Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

آچار و انواع آچار

آچار وسیله ای برای باز و بسته کردن پیچ و مهره می باشد که با توجه به ساختار و شکل ظاهری پیچ و مهره به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. آچارها از یک دسته بلند که وظیفه ایجاد گشتاور بر روی پیچ یا مهره را دارد ساخته شده اند که هرچه طول دسته بلندتر باشد نیرویی که آچار به پیج یا مهره وارد می کند بیشتر است. سیستم اندازه گیری آچارها بر حسب میلی متر یا اینچ می باشد. برای خرید آچار ابتدا باید با توجه به کاربرد مدنظر مدل آچار را انتخاب کنید و سپس با توجه به قیمت آچار محصول مناسب را خریداری کنید.

آچار فرانسه، آچار بکس، آچار آلن، آچار جغجغه ای، آچار رینگی و تخت، آچار شبکه، آچار شمع خودرو و آچار پانچ تنها نمونه هایی از پرکاربردترین آچار های مصرفی می باشند. البته انواع دیگری از آچارهای تخصصی در صنایع گوناگون نیز وجود دارد که صرفا در همان صنعت استفاده می شود و هزینه های بالایی دارد. معمولا آچارها از جنس کروم-وانادیوم ساخته می شوند، چرا که پوشش کروم مانع زنگ زدگی سطح آچار می شود. البته در صنعت، بیشتر ابزارها برای استقامت بیشتر از جنس فولاد ساخته می شوند.

در ادامه به معرفی تعدادی از آچارهای پرمصرف خانگی و کارگاهی می پردازیم.

آچار فرانسه

یکی از پرکاربرد ترین ابزارآلات دستی خانگی و صنعتی که از دسته، فک ثابت، فک متحرک و پیچ تنظیم ساخته شده است. آچار فرانسه برخلاف اسم آن توسط یک مهندس انگلیسی به نام ریچارد کلابرن ساخته شد و برای باز و بسته کردن پیچ و مهره های چهارگوش و شش گوش از آن استفاده می شود. در واقع آچار فرانسه یک آچار تخت متحرک است که سایز آن به اندازه باز شدن فک متغیر است.

کاربرد آچار فرانسه

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با وجود آچارهای مختلف چه نیازی به آچار فرانسه می باشد؟

برای یک تعمیرکار خودرو که دائما با سایزهای مختلف پیچ و مهره در ارتباط است داشتن ست آچارهای تخت و رینگی یک نیاز محسوب می شود، ولی برای مصارف خانگی که شاید در ماه 2 یا 3 بار نیاز به داشتن آچار برای باز کردن پیچ و مهره داشته باشید تهیه ست آچار هزینه بیهوده ای باشد، چرا که با خرید آچار فرانسه می توانید تمام سایز هایی که در بازه دهانه آن هست را باز و بسته کنید.

آچار بکس و کاربرد آن

یکی از ابزارآلات دستی ویژه برای مواقعی که امکان چرخاندن دسته آچار وجود ندارد یا اینکه دسته آچار یک دور کامل نمی زند. آچار بکس از یک دسته و یک سری تشکیل شده است که به سری آن اصطلاحا بکس می گویند. اما ویژگی دیگر آچار بکس قدرت بالای آن است، چرا که سطح زیادی از گل پیچ را در برگرفته و مانع از چرخش یا لغزش بین پیچ و آچار می شود.

قیمت آچار بکس به تعداد سری ها، رابط ها و دسته های موجود در جعبه آن بستگی دارد. شما عزیزان می توانید در هر لحظه با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تکنوسان از قیمت آچار مطلع شوید و به صورت عمده یا تکی خرید نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0507,000