سایر

راهنمای خرید پرینتر لیبل زن + معرفی بهترین ها

امروزه به دلیل موارد استفاده زیاد از پرینتر ها، این محصولات در انواع مختلفی برای کاربری های متفاوت طراحی می شوند. یکی از این پرینتر ها که برای بسیاری از مشاغل اهمیت زیادی دارد، پرینتر لیبل زن یا فیش زن می باشد. این پرینتر در محیط های مختلفی اعم از فروشگاه ها، انبار ها و… مورد استفاده قرار می گیرد و بدون وجود آن ها، پیش بردن بسیاری از امور در این مشاغل بسیار سخت خواهد شد.

به همین دلیل، برند های مطرح زیادی به تولید چاپگر های فیش زن می پردازند. در مقاله راهنمای خرید پرینتر لیبل زن، قصد داریم انواع پرینتر لیبل زن را معرفی کنیم و نکات مهم برای خرید این چاپگر را مورد بررسی قرار دهیم. در آخر نیز بهترین چاپگر های لیبل زن بازار را در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید گزینه مورد نظر را تهیه کنید. اگر قصد خرید پرینتر لیبل زن دارید، تا انتها با تکنوسان مگ همراه باشید.

پرینتر لیبل زن چیست؟

نکات مهم در هنگام خرید پرینتر لیبل زن

پرینتر لیبل زن در واقع به یک دستگاه الکترونیکی گفته می شود که کار چاپ بارکد بر روی مقوا های پشت چسب دار را انجام می دهد. در نتیجه در اغلب انبارها شاهد استفاده از این دستگاه جهت چاپ لیبل برای کد گذاری محصولات مختلف هستیم. در واقع نحوه عملکرد این پرینتر ها شبیه به پرینتر های معمولی می باشد. اما این دستگاه ها توانایی تولید بارکد و لیبل با توجه به برند محصول را دارا می باشند.

انواع پرینتر لیبل زن

همانطور که میدانید انواع مختلفی از پرینتر لیبل زن در بازار موجود می باشد که هر یک از آنها از فناوری ‌های مختلفی برای انجام کار بهره می ‌برند. شناختن انواع مختلف این پرینتر ها موجب می شود بتوانید با توجه به نیاز و نوع کاریبری خود، گزینه مناسب را خریداری کنید. در ادامه قصد معرفی این پرینترها به کاربران را داریم:

پرینتر لیبل زن مدل ریبونی

پرینتر های لیبل زن ریبونی از روش چاپ با انتقال حرارت یا تکنولوژی چاپ TT برای تولید لیبل بهره می برند. پرینتر های فوق نسبت به پرینتر های مدل حرارتی از مزایای بیشتری برخوردارند و به همین خاطر این پرینترها فروششان در بازار بیشتر است. از جمله مزایای پرینترهای لیبل زن ریبونی می توان به این موضوع اشاره نمود که این پرینترها قابلیت استفاده از کاغذ های مختلف را دارا می باشند و به نوعی می‌توان آنها را پرینترهای فاقد محدودیت عنوان نمود. علاوه بر این طول عمر پرینتر های ریبونی نسبت به پرینترهای حرارتی بیشتر است و خرید آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

بهترین پرینتر لیبل زن 2022

پرینتر لیبل زن مدل حرارتی

لیبل زن حرارتی نسبت به لیبل زن ریبونی از یک سری محدودیت ها برخوردار می باشد و به همین خاطر این پرینترها در بین مشتریان چندان محبوب نیستند و از فروش بالایی برخوردار نمی باشند. این پرینترها قابلیت سازگاری با همه نوع کاغذ را دارا نیستند و اگر قصد تولید لیبل با استفاده از آن‌ها را دارید می بایست از کاغذهای به خصوصی استفاده نمایید.

لیبل هایی که با استفاده از پرینتر لیبل زن حرارتی تولید شده اند حدود پنج تا شش ماه عمر می کنند. اگر بخواهیم طول عمر لیبل های تولید شده توسط پرینترهای ریبونی را با پرینترهای حرارتی مقایسه کنیم پرینترهای ریبونی از این جهت عملکرد به مراتب بهتری دارند و طول عمر لیبل‌ های آنها چند برابر بیشتر است.

راهنمای خرید پرینتر لیبل زن

در حین خرید پرینتر لیبل زن بهتر است به برخی نکات مهم تقویت کنید تا بتوانید یک پرینتر خوب و با کیفیت را خریداری نمایید. در ادامه قصد داریم تا به برخی از این نکات مهم اشاره نماییم:

سرعت چاپ

همانطور که می دانید سرعت چاپ پرینتر های لیبل زن مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. بنابراین در مکان هایی که در طول روز نیاز به چاپ تعداد زیادی برچسب می باشد بهتر است دستگاه هایی برای چاپ لیبل خریداری شود که سرعت چاپ آنها بالا می باشد. بنابراین خرید پرینتر هایی که می توانند حجم زیادی از لیبل را در مدت زمان کوتاهی با کیفیت بالا به چاپ برسانند می‌تواند برای این شرکت ها و موسسات عقلانی تر باشد.

برترین پرینترهای لیبل زن / بهترین مارک پرینترهای لیبل زن

نوع الصاق برچسب

نحوه چسباندن برچسب بر روی محصول بسیار مهم است. اگر قرار است چسباندن برچسب به صورت دستی انجام ‌شود می ‌توانید برای چاپ لیبل از هر دستگاه لیبل زنی استفاده کنید. اما اگر می خواهید کار چسباندن لیبل بر روی محصولات به شکل اتوماتیک انجام شود باید حتماً توجه کنید که پرینتر هایی را خریداری نمایید که توانایی گرد شدن روی رول را دارا هستند. مثلاً لیبل زن های ورقی ای از این قابلیت برخوردار نیستند و اگر قصد برچسب گذاری به صورت اتوماتیک را دارید بهتر است از خرید این دستگاه ها اجتناب کنید.

دوام پرینتر

همانطور که در متن مقاله هم به آن اشاره نمودیم هر یک از لیبل های موجود در بازار که به وسیله مدل های مختلف پرینتر لیبل زن چاپ می ‌شوند دارای دوام و طول عمر مختلفی می باشند. مثلاً دلیل هایی که به وسیله پرینترهای حرارتی چاپ می ‌شوند دارای طول عمری در حدود ۶ ماه می باشند. بنابراین حتماً در حین خرید پرینتر این موضوع را مدنظر قرار دهید و اگر میخواهید لیبل های شما از دوام بیشتری برخوردار باشند بهتر است پرینترهایی را که زمان پاک برچسب های چاپ شده توسط آنها بیشتر می باشد را خریداری نمایید.

بهترین برندهای پرینتر لیبل زن

علاوه بر این حتما دقت کنید که قرار است از لیبل در چه محلی و برای استفاده بر روی چه محصولی استفاده نمایید. مثلاً اگر قرار است از لیبل بر روی محصولاتی که درون فریزر قرار می گیرند استفاده کنید لیبل می ‌بایست با استفاده از جوهر های با کیفیت تری چاپ شده باشد تا نوشته های روی آن پاک نشوند. علاوه بر این اگر قرار است لیبل را بر روی محصولاتی بچسبانید که با سلامت انسان ها در ارتباط می باشند بهتر است از جوهر های با کیفیت را برای چاپ این لیبل ها استفاده نمایید. معمولاً از پرینترهای جوهر افشان که از جوهر های بر پایه آب استفاده می کنند برای چاپ این لیبل ها استفاده می شود.

بنابراین حتما دقت داشته باشید که قرار است پرینتر لیبل زن خود را در چه محلی و بر روی چه محصولاتی مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید به تناسب آن اقدام به خرید یک محصول کاربردی نمایید تا از آن برای رفع نیاز خود استفاده کنید. وجود تنوع بالا در مدل های پرینتر لیبل زن به کاربران این امکان را داده تا با دست بازتری اقدام به تهیه این محصول نمایند.

معرفی بهترین پرینترهای لیبل زن موجود در بازار

تنوع بسیار بالایی از پرینترهای لیبل زن در بازار وجود دارد و قیمت های در نظر گرفته شده برای آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. در ادامه قصد معرفی برخی از بهترین پرینترهای لیبل زن موجود در بازار به همراه معرفی مشخصات آنها به شما را داریم:

پرینتر لیبل زن Meva MBP-1000

برای تولید این پرینتر از پلاستیک مرغوب و باکیفیت بهره گرفته شده است. به همین خاطر بدنه این محصول در برابر ضربه از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. این محصول دارای ابعاد مناسب و جمع و جوری بوده و وزن آن نیز بسیار خوب و پایین می باشد. با استفاده از این پرینتر می توانید اقدام به چاپ انواع بارکد، برچسب و لیبل با زبان های مختلف نظیر EZPL، GEPL، GZPL نمایید. پرینتر فوق برای چاپ لیبل از روش حرارتی مستقیم استفاده می ‌نماید.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید پرینتر لیبل زن

سرعت پرینتر فوق ۱۰۲ میلی متر بر ثانیه بوده و وضوح چاپ لیبل های تولیدی به وسیله آن ۲۰۳DPI می باشد. پرینتر فوق دارای حافظه فلش ۸ گیگابایتی و حافظه رم ۱۶ مگابایتی است. پردازنده ای که بر روی این دستگاه تعبیه شده ۳۲bit RISC CPU  می باشد. از جمله امکانات این دستگاه می توان به دارا بودن برش دهنده اتوماتیک و پورت های ارتباطی مختلف اشاره نمود.

خرید پرینتر لیبل زن Meva MBP-1000

پرینتر لیبل زن Meva MBP-4200

جنس بدنه این محصول از پلاستیک مقاوم در برابر ضربه می باشد. ابعاد این پرینتر کاملاً مناسب بوده و از روش حرارتی مستقیم و انتقال حرارتی برای انجام چاپ استفاده می نماید. بر روی این پرینتر یک پورت usb و یک درگاه TFD Card وجود دارد. با استفاده از دستگاه فوق می توانید کار چاپ انواع بارکد، لیبل و برچسب را انجام دهید. این محصول از زبانهای TSPL (EPL , ZPL , DPL) پشتیبانی می‌کند و سرعت چاپ آن ۱۲۷ میلی متر بر ثانیه می باشد.

نکات مهم هنگام خرید پرینتر لیبل زن

لیبل هایی که به وسیله این پرینتر چاپ شده‌اند دارای وضوح وضوح چاپ ۲۰۰DPI می باشند. ظرفیت ریبون این دستگاه ۳۰۰ متر بوده و عرض چاپ 108 میلی متر می باشد. پردازنده تعبیه شده بر روی این دستگاه ۳۲bit RISC بوده و دارای حافظه رم با ظرفیت ۸ گیگابایت و حافظه فلش با ظرفیت ۶۴ مگابایت می باشد.

خرید پرینتر لیبل زن Meva MBP-4200

پرینتر لیبل زن Bixolon SLP-TX403

پرینتر فوق به وسیله شرکت کره ای Bixolon به بازار عرضه شده و به دلیل کیفیت بالایی که دارد توانسته جایگاه خوبی در بازار به دست بیاورد. با استفاده از این پرینتر می توانید انواع لیبل، بارکد و برچسب را چاپ نمایید و به دلیل کیفیت بالای این محصول دارا می باشد معمولاً در فروشگاه هایی که نیاز به چاپ فوری لیبل در تعداد بالا وجود دارد از دستگاه فوق بهره گرفته می ‌شود. کیفیت چاپ لیبل هایی که با استفاده از این پرینتر چاپ می‌شوند برابر با ۳۰۰ dpi می باشد.

مشخصات پرینتر لیبل زن خوب

علاوه بر این سرعت این پرینتر ۱۲۷ میلی متر بر ثانیه می باشد و به همین خاطر این پرینتر را می توان جزو سریع ترین پرینترهای لیبل زن موجود در بازار معرفی نمود. در اصل این کمپانی سعی کرده تا علاوه بر بالا بردن سرعت این محصول، کیفیت آن را نیز بالا نگه دارد تا بتواند یک محصول خوب و حرفه ای به مشتریان ارائه کند. بر روی این پرینتر از پورت usb استفاده شده است و حتی می توان اقدام به اضافه کردن اتصال بیسیم به صورت Optional نیز به این پرینتر نمود. چاپگر فوق جزو چاپگرهای ریبونی می باشد و از ریبون های Wax ،Wax / Resin ،Resin و Outside پشتیبانی می کند.

این چاپگر از فناوری چاپ Thermal Transfer  برای چاپ لیبل های خود استفاده می نماید. نحوه کار با این پرینتر بسیار راحت است و علاوه بر این به دلیل اینکه این پرینتر جزو پرینترهای ریبونی می باشد طول عمر آن نیز نسبت به سایر انواع پرینتر ها بالاتر می باشد.

خرید پرینتر لیبل زن Bixolon SLP-TX403

جمع بندی

در این مقاله پس از معرفی پرینتر لیبل زن و موارد کاربرد آن، تکنولوژی های مختلفی که این پرینترها برای چاپ لیبل از آن استفاده می نمایند را برای کاربران معرفی کردیم و مزایا و معایب هر کدام از آنها را نیز عنوان نمودیم. پس از آن به معرفی تعدادی از بهترین پرینترهای لیبل زن موجود در بازار پرداختیم و مشخصات و خصوصیات آنها را به کاربران عنوان کردیم. شما خرید کدام یک از پرینترهای لیبل زن موجود در بازار را به کاربران توصیه می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران در یافتن یک پرینتر لیبل زن خوب و باکیفیت یاری رسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا