سایر

راهنمای خرید روان نویس و بررسی نکات مهم قبل از خرید

برای افرادی که کارمند، مدیر، دانشجو، استاد و… هستند استفاده از روان نویس یک امر اجتناب ناپذیربه شمار می رود. روان نویس ها عموما به شما کمک می کنند متن های زیباتری بنویسید و نوشته های خود را خواندنی تر کنید. تنوع روان نویس‌های موجود در بازار به قدری زیاد است که ممکن است روند انتخاب این محصول را برای کاربران کمی دشوار سازد. علاوه بر این انتخاب برند مناسب از بین برندهای بسیار موجود در بازار نیز می‌تواند کمی سخت باشد. به همین خاطر ما در این مقاله از تکنوسان مگ قصد ارائه راهنمای خرید روان نویس به شما عزیزان را داریم تا کمک نماییم که بتوانید بهترین روان نویسی که در بازار موجود می باشد را یافته و آن را خریداری نمایید. اگر قصد خرید روان نویس دارید، پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

تعریفی از روان نویس

راهنمای خرید بهترین روان نویس

روان نویس در واقع یک نوع قلم می باشد که شبیه خودکار است و تفاوت آن در این است که درون مغزی روان نویس، جوهر مایع روان انباشته شده ای درون یک ابر فشرده استفاده می شود. علت انتخاب این اسم هم در اصل به همین دلیل است. روان نویس نیز مثل خودکار برای آن که بتواند بنویسد از یک مغزی که ریفیل نام دارد در درون خود استفاده می نماید. این ریفیل ها را غالبا می توان تعویض نمود و هنگامی که جوهری که درونش می باشد به اتمام می رسد از مغزی دیگری استفاده می کنیم.

به دلیل روان نوشتن و راحتی استفاده از روان نویس ها که از خستگی دست جلوگیری می کند افراد بسیاری از این وسیله خوش دست استفاده می نمایند. حتی بسیاری از خوشنویسان به این دلیل که روان نویس باعث زیبانویسی می گردد از آن استفاده می کنند.

موارد استفاده از روان نویس

بهترین مارک روان نویس

موارد کاربرد روان نویس بسیار متنوع و گسترده بوده و همین موضوع سبب پرفروش شدن این محصول در بازار شده است. به این علت که روان نویس بسیار روان و راحت می نویسد و زیبایی خاصی به نوشته ها می بخشد، برای کارهای خاصی از آن استفاده می گردد. برای مثال می توان به امضاء نمودن چک، اسناد و مدارک، نوشتن خاطرات، یادداشت برداری و… اشاره کرد.

روان نویس یا خودکار

راهنمای خرید بهترین خودکار روان نویس

در اصل می توان این گونه عنوان کرد که روان نویس نیز مانند خودکار است و تفاوت هایی که این دو با هم دارند این گونه است که چون جوهر روان نویس روان است نیازی نیست بر روی کاغذ فشار وارد کنیم اما جوهر روان نویس کمی دیرتر خشک می شود و مخزنی دارد که می توانیم آن را بعد از خالی شدن جوهر موجود در آن مجددا پر نموده و استفاده کنیم. حال آن که تا زمانی که نوک روان نویس خراب نگردد از آن می توان استفاده نمود.

راهنمای خرید روان نویس و بررسی نکات مهم خرید

نکات مهم خرید روان نویس

هنگامی که قصد خرید روان نویس برای خودتان را دارید، بهتر است که به هنگام مراجعه برای خریدن این محصول به یک سری نکات که بسیار مهم می باشد دقت نمایید تا بتوانید یک روان نویس خوب و دارای کیفیت بالا را خریداری کنید. در ادامه مقاله به بعضی از نکات که در این زمینه مهم هستند اشاره خواهیم کرد:

دقت به برند عرضه کننده

یکی از نکات مهمی که در هنگام خریدن روان نویس حتما باید به آن دقت نمایید توجه به برندی است که آن را تولید نموده است. روان نویس هایی که برندهای مختلف تولید کرده و به بازار عرضه نموده اند درجات کیفی مختلفی دارند. هر کدام از برندهایی که این کالا را تولید می کنند مواد اولیه را با درجات کیفی مختلفی مورد استفاده قرار می دهند.

انتخاب نوع روان نویس از روی موقعیت شغلی و تیپ شخصیتی

از دیگر نکات مهمی که حین خرید روان نویس باید به آن دقت کنید، انتخاب نوع روان نویس از روی موقعیت شغلی و تیپ شخصیتی است. اگر قصد دارید این روان نویس ها را برای هدیه کردن و یا حتی برای خودتان بخرید باید روان نویسی را انتخاب کنید که با موقعیت شغلی که دارید همخوانی داشته باشد. برای نمونه روان نویسی که برای یک دانشجو انتخاب می کنید با روان نویسی که برای یک مدیرعامل خریداری می کنیم فرق دارد. امروزه روان نویس های زیادی موجود می باشند که هریک برای تیپ های اسپرت و رسمی و اداری طراحی شده است و نحوه طراحی آن ها به گونه ای می باشد که هر کدام برای جای مخصوصی است.

انتخاب براساس رنگ روان نویس

یکی دیگر از مهمترین نکات جهت خرید روان نویس، انتخاب رنگ مناسب روان نویس به تناسب نوع نیاز می باشد. نکته ای که در این جا باید به آن توجه گردد رنگی است که برای روان نویس انتخاب می نماییم. امروزه و با پیشرفت های مختلفی که صورت گرفته است روان نویس های موجود در بازار دارای رنگ های متنوعی هستند. بنابر نیاز افراد می توان از انواع رنگ های موجود استفاده نمود.

مهم ترین نکات خرید روان نویس

انتخاب براساس نوک روان نویس

از جمله نکات اصلی که در حین خرید روان نویس حتما باید آن را لحاظ کنید، توجه به نوک روان نویس و خرید روان نویس با نوک متناسب با کاربرد مد نظرتان می باشد. روان نویس ها براساس نیازی که مشتری دارد با نوک های مختلف طراحی و به بازار عرضه شده است. روان نویس هایی که امروزه می توان در بازار مشاهده نمود دارای نوک ساچمه ای و نوک نمدی هستند که باید بگوییم که استفاده از هر کدام از این ها مزایای خاصی دارند. در ضمن می توان گفت که انواع مختلف این محصول را با سایزهای مختلف مثل روان نویس هایی که به روان نویس رونویس مشهور هستند در بازار می بینیم که بسته به نیازی که مشتری احساس می کند آن ها را برگزیده و استفاده می کند.

قیمت روان نویس

یکی از اصلی ترین مواردی که تقریبا همه مشتریان به هنگام خرید روان نویس به آن توجه می کنند، در نظر گرفتن قیمت این محصول می باشد. نکته ای که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این می باشد که همیشه وقتی محصولی که قصد داریم آن را خریداری نماییم دارای قیمت بالایی باشد دلیلی بر کیفیت و مرغوبیت خوب آن نمی باشد. وقتی که می خواهید روان نویسی را خریداری کنید باید به کیفیت و همچنین مرغوب بودن آن توجه کنید چون ممکن است کالا از کیفیت خوبی برخوردار باشد اما قیمت پایین تری داشته باشد. بنابراین بهتر است به جای قیمت در هنگام خرید به کیفیت توجه بیشتری گردد.

یک روان نویس خوب چه ویژگی هایی را دارا می باشد؟

نحوه انتخاب بهترین روان نویس

یکی از لوازم تحریر هایی که بسیار پر مصرف و محبوب است روان نویس می باشد که افراد زیادی مانند دانشجویان و دانش آموزان از آن استفاده می کنند. در فروشگاه های لوازم التحریر می توان انواع مختلف این محصول را یافته و خریداری کرد. رنگ بندی های این محصول متنوع می باشد و افراد زیادی برای کارهای نوشتاری خود روان نویس را انتخاب می کنند و از آن به جای خودکار استفاده می کنند. از نظر نوشتن و زیبایی عالی روان نویس و همین طور روان نوشتن آن نسبت به خودکار افراد ترجیح می دهند تا روان نویس را انتخاب نمایند و برای آن هزینه کنند.

نوک های نازک و پهن، برای افراد با نیازها و سبک های مختلف برای نوشتن طراحی شده اند تا جوابگوی افراد با هر سلیقه ای باشند. امروزه این محصول پیشرفت های قابل توجهی نموده است و تولیدکنندگان با طراحی های خاص خود برای هر سلیقه ای محصول ویژه ای را تولید کرده اند. روان نویس یکی از نوشت افزارهایی است که دارای محبوبیت بالایی است و نسبت به سایر نوشت افزارها چند قدم جلوتر قرار دارد. می توان از روان نویس برای دادن هدیه استفاده کرد به گونه ای که یک کادوی تشریفاتی نیز قلمداد می شود. روان نویس علاوه بر زیبایی که دارد روی ظاهر و تیپ شخصیتی افراد هم می تواند تاثیرگذار باشد به گونه ای که باعث جلوه منحصر به فرد در اشخاص می گردد.

اگر بخواهیم از لحاظ اقتصادی نیز به این محصول نگاهی بیندازیم می توان آن را بسیار مقرون به صرفه توصیف کرد. زیرا بدنه روان نویس به شکلی طراحی و ساخته می گردد که می توانیم اجزای آن را تعویض کنیم. برای مثال فشنگ جوهر آن را عوض می کنیم و مدت زیادی مورد استفاده قرار می دهیم. از روان نویس ها می توانید روی انواع کاغذهای چاپ، براق، رسیدها و همچنین مقواها بنویسد. همچنین در برابر آب مقاومت بیشتری دارند و تقریبا بعید است جوهر آن روی کاغذ پخش گردد. در ضمن قابل اعتمادی و ماندگاری بیشتر آن نیز از دیگر ویژگی این محصول به شمار می آید.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا تمامی نکاتی که مهم و کلیدی که در هنگام خرید روان نویس می بایست به آن ها توجه نماید را برای شما معرفی نماییم تا در انتها بتوانید یک روان نویس با کیفیت و عالی را برای بر طرف کردن نیازتان خریداری کنید. در انتها به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید تا یک روان نویس خوب که دارای کیفیت بالایی نیز خریداری کنید بهتر است تا خریدتان را از تولیدات برندهایی که بسیار معتبر هستند انجام دهید. در واقع این برندها هستند که برای تولید محصولات خودشان از مواد اولیه ای که درجه یک و با کیفیت می باشند استفاده می کنند و می توان گفت که کیفیت و طول عمر کالاهای تولیدی توسط این برندها بسیار بالا می باشد. حتی اگر مجبور شدید تا هزینه بیشتری را برای خرید روان نویس های تولید شده توسط برندهای معتبر بپردازید این پرداخت هزینه بالاتر را به انجام دهید تا بتوانید یک کالای با طول عمر بالا برای خود خریداری کنید.

آیا شما هم تا به حال در زمینه خرید روان نویس تجربه ای داشته اید؟ خرید از کدام برندی که تولیدکننده ی روان نویس می باشد را به کاربران توصیه می نمایید؟ علت شما از این انتخاب چه می باشد؟ در صورتی که می توانید در بخش کامنت ها نظرات خودتان را با کاربران در میان بگذارید تا بتوانند بهترین برندی که روان نویس ها را به بازار عرضه می کند را بشناسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا