سایر

راهنمای خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی

هنر نقاشی طرفداران زیادی دارد و خرید دفتر نقاشی و افراد زیادی در سنین مختلف به این حرفه علاقه مند هستند. دفتر‌های نقاشی و طراحی یکی از انواع لوازم تحریر به شمار می آیند و به صورت سیمی و غیر سیمی در بازار وجود دارند. این دقتر ها انواع مختلفی دارند و برای تجربه یک خرید ایده آل باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. در این مقاله از تکنوسان مگ قصد داریم راهنمای خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی را بررسی کنیم تا بتوانید ایده آل ترین دفتر نقاشی را برای خود خریداری کنید. با ما همراه باشید.

نکات مهم در حین خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی

راهنمای خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی

اگر قصد خرید دفتر نقاشی و طراحی خوبی را دارید، بهتر است در حین مراجعه برای خرید این محصول به یک سری نکات مهم توجه کنید تا بتوانید یک دفتر نقاشی با کیفیت خریداری کنید. در ادامه مقاله به برخی از نکات مهم در این زمینه اشاره خواهیم نمود:

توجه به جنس کاغذ بهترین دفتر نقاشی و طراحی

راهنمای خرید دفتر نقاشی خوب

یکی از نکات مهم در حین خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی، توجه به جنس کاغذ است. در نقاشی سبک ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد. برای هر کدام از این موارد ممکن است از نوع خاصی از کاغذ استفاده شود. بهترین دفتر نقاشی برای کودکان یا دانش آموزان، کاغذهای معمولی هشتاد گرمی مناسب تر است. ولی انواع دفتر نقاشی با کاغذ کارتریج، کاغذ طراحی یا کاغذ آبرنگ نیز موجود است. این موضوع که به دفتر نقاشی یا طراحی نیاز دارید، موضوعاتی هستند که با یکدیگر تفاوت دارند.

اگر برای طراحی و سیاه قلم به دفتر نیاز دارید از دفترهای با ضخامت کاغذ هشتاد تا صد گرم نیاز خواهید داشت. برای تکنیک های دیگر نقاشی مثل گواش، آبرنگ، اکریلیک، رنگ روغن و … هم از دفترهایی با ضخامت بیشتر باید استفاده نمایید. برای نقاشی با آبرنگ به کاغذی نیاز دارید که در بافت آن ها از پنبه استفاده شده باشد. برای کار با راپید و خودکار نیاز به کاغذهای کاتریج دارید و برای نقاشی با رنگ های انگشتی علاوه بر آن که می توانید از کاغذهای معمولی استفاده کنید، می توانید از کاغذهای ضخیم تری نیز استفاده نمایید زیرا رنگ های انگشتی دارای رطوبت هستند.

توجه به جلد بهترین دفتر نقاشی و طراحی

از دیگر نکات مهم در هنگام خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی در نظر گرفتن جلد آن است. بچه ها در حین خرید دفتر نقاشی به جلد آن توجه زیادی می کنند. کار اصلی جلد دفتر، حفاظت از برگه ها می باشد. بنابراین در حین خرید این محصول علاوه بر ویژگی هایی مثل دوام آن، باید به سلیقه و روحیه ی بچه ها نیز اهمیت داده و مطابق علاقه ی او این محصول را تهیه نمایید. دفترهایی که دارای جلد سخت می باشند برای نقاشی مناسب تر هستند. باید به وزن دفتر و توان حمل آن نیز توجه کنید مخصوصا اگر دفتر نقاشی را برای بچه‌ها تهیه می کنید. برخی از دفترهای نقاشی و طراحی نیز دارای جلدهای فانتزی می باشند و در انواع دخترانه و پسرانه به بازار عرضه شده اند.

توجه به شیرازه و صحافی بهترین دفتر نقاشی و طراحی

نکته ی مهم دیگری که در هنگام خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی باید در نظز بگیرید، شیرازه و صحافی آن می باشد. روش‌های مختلفی برای صحافی دفتر نقاشی و طراحی وجود دارد. بعضی صحافی‌ها چسبی، برخی دوخت، برخی منگنه و برخی سیمی می باشند. کسانی که تجربه‌ی این کار هنری را دارند، اکثرا از صحافی سیمی استفاده می نمایند به این خاطر که فقط در این نوع صحافی می‌توان دفتر را به صورت 180 درجه باز نمود و برگه‌ها و جلدها را تا 360 درجه چرخش داد. صحافی افقی سیمی به این شکل است که دفتر را از بالا باز کرده و بدون مزاحمت فنر دفتر، نقاشی می کنیم.

توجه به قیمت بهترین دفتر نقاشی و طراحی

نکات مهم انواع دفتر نقاشی

یکی از نکات مهمی که به هنگام خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی حتما باید به آن توجه نمایید، در نظر گرفتن قیمت آن می باشد. فاکتورهایی مانند برند تولیدکننده، مواد اولیه مورد استفاده در تولید دفتر نقاشی، نوع دفتر نقاشی و … بر روی قیمت آن تاثیرگذار می باشند. هر چه برندهای تولیدکننده ی دفتر نقاشی و طراحی از مواد اولیه با کیفیت تری برای تولید آن استفاده کرده باشند قیمتی که برای آن در نظر گرفته می شود نیز بیشتر خواهد شد. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که از خریدن دفتر هایی که بیش از حد ارزان هستند اجتناب کنید و با پرداختن هزینه ی بیشتر اقدام به خرید محصولی که دارای کیفیت بهتری می باشد نمایید.

توجه به وزن بهترین دفتر نقاشی و طراحی

از جمله اصلی ترین نکاتی که به هنگام خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی باید به آن دقت کنید، توجه به وزن آن می باشد. اگر قصد دارید دفتری که برای کودک خود خریداری می کنید آن را با خود حمل کند، باید به وزن آن توجه نمایید. تا جایی که امکان دارد باید از دفترهایی که تعداد برگ پایینی دارد برای بچه‌ها انتخاب نمایید تا وزن کوله‌ی مدرسه‌ی باعث خستگی کودک نشود. اگر این امکان وجود ندارد که از تعداد برگ‌ها کم نمایید، به گرم کاغذ توجه نمایید و برای نقاشی‌های مدرسه از  کاغذهای هشتاد تا صد گرمی استفاده کنید. همچنین کاغذهایی که بیش از حد نازک باشند نیز در رنگ‌آمیزی با پاک کردن، ممکن است صدمه ببینند.

دفتر نقاشی و طراحی چه اندازه ای بخریم؟

چگونه بهترین دفتر نقاشی را انتخاب کنیم

یکی دیگر از مواردی که باید در حین خرید بهترین دفتر نقاشی و طراحی به آن توجه و دقت کنید، سایز آن می باشد. اگر قصد خرید دفتر نقاشی براساس اندازه آن را دارید باید به نوع استفاده و نیاز خود توجه کنید. به عنوان مثال در صورتی که تصمیم دارید دفتر نقاشی خود را در کیف قرار دهید یا با خود حمل نمایید باید بدانید از چه اندازه ای استفاده کنید. در ادامه سایزبندی های استاندارد انواع دفتر نقاشی را برای شما معرفی خواهیم کرد:

دفتر نقاشی سایز A3

برگه هایی که در سایز A3 تولید می شوند جزو برگه هایی با ابعاد نسبتا بزرگ می باشند. برای کسانی که در رشته های طراحی و مهندسی (دانشجویان) مشغول به تحصیل هستند استفاده از دفترهایی با برگه های سایز A3 مناسب است. این افراد به منظور رسم طرح ها و پلان ها، به فضای وسیعی احتیاج دارند تا بتوانند جزئیات را بر روی برگه نشان دهند. طول و عرض این دفتر به شکلی است که امکان قرار دادن آن درون کیف وجود ندارد. برای حمل این دفترها می توانید از کوله پشتی های بزرگ استفاده نمایید اما بهترین و مطمئن ترین روش حمل آن ها گرفتن در دست می باشد.

دفتر نقاشی سایز A4

برای دانشجویان رشته های هنر که شامل طراحی و نقاشی، گرافیک، طراحی لباس و … می باشند استفاده از دفتر نقاشی سایز A4 کاربرد دارد. این نوع از دفترهای نقاشی را می توانید در کیف هایی با این ابعاد و یا کوله پشتی های مناسب حمل نمایید.

بهترین دفتر نقاشی کدام است؟

دفتر نقاشی سایز A5

برای اتودزنی‌ها و ایده‌های ناگهانی می توانید از دفتر نقاشی سایز A5 استفاده کنید. سایز این دفتر نقاشی به گونه ای است که می‌توانید آن را در کیف قرار دهید و به راحتی آن را حمل کنید زیرا سایز کوچکی دارد.

دفتر نقاشی سایز B5

سایز استاندارد کتاب‌های درسی و دفترهای مدرسه سایز B5 می باشد که جزو یکی از بهترین دفترهای نقاشی برای دانش‌آموزان به شمار می رود. اگر قصد دارید دفتری که برای بچه ها خریداری می کنید وزن زیادی نداشته باشد، دفتری با تعداد برگ‌های کمتر را انتخاب کنید. فقط باید قبل از خرید آن از مدرس او درباره تعداد برگه ها و سایز دفتر سوال کنید.

دفتر نقاشی سایز B6

سایز B6 به دلیل ابعاد کوچکی که دارد در واقع یک دفترچه ی نقاشی می باشد و برای ایده‌های طراحی و نقاشی با ابعاد کوچک مثل آرم و لوگو بسیار مناسب است. بنابراین به منظور خرید دفتر نقاشی باید به نوع استفاده ی خود توجه کنید تا دفتری با سایز مناسب تهیه نمایید. البته باید به معیارهای دیگر نیز توجه کنید.

 جمع بندی

بهترین مارک دفتر طراحی

با توجه به مطالبی که در این مقاله به شما ارائه کردیم، می توانید به این نکته پی ببرید که بهترین دفتر نقاشی و طراحی برای شما یا فرزندتان کدام است. خوشحال می شویم با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت به سایر کاربران کمک کنید تا یک دفتر نقاشی و طراحی با کیفیت برای کشیدن نقاشی های خود بیابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا