موبایل و تبلت

حرف D در کنار گلس ها نشانه چیست؟ بررسی گلس 2D تا 21D

بدون شک شما هم هنگام خرید گلس با واژه ها و علائم مختلفی روبرو شده اید و انتخاب گزینه مناسب را برایتان کمی سخت شده است. عموما یکی از دلایلی که سبب می شود خرید آگاهانه تری را تجربه کنید آشنایی با علائم و یا حروف اختصاری است که بر روی پکیج و بسته بندی برخی از کالاها درج می شود. حرف D در کنار گلس یکی از مهم ترین علائم نوشتاری محافظ ضصفحه نمایش می باشد که تاثیر زیادی در یک انتخاب ایده آل دارد. در این مقاله، قصد داریم ببینیم حرف D در کنار گلس گوشی نشانه چیست و چه تاثیری در کیفیت گلس دارد. اگر این روزها دنبال تهیه گلس هستید و یا به عنوان یک مغازه دار علاقه مندید با آگاهی و دانش بیشتری به فروش محصولات خود بپردازید در ادامه با تکنوسان مگ همراه باشید.

معنای حرف D در گلس و صفحه نمایش

معنی حرف D در کنار گلس

حتما با خرید برخی از مدل های گلس به حرف D که بر روی بسته بندی آنها درج شده مواجه شده اید و چشمتان به عددی که کنار حرف D درج شده نیز خورده و شاید این سوال در ذهنتان شکل گرفته باشد که حرف D در کنار گلس ها نشانه چیست؟ در واقع حرف D مخفف شده عبارت Dimensional بوده که به معنی “بُعدی” می باشد و عموما متر و معیاری جهت سنجش گلس هایی است که از شیشه حرارت دیده ساخته شده اند.

در واقع هر چقدر مقدار عددی که کنار حرف D درج شده بیشتر باشد نشانی از حالت منحنی بیشتر لبه گلس بوده و محافظت بیشتری از گوشی موبایل انجام خواهد داد. پس اگر گوشی شما لبه های خمیده دارد بهتر است گلسی را خریداری نمایید که عدد درج شده در کنار آن بالاتر باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا در مورد این اعداد و ارقام بیشتر بدانیم.

حرف D مخفف شده عبارت Dimensional بوده که به معنی “بُعدی” می باشد و عموما متر و معیاری جهت سنجش گلس هایی است که از شیشه حرارت دیده ساخته شده اند.

تفاوت گلس 9D ،5D ،3D ،2.5D ،2D و 11D چیست؟

حرف دی در گلس به چه معناست

در این بخش نگاهی داریم به انواع گلس هایی که از شیشه حرارت دیده ساخته می شوند و حروف اختصاری 2D تا 11D و حتی بیشتر به آنها تعلق می گیرد. برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان گرامی ویژگی هر کدام از گلس های 2D الی 5D و بیشتر بررسی خواهد شد تا با توجه به مدل گوشی خود این بار برای خرید گلس حق انتخاب بیشتری داشته باشید و با آگاهی کامل تری محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید، در ادامه همراه ما باشید.

گلس 2D چیست؟

مدل های اولیه گوشی های موبایل لمسی از صفحه نمایش 2 بعدی یا صاف و تخت بهره می بردند به شکلی که یا در فریم گوشی فرو رفته بودند یا موازی با فریم بودند، بنابراین گلس های محافظ آنها نیز به صورت 2D طراحی می شدند. گلس های 2D همانگونه که تصاویر مشاهده می کنید لبه هایی داشتند که به صورت 90 درجه طراحی شده و حاشیه آنها تیز و برنده بود. همین موضوع سبب می شد که کاربر هنگام استفاده از گوشی موبایل حس خوشایندی نداشته باشد و حتی دچار آسیب و برش در ناحیه انگشتان شود. مجموع این مشکلات سبب شد گلس های 2D از بازار جهانی حذف شوند.

گلس 2.5D چیست؟

فرق گلس 2.5D ، 3D ، 5D ، 9D و 11D

نسخه ارتقاء یافته گلس های 2D این بار با نام 2.5D وارد بازار جهانی شد درست زمانی که حوالی سال 2014 برخی از کمپانی های سازنده گوشی موبایل مانند اپل این مدل از طراحی صفحه نمایش را برای گوشی های موبایل خود برگزیدند. گلس صفحه نمایش 2.5D ارتفاع بیشتری داشته و حاشیه آن به صورتی طراحی شده که شبیه به قطراتی آبی به نظر می رسد که روی صفحه گوشی موبایل شناور است. کاربر با متصل کردن گلس 2.5D بر روی گوشی موبایل احساس بهتری را هنگام کار کردن با گوشی تجربه خواهد کرد چون این بار حاشیه ها صاف و صیقلی هستند.

گلس 3D چیست؟

در سال 2014 بود که کمپانی سامسونگ گوشی موبایل Samsung Galaxy Note Edge را به بازار جهانی عرضه نمود، در سال 2015 نیز گوشی Samsung Galaxy S6 edge با لبه های خمیده معرفی شد. صفحه نمایش این گوشی ها به صورت 3 بعدی طراحی شده بود و سمت راست و چپ بدنه به صورت منحنی شکل بود. به همین دلیل شرکت های سازنده گلس و محافظ صفحه نمایش وارد بازی شدند چرا که نه گلس 2D و نه گلس 2.5D جلوه زیبایی بر روی این گوشی نداشت و سبب می شد کاربر از داشتن یک گوشی 3 بعدی پشیمان شود!

گلس های 3D به شکلی طراحی شدند که دقیقا لبه های خمیده گوشی را پوشش داده و محافظت بهتری از آن انجام دهند، چرا که احتمال آسیب دیدن چنین صفحه ای بالاتر بود. عموما قیمت این گلس ها به نسبت مدل های 2D و 2.5 بیشتر است چون به دانش بیشتری برای طراحی آن ها نیاز بوده است. البته این مدل از گلس های 3D تنها برای گوشی های لبه خمیده سامسونگ عرضه نشده و برخی از شرکت ها برای گوشی های آیفون نیز گلس های 3D را طراحی نموده اند که تا حدودی اطراف صفحه نمایش را به صورت خمیده پوشش می دهند.

گلس 21D ،11D ،6D ،5D و… چیست؟

گلس 5D چیست؟

در اینجا باید بگوییم که طبق بررسی هایی که انجام شده اعداد دیگری که بیشتر از 3D هستند و بر روی برچسب برخی از گلس ها درج می شوند تنها بازی تبلیغاتی بوده و تفاوت آنچنانی بین گلس های 20D ،10D ،9D ،8D ،5D ،4D ،3D و… وجود ندارد. در واقع برخی از شرکت های سازنده گلس موبایل، اعداد و ارقامی بیشتری را حتی تا 21D بر روی محصول خود درج می کنند تا تاکید بیشتری بر روی این موضوع داشته باشند که گلس تولید شده بهتر، قابل اطمینان تر و پیشرفته تر است.

البته گوشی های موبایلی در بازار وجود دارند که با صفحه نمایش 3.5 بعدی عرضه شده اند مانند Vivo NEX 3 و Huawei Mate 30 Pro اما گلس هایی که برای این مدل ها طراحی شده اند همچنان 3D هستند. این مطالب حتی به تایید برند میتوبل هم رسیده است که خود سابقه درخشانی در تولید گلس دارد، بنابراین هنگام خرید گلس سعی کنید به لبه های آن دقت کنید و نوع آن را با توجه به تخت بودن یا منحنی بودن صفحه نمایش گوشی موبایل خود انتخاب کنید و ترفندهای فروش کمپانی های تولید کننده محافظ صفحه نمایش موبایل را نادیده بگیرید.

هنگام خرید گلس سعی کنید به لبه های آن دقت کنید و نوع آن را با توجه به تخت بودن یا منحنی بودن صفحه نمایش گوشی موبایل خود انتخاب کنید.

خرید گلس 2.5D بهتر است یا 3D؟

تفاوت گلس 2.5D و 3D

در قسمت های قبلی مقاله ویژگی های گلس های 2.5D و 3D را بررسی نمودیم، بنابراین با توجه به آگاهی که در حال حاضر پیدا کرده اید انتخاب گلس برای شما آسان تر خواهد شد. اما برای راهنمایی بیشتر، این موضوع را با جزئیات کامل تری بازگو می کنیم. گلس هایی که 2.5D هستند برای تمامی گوشی هایی که صفحه آنها تخت و صاف است مناسب می باشد، مثل تمامی مدل های گوشی های آیفون تا به امروز که نمایشگر آنها فلت است.

از آنجایی که قیمت گلس های 2.5 بعدی مناسب تر است اگر اهل هزینه کردن اضافی نیستید توصیه می شود به همین مدل ها بسنده کنید. چرا که گلس های 3D که برای گوشی های آیفون تولید می شوند همان بازی تبلیغاتی همیشگی بوده و انحنای خمش آنها هرگز مانند گلس هایی نیست که برای گوشی های لبه خمیده تولید می شوند. در مقابل اگر شما صاحب یک گوشی با لبه خمیده هستید مثل گوشی های سری گلکسی اس برند سامسونگ توصیه می شود از خرید گلس 2.5 خودداری نموده و گلس های 3D را انتخاب کنید تا حس بهتری را هنگام استفاده از گوشی تجربه نمایید و نیز از صفحه گوشی به خوبی محافظت شود.

گلس هایی که 2.5D هستند برای تمامی گوشی هایی که صفحه نمایش آنها تخت و صاف است مناسب می باشد در حالی که گلس های 3D برای گوشی هایی با صفحه لبه خمیده مناسب اند.

خرید عمده گلس از تکنوسان

خرید عمده انواع گلس از تکنوسان

اگر به دنبال خرید عمده گلس هستید و به دنبال فروشگاه اینترنتی مناسبی می باشید که تنوع بالایی از گلس و صفحه نمایش را داشته باشد می توانید در این زمینه به تکنوسان اعتماد کنید. شما می توانید با مراجعه به صفحه خرید عمده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر اکانت همکاری خود را ایجاد کرده و پس از طی شدن مراحل مربوطه قیمت انواع گلس و نیز سایر کالاها را به صورت عمده مشاهده نمایید و نیز از آفرهای ویژه ای که برای همکاران و فروشندگان در نظر میگیریم بهره مند شوید.

کلام آخر

مقاله حرف D در کنار گلس ها نشانه چیست پاسخی نسبتا جامع بود به پرسش همیشگی خیلی از کاربرانی که به اطلاعات محصولی که خریداری می کنند توجه داشته و جزئیات برای آن ها مهم است. امیدواریم خواندن این مقاله ابهاماتی که وجود داشت را برای شما خوانندگان همیشگی بر طرف کرده باشد. در ادامه خرسند می شویم اگر نظری دارید با ما در میان گذاشته و همچنین اگر سوالی در مورد گلس گوشی موبایل دارید در قسمت نظرات درج نمایید، در سریع ترین زمان همکاران ما پاسخگو خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا