موبایل و تبلت

ترفند های شارژ سریع تر گوشی؛ چگونه گوشی خود را سریع تر شارژ کنیم؟

این روز ها به دلیل استفاده بسیار زیاد از گوشی در تمام طول روز مقوله شارژدهی و همچنین کاهش مدت زمان شارژ اهمیت زیادی دارد. بسیاری از گوشی های جدید از فناوری های شارژ پرسرعت پشتیبانی می کنند که زمان انتظار شارژ گوشی را کمتر می کند. اما با این وجود ممکن است احساس کنید گوشی شما آن طور که باید شارژ پرسرعتی ندارد. در این شرایط خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان تا حد زیادی سرعت شارژ را بهبود بخشید. در ادامه قصد داریم تا ترفندهای شارژ سریع گوشی را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین تا انتهای مقاله با تکنوسان مگ همراه ما باشید تا اطلاعاتی پیرامون این عملکرد کسب کنید.

چرا فرآیند شارژ گوشی موبایل من سرعت پایینی دارد؟

ترفند های شارژ سریع گوشی

سرعت شارژ شدن گوشی های همراه بسته به موارد مختلفی می باشد. اما تعدادی از اصلی ترین علت های سرعت پایین شارژ شدن گوشی های همراه شامل موارد زیر است:

  • در صورتی که از آداپتور شارژ سریع که با دستگاه مورد نظر سازگار نمی باشد، استفاده نمایید سرعت شارژ شدن کاهش پیدا می کند.
  • نباید از شارژر‌های بی‌سیم غیر استاندارد استفاده نمایید زیرا سرعت شارژ شدن را کاهش می‌دهند.
  • برای شارژ کردن گوشی‌های همراه استفاده از لپ‌تاپ منطقی نمی باشد و نباید به این صورت گوشی خود را شارژ نمایید تا سرعت شارژ شدن کم شود.
  • در صورتی که سرعت شارژ شدن کاهش یافته است، این امکان وجود دارد که لوازم جانبی شارژر قدیمی شده و یا آسیب دیده باشد.
  • حتما باید از کابل مناسب و استاندارد استفاده نمایید تا سرعت شارژ کاهش نیابد.
  • هنگامی که دستگاه را شارژ می کنید نباید به صورت دائمی از آن استفاده نمایید. هر چه کمتر از گوشی همراه خود هنگام شارژ استفاده کنید فرآیند شارژ شدن گوشی همراه سریع تر صورت می گیرد.
  • اگر دمای گوشی در هنگام شارژ شدن بیش از حد بالا برود، سرعت شارژ شدن دستگاه کاهش می یابد.

دلایلی که بیان کردیم در صورتی که رعایت نشود، احتمالا سرعت شارژ شدن گوشی کاهش می یابد. در برخی موارد آسیب دیدن باتری گوشی های موبایل هم سبب کند شدن عملیات شارژ شدن می شود که می بایست به این مورد نیز توجه کنید.

چگونه به سراغ شارژ سریع‌تر گوشی های موبایل برویم؟

روش‌ های شارژ سریع باتری گوشی موبایل

دلایل اصلی سرعت شارژ شدن گوشی های همراه را مورد بررسی قرار دادیم تا از این مشکل جلوگیری شود. در این مرحله قصد داریم ترفندهایی که برای گوشی های اندروید و آیفون کاربرد دارند را بیان کنیم. در صورتی که این ترفندها را انجام دهید می توانید از کم شدن سرعت شارژ گوشی جلوگیری نمایید. بهترین ترفندهای شارژ سریع گوشی عبارتند از:

استفاده از آداپتور مناسب برای هر گوشی موبایل برای شارژ سریع گوشی

چگونه گوشی اندرویدی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شارژ کنیم؟

ابتدا می بایست گوشی همراه خود را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید که از آداپتور شارژ سریع یا فست شارژ پشتیبانی می نماید و یا دستگاه شما از این کالا پشتیبانی نمی کند. در صورتی که گوشی شما از آداپتور فست شارژ پشتیبانی نمی کند باید از ترفندهای دیگر استفاده کنید. برخی از دستگاه ها که از این آداپتورها پشتیبانی می کنند در داخل جعبه ی خود این آداپتور را دارند. اما بهتر است به سایت سازنده ی گوشی همراه خود رفته و بررسی کنید که گوشی شما از چه آداپتورهایی پشتیبانی می نماید.

