برق و ابزار آلات

معرفی 10 مورد از بهترین ابزار باغبانی که به آن ها نیاز خواهید داشت

بسیاری از افراد به باغبانی علاقه دارند و این کار را به عنوان منبع درآمد یا در اوقات فراقت انجام می دهند. اما بسته به این که در باغ و باغچه شما چه گیاهانی وجود دارد، برای رسیدگی به گیاهان و باغبانی حرفه ای به ابزار مختلفی نیاز می باشد. در صورتی که فقط چند گیاه کوچک داشته باشید، به خرید ابزار باغبانی نسبتا کمتری نیاز دارید و عموما نیازی به صرف هزینه زیادی برای این کار نخواهد بود.

اما اگر این کار را به صورت حرفه ای انجام می دهید و از گل ها یا گیاهان زیادی نگهداری می کنید، باید به فکر انتخاب بهترین لوازم باغبانی بازار باشید. در این مقاله از تکنوسان مگ قصد داریم شما را با بهترین ابزار باغبانی موجود در بازار آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از آن ها سطح کار خود را بالاتر ببرید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم برای خرید بهترین ابزار باغبانی

راهنمای خرید ابزار باغبانی

اگر قصد دارید تا ابزارهای باغبانی را خریداری کنید، لازم است تا به چند مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول باید بدانید که در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه تولید ابزارهای باغبانی فعالیت دارند و شما می‌توانید این دسته از ابزارها را از این شرکت‌ها خریداری کنید. اگر بخواهیم شما را با مهم ترین این برندها آشنا کنیم، می‌توان به شرکت‌های بهکو، رونیکس، سامکو، اینکو و… اشاره کرد.

اگر قصد دارید تا ابزارهایی نظیر قیچی، اره، داس و… را خریداری کنید که دارای تیغه هستند، باید به سراغ محصولاتی بروید که تیغه تیز و برنده داشته باشند. توجه به مقاومت بالا ابزارهای باغبانی نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که برای خرید این دسته از محصولات باید به آن توجه داشته باشید. همچنین پیشنهاد ما این است که پیش از خرید تعداد بسیار زیادی از ابزارهای باغبانی، بررسی کنید که با توجه به نیاز شما لازم است تا چه محصولاتی را خریداری کنید. این مسئله باعث می‌شود تا به سراغ ابزارهایی بروید که متناسب با نیاز شما هستند و بتوانید از این طریق در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

انواع ابزار‌های باغبانی

همانطور که گفتیم، در صورتی که قصد دارید تا باغبانی را به عنوان یک شغل انداخته و یا به صورت تخصصی تر این کار را انجام دهید، نیاز است تا به سراغ بهترین ابزار مورد نیاز برای باغبانی آمده و این دسته از ابزارها را خریداری کنید. امروزه ابزارهای باغبانی در مدل‌های مختلف و با کاربردهای گسترده‌ای تولید می‌شوند. تنوع بالا ابزارها باعث شده تا باغبان‌ها بتوانند کارهای مختلفی را با استفاده از این ابزارها به راحتی انجام دهند. اگر بخواهیم شما را با 10 مورد از وسایل باغبانی آشنا کرده و در مورد هر یک از این ابزارها صحبت کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیلچه باغبانی

کاربرد ابزار باغبانی

بدون هیچ شک و تردیدی بیلچه باغبانی به عنوان یکی از پرکاربردترین و مهم ترین ابزارهای مهم در حوزه باغبانی به حساب می‌آید. بیلچه باغبانی در اصل یک بیل دستی کوچک است که می‌توانید از آن به منظور جابجایی خاک، حفاری، از بین بردن علف‌های هرز، مخلوط کردن کود و… استفاده کنید. در صورتی که قصد خرید ابزار ضروری جهت باغبانی را دارید، می توانید به عنوان اولین گزینه لیست تان، بیلچه باغبانی را در انواع، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف خریداری کرده و از آن استفاده کنید. همچنین این دسته از ابزارها با دسته‌های پلاستیکی، چوبی با فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند.

بیل

یکی دیگر از بهترین ابزار باغبانی که می‌توانید اقدام به خرید آن کنید، بیل است. از بیل که یکی از مهم ترین ابزارهای و لوازم باغبانی به حساب می‌آید برای کارهای خیلی بزرگ مثل جا به جایی حجم بسیار زیادی از خاک، جا به جایی کود و… استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت کارهایی که بیلچه باغبانی انجام می‌دهد را در حجم‌های بیشتر می‌توانید با استفاده از بیل انجام دهید. بیل‌ها معمولاً در مدل‌هایی با دسته‌های کوتاه یا بلند ساخته می‌شوند.

وسایل باغبانی

بیل‌های نوک تیز و کاسه‌ای شکل ابزارهایی هستند که از آن‌ها به منظور کندن بهتر خاک استفاده شود. این در حالی است که شاهد مدل‌های دیگری از بیل‌ها هستیم که می‌توان از آن‌ها برای بریدن ریشه‌های سرسخت و جابجایی خاک سست استفاده کرد.

چنگک ها

یکی دیگر از اصلی ترین ابزار باغبانی که لازم است تا اقدام به خرید آن کرده و از آن استفاده کنید، چنگک‌ها هستند. چنگک‌ها جز بهترین ابزار باغبانی هستند که بسیاری از افراد فکر می‌کنند که از آن‌ها فقط برای جمع آوری برگ‌ها استفاده می‌شود.

ابزار ضروری جهت باغبانی

نکته مهمی که در مورد چنگک‌ها باید بدانید این است که از این دسته از ابزارهای می‌توان برای جمع آوری یا از بین بردن زباله‌هایی که در اطراف باغچه وجود دارد استفاده کرد. اغلب از فولاد برای تولید چنگک‌ها استفاده می‌شود تا مقاومت این دسته از ابزارها افزایش پیدا کند. همچنین شما می‌توانید در کنار کارهای مختلف، از چنگک‌ها برای انجام کارهای سبک خاکی، وجین علف‌های هرز، تسطیح خاک و پخش مواد سست استفاده کنید.

چنگک دستی

ابزار و لوازم باغبانی

اگر یک باغچه کوچک دارید و نمی‌خواهید در هنگام کار به سایر گیاهان آسیب بزنید لازم است تا به جای استفاده از چنگک‌های بزرگ به سراغ چنگک کوچک آمده و از این ابزارها استفاده کنید. چنگک‌های دستی امروزه در اشکال مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید از این ابزار برای کارهای مشابه چنگک‌های بزرگ، فقط در مقیاس کوچکتر استفاده کنید. برای جمع آوری یا پاک کردن زباله ها، چنگک‌های دستی سبک گزینه مناسبی به حساب می‌آید. شما همچنین می‌توانید از چنگک‌های دستی فولادی سنگین برای حفر کردن خاک استفاده کنید.

کج بیل

وسایل مورد نیاز برای باغبانی

بیل‌ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای باغبانی هستند که در انواع مختلفی تولید می‌شود. در این بین کج بیل یکی از خاص ترین و مهم ترین اقلام مورد نیاز برای باغبانی به حساب می‌آید. به دلیل طراحی خاص کج بیل‌ها از آن‌ها برای جابجایی و شکل دادن به خاک و از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از کج بیل‌ها برای حفر فضا‌های باریک و کم عمق برای کاشت استفاده کرد.

علف کش یا علف کن دستی

یکی از فرآیندهای مهمی که در باغبانی باید انجام دهید این است که هر روز بخشی از زمان خود را صرف از بین بردن علف‌های هرز مزاحم از باغچه تان کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که دیگر زمان این که وقت بسیار زیادی را صرف انجام این کار کنید، می‌توانید از علف کش‌ها برای افزایش سرعت این کار استفاده کنید. علف کش‌ها از مهم ترین و بهتر ابزارهایی هستند که به طور خاص برای کشیدن علف‌های هرز طراحی شده اند و شما می‌توانید به صورت تخصصی از این ابزار استفاده کنید.

بهترین برند ابزار باغبانی

علف کش‌ها در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند اما نحوه عملکرد آن معمولاً یکسان است. علف کش‌ها به نحوی هستند که علف‌های هرز را در دندانه‌های خود گرفته و سپس آن‌ها را می‌کشد. برخی از علف کش‌ها یک میله اهرمی نیز دارند تا بتوانید علف‌های هرز را با زاویه خاصی بیرون بکشید. از نظر تئوری، علف هرز باید از خاک به صورت کامل جدا شود و علف کش‌ها می‌توانند این فرآیند را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

قیچی هرس یا قیچی باغبانی

اصلی ترین ابزار باغبانی

برخی از گیاهان به نحوی هستند که در طول زمان باید قطع و هرس شوند. برای این کار، شما می‌توانید از قیچی هرس یا قیچی باغبانی استفاده کنید. شما می‌توانید از قیچی هرس برای بریدن شاخه‌های مختلف، حتی بسیار ضخیم استفاده کنید. برای برخی از کارهای سبک می‌توانید از قیچی‌های باغبانی نیز استفاده کنید که مدل‌های پیشرفته تر و بهتری از قیچی‌های هرس هستند.

چرخ دستی یا فرغون

در هنگام باغبانی نیاز است تا اقدام به جا به جایی اقلام مختلف کنید. حمل و نقل کود، جا به جایی خاک، جا به جایی گیاهان و ابزارهای باغبانی تنها برخی از مواردی هستند که در هنگام باغبانی لازم است تا آن‌ها را از یک بخش به بخش دیگر باغ خود انتقال دهیدوسایل مورد نیاز برای باغبانی حرفه ای

در چنین شرایطی لازم است تا به عنوان یکی از مهم وسایل مورد نیاز برای باغبانی حرفه‌ای به سراغ چرخ دستی یا فرغون آمده و از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از چرخ دستی‌ها یا فرغون‌ها در باغ‌های بزرگ باعث می‌شود تا شما بتوانید به شکل آسان تر و با سرعت بیشتری فرآیندهای مختلف را انجام داده و اقدام به جا به جایی مواد مختلف کنید. در کنار امکان انتقال حجم زیادی از خاک و یا برگ با استفاده از فرغون یا چرخ دستی، شما می‌توانید از این ابزار برای حمل نهال‌ها نیز استفاده کنید.

دستکش باغبانی

دستکش مخصوص باغبانی یکی از مهم ترین ابزارهای ایمنی برای انجام فعالیت‌های باغبانی می باشد. شما می‌توانید از این ابزارها برای پیشگیری از کثیف شدن دست خود و یا جلوگیری از آسیب دیدن دست تان استفاده کنید. اگر شما با گل و گیاه‌های خاردار سر و کار دارید، لازم است تا از دستکش‌های باغبانی استفاده کنید تا بتوانید از دست‌ها و مچ خود در برابر این خارها حفاظت کنید.

اقلام مورد نیاز برای باغبانی

همچنین یکی از مهم ترین مزایایی که استفاده از دستکش باغبانی دارد این است که اگر به گل ها، گیاه‌ها و یا کودهای شیمیایی خاص آلرژی دارید، می‌توانید با استفاده از این دستکش‌ها از برخورد مستقیم دست خود به گل‌ها و گیاهان خاص جلوگیری کنید. به طور کلی استفاده از دستکش‌های باغبانی باعث می‌شود تا بتوانید با امنیت بیشتری اقدام به باغبانی کنید.

سم ها و کودها

بهترین لوازم مخصوص باغبانی

سم‌ها و کودها نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهایی باغبانی به حساب می‌آیند که استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تا شما بتوانید به صورت حرفه‌ای تر اقدام به باغبانی کنید. اگر بخواهیم در مورد کاربرد سم‌ها و کودها صحبت کنیم باید گفت که سم‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از اقدام به از بین بردن حشرات و آفت‌ها مختلف کنید. از سوی دیگر کودها نیز به نحوی هستند که استفاده از آن‌ها باعث تقویت ریشه گیاهان شده و به افزایش باروری و رشد آن‌ها نیز کمک فوق العاده‌ای می‌کند.

نتیجه گیری

پرفروش ترین ابزار باغبانی

در این مطلب تلاش کردیم تا نگاهی به بهترین ابزار باغبانی انداخته و در مورد هر یک از این ابزارها و کاربرد آن‌ها اطلاعات جامع و کاملی را به شما دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا اگر به دنبال خرید ابزار باغبانی هستید، بتوانید به سراغ ابزارهای مناسب آمده و از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین اگر قصد خرید انواع ابزار باغبانی به صورت آنلاین را دارید، می توانید به فروشگاه تکنوسان مراجعه کنید. در تکنوسان علاوه بر فروش تکی، امکان فروش عمده به مغازه داران نیز وجود دارد که برای آن باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید و سپس به صفحه خرید عمده مراجعه کرده و پنل همکاری خود را فعال کنید. در انتها اگر شما هم علاقه مند به باغبانی هستید و در این حوزه فعالیت دارید، می‌توانید نظرات خود را در مورد بهترین برند ابزار باغبانی با سایر کاربران در میان گذاشته و تجربیات خود را از این طریق به دیگران ارائه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا