Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
پک ضعیف

کابل و تبدیلات

همه ما در طول روز از کابل و تبدیلات زیادی در کار های خود از شارژ کردن موبایل گرفته تا تبدیل انواع کابل های صوتی و تصویری به کابل های جدید تر یا حتی اتصال فلش مموری ها به تلفن همراه توسط تبدیلات OTG و شنیدن صدای موسیقی از اسپیکر ها و ضبط های ماشین به وسیله اتصال گوشی با کابل AUX استفاده می کنیم.

کابل های زیادی در روز مره زندگی ما توسط خود ما تنده شده اند و هر کدم کار خاصی برای ما انجام می دهد که نبود آن ممکن است بخشی از فعالیت روزانه ما را مختل کند. شما می توانید انواع کابل را از جمله کابل های صدا و AUX، کابل های شارژ و تبدیلات OTG، کابل های انتقال تصویر VGA و HDMI، کابل پرینتر و … را در فروشگاه اینترنتی تکنوسان خریداری نمایید.

انواع کابل و تبدیل کامپیوتر

همانطور که میدانید، کامپیوتر از چندین قطعه سخت‌افزاری تشکیل شده است که با هم ارتباط برقرار می‌کنند. برای این ارتباط، نیاز به کابل‌ها و تبدیل‌های مخصوص است که سیگنال‌های الکتریکی را از یک قطعه به قطعه دیگر منتقل کنند. به همین دلیل کابل ها انواع مختلفی دارند و هرکدام جهت امور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر به انواع کابل و تبدیل کامپیوتر اشاره می کنیم.

کابل VGA

کابل VGA یک کابل آنالوگ است که برای انتقال سیگنال‌های تصویری به صورت آنالوگ از کارت گرافیک به صفحه نمایش استفاده می‌شود. این کابل در سال 1987 توسط شرکت IBM طراحی شد و به عنوان استاندارد صنعت تصویر رایانه‌ای شناخته شد. کابل VGA دارای 15 پین است که در سه ردیف پنج تایی قرار دارند. هر ردیف نماینده یک رنگ اصلی (قرمز، سبز و آبی) است و باقي پين ها برای تشخيص خودكار نمايشگر به كار مي روند. کابل VGA قادر به پشتيباني از رزولوشن حداكثر 2048×1536 پيكسل با نسبت تصوير 4:3 است. با پیدایش صفحات نمایش ديجيتال با رزولوشن و كيفيت بالاتر، كابل VGA جاي خود را به كابل هاي ديجيتالي جديدي همچون DVI و HDMI داد.

کابل DVI

کابل DVI يک كابل انتقال تصویر است كه برای انتقال سيگنال های تصويری به صورت ديجيتال از كارت گرافيک به نمایشگر طراحی شده است. این کابل در سال 1999 توسط گروه Digital Display Working Group (DDWG) به عنوان جانشین كابل VGA معرفی شد.

کابل DVI دارای سه نوع مختلف وجود دارد: DVI-A، DVI-D و DVI-I

 • DVI-A: فقط سيگنال های آنالوگ را منتقل مي كند و با كابل VGA سازگار است. این نوع برای اتصال به صفحات نمایش آنالوگ مانند CRT و LCD های قديمي با كيفيت پائين مناسب است.
 • DVI-D: فقط سيگنال های ديجيتال را منتقل مي كند و با كابل HDMI سازگار است. این نوع برای اتصال به صفحات نمایش ديجيتال با كيفيت بالاتر مناسب است.
 • DVI-I: هم سيگنال های آنالوگ و هم ديجيتال را منتقل مي كند و با هر دو كابل VGA و HDMI سازگار است. این نوع برای اتصال به هر نوع صفحات نمایش مناسب است.

کابل DVI قادر به پشتيبانی از رزولوشن حداكثر 2560×1600 پيكسل با نسبت تصوير 16:10 است. با پیدایش صفحات نمایش با رزولوشن و كيفيت بسيار بالاتر، كابل DVI جاي خود را به كابل DisplayPort داد.

کابل DisplayPort

کابل DisplayPort یک کابل دیجیتال است که برای ارسال تصویر و صدا به صورت دیجیتال از یک دستگاه به دستگاه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل مانند کابل HDMI عمل می‌کند و می‌تواند یک مانیتور را به یک کارت گرافیک وصل کند. این کابل در سال 2006 توسط گروه VESA به عنوان گزینه‌ای جدید برای جایگزینی کابل DVI ارائه شد. کابل DisplayPort دارای چندین نوع مختلف است که بر اساس اندازه و شکل کانکتور‌های آن تفاوت دارند. این نوع شامل DisplayPort، Mini DisplayPort، Micro DisplayPort و Embedded DisplayPort هستند.

 • DisplayPort: این نوع کابل استاندارد و معمول است که 20 پین دارد.
 • Mini DisplayPort: این نوع کابل کوچک‌تر و سبک‌تر است که 20 پین دارد و بیشتر توسط شرکت اپل در محصولاتش استفاده می‌شود.
 • Micro DisplayPort: این نوع کابل همچنین کوچک‌تر و سبک‌تر است که 16 پین دارد و برای دستگاه‌های قابل حمل مناسب است.
 • Embedded DisplayPort: این نوع کابل درون دستگاه‌ها قرار می‌گیرد و برای اتصال صفحات نمایش داخلی به بوردهای الکترونیکی طراحی شده است.

کابل DisplayPort می‌تواند تصویر با رزولوشن بسیار بالای 7680×4320 پیکسل با نسبت تصویر 16:9 را انتقال دهد. علاوه بر این، این کابل قابلیت ارسال تصویر به چند صفحه نمایش را هم دارد.

کابل HDMI یک کابل است که تصویر و صدا را با کیفیت بالا بین دستگاه‌های الکترونیکی مثل DVD Player، کنسول بازی، دوربین فیلم‌برداری، تلویزیون، مانیتور و پروژکتور ارسال می‌کند. این کابل در سال 2002 به عنوان یک استاندارد صنعتی معرفی شده است.

کابل HDMI

ارمزوه کابل HDMI را می توان پر استفاده ترین نوع کابل انتقال تصویر دانست. این کابل در محیط های مختلفی برای اقال تصوی از کنسول های بازی، تلویزیون، لپ تاپ، کامپیوتر و... مورد استفاده قرار می گیرد. کابل HDMI دارای نسخه و نوع های مختلفی است که بر اساس سرعت، کیفیت، تعداد کانال‌های صوتی و شکل اتصال‌های آن مشخص می‌شوند. این نسخه و نوع ها عبارتند از:

 • HDMI 1.0: سرعت 4.9 گیگابیت بر ثانیه
 • HDMI 1.1: پشتیبانی از DVD-Audio
 • HDMI 1.2: پشتیبانی از Super Audio CD (SACD)
 • HDMI 1.3: سرعت 10.2 گیگابیت بر ثانیه، پشتیبانی از رزولوشن‌ های بالاتر و Deep Color
 • HDMI 1.4: پشتیبانی از فرمت‌ های جدید مثل Ultra HD (4K)، Full HD (1080p) با فرکانس تصویر بالاتر، High Dynamic Range (HDR) و سه‌بعدى (3D)، قابل استفادۀ همزمان با Ethernet و Audio Return Channel (ARC)
 • HDMI 2.0: سرعت 18 گیگابیت بر ثانیه، پشتیبانی از رزولوشن‌ های بالاتر با فرکانس تصویر و رنج رنگ بالاتر و تعداد کانال‌ های صوتى بالاتر
 • HDMI 2.1: سرعت 48 گیگابیت بر ثانیه و پشتیبانی از رزولوشن‌ های بالاتر مثل Ultra HD (8K)

انواع تبدیل

تبدیل های کامپیوتر نوعی لوازم جانبی هستند که برای اتصال دستگاه‌های کامپیوتری با پورت‌های مختلف به یکدیگر استفاده می‌شوند. برای مثال، می‌توان یک تبدیل HDMI به VGA را برای اتصال یک لپ تاپ با پورت HDMI به یک مانیتور با پورت VGA استفاده کرد. یا می‌توان یک تبدیل USB به SATA را برای اتصال یک هارد دیسک خارجی با پورت SATA به یک کامپیوتر با پورت USB استفاده کرد.

تبدیل های کامپیوتر در بازار از برندهای مختلف و با قابلیت‌های مختلف عرضه می‌شوند؛ بعضی از این تبدیل ها فقط سیگنال‌های داده را انتقال می‌دهند و بعضی دیگر سیگنال‌های صوت و تصویر را نیز انتقال می‌دهند. اما در هر صورت وجود آن ها برای سیتم ضروری می باشد و می تواند بسیاری از امور را ساده تر کند.

هاب کامپیوتر

هاب کامپیوتر یک دستگاه شبکه است که وظیفه اتصال چندین کامپیوتر به هم با استفاده از کابل‌های شبکه را دارد. هاب کار خاصی نمی‌کند و فقط داده‌هایی که از یک پورت دریافت می‌کند را بدون تغییر به تمام پورت‌های دیگر فرستاده می‌کند. این باعث می‌شود هاب سرعت و کارایی شبکه را کاهش دهد و ترافیک و تداخل زیادی ایجاد کند.

هاب‌ها را می‌توان بر اساس چندین عامل مختلف دسته‌بندی کرد. برخی از این عامل‌ها عبارتند از:

 • نوع هاب: نوع هاب بستگی به نوع پورت دستگاه‌های قابل اتصال به آن دارد. برای مثال، هاب USB برای اتصال چندین دستگاه USB به یک پورت USB طراحی شده است. همچنین هاب Ethernet، Wireless و غیره نیز وجود دارند.
 • تعداد پورت: تعداد پورت هاب مشخص می‌کند که چند تا کامپیوتر می‌توانند به آن وصل شوند. تعداد پورت هاب ممکن است بین 2 تا 30 عدد باشد. برای شبکه‌های کوچک محلی معمولا از هاب با تعداد پورت کم استفاده 

برای راهنمایی بیشتر در خرید در چت آنلاین سایت پاسخ گوی سوالات شما هستیم.

محدوده قیمت (تومان)
059,400
اتفاقات هیجان انگیز تکنوسان را دنبال کنید!
 • soc
 • soc
 • soc
 • soc
 • soc
 • soc
از خبرهای هیجان انگیز تکنوسان باخبر شوید!
آدرس تکنوسانتهران، خیابان وصال شیرازی، بالاتر از تقاطع بزرگمهر، پلاک 49، ساختمان وصال، طبقه سوم، واحد جنوبی
شماره تماس ها021-67452000 | 021-67524
مرکز پخش تکنوسان، با آرزوی ایجاد شفافیت در بازار IT ایران و از بین بردن هزینه های اضافی خرید، فروشگاه اینترنتی تکنوسان را راه اندازی نمود. پس از سال ها و با تکیه به اعتماد و رهنمودهای همکاران و مشتریان گرامی توانسته ایم بستر ارائه یکی از بالاترین تنوع های کالایی (حوزه کاری خود) در کنار بهترین قیمت و ارسال به سراسر ایران را ایجاد کنیم. خرسندیم که گامی هر چند کوچک در راستای بهبود شفافیت و ساماندهی بازار، برداشته ایم. در این راه با حمایت شما، همواره به دنبال پیشرفت خواهیم بود.
ecunion
logo-samandehi
استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع، بلامانع است