مثلا آیفون هایی که جدیدا به بازار آمده اند از آداپتورهای فست شارژ 20 واتی پشتیبانی می نمایند و از آداپتورهای دیگر نباید استفاده شود. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که از لوازم جانبی که با گوشی شما سازگار هستند استفاده نمایید تا تلفن همراه شما با بهترین سرعت ممکن شارژ گردد.

استفاده از کابل شارژ مناسب برای شارژ سریع گوشی

آموزش شارژ سریع گوشی

علاوه بر آداپتورها که باید از آداپتور مناسب برای شارژ کردن استفاده کنید، می بایست به کابلی که مورد استفاده قرار می دهید نیز دقت کنید. در صورتی که از کابل غیر اصلی که توسط برند سازنده ی گوشی شما تایید نشده است استفادده نمایید، به جز پایین آمدن سرعت شارژ گوشی شما این امکان وجود دارد که به سلامت باتری گوشی همراه شما نیز آسیب برسد. بنابراین در صورتی که می خواهید از یک کابل نو برای گوشی همراه خود استفاده نمایید و اقدام به خرید کابل جدید نمایید، می بایست کابلی که با دستگاه شما سازگاری دارد را استفاده کنید. پس از آن باید این موضوع را بررسی کنید که کابل مورد نظر اصل باشد و کابل های متفرقه را خریداری نکنید. با انجام این کار ساده شما می‌توانید سرعت شارژ شدن گوشی موبایل خود را افزایش دهید.

استفاده کمتر از شارژرهای بی سیم برای شارژ سریع گوشی

استفاده از شارژرهای بی‌سیم خیلی راحت‌تر از بقیه ی شارژرها می باشد ولی در صورتی که قصد خرید شارژ سریع برای تلفن همراه خود می باشید، می بایست از شارژرهای بی سیم استفاده نکنید. به این نکته توجه کنید که بسیاری از شارژرهای بی‌سیم از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کنند و برخی از گوشی ها که از این فناوری پشتیبانی می نمایند همچنان مانند یک آداپتور شارژ دیواری (متصل به پریز برق) به خوبی کار نمی کنند.

شارژرهای بی‌سیم در مقایسه با شارژرهای دیگر در حدود ۴۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می نمایند. این انرژی اضافی به عنوان انرژی گرمایی تلف شده و در نهایت هم دمای دستگاه شما افزایش می یابد که این موضوع باعث می شود سرعت شارژ شدن گوشی همراه شما کاهش یابد. پس در صورتی که قصد دارید سرعت شارژ شدن در گوشی‌های اندروید و یا آیفون‌ها افزایش یابد، نباید از شارژرهای بی‌سیم استفادده کنید.

بررسی سلامت لوازم جانبی شارژر برای شارژ سریع گوشی

بهترین روش شارژ پر سرعت گوشی

در صورتی که کابل شارژ یا آداپتور گوشی شما آسیب دیده باشند نیز ممکن است سرعت شارژ شدن گوشی همراه شما کاهش یابد. بنابراین برای برطرف کردن این موضوع می بایست هر چند ماه یک بار لوازم جانبی که مربوط به شارژ گوشی همراه شما می شوند را مورد بررسی قرار دهید.

عدم استفاده از گوشی موبایل در هنگام شارژ برای شارژ سریع گوشی

بیشتر افراد حتی هنگامی که گوشی همراه در حال شارژ شدن می باشد هم از آن استفاده می نمایند. در صورتی که اقدام به انجام این کار می کنید در واقع از برق بیشتری استفاده کردده و سرعت شارژ شدن گوشی همراه را کاهش می دهید و دمای تلفن همراه خود را نیز بالاتر می برید. پس می بایست حتما در مواقع ضرورت از گوشی همراه خود در حین شارژ شدن استفاده نمایید.

فعال کردن حالت هواپیما برای شارژ سریع گوشی

نحوه سریع تر شارژ کردن موبایل

با فعال نمودن حالت هواپیما بسیاری از موارد همچون وای‌فای و بلوتوث را به شکل خودکار خاموش می نمایید و این کار سبب می‌شود که گوشی همراه شما از باتری کمتر استفاده کند. در صورتی که در محلی زندگی می کنید که آنتن‌دهی ضعیف می باشد و گوشی همراه شما می بایست دائما به دنبال آنتن باشد، می بایست در برخی موارد حالت هواپیما را فعال نمایید تا در مصرف باتری صرفه‌جویی گردد. پس شما با استفاده از حالت هواپیما به گوشی موبایل خود اجازه می دهید تا انرژی و یا همان باتری کمتری مصرف نماید و هنگامی که آن را به شارژ وصل می‌نمایید هم سریع‌تر شارژ گردد.

بررسی دمای دستگاه برای شارژ سریع گوشی

نحوه سریع تر شارژ کردن موبایل

هنگامی که دمای دستگاه شما بالا رفته باشد، سرعت شارژ شدن آن نیز کاهش می یابد. در صورتی که دمای دستگاه بیش از حد بالا رفته باشد، گوشی همراه شما به شکل خودکار عملیات شارژ شدن را متوقف می نماید تا دما پایین بیاید. هیچ وقت نباید منتظر اخطار دمای بالا روی موبایل خود باشید و در صورتی که متوجه افزایش دما شدید، سریعا آن را از برق کشیده و اجازه دهید که دستگاه شما خنک شده و پس از آن مجددا گوشی خود شارژ نمایید.

برای شارژ سریع گوشی آن را از قاب در بیاورید

ترفند های شارژ سریع گوشی

در صورتی که قاب گوشی همراه خود را در حین شارژ شدن دستگاه خود بردارید به سریع تر شارژ شدن گوشی همراه خود کمک می کنید. اگر گوشی شما قاب نازک و ساده ای دارد نیاز به این کار نیست و این موضوع برای قاب های ضخیم و خیلی محکم مورد استفاده قرار می گیرد و با انجام این کار اجازه می‌دهید تا گرمای پشت دستگاه خارج شود و گرما در پشت دستگاه باقی نماند. بنابراین بهترین کار این است که برای شارژ سریع‌تر گوشی‌های همراه، آن‌ها را از قاب جدا نموده و بعد از شارژ شدن دوباره گوشی را در قاب خود بگذاریم.

بستن برنامه های باز برای شارژ سریع گوشی

افراد بسیاری هستند که برنامه های باز زیادی را بر روی گوشی همراه خود دارند. برنامه های باز در صورتی که در پس زمینه ی گوشی های همراه وجود داشته باشند منجر به افزایش مصرف باتری خواهند شد. بنابراین در صورتی که در حین شارژ نمودن گوشی خودتان این برنامه ها باز هستند، انرژی دستگاه مصرف شده و سرعت شارژ شدن گوشی هم کاهش می یابد. بنابراین می بایست حتما برنامه های باز که بر روی تلفن همراه خود دارید را ببندید.

برای شارژ سریع گوشی آداپتور خود را به برق متصل کنید

بسیاری از افراد برای شارژ گوشی همراه خود اط پاوربانک یا لپ تاپ استفاده می نمایند. با هیچ کدام از این روش ها نمی توانید گوشی خود را با سرعت بالایی شارژ کنید. در صورتی که از آداپتوری که به برق وصل شده است برای شارژ کردن استفاده کنید می توانید گوشی خود را با سرعت بالایی شارژ نمایید.

جمع بندی

چگونه گوشی اندرویدی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شارژ کنیم؟

در این مقاله تلاش نمودیم ترفندهای شارژ سریع گوشی را بیان کنیم. بعضی از ترفندها که به نظر ساده می آیند اما با انجام دادن آن ها می توانید سرعت شارژ شدن دستگاه خود را افزایش دهید. به این نکته توجه کنید که می بایست این ترفندها به تنهایی اجرا شوند و در صورتی که تمام نکات را رعایت کنید می توانید سرعت شارژ شدن گوشی همراه خود را افزایش دهید، در غیر این صورت قادر به انجام این کار نخواهید بود. بنابراین باید تمامی این ترفندها را یکی یکی تست کرده و مورد بررسی قرار دهید. خوشحال می شویم اگر شما نیز ترفند خاصی درباره ی شارژ سریع گوشی دارید در بخش کامنت با کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا