برق و ابزار آلات

راهنمای خرید انواع میخ و میخ پرچ

میخ و میخ پرچ جزو آن دسته از قطعات هستند که در صنایع مختلف از آنها استفاده بسیار زیادی می‌شود. مثلاً در صنایع نجاری شاهد استفاده بسیار زیادی از انواع میخ برای متصل کردن قطعات مختلف به یکدیگر هستیم. از میخ پرچ نیز دارای موارد کاربرد گسترده‌ای مثل اتصال قطعات غیر فلزی، فلزی و غیره به یکدیگر می باشد. این این دو محصول دارای انواع مختلفی هستند و از هر یک از انواع این ابزارها برای انجام کاربردهای مختلفی بهره گرفته می‌شود.

راهنمای خرید انواع میخ و میخ پرچ به شما کمک می‌کند تا بتوانید مناسب‌ترین میخ یا میخ پرچ را که با نیازتان تناسب و سازگاری بیشتری دارد را شناسایی کنید و از آن برای رفع نیازتان استفاده نمایید. ما در این مقاله از تکنوسان مگ قصد داریم به شما در این زمینه کمک کنیم و اطلاعات جامع و مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر قصد خرید میخ یا میخ پرچ را دارید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی انواع میخ و میخ پرچ

راهنمای خرید انواع میخ و میخ پرچ

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، میخ‌ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده‌اند و برای دسته‌بندی آنها به جنس و کاربرد آنها توجه می‌شود. این محصولات در اشکال و اندازه‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است و می‌توان از آنها برای انجام کارهای مختلفی استفاده کرد. پرکاربردترین صنعتی که شاهد استفاده وافر از انواع میخ در آن هستیم صنعت نجاری می‌باشد. در ادامه به معرفی انواع میخ و کاربرد آنها خواهیم پرداخت:

میخ سرگرد

میخ سرگرد را می‌توان جزو پرفروش‌ترین میخ‌های موجود در بازار معرفی نمود که معمولاً از آن برای افزایش میزان استحکام سازه‌ها در لوازم مختلف بهره گرفته می‌شود. برای اینکه بتوانید این میخ‌ها را در سطوح مختلف فرو کنید می‌توانید از چکش استفاده نمایید.

میخ سربیزی

میخ سربیزی شباهت زیادی به میخ سرگرد دارد، ولی سر آن صاف‌تر از مدل قبلی می‌باشد. از آنجایی که میخ سربیزی خیلی خوب روی قطعه کار قرار می‌گیرد، معمولاً از آن برای اتصال قطعاتی که ظاهرشان باید تمیز باشد استفاده می‌شود.

میخ میخکوب

یکی دیگر از پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع میخ موجود در بازار، میخ میخ کوب یا میخ اسکا می‌باشد. از میخکوب معمولاً در صنایع نجاری استفاده می‌شود. در مشاغلی مانند کابینت سازی شاهد استفاده فراوان از میخ اسکا هستیم.

میخ بنایی

از میخ بنایی می‌توان برای اتصال سنگ و چوب استفاده نمود. به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که این میخ‌ها در برابر عواملی مثل رطوبت و زنگ زدگی دارند، استفاده از آنها در بنایی مرسوم و رایج شده است. نکته بسیار مهمی که در رابطه با این میخ‌ها می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که برای تولید آنها از ماده‌ای به نام زینک استفاده می‌شود و همین موضوع سبب شده تا نفوذ این میخ ها در سطوح سخت راحت‌تر انجام شود.

انواع میخ نجاری

میخ سرپهن

اگر به دنبال یک میخ با کیفیت برای استفاده در کارهایی مثل اتصال قطعات چوبی به یکدیگر هستید، میخ سرپهن می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید معرفی شود. این میخ‌ها از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند و سالیان سال است که از آنها استفاده می‌شود.

میخ مارپیچ

میخ های مارپیچ که به میخ ‌های مته‌ای نیز معروف هستند، معمولاً برای اتصال چوب‌های بسیار سخت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این میخ‌های خصوصیات و ویژگی‌های به خصوصی دارند که آنها را مناسب استفاده در سطوح سخت نموده است. از جمله این خصوصیات می‌توان به نوک تیز و مقاومت بالای این میخ‌ها اشاره کرد. از میخ مته‌ای معمولاً برای اتصال تخته‌های چوب ام دی اف استفاده می‌شود.

میخ حلقه‌ای

میخ‌های حلقه‌ای جزو کاربردی‌ترین و پرفروش‌ترین میخ‌های موجود در بازار هستند که معمولاً از آنها در صنعت نجاری استفاده می‌شود. این میخ‌ها باعث اتصال مقاوم چوب می‌گردند و به دلیل وجود حلقه‌هایی در این میخ، سازه‌هایی که با استفاده از آن به یکدیگر متصل شده‌اند از دوام بالایی برخوردار خواهند بود.

میخ پرچ

معرفی انواع میخ

میخ پرچ جزو پرفروش‌ترین و کاربردی‌ترین انواع میخ موجود در بازار است که موارد کاربرد آن بسیار گسترده می‌باشد. علاوه بر اینکه می‌توانید از میخ پرچ برای اتصال قطعات چوبی به یکدیگر استفاده کنید، امکان استفاده از آن برای اتصال قطعات فلزی به یکدیگر نیز وجود دارد. میخ پرچ ممکن است در بازار با نام‌های دیگری مثل میخ گل پهن یا واشر سرخود نیز به فروش برسد. میخ پرچ خود شامل چند نوع مختلف می‌باشد که از آن جمله می‌توانیم به پرچ لوله‌ای، پرچ میخی، پرچ پین دار و پرچ ترقه‌ای اشاره نماییم.

میخ بست

میخ بست جزو دیگر انواع میخ موجود در بازار است که برای کوبیدن آن معمولاً از چکش استفاده می‌شود. این میخ در قسمت انتهایی خود دارای یک انحنا بوده و همین موضوع سبب شده تا برخی افراد از آن به عنوان آویز استفاده کنند. برای تولید میخ بست از فولاد کربن استفاده شده و همین موضوع سبب افزایش مقاومت آن شده است. از جمله موارد کاربرد میخ بست می‌توان به استفاده از آن برای اتصال قطعات چوبی به صورت دائم به یکدیگر اشاره نمود.

راهنمای جامع شناخت انواع میخ

میخ نواری

میخ نواری یکی از میخ‌های خاص موجود در بازار می‌باشد که از آن معمولا برای کاربردهای ویژه‌ای استفاده می‌شود. این میخ‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده‌اند و هر شخص به تناسب نوع کاربرد خود می‌تواند اقدام به خرید سایز مناسب این میخ‌ها نماید. نحوه فرو رفتن میخ‌های نواری درون قطعات به صورت چرخشی انجام می‌شود و همین موضوع سبب شده تا خارج کردن این میخ‌ها از آن قطعه بسیار سخت انجام شود. از جمله موارد کاربرد میخ نواری می‌توانیم به استفاده از آن برای ساخت جعبه، پالت بسته‌بندی و غیره اشاره نماییم.

میخ شانه‌ای

میخ شانه‌ای جزو دیگر انواع میخ‌های پرفروش موجود در بازار می‌باشد که در بازار با نام‌های دیگری مثل میخ سوزنی یا میخ میخ کوب هم به فروش می‌رسد. میخ های شانه‌ای معمولاً به صورت رولی در بازار به فروش می‌رسند.

میخ پرداخت

میخ‌های پرداخت دارای مقاومت و استحکام بسیار زیادی می‌باشند و از ظاهر جذابی نیز برخوردار هستند و همین موضوع سبب شده تا این میخ‌ها جنبه تزیینی هم پیدا کنند. میخ‌های پرداخت به صورت همسان بر روی سطوح قرار می‌گیرند و از نظر ظاهری شباهت زیادی به میخ سرگرد دارند. تفاوت میخ پرداخت با میخ سرگرد در این است که قسمت سری میخ پرداخت کوچکتر از میخ سرگرد می‌باشد.

میخ روفینگ

کاربرد انواع میخ

میخ های روفینگ معمولاً در فضای آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین خاطر این میخ‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی مختلف و خورنده‌ها می‌باشند. از جمله موارد کاربرد میخ روفینگ می‌توان به استفاده از آن برای اتصال سفال‌های شیروانی و ایزوگام پشت بام اشاره نمود.

میخ و چاشنی

اگر می‌خواهید وسایل یا قطعاتی را به دیوارهای بتنی متصل کنید، می‌توانید از میخ و چاشنی برای انجام این کار استفاده نمایید. میخ و چاشنی دارای موارد کاربرد بسیار گسترده‌ای می‌باشد که از آن جمله می‌توانیم به اتصال ورقه‌های فولادی، توری‌های فلزی، قرار دادن دیوارهای کاذب و غیره اشاره نماییم.

در حین خرید میخ و میخ پرچ به چه نکاتی دقت کنیم؟

اگر قصد خرید میخ یا میخ پرچ را دارید، می‌بایست به هنگام خرید به یک سری نکات مهم توجه کنید تا بتوانید محصولی خوب و با کیفیت خریداری نمایید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم نمود:

توجه به جنس میخ

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که به هنگام خرید میخ حتماً می‌بایست به آن توجه نمایید، در نظر گرفتن جنس میخ می‌باشد. تولید کنندگان میخ و میخ پرچ برای تولید این محصولات از مواد اولیه و متریال‌های مختلفی استفاده می‌کنند. از جمله متریال‌هایی که برای تولید میخ و میخ پرچ استفاده می‌شوند می‌توان به مواردی مثل فولاد، آلومینیوم، مس و برنج اشاره نمود. از بین تمام متریال‌های معرفی شده، میخ‌هایی که دارای جنس فولادی می‌باشند از محبوبیت بیشتری در بین مشتریان برخوردارند و موارد کاربرد آنها نیز گسترده‌تر و وسیع‌تر می‌باشد. نوع خاصی از میخ با نام میخ گالوانیزه نیز به بازار عرضه شده که مناسب استفاده در هوای آزاد می‌باشد.

تعدادی از تولید کنندگان این حوزه برای آنکه سر میخ‌های خود را روان کنند، از وینیل استفاده می‌نمایند و این موضوع باعث آسان‌تر فرو رفتن میخ داخل چوب می‌شود. میخ هایی که در ساختار تولیدشان از مواد ضد زنگ مثل فسفات منگنز یا روی استفاده شده، در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم‌تر می‌باشند. بنابراین به هنگام خرید میخ حتماً نوع کاربرد مد نظرتان را مشخص نمایید و به تناسب آن اقدام به خرید میخ با جنس مناسب کنید.

نکات مهم خرید میخ

توجه به سایز میخ

همانطور که می‌دانید میخ‌های موجود در بازار در سایزبندی‌های مختلفی از ۴ تا ۲۵ میلی‌متر تولید و به بازار عرضه شده‌اند. پس هر شخص می‌بایست به تناسب نوع فعالیت خود اقدام به انتخاب میخ با طول بدنه مناسب نماید. پس عامل تعیین کننده سایز میخ کاربرد آن می‌باشد. برای اندازه‌گیری سایز میخ می‌بایست اقدام به اندازه‌گیری آن از زیر گل میخ تا نوک میخ کنید.

خرید عمده میخ و پرچ

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که از میخ یا میخ پرچ استفاده بسیار زیادی دارید و به نوعی این محصولات زیاد توسط شما مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهتر است برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهید اقدام به خرید عمده این محصولات نمایید. خرید عمده میخ و میخ پچ موجب می‌شود تا شما این محصولات را به قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تری خریداری نمایید و این موضوع از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود. اگر تمایل به خرید عمده میخ و میخ پرچ با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه را دارید، می توانید با مراجعه به صفحه خرید عمده اقدام به ثبت حساب همکاری کنید. پس از تایید حساب کاربریتان، نمایش قیمت این محصولات با قیمت همکاری و عمده به شما صورت خواهد پذیرفت.

جمع ‌بندی

در این مقاله اقدام به معرفی انواع میخ و میخ پرچ موجود در بازار کردیم و با معرفی موارد کاربرد هر یک از آنها سعی کردیم تا به شما کمک کنیم با بهتر با موارد کاربرد آنها آشنا شوید تا در صورت نیاز بتوانید از آنها برای انجام کارهای مد نظر خود استفاده کنید. در ادامه با ارائه یک راهنمای خرید جامع و کامل سعی کردیم به شما کمک کنیم تا در حین خرید میخ هوشمندانه‌تر عمل کنید و محصولی متناسب با کارایی مد نظرتان خریداری نمایید. شما به هنگام خرید میخ به چه نکاتی توجه می‌کنید؟ با در میان گذاشتن نظرات و تجربیات خود در بخش کامنت می‌توانید به کاربران کمک کنید تا در حین خرید میخ هوشمندانه‌تر عمل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا