برق و ابزار آلات

راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی

یکی از پرکاربردترین ابزارآلاتی که از آن می‌توانید برای انجام امور مختلف استفاده کنید پیچ گوشتی می‌باشد. همانطور که می دانید، پیچ گوشتی در دو نوع مختلف دستی و شارژی به بازار عرضه شده است. پیچ گوشتی‌های شارژی نسبت به پیچ گوشی‌های دستی از قیمت بیشتری برخوردارند و نحوه استفاده از آنها بسیار راحت می‌باشد، بدین ترتیب با استفاده از آن ها با صرف کمترین انرژی می‌توانید اقدام به انجام کارهای مختلف نمایید.

نحوه به کارگیری این ابزار بسیار آسان و راحت بوده و شما با صرف تایم کوتاهی می‌توانید کارهایی نظیر سفت کردن پیچ‌های شل شده، درست کردن قفسه و مواردی از این دست را با استفاده از این ابزار انجام دهید. تکنوسان مگ در این مقاله قصد ارائه راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی به شما را دارد. در نتیجه اگر شما هم می‌خواهید با این ابزار و ویژگی‌های مختلف آن بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

پیچ گوشتی شارژی چیست؟

نکات مهم خرید پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی شارژی وسیله ای کاربردیست که دارای مصارف خانگی و صنعتی بوده و انواع مختلفی از آن با قدرت‌های مختلف تولید و به بازار ارائه شده است. این وسیله کاربردی از نظر ظاهری به دریل شباهت بسیاری دارد و می‌توانید از آن برای باز و بسته کردن پیچ‌های مختلف استفاده کنید. به دلیل کاربرد بالایی که این ابزار دارد، هم کاربران خانگی و هم کاربران حرفه‌ای از آن برای انجام کارهایی مثل سفت کردن اتصالات شل شده، بستن پیچ لوازم برقی مختلف مثل یخچال و تلویزیون و کولر، اتصال درب‌های کابینت به بدنه و غیره استفاده می کنند.

در قسمت سری این دستگاه یک بیت گیر وجود دارد که نوک‌های مختلف پیچ گوشتی به آن متصل می‌شود. بنابراین به تناسب هر پیچی که در بازار وجود دارد یک نوک مناسب برای باز و بسته کردن آن تعبیه شده است. شما با گذاشتن نوک متناسب با پیچی که قصد باز و بسته کردن آن را دارید بر روی پیچ گوشتی، می‌توانید اقدام به باز و بسته کردن آن نمایید. برای روشن کردن دستگاه نیز کافیست از دکمه‌های روشن و خاموش که بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است استفاده کنید. به طور کلی با استفاده از این ابزار راندمان و بازدهی کاری شما افزایش پیدا خواهد نمود.

نکات مهم در حین خرید پیچ گوشتی شارژی

فاکتور های خرید پیچ گوشتی شارژی

اگر به دنبال خرید پیچ گوشتی شارژی هستید، باید به شما بگوییم که این پیچ گوشتی‌ها نسبت به پیچ گوشتی های معمولی از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشند. اما بهتر است به هنگام خرید این ابزار به یک سری نکات مهم دقت کنید تا بتوانید محصولی با کیفیت، مطابق با نیازتان خریداری نمایید. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره خواهیم نمود:

انتخاب پیچ گوشتی شارژی متناسب با نوع عملکرد

پیچ گوشتی‌های شارژی صنعتی دارای ابعاد بزرگتری بوده و از قدرت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. اما میزان هزینه‌ای که بابت خرید آنها می‌بایست پرداخت کنید به نسبت پیچ گوشتی های شارژی خانگی به مراتب بیشتر می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید تنها برای مصارف عادی از پیش گوشی شارژی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم مدل‌های خانگی با ولتاژ مناسب را برای این کار برگزینید تا از پرداخت هزینه اضافی بابت خرید این ابزار خلاص شوید.

انواع پیچ گوشتی شارژی

توجه به ولتاژ پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی های شارژی مختلف دارای ولتاژ‌های متفاوت گوناگونی هستند و هر یک برای کاربرد خاصی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع می‌توان گفت قدرت این پیچ گوشتی ‌ها با ولتاژ آنها رابطه مستقیم دارد و هرچه ولتاژشان بیشتر شود، قدرت پیچ گوشتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بالا رفتن ولتاژ پیچ گوشتی بر روی قیمت آن نیز تاثیرگذار می‌باشد.

در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید از پیچ گوشتی شارژی برای نصب پیچ درون موادی که زیاد سفت نیستند (مثل چوب‌های نرم، پلاستر برد ،پلاستیک و مواردی از این دست) استفاده کنید، خرید پیچ گوشتی با ولتاژ ۴ ولت کارتان را راه خواهد انداخت. اما اگر می‌خواهید از پیچ گوشتی شارژی برای نصب پیچ درون سطوح سفت (مثل چوب‌های سخت و سرامیک) استفاده کنید، بهتر است پیچ گوشتی‌هایی را که ولتاژ آنها بالاتر از ۷ می‌باشد را برای خرید انتخاب نمایید.

توجه به قیمت پیچ گوشتی شارژی

عوامل و فاکتورهای مختلفی بر روی قیمت پیچ گوشتی تاثیرگذار می‌باشند که از آن جمله می‌توانیم به خانگی یا صنعتی بودن پیچ گوشتی، ولتاژ و غیره اشاره نماییم. در حین خرید پیچ گوشتی شارژی حتماً نوع کاربرد و بودجه خود را مشخص کنید و به تناسب بودجه‌ای که در اختیار دارید، به دنبال مدل‌های مناسب با عملکرد مورد انتظار خود بگردید.

بررسی مدل های پیچ گوشتی شارژی

توجه به سرعت پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی شارژی در سرعت‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند و برخی از آنها به دلیل دارا بودن قابلیت تنظیم سرعت، بسیار کاربردی‌تر می‌باشند. چرا که می‌توانید سرعت آنها را برای باز و بسته کردن پیچ‌هایی که دارای جنس‌های مختلف می‌باشند تنظیم کنید. توجه داشته باشید که پیچ گوشتی‌های شارژی جهت باز کردن پیچ‌های بسته شده، از حرکت معکوس استفاده می‌نمایند.

کنترل گشتاور

در حین استفاده از پیچ گوشتی‌های شارژی برای اینکه بتوانید کنترل بهتری بر روی پیچ گوشتی داشته باشید می‌توانید اقدام به تنظیم نیروی چرخش یا همان گشتاور پیچ گوشتی کنید. بنابراین حتماً در حین خرید پیچ گوشتی شارژی میزان گشتاور پیچ گوشتی را چک کنید که متناسب با کارایی مد نظر شما باشد. هرچه گشتاور پیچ گوشتی بیشتر باشد، امکان باز کردن پیچ‌های بزرگتر و سنگین‌تر با استفاده از آن امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین اگر فکر می‌کنید قرار است از پیش گوشتی شارژی برای باز کردن پیچ‌های بزرگ استفاده کنید، به هیچ عنوان سراغ پیچ گوشتی ‌هایی که گشتاور کمی دارند نروید.

در هنگام خرید پیچ گوشتی شارژی

قفل اسپیندل

تعدادی از پیچ گوشتی‌های شارژی موجود در بازار مجهز به قفل اسپیندل هستند و به شما این امکان را می‌دهند که هر زمان نیاز داشتید دستگاه را با استفاده از آن قفل نموده و از آن به جای یک ابزار دستی استفاده نمایید. توصیه ما به شما این است که پیچ گوشی‌هایی که از این قفل برخوردار می‌باشند را برای خرید انتخاب کنید تا بتوانید از این کاربرد منحصر به فرد در مواقع لزوم استفاده کنید.

توجه به دسته پیچ گوشتی شارژی

اگر می خواهید از پیچ گوشتی شارژی برای انجام کارهای سخت استفاده کنید و یا دستان شما در حین استفاده از ابزارهای مختلف زیاد عرق می‌کند، حتماً پیش گوشتی‌هایی را برای خرید انتخاب کنید که دارای دسته‌هایی با روکش پلاستیک نرم می‌باشند. این دسته‌ها ضد تعریق هستند و از سر خوردن دست به هنگام استفاده پیشگیری به عمل می‌آورند.

 به چه نکاتی دقت کنیم

توجه به آپشن‌های اضافی موجود بر روی پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی‌های شارژی موجود در بازار علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، عموماً دارای یک سری آپشن‌های اضافی نیز بر روی خود می‌باشند که ممکن است شما در حین کار به آنها احتیاج پیدا کنید. بنابراین پس از انتخاب پیچ گوشتی چک کنید که آیا آپشن مورد نظر شما بر روی محصول مورد نظرتان وجود دارد یا خیر و سپس مبادرت به خرید آن نمایید. از جمله این آپشن‌ها می‌توانیم به مواردی مثل جعبه ضد ضربه، وجود چراغ ال ای دی بر روی دستگاه جهت استفاده در محیط‌های کم نور و تاریک و مواردی از این دست اشاره نماییم.

توجه به برند تولید کننده

برندهای مختلفی در داخل و خارج از کشور به کار تولید انواع پیچ گوشتی شارژی مشغول هستند و برای تولید این محصول از مواد اولیه با درجات کیفی مختلف استفاده می‌نمایند. پیشنهاد ما به شما این است که خرید خود را از برندهای مطرح و نام آشنا انجام دهید تا خیالتان از بابت کیفیت محصولی که خریداری می‌نمایید راحت باشد. برندهای متفرقه برای کم کردن هزینه‌های خود عموماً از متریال نامرغوب و درجه چند استفاده می‌نمایند و این کار منجر به کاهش طول عمر مفید محصول خواهد شد.

اما برندهای معتبر و مشهور برای اینکه اعتبار خود را در بین مشتریان از دست ندهند همواره سعی بر استفاده از مواد و متریال مرغوب برای تولید کالاهایشان دارند تا رضایت مشتریانشان را جلب کنند. بنابراین خرید کالا از برندهای مشهور حتی اگر به بهای پرداخت هزینه بیشتر نیز تمام شود به نفع مصرف کننده خواهد بود. چرا که می‌توانید کالای خریداری شده خود را برای تایم طولانی تری مورد استفاده قرار دهید.

باتری

از دیگر فاکتورهای اصلی که در حین خرید پیچ گوشتی شارژی حتماً باید به آن توجه کنید، طول عمر باتری می‌باشد. اگر شما از پیچ گوشتی شارژی به ندرت استفاده می‌کنید، نیاز به خرید پیچ گوشتی با طول عمر باتری چندان بالایی ندارید. اما اگر این وسیله را به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌دهید، بهتر است یک پیچ گوشتی که دارای باتری با کیفیت با طول عمر بالا می‌باشد را برای خرید انتخاب نمایید.

جمع بندی

در این مقاله با ارائه راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی سعی کردیم تا به شما کمک کنیم تا بتوانید در حین خرید آگاهانه‌تر عمل نموده و یک پیچ گوشتی خوب و با کیفیت برای رفع نیازتان خریداری نمایید. وجود برندهای مختلف عرضه کننده پیچ گوشتی شارژی در بازار ممکن است شما را در حین خرید سردرگم کند و نتوانید از بین تنوع گسترده موجود، مدل مطابق نیازتان را یافته و خریداری کنید.

بنابراین با کنار گذاشتن برندهای متفرقه می‌توانید انتخاب را برای خود محدودتر و آسان‌تر کنید. شما خرید پیچ گوشتی‌های شارژی تولیدی توسط کدام برند را به کاربران توصیه می‌کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می‌توانید به کاربران در یافتن برند خوب و مناسب عرضه کننده پیچ گوشتی شارژی یاری رسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا