دسته بازی موبایل

در گذشته از دسته های بازی تنها برای کامپیوتر و کنسول های بازی استفاده می شد ولیکن با گذشت زمان شاهد پیشرفت چشمگیر قدرت پردازشی گوشی های موبایل بودیم. موبایل های جدید از پردازنده های قوی تری برخوردار بودند و بدین ترتیب بازی های گرافیکی پیشرفته تر و با کیفیت تری برای آنها عرضه شد.

از آنجایی که لذت بازی کردن با گیم پد هیجان انگیزتر است، تولید کنندگان به فکر تولید دسته های بازی مخصوص موبایل افتادند. با استفاده از دسته های بازی موبایل شما می توانید گوشی و یا تبلت خود را به یک کنسول بازی تبدیل کنید و از بازی کردن با آن لذت بیشتری ببرید.

همچنین با انتشار نسخه موبایل بازی پرطرفدار PUBG بسیاری از گیمرهای موبایلی نیز به سمت این بازی رفتند. دسته بازی موبایل pubg که اکنون بسیاز پرطرفدار شده اند با تمرکز بیشتری بر روی محیط این بازی تولید شده اند و امکاناتی نظیر شلیک کردن و تعویض خشاب سریعتر ، جلوگیری از داغ شدن گوشی ، ارگونومی بهتر و … را در اختیار گیمرها قرار می دهد.

دسته بازی موبایل

طراحی ارگونومیک

طراحی صاف و شکل هندسی منظم گوشی ها سبب شده تا امکان در دست گرفتن ارگونومیک گوشی برای بازی کردن فراهم نباشد و گیمرها موقع بازی کردن با گوشی حس خوشایندی نداشته باشند. شما می توانید با استفاده از یک دسته بازی که بتواند به گوشی یا تبلت شما وصل شود، این مشکل را حل کنید. دسته های بازی بصورتی ارگونومیک طراحی می شوند تا در استفاده طولانی مدت از آنها دستان شما خسته نشوند.

اتصال بلوتوث

برخی از دسته های بازی هستند که روی آنها دکمه ای وجود ندارد و مانند استند هستند. برای استفاده از آنها کافیست خود را به در جای مخصوصی که تعبیه شده قرار دهید. در این مدل از دسته های بازی شما از صفحه نماتش لمسی گوشی خود برای حرکت کردن در بازی استفاده می کنید.

نوع دیگر دسته های بازی موبایل، دسته های بلوتوثی هستند که توسط بلوتوث به گوشی یا تبلت شما وصل می شوند. روی این دسته ها گیره ای برای قرار گرفتن گوشی نیز تعبیه شده است که میتوانید گوشی خود را روی آن فیکس کنید و هنگام بازی کردن به صفحه گوشی خود مسلط باشید. در دسته موبایلی بلوتوثی شما میتوانید از دکمه های روی دسته برای بازی کردن استفاده کنید.

نوع دیگری از دسته های بازی، دسته های بازی تفنگی هستند. این دسته ها توسط بلوتوث به گوشی یا تبلت متصل می شوند. همچنین روی آنها دکمه هایی برای بازی کردن و گیره نگه دارنده موبایل قرار دارد. روی این دسته ها دکمه ی شلیک کردن نیز وجود دارد.

دسته بازی موبایل

سازگاری با اندروید و آیفون

این دسته های بازی را می توانید به گوشی های اندرویدی و آیفون ها متصل کنید. بعضی از دسته های بلوتوثی و تفنگی را می توانید علاوه بر موبایل و تبلت برای کنسول های بازی نیز استفاده کنید.

امکانات بیشتر

هنگام اجرای بازی های گرافیکی سنگین روی موبایل و تبلت، گوشی شما به شدت گرم می شود. از همین جهت روی برخی از این دسته ها فن خنک کننده برای خنک کردن گوشی شما در حین بازی تعبیه شده است. برخی دیگر از دسته های بازی موبایل به پاوربانک نیز مجهز هستند و می توانید در حین بازی کردن گوشی خود را به پاوربانک متصل کنید و از تمام شدن شارژ آن جلوگیری کند.