برق و ابزار آلات

راهنمای خرید و معرفی بهترین محافظ های برق یخچال و فریزر

یخچال و فریزر های معمولی و ساید بای ساید از آن دسته لوازم خانگی هستند که مدام روشن و در حال کار هستند و بیشتر از سایر وسایل دیگر در معرض خطر نوسان برق هستند. از آنجایی که قیمت این کالاها جزء وسایل گران قیمت خانه به حساب می آیند، محافظ و مراقبت صحیح و درست از آنها باعث جلوگیری از ایجاد ضرر های مالی می شود و خرید محافظ برق یخچال و فریزر می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند. در مقاله راهنمای خرید و معرفی بهترین محافظ های برق یخچال و فریزر با ویژگی های یک محافظ برق یخچال و فریزر خوب و بهترین مدل های آن آشنا خواهیم شد. در ادامه با تکنوسان مگ همراه باشید.

محافظ برق و ولتاژ لوازم یخچال و فریزر

یک محافظ برق یخچال و فریزر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

محافظ برق ها وظیفه رساندن برق در ولتاژ مناسب و جلوگیری از ورود جریان برق به دستگاه ها در زمان نوسان شبکه برق را دارند. در داخل یک محافظ برق یخچال و فریزر، یک محافظ ولتاژ وجود دارد که این قطعه وظیفه کنترل ولتاژ را بر عهده دارد و از این بابت با سایر محافظ برق ها تفاوتی ندارد. مهم ترین تفاوتی که یک محافظ برق یخچال و فریزر با سایر انواع محافظ برق دارد این است که مدت زمان تاخیر آنها بالاتر است و علت آن این است که در لحظات اولیه وصل شدن برق ممکن است فشار زیادی به شبکه وارد شده و بار زیاد روی شبکه باعث شود و برق دوباره قطع شود. از آنجایی که این وسایل دارای قطعات حساسی هستند قطع و وصل شدن مداوم برق می تواند به آنها آسیب بزند. به همین دلیل مدت زمان تاخیر برای یک محافظ برق یخچال و فریزر را حدود 5 دقیقه قرار می دهند تا آسیبی به یخچال و فریزر وارد نشود.

بنابراین در هنگام خرید محافظ برق یخچال و فریزر به میزان زمان تاخیر اولیه دقت کنید که مدت زمان آن پایین نباشد. البته به صورت معمول همه محافظ های برق یخچال و ساید بای ساید دارای زمان تاخیر 4 تا 6 دقیقه ای هستند که مدت زمان استانداردی محسوب می شود. از آنجایی که میزان مصرف یک یخچال بین 2 تا 3 هزار وات است، بنابراین باید محافظ برقی تهیه شود که میزان حداکثر توان قابل پشتیبانی از میزان مورد نیاز یخچال و فریزر پایین تر نباشد.

بهترین محافظ ولتاژ یخچال و فریزر

طول و جنس کابل موضوع دیگری است که باید برای انتخاب یک محافظ برق مخصوص یخچال به آن دقت کنید، اگر در نزدیکی یخچال و فریزر پریز برقی نیست که محافظ را به آن وصل کنید، بهتر است که یک محافظ برق با طول کابل بلند تر و با جنس کابل مقاوم تهیه کنید. در ضمن اگر سیم محافظ برق کوتاه بود، توصیه می شود که از یک چند راهی برای جبران فاصله یا اضافه کردن سیم به صورت دستی استفاده نکنید، چرا که احتمال دارد با این کار باعث جرقه زدن و ایجاد نوسان و در نهایت خرابی یخچال و سایر لوازم شود.

مورد آخر نیز توجه به گارانتی و برند محافظ برق یخچال و فریزر است؛ از آنجایی که کیفیت قطعات داخلی و سالم بودن این دستگاه ها برای محافظت از لوازم برقی خیلی با اهمیت است، توصیه می شود برندهای شناخته شده و معتبر محافظ برق یخچال و فریزر را تهیه کنید تا هم خیالتان از بابت کیفیت محصول راحت باشد و هم در صورت خرابی امکان تعمیر و تعویض با گارانتی وجود داشته باشد.

معرفی بهترین محافظ های برق یخچال و فریزر

از آنجایی که تعداد محافظ های یخچال و فریزر در بازار زیاد هستند ممکن است در انتخاب یک محافظ برق مخصوص یخچال و فریزر خوب دچار مشکل شوید. بنابراین در این قسمت از مقاله راهنمای خرید و معرفی بهترین محافظ های برق یخچال و فریزر قصد داریم 4 مدل از بهترین محافظ های برق مخصوص یخچال و فریزر که کیفیت بالایی دارند را به شما معرفی کنیم.

1. محافظ یخچال و فریزر سارا مدل P255

نکات مهم هنگام خرید محافظ برق یخچال و فریزر

برند سارا یکی از برندهای قدیمی در تولید انواع محافظ برق است که محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه می کند. مدل P255 یک محافظ برق مخصوص یخچال است که دارای دو خانه برای اتصال دو شاخه برق یخچال و فریزر دارد و طول کابل آن معادل 1.5 متر است. حداکثر توان قابل پشتیبانی این محافظ معادل 2450 وات است و ولتاژ های ورودی زیر 170 و بالای 250 ولت را قطع خواهد کرد. پس از قطع جریان برق نیز حدود 4 تا 6 دقیقه طول خواهد کشید تا محافظ اجازه وصل شدن دوباره برق را به دستگاه دهد.

خرید محافظ برق یخچال فریزر سارا SARA P255

2. محافظ برق یخچال امگا مدل P3100

انواع محافظ نوسان برق یخچال و فریزر

محافظ برق یخچال فریزر مدل P3100 محصولی از شرکت با سابقه امگا است. این مدل مجهز به 3 پریز برای اتصال دوشاخه برق است که از یخچال و فریزر در برابر هرگونه نوسان برق محافظت می کند.  حداکثر توان قابل پشتیبانی این محافظ برق 2500 وات است و علاوه بر محافظ داخلی ولتاژ یک کلید قطع و وصل جریان نیز دارد که از این کلید در مواقع نیاز می توانید برای قطع یا وصل کردن جریان به صورت دستی استفاده کنید. همچنین سه چراغ تعبیه شده روی بدنه وضعیت کاری محافظ را نشان می دهند و مدت زمان تاخیر آن برای وصل کردن برق بین 4 تا 6 دقیقه خواهد بود.

خرید محافظ برق یخچال فریزر ۳ خانه Omega P3100 1.5m

3.محافظ نوسان برق یخچال و فریزر پارت الکتریک مدل PE8789

محافظ برای یخچال فریزر معمولی و ساید

محافظ برق یخچال و فریزر پارت الکتریک یک محافظ برق 2 خانه است که طراحی متفاوت تری نسبت به مدل های قبلی دارد. این محافظ برق از پریز های ارت دار استفاده که امنیت و مقاومت آن را در برابر نوسانات برق افزایش می دهد و همچنین روی پریز ها نیز محافظ کودک وجود دارد تا از برق گرفتگی کودکان در صورت دست زدن به پریز جلوگیری کند. روی بدنه نیز علاوه بر چراغ های LED نشان دهنده وضعیت کاری محافظ، یک عدد کلید قطع و وصل جریان برق نیز برای قطع جریان به صورت دستی وجود دارد.  توان قابل پشتیبانی مدل PE8789 معادل 2500 وات است که برای تامین برق و توان مورد نیاز اکثر لوازم برقی خانگی کافی خواهد بود.

خرید محافظ برق یخچال فریزر ۲ خانه ارت دار پارت الکتریک با کابل ۳ متری PE8789

4. محافظ برق یخچال فریزر سارا مدل P156S

بهترین محافظ برق برای یخچال

آخرین مورد از لیست بهترین محافظ برق یخچال و فریزر محصولی دیگر از برند سارا الکتریک است. محافظ یخچال سارا مدل P156S یک محافظ برق بدون سیم است که به وسیله دوشاخه به پریز برق وصل می شود و از جنس بدنه خوبی بهره می برد. این محافظ بر مجهز به یک پریز ارت دار است و حداکثر توان قابل پشتیبانی آن 2450 است که برای انواع یخچال و فریزر کافی به نظر می رسد. محافظ ولتاژ داخلی P156S مانند مدل های دیگر ولتاژ زیر 170 و بالای 250 ولت را قطع کرده و برای وصل کردن برق زمان تاخیری حدود 4 تا 6 تا دقیقه دارد.

خرید محافظ برق یخچال فریزر سارا Sara P156S

جمع بندی

همانطور که در مقاله راهنمای خرید و معرفی بهترین محافظ های برق یخچال و فریزر گفته شد، تهیه یک محافظ برق برای یخچال و فریزر ضروری است و می تواند باعث جلوگیری از سوختن قطعات یخچال و فریزر و تحمیل هزینه های تعمیر و تعویض شود. از این رو برای این دسته از لوازم خانگی برقی یک سر محافظ های مخصوصی تولید می شوند که از ورود جریان برق با نوسان و خطرناک جلوگیری کنند. در انتها نیز توصیه می کنیم اگر می خواهید یک محافظ برق مخصوص یخچال تهیه کنید، سعی کنید که بهترین برند و با کیفیت ترین را انتخاب کنید تا خیالتان از بابت کارکرد آن راحت باشد.

در صورتی که علاقه دارید اطلاعات بیشتری راجع به انواع محافظ برق داشته باشید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

امیدواریم مقاله راهنمای خرید محافظ برق یخچال و فریزر مورد پسند شما واقع شده باشد و خوشحال می شویم که نظرات و تجربیات خود را در زمینه محافظ برق مخصوص یخچال و فریزر را با ما به اشتراک گذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا