موبایل و تبلت

روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل

امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند و لوازم جانبی همراه با آن از جمله حافظه میکرو اس دی بسیار فراگیر شده و تقریباً همه مردم برای موارد مختلف از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران گوشی‌های هوشمند با آن مواجه شوند، ویروسی شدن رم میکرو اس دی است. این مشکل به همراه پیامد‌های آن می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن رم موبایل معمولاً با نشانه‌ها و علائمی همراه است. علاوه بر آن به دلیل ویروسی شدن کارت حافظه، امکان دسترسی به داده‌های درون آن وجود نخواهد داشت. با این وجود، ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی می‌تواند به شما کمک کند تا هرچه سریع‌تر مشکل ایجاد شده را با استفاده از دستورالعمل داده شده حل کنید. در ادامه مقاله روش های ویروس کشی رم میکرو SD گوشی با تکنوسان مگ همراه باشید.

چگونه رم موبایل را ویروس کشی کنیم؟

تضخیص ویروسی شدن رم میکرو sd

کارت حافظه به عنوان یک فضای ذخیره‌سازی مملو از اطلاعات مختلفی است که در گوشی یا دیگر دستگاه‌های دیجیتال قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع طبیعی است که در اثر این نقل و انتقال‌ها کارت حافظه ویروسی شود. مواردی از قبیل اتصال کارت حافظه به کامپیوتر، لپ تاپ و دیگر دستگاه می‌تواند باعث این مشکل شود. ذخیره اطلاعات روی این حافظه جانبی همراه با بدافزار و آلوده کردن آن نیز با مشکلاتی همراه خواهد بود. در ادامه به برخی از علائم برای تشخیص ویروسی شدن رم میکرو sd و بهترین روش پاک کردن ویروس از کارت حافظه گوشی اشاره خواهیم کرد.

  • تبدیل شدن فایل‌های درون کارت حافظه به فایل‌های میانبر
  • مخفی شدن فایل‌های موجود در رم
  • خراب شدن فایل‌ها و یا حذف داده‌ها بدون اطلاع کاربر
  • عدم امکان دسترسی به کارت حافظه و یا کاهش سرعت عملکرد آن
  • گم شدن فایل‌ها پس از خطای کارت حافظه
  • مشاهده پیام‌های غیر منتظره در هنگام کپی کردن فایل یا حذف فایل‌های ناخواسته
  • مشاهده پیغام‌هایی مربوط به فرمت کارت حافظه
  • با وجود شناسایی کارت حافظه، امکان مشاهده فایل‌های درون آن وجود ندارد.
  • مشاهده پیام‌های خطا در زمان دسترسی به کارت حافظه

با توجه به موارد گفته شده، امکان ویروسی شدن کارت حافظه در هر زمانی وجود دارد. بنابراین آگاهی از روش‌های مربوط به حذف ویروس می‌تواند در مواقع حساس به داد شما برسد و داده‌های مهم شما را نجات دهد. در ادامه این مطلب به روش ویروس کشی رم گوشی خواهیم پرداخت.

روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل از طریق کامپیوتر

روش ویروس کشی رم گوشی

یکی از بهترین روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل استفاده از کامپیوتر است. برای این کار می‌توان به دو روش عمل کرد. روش اول استفاده از خط فرمان است. در اینجا ابتدا باید کارت ویروسی شده را با کمک یک کارت خوان به کامپیوتر متصل کرده و از طریق منوی استارت گزینه ران را اجرا و عبارت cmd را درون آن تایپ کنید. سپس با تایپ عبارت attrib -h -r -s /s /d drive letter:\*.* و زدن گزینه اینتر امکان تعمیر کارت حافظه آلوده به ویروس توسط ویندوز وجود دارد. پس از پایان این فرایند امکان دسترسی به فایل‌های درون کارت حافظه وجود داشته و تقریباً ویروس کشی رم میکرو اس دی به پایان رسیده است. پیشنهاد می‌شود پس از پایان این مرحله انتقال داده‌ها از درون کارت حافظه آن را فرمت کنید. 

بهترین روش پاک کردن ویروس از کارت حافظه گوشی

با این کار می‌توانید در مورد پاک شدن کامل ویروس‌های درون رم میکرو اس دی مطمئن شوید. توجه داشته باشید فرمت مموری کارت با پاک کردن محتوای درون آن با یکدیگر متفاوت است. گزینه Format از طریق راست کلیک روی درایو مربوط به مموری کارت و انتخاب کوییک فرمت بهترین روش برای فرمت حافظه‌های جانبی و حذف کامل فایل‌های درون آن است. پس از فرمت نیز می‌توان مجددا از کارت حافظه استفاده کرد.

روش دیگر برای حذف ویروس‌های درون کارت حافظه با کمک کامپیوتر استفاده از نرم‌افزار آنتی ویروس است. برای این کار نیز بهتر است از یک برنامه آنتی ویروس مناسب و به روز استفاده شود. 

پس از اسکن کارت حافظه با کمک برنامه آنتی ویروس، کلیه ویروس‌های درون آن شناسایی شده و یا فایل‌های آلوده نیز مشخص خواهند شد. با حذف همگی آن‌ها می‌توانید به طور کامل از شر ویروس‌های درون کارت حافظه راحت شوید. برای اطمینان از حذف آلودگی‌ها می‌توانید مجدداً فایل‌ها و پوشه‌های درون کارت حافظه را بررسی کرده و نسبت به عادی بودن آن‌ها پس از استفاده از روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل اطمینان حاصل کنید.

ویروس کشی رم میکرو اس دی از طریق گوشی موبایل

چگونه رم موبایل را ویروس کشی کنیم؟

یکی از تجربیات بد در زمان استفاده از رم های میکرو در گوشی، ویروسی شدن آن ها است. این مشکل می‌تواند در زمان باز کردن برنامه‌های مختلف و فعال شدن آن‌ها خود را نشان دهد. برای حل این مشکل می‌توان از آنتی ویروس‌های مخصوص سیستم عامل اندروید و یا ios استفاده کرد. با استفاده از این‌ برنامه‌های ضد ویروس و اسکن گوشی هوشمند می‌توان کلیه ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب را شناسایی و حذف کرد. در برخی موارد ویروس‌های درون گوشی در حافظه رم قرار گرفته و حتی در زمان توقف اجرای برنامه‌ها نیز، همچنان فعال باقی می‌مانند. 

در این موارد نیز بهتر است کلیه داده‌های درون حافظه میکرو اس دی را از طریق برنامه آنتی ویروس اسکن کرده و موارد مشکوک را حذف کنید. البته بهتر است برای ویروس کشی رم موبایل با کامپیوتر از روش‌های گفته شده در بالا استفاده کنید. زیرا از این طریق می‌توانید نسبت به موفقیت‌آمیز بودن فرایند ویروس کشی و بازگشت مموری کارت به وضعیت سابق مطمئن شوید. همچنین امکان انتقال داده‌‌ها نیز وجود دارد.

چطور از ویروسی شدن مجدد رم جلوگیری کنیم؟

روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل

مهم‌ترین دلیل ویروسی شدن رم گوشی موبایل دانلود برنامه‌های مخرب از منابع نامعتبر است. بنابراین بهتر است برای دانلود برنامه‌ها و نرم‌افزار‌های موردنظر از منابع قابل اطمینان از قبیل گوگل پلی استفاده کنید. کلیه اپ‌ها درون این فروشگاه پیش از نصب از طریق سیستم گوگل پلی پروتکت مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین تبلیغات برخی سایت‌ها نیز به صورت مخرب باعث ویروسی شدن خواهند شد. در برخی موارد این تبلیغات شامل لینک دانلود برنامه‌هایی است که توسط شما دانلود می‌شوند. 

در این زمان احتمال ویروسی شدن رم و گوشی شما بسیار زیاد است و باید از روش های ویروس کشی کارت حافظه میکرو اس دی موبایل استفاده کنید. کد‌های مخرب در دل برنامه‌های اندرویدی می‌توانند با آلوده کردن رم گوشی، علاوه بر پاک کردن داده‌های شما، به برخی اطلاعات حساس نیز دسترسی پیدا کنند. نصب آنتی ویروس مطمئن نیز می تواند از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کند. پس تا دیر نشده یک آنتی ویروس مطمئن و قوی خریداری کنید. رعایت این نکات می‌تواند تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کند.

حرف آخر

روش ویروس کشی رم گوشی

در این مطلب تلاش شد تا راهکار‌های مختلف برای ویروس کشی رم میکرو اس دی را ارائه کنیم. در حال حاضر برنامه‌های مختلفی به عنوان آنتی ویروس برای اندروید و موبایل در بازار وجود دارند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند برای حل مشکل ویروسی شدن رم میکرو اس دی مورد استفاده قرار بگیرند. انتقال داده‌های مختلف به درون کارت حافظه میکرو اس دی می‌تواند همراه با ویروس یا بدافزار‌های مختلف باشد. به همین دلیل بهتر است با نصب یک آنتی ویروس مطمئن در گوشی موبایل یا کامپیوتر و به روز نگه داشتن آن، خود را برای حل چنین مشکلاتی در آینده آماده کنید. 

شما از چه آنتی ویروسی برای از بین بردن ویروس‌های درون کارت حافظه خود استفاده کرده‌اید. در صورتی که تجربه مشابهی در این زمینه دارید می‌توانید تجربیات خود را در این زمینه در قسمت کامنت با دوستان و دیگر خوانندگان مجله تکنوسان مگ به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا