موبایل و تبلت

راهکارهای اتصال گوشی به ضبط ماشین؛ 5 راه حل ساده برای پخش موسیقی از طریق باند خودرو

در گذشته برای پخش موسیقی از طریق ضبط ماشین باید از نوار کاست یا سی دی استفاده می کردیم و به دلیل محدودیت های ظرفیت ذخیره سازی نوار و دیسک ها، تعداد موسیقی های در دسترس خیلی محدود بودند. اما اکنون راهکارهای متفاوتی برای اتصال گوشی به ضبط ماشین به وجود آمده اند که پخش موسیقی را بسیار راحت تر کرده اند. با مقاله راهکارهای اتصال گوشی به ضبط ماشین از تکنوسان مگ همراه باشید تا با انواع روش های موجود برای پخش موسیقی داخل خودرو از طریق تلفن همراه خود آشنا شوید.

اتصال گوشی اندروید به ضبط ماشین

روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی روش های مختلفی برای وصل کردن گوشی به ضبط ماشین وجود دارد و ابزار های مختلفی برای این کار به وجود آمده است. هم اکنون شما می توانید دستگاه خود را به صورت باسیم و بی سیم به ضبط خودرو وصل کنید و از پخش موسیقی دلخواه خود لذت ببرید. در ادامه به معرفی هر یک از این ترفند و روش ها می پردازیم.

کابل AUX

اتصال آیفون به ضبط ماشین

متداول ترین و راحت ترین راه اتصال گوشی به ضبط اتومبیل استفاده از کابل AUX است. کابل AUX دارای دو کانکتور جک 3.5 میلی متری صدا است که یک سر آن به گوشی شما و سر دیگر به ضبط ماشین وصل می شود. در این روش نیازی به تنظیم خاصی روی گوشی و ضبط ندارید و کافی است که کابل را به گوشی خود وصل کرده و موسیقی خود را پخش کنید و از آن لذت ببرید. یکی از مشکلاتی که در استفاده از کابل AUX برای شما ممکن است پیش بیاید، پارگی کابل و خم شدن کانکتور است و باید در هنگام استفاده مراقب کابل خود باشید که آسیب نبیند.

 در صورت آسیب دیدگی ممکن است اتفاقاتی مانند قطع و وصل شدن موسیقی در هنگام پخش و عدم اتصال درست به ضبط ماشین اتفاق بیفتد. همچنین اگر ضبط خودرو شما قدیمی است، بهتر است که قبل از اینکه یک کابل AUX بخرید از وجود درگاه آن روی ضبط ماشین خود اطمینان حاصل کنید، زیرا در ضبط های قدیمی این درگاه وجود ندارد.

اگر قصد خرید یک کابل AUX با کیفیت و ارزان قیمت را دارید می توانید به این صفحه از فروشگاه تکنوسان مراجعه کنید.

بلوتوث

چگونه با بلوتوث به ضبط ماشین وصل شویم

پخش موسیقی در خودرو از طریق بلوتوث یکی از روش های نسبتا جدیدی است که برای اتصال بی سیم گوشی به ضبط اتومبیل استفاده می شود. این روش آسان ترین راه اتصال گوشی به ضبط خودرو است و می توانید به راحتی موسیقی خود را در خودرو پخش کنید. مهم ترین مزیت این روش عدم وجود هرگونه اتصال سیمی است که مشکلات مربوط به اتصال باسیم مانند عدم اتصال صحیح و مزاحمت و دست و پاگیر بودن سیم در حین رانندگی را از بین می برد.

برای استفاده از این روش در ابتدا باید بلوتوث تلفن همراه خود را روشن کنید، سپس اسم بلوتوث ماشین را جستجو کرده و به آن متصل شوید. پس از جفت شدن دستگاه می توانید آهنگ دلخواه خود را از طریق ضبط ماشین پخش کنید.

در صورتی که ضبط خودرو شما دارای بلوتوث نیست ولی درگاه USB دارند، می توانید با خرید گیرنده بلوتوث خودرو گوشی خود را به ضبط ماشین وصل کنید.

کابل USB

برنامه اتصال گوشی اندروید به ضبط ماشین

برخی از ضبط های ماشین هستند که از طریق اتصال کابل شارژ یا همان کابل USB قابلیت پخش موسیقی از طریق تلفن همراه را دارند، البته این روش زیاد متداول نیست و همه ضبط ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند. نحوه اتصال گوشی با این روش نیز آسان است و باید کابل شارژ را به درگاه USB ضبط ماشین خود وصل کنید و به پخش موسیقی بپردازید. همچنین این روش بیشتر برای ضبط های دارای صفحه نمایش کارایی دارد و در صورتی در این ضبط ها پشتیبانی از قابلیت اتصال موبایل با کابل USB وجود داشته باشد، می توان پخش موسیقی را بهتر و آسانتر مدیریت کرد.

آداپتور کاسِت

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط ماشین

آداپتور کاست در حقیقت همان نوار کاست است که به عنوان یک مبدل برای اتصال تلفن همراه به ضبط های قدیمی استفاده می شود. این آداپتورها به صورت با سیم و بی سیم تولید می شوند و در نوع باسیم روی خود نوار کاست یک کابل AUX وجود دارد و در نوع بی سیم نیز امکان اتصال بلوتوثی را برای ضبط خودرو به گوشی فراهم می کند. آداپتور کاست ها برای ضبط های قدیمی که از هیچ کدام از اتصال های با سیم و بی سیم پشتیبانی نمی کنند کاربرد دارد و برای ماشین های قدیمی و کلاسیکی که ضبط جدید ندارند گزینه مناسبی خواهد بود.

پخش کننده اف ام (FM Transmitter)

روش های وصل کردن گوشی به ضبط ماشین

پخش کننده FM خودرو آخرین روشی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. این پخش کننده ها دستگاه های مجزایی از ضبط خودرو هستند که باید به صورت جداگانه تهیه شوند و با ایجاد سیگنال های رادیویی به ضبط خودرو متصل می شوند و برای تامین برق و انرژی خود نیز از جای فندک ماشین استفاده می کنند. نحوه کار پخش کننده های اف ام اینگونه است که این دستگاه ابتدا به دستگاه اندرویدی شما متصل می شود و سپس موسیقی را تبدیل به فرکانس رادیویی می کند و سپس ضبط خودرو می تواند با دریافت این فرکانس ها موسیقی را برای شما پخش کند. اما این همه قابلیت های پخش کننده FM Player خودرو نیست و امکاناتی چون دریافت سیگنال های رادیویی برای پخش شبکه های رادیو و درگاه USB برای شارژ گوشی های موبایل را نیز دارد و آن را به یک دستگاه چندکاره تبدیل می کند. 

سوالات متداول درباره وصل کردن گوشی به ضبط خودرو

چگونه گوشی اندروید را به ضبط ماشین وصل کنیم؟

به صورت کلی برای اتصال گوشی به ضبط ماشین می توانید از دو روش باسیم و بی سیم استفاده کنید. از جمله روش های اتصال باسیم می توان به استفاده از رابط AUX و کابل USB استفاده کرد و برای اتصال بی سیم نیز می توان از طریق بلوتوث دستگاه اندرویدی را به ضبط خودرو متصل کرد. همچنین اگر ضبط خودرو شما از هیچ کدام از موارد ذکر شده پشتیبانی نمی کند، می توانید از پخش کننده بلوتوثی یا از آداپتور کاست استفاده کنید.

چرا بلوتوث گوشی به ماشین وصل نمی شود؟

علت های گوناگونی برای این مشکل وجود دارد. در ابتدا بهتر است که از روشن و فعال بودن بلوتوث در هر دو سمت اطمینان حاصل کنید. سپس اگر مشکلی وجود نداشت اتصال بین گوشی و ماشین را چک کنید که دو بلوتوث با همدیگر جفت یا Pair شده باشند. البته در برخی موارد اگر بلوتوث گوشی قدیمی باشد امکان دارد دارد که بلوتوث ماشین وصل نشود و امکان برقراری اتصال وجود نخواهد داشت.

آیا برای اتصال گوشی به ماشین نیاز به نصب برنامه داریم؟

در اغلب موارد برای اتصال گوشی به ضبط ماشین نیازی به نصب هیچ گونه برنامه جانبی نیست و تنها با برقراری اتصال می توانید به پخش آهنگ مورد علاقه از طریق ضبط ماشین بپردازید.

کدام یک از روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین راحت تر است؟

طبیعتا اتصال بی سیم بلوتوثی بسیار راحت تر از سایر روش است. چرا که در این روش نیازی به اتصال سیمی وجود ندارد و برقراری ارتباط نیز بسیار سریع انجام می شود. البته ممکن است مشکلاتی چون قطع شدن ارتباط و وجود تاخیر در پخش موسیقی وجود داشته باشد و از این منظر اتصال سیمی عملکردی بهتر را ارائه خواهد نمود.

جمع بندی و نتیجه گیری

امروزه برای پخش موسیقی داخل خودرو راه های بسیار زیادی وجود دارد و فرقی ندارد که ضبط ماشین جدید یا قدیمی باشد، زیرا همانطور که در این مقاله خواندید برای هر نوع ماشینی یک راه برای پخش موسیقی از طریق موبایل وجود دارد. تقریبا همه ماشین های جدید، ضبطی با قابلیت پشتیبانی از AUX و بلوتوث را دارند و دست شما در انتخاب نوع پخش موسیقی باز است. در نظر داشته باشید که برای خرید عمده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر از جمله کابل AUX، دانگل بلوتوث، کابل USB و … تکنوسان انتخابی مطمئن است. برای خرید عمده تنها کافی است در سایت ثبت نام کرده و پس از تائید حساب کاربری، خرید خود را انجام دهید. در پایان امیدواریم که راهکارهای ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشند و در صورتی که نکته جدیدی در این باره و راهکارهای پخش موسیقی از طریق ضبط خودرو می دانید با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا