برق و ابزار آلات

راهنمای خرید محافظ برق کولر گازی و معرفی بهترین های بازار

کولرهای گازی یکی از لوازم پر مصرف برقی هستند که در فصل گرما و به خصوص تابستان در اکثر ساعت های شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرند. این لوازم برقی برای کار کردن به برق زیادی نیاز دارند و نوسان برق پیاپی می تواند آسیب های شدیدی به موتور و سایر تجهیزات آن وارد کند. بهترین راه حل برای جلوگیری از آسیب توسط قطعی و نوسان برق به این وسایل، خرید محافظ برق کولر گازی است. در ادامه این مطلب، ابتدا به معرفی نکات مهم در خرید یک محافظ برق کولر گازی میپردازیم و سپس چند مدل از بهترین محافظ برق های کولر گازی موجود در بازار را به شما همراهان گرامی معرفی خواهیم کرد.

راهنمای خرید محافظ برق کولر گازی

کولرهای گازی به دلیل توان مصرفی بیشتری که نسبت به سایر لوازم برقی دارند، یک محافظ برق مخصوص با نام محافظ برق کولر گازی برای آنها تولید می شود که در برخی موارد ویژگی های متفاوتی با سایر محافظ برق ها دارند. در این بخش می خواهیم مهم ترین ویژگی های که یک محافظ نوسان برق کولر گازی خوب دارد را بررسی کنیم.

راهنمای خرید محافظ برق کولر آبی

توان خروجی

توان خروجی یک محافظ برق حاصل ضرب جریان در ولتاژ آن است و بر مبنای واحد وات نشان داده می شوند. معمولا یک محافظ برق عادی بین 2500 تا 3000 وات توان خروجی دارد که یعنی حداکثر توانی که این محافظ می تواند برای دستگاه های متصل به خود فراهم کند تا همان مقدار ذکر شده روی محصول است.

از آنجایی که کولرها وسایل پر مصرف تری هستند و به میزان برق بیشتری نسبت به سایر لوازم برقی نیاز دارند، محافظ برق های کولر گازی از توان خروجی بالاتری برخوردار هستند که در برخی مدل ها مقدار آن به 6500 وات نیز می رسد. بنابراین در هنگام تهیه یک محافظ برق کولر گازی به میزان توان نوشته شده روی آن دقت کنید تا با میزان توان مورد نیاز کولر شما همخوانی داشته باشد.

زمان تاخیر

زمان تاخیر در محافظ برق های عادی معمولا بین 1 یا 2 دقیقه است ولی برای محافظ برق های کولر گازی این میزان بین 4 تا 6 دقیقه است. از آنجایی که در هنگام وصل شدن برق ممکن است فشار زیادی روی شبکه برق باشد و دوباره امکان قطع شدن برق و ایجاد نوسان در شبکه وجود دارد، وجود نوسان و ولتاژ نامطلوب ر برای استارت اولیه و روشن شدن این وسایل می تواند آسیب زننده باشد و حتی باعث سوختن موتور کولر شود. به همین دلیل زمان تاخیر در محافظ کولرها را چیزی حدود 4 تا 6 دقیقه می گذارند تا از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

کیفیت و گارانتی

گاهی اوقات پیش می آید که محافظ برقی که تازه خرید اید به درستی عمل نکند و یا به کلی خراب باشد، برای جلوگیری از هزینه دوباره و تهیه یک محافظ جدید بهتر است از برندی محافظ را تهیه کنید که شناخته شده باشد و گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی داشته باشد. همچنین به جنس بدنه و کیفیت آن نیز توجه کنید، زیرا یک محافظ برق با بدنه با کیفیت و مرغوب می تواند در طولانی مدت دوام بهتری داشته باشد.

انتخاب بین محافظ بدون سیم و باسیم

انتخاب بین محافظ برق کولر بدون سیم یا باسیم بستگی به فاصله سیم کولر با پریز برق دارد. محافظ برق های کولر معمولا به خاطر مصرف بالای این دستگاه ها با تنها یک خانه پریز تولید می شوند و به صورت مستقیم به پریز برق وصل می شوند، البته مدل های با سیم نیز موجود هستند که مثل سایر محافظ ها با طول کابل های متفاوت در بازار موجود اند.

معرفی بهترین محافظ برق های کولر گازی

به طور کلی محافظ برق انواع کولر ها مانند کولر گازی پنجره ای، اسپلیت، کولر آبی و سایر مدل ها مشترک هستند و مهم ترین تفاوت بین آنها میزان توان و آمپراژ مورد نیاز نیازشان است که باید در هنگام یک انتخاب محافظ نوسان برق کولر به آن دقت کنید. پس از معرفی ویژگی ها و مشخصات یک محافظ ولتاژ کولر گازی و اسپلیت، حال وقت آن است که با چند مدل از بهترین محافظ برق های کولر گازی موجود در بازار که کیفیت خوبی دارند و در بازار شناخته شده هستند آشنا شوید.

1. محافظ برق کولر گازی فردان الکتریک

محافظ کولر بی تک / آیا محافظ برق برای کولر گازی لازم است

محافظ برق کولر گازی فردان الکتریک یک محافظ تک خانه است که مخصوص کولر های گازی تولید شده است. این محافظ برق توسط یک دو شاخه به پریز برق وصل می شود و فاقد سیم است. حداکثر توان قابل پشتیبانی توسط محافظ کولر گازی فردان الکتریک 4000 وات است و زمان تاخیری بین 4 تا 6 دقیقه دارد که میزان استانداردی برای یک محافظ مخصوص کولر گازی محسوب می شود. همچنین این محافظ برق جریان برق با ولتاژ پایین تر از 170 ولت و حداکثر ولتاژ 250 ولت را قطع خواهد کرد تا از نوسان برق و آسیب به کولر جلوگیری کند.

خرید محافظ برق کولر گازی فردان الکتریک

2. محافظ برق کولر گازی Omega P1000

محافظ کولر گازی اسپیلت

دومین مورد از بهترین محافظ برق های کولر گازی محافظ نوسان برق کولر امگا مدل P1000 است. این محافظ برق به صورت بی سیم طراحی شده و توسط دوشاخه تعبیه شده روی بدنه محافظ به صورت مستقیم به پریز برق وصل می شود. روی بدنه پلاستیکی محافظ برق امگا مدل P1000 یک پریز برق ارت دار وجود دارد که دو شاخه کولر به آن وصل خواهد شد و با سه عدد چراغ LED تعبیه شده روی بدنه می توان وضعیت کارکرد محافظ را تشخیص داد.

حداکثر جریان انتقالی در نظر گرفته شده برای این مدل 16 آمپر است و توان خروجی آن در حالت حداکثر خود به 3600 وات می رسد که برای کولر های گازی اسپلیت متوسط مناسب است. همچنین مدت زمان تاخیر وصل شدن جریان برق نیز همان زمان استاندارد 4 تا 6 دقیقه در نظر گرفته شده که پس از پایدار شدن جریان برق در بازه ولتاژ استاندارد، اجازه عبور جریان و روشن شدن کولر را خواهد داد.

خرید محافظ برق کولر گازی Omega P1000

3. محافظ برق کولر گازی سارا مدل P650 با کابل ۱٫۱۵ متری

بهترین محافظ ولتاژ الکتریکی کولر گازی

محافظ برق مخصوص کولر گازی مدل P650 را می توان یکی از بهترین محافظ برق های مخصوص کولر گازی در بازار نامید که محصولی از برند صاحب نام و معتبر سارا است. شرکت سارا الکتریک محافظ کولر گازی مدل P650 را با کابلی 1.5 متری تولید کرده و قاب بدنه آن از جنس فلزی است که مقاومت خوبی در برابر انواع ضربه و گرد و غبار برای قطعات داخلی محافظ ایجاد می کند و باعث افزایش طول عمر آن می شود.

حداکثر توان قابل پشتیبانی در این مدل 6500 ولت آمپر است و جریان انتقالی آن 27 آمپر است که می توان انواع کولر گازی و اسپلیت قوی را به این محافظ وصل نمود. ولتاژ کاری محافظ مخصوص کولر گازی مدل P650 از 170 تا 255 ولت است و در صورت هرگونه نوسانی بین این دو ولتاژ برق کولر را سریعا قطع خواهد کرد.

خرید محافظ برق کولر گازی ۱ خانه ارت دار Sara P650 با کابل ۱٫۱۵ متری

4. محافظ برق کولر گازی پارت الکتریک مدل PE686

یکی دیگر از بهترین محافظ برق های مخصوص کولر گازی، محافظ برق پارت الکتریک PE686 می باشد، این محصول از قیمت منصفانه ای بهره می برد و گزینه مناسبی برای اکثر کولر های گازی موجود در بازار می باشد. طراحی این محصول کاملا ساده است و بر روی قسمت جلویی تنها یک عدد پریز ارت دار به چشم می خورد. 3 عدد چراغ LED نیز وظیفه اطلاع رسانی از وضعیت محافظ را عهده دار شده اند.

بهترین محافظ برق پارت الکتریک برای کولر گازی

حداکثر توان خروجی این محافظ برق مخصوص کولر گازی، 3500 ولت آمپر می باشد که آن را به گزینه ای مناسب تبدیل می کند. شدت جریان این محصول 16 آمپر و فرکانس آن 50 هرتز اعلام شده است. این محافظ در محدوده ولتاژ 170-225 ولت اقدام به قطع جریان برق می کند و زمان تاخیر آن برای اتصال مجدد نیز بین 4 تا 6 دقیقه می باشد. به طور کلی اگر به دنبال یک محافظ برق متوسط برای کولر گازی خود می گردید این محصول گزینه ای با کیفیت برای شما خواهد بود.

خرید محافظ برق کولر گازی پارت الکتریک مدل PE686

جمع بندی

شاید مهم ترین تفاوت بین محافظ برق مخصوص کولر گازی با سایر محافظ ها در حداکثر توان قابل پشتیبانی آنها باشد و همانطور که در مقاله راهنمای خرید محافظ برق کولر گازی گفته شد علت آن مصرف بیشتر موتور کولر ها نسبت به وسایلی مثل تلویزیون و کامپیوتر است. با توجه به قطعی برق فراوان در تابستان در اکثر نقاط کشور برای محافظت از وسایل خانگی گران مانند کولر اسپلیت و پنجره ای بهتر است که حتما یک محافظ برق با کیفیت تهیه کنید تا نوسان و قطعی برق آسیبی به این وسایل نرساند و باعث تحمیل هزینه های تعمیر نشود.

در انتها از شما مخاطبان عزیز دعوت می کنیم تا نظرات و تجربیات ارزشمند خود را درباره بهترین محافظ برق های کولر گازی با مجله تکنوسان و سایر و مخاطبان به اشتراک گذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا