر آداپتورهای فیک و غیر اصل شاهد بیشتر از حالت طبیعی داغ شدن دستگاه هستیم. این اتفاق معمولا به دلیل شدت جریان کمتر از آمپر مندرج بر روی شارژر است. لازم به ذکر است که طول عمر شارژر‌های غیر اصل کمتر از شارژر اورجینال است.

حرف آخر

در این مطلب از تکنوسان مگ شما را با راهنمای خرید آداپتور مانیتور آشنا کرده و مهم ترین مواردی که به عنوان مشاوره خرید آداپتور مانیتور باید به آن توجه کنید را به شما ارائه کردیم. توجه به مواردی که در این مطلب به آن اشاره کردیم به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک آداپتور مناسب را برای مانیتور خود خریداری کرده و از آن استفاده کنید. در صورتی که تجربه خاصی از خرید آداپتور مانیتور دارید، می‌توانید نظرات و پیشنهاد خرید آداپتور مانیتور خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا بتوانند یک آداپتور مناسب را خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا