کامپیوتر و لپ تاپ

راهنمای خرید دانگل وای فای (کارت شبکه بی سیم) و معرفی بهترین ها

امروزه با رشد فوق العاده اینترنت و جهانی شدن آن، نیاز کاربران به سرویس اینترنت افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. در این بین شاهد به وجود آمدن مودم‌های وایرلس هستیم که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از طریق این دستگاه‌ها تعداد مختلفی دیوایس را به اینترنت متصل کنید.

مهم ترین مزیت این دسته از محصولات آن است که شما می‌توانید بدون افت سرعت اینترنت را بین دستگاه‌های مختلف به اشتراک بگذارید. در این بین اما برخی از دستگاه‌هایی که کارت شبکه وایرلس ندارند، قادر نخواهند بود تا به شکل بی سیم به اینترنت متصل شوند. به منظور حل این مشکل شاهد ایجاد دانگل و استفاده از کاربرد دانگل وای فای هستیم. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به راهنمای خرید دانگل وای فای انداخته و در مورد نکات مهم هنگام خرید دانگل وای فای اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با تکنوسان مگ همراه باشید تا در مورد مشخصات یک دانگل وای فای خوب اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم.

دانگل وای فای چیست؟

دانگل وای فای چیست؟ / موارد استفاده از دانگل وای فای

پیش از آن که بخواهیم شما را با راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم آشنا کنیم، بهتر است با این محصول بیشتر آشنا شوید. در همین راستا باید گفت که دانگل وای فای محصولی است که شبیه به یک فلش مموری کوچک می باشد و به واسطه پورت USB به دستگاه‌های مختلف متصل می شود. بدین ترتیب به سرعت به شما امکان اتصال به مودم‌های اطراف شما را می‌دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید با خرید دانگل وای فای تلویزیون، تلویزیون خود را به راحتی به اینترنت متصل کرده و از مزایا آن بهره مند شوید.

به منظور بررسی مزایا و معایب استفاده از دانگل وای فای باید به این نکته توجه داشته باشید که دانگل وای فای به نحوی است که با استفاده از آن شما می‌توانید در هر زمان و در هر مکان به سرعت به اینترنت دسترسی پیدا کنید. در واقع انواع دانگل وای فای دستگاه‌های کوچک و قابل حملی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را به واسطه USB به دستگاه‌های مختلف وصل کرده و از این طریق فرآیند اتصال به اینترنت را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

راهنمای خرید دانگل وای فای

پس از آن که شما را با دانگل آشنا کرده و در مورد کاربرد دانگل وای فای اطلاعات کاملی را به شما ارائه کردیم حال نیاز است تا در مورد راهنمای خرید دانگل وای فای کامپیوتر صحبت کنیم. موضوع مهمی که به عنوان نکاتی برای خرید دانگل وای فای باید به آن توجه داشته باشید، نوع دانگل وای فای است.

راهنمای خرید کارت شبکه USB

به صورت کلی، دو مدل دانگل وجود دارد که شامل مدل بدون آنتن و با آنتن می شود. از نظر عملکرد و نحوه استفاده تفاوت زیادی بین این دو مدل وجود ندارد و شما می‌توانید با خرید دانگل آنتن دار امواج اینترنت و وایرلس را در محدوده بیشتری دریافت کنید. پس از بررسی این مسئله، اگر بخواهیم شما را با نکات مهم به عنوان راهنمای خرید دانگل وای فای استاندارد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استانداردهای وای فای

یکی از مواردی که به عنوان راهنمای خرید کارت شبکه USB باید به آن توجه داشته باشید، استانداردهای وای فای است. در واقع اتحادیه وای فای به عنوان مسئول تنظیم استانداردها و پروتکل‌های وای فای برای محصولاتی چون دانگل وای فای، استانداردهای مختلفی را تنظیم کرده اند. در همین راستا به منظور خرید بهترین دانگل‌های وای فای کامپیوتر نیاز است تا استاندارد محصولات را بررسی کرده و به سراغ انواع دانگل وای فای بروید که استاندارد آن متناسب با مودم‌های شما است.

فرکانس بی سیم

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید دانگل وای فای فرکانس بی سیم این دسته از محصولات است. تا سال ۲۰۱۳ بهترین برند‌های دانگل وای فای تنها از باند ۲/۴ گیگاهرتز استفاده می‌کردند، البته این فرکانس امروزه همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد اما وسعت استفاده از این فرکانس به قدری زیاد است که دستگاه‌های وایرلسی که چنین فرکانسی دارند به منظور ارسال سیگنال در این باند با چالش مواجه می‌شوند.

به منظور از بین بردن تداخل شاهد ایجاد فرکانس بی سیم ۵ گیگاهرتز هستیم. امروزه اکثر دستگاه‌های جدید از فرکانس بی سیم ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کنند. البته موضوع مهمی که به عنوان مشاوره خرید دانگل وای فای باید به آن توجه داشته باشید این است که پشتیبانی از فرکانس ۵ گیگاهرتز لزوما به معنای بهتر بودن یک دانگل نیست.

سرعت انتقال داده

یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان مشخصات دانگل وای فای خوب باید به آن توجه داشته باشید، سرعت انتقال داده در این دسته از محصولات است. به هر میزانی که سرعت انتقال داده در انواع دانگل وای فای بالا باشد، به همان اندازه شما می‌توانید با سرعت بیشتری از این طریق به اینترنت متصل شوید. البته موضوع مهمی که به عنوان راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم باید به آن توجه کنید این است وجود دیوار و موانع مختلف بین دستگاه مودم و دانگل می‌تواند سرعت انتقال داده را کاهش دهد.

بهترین دانگل های وای فای موجود در بازار

پس از آن که شما را با راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم آشنا کرده و در مورد موارد استفاده از دانگل وای فای اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم، حال نیاز است تا با توجه به نکات مهم در خرید دانگل وای فای شما را با چند مدل از بهترین انواع دانگل وای فای آشنا کنیم. از بهترین محصولات موجود در بازار، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N

کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N یکی از بهترین انواع دانگل وای فای موجود در بازار است. شرکت تی پی لینک به عنوان یکی از برترین برندهای فعال در حوزه تولید محصولات مخابراتی، کارت شبکه بی سیم TL-WN722N را به نحوی تولید کرده است که شما می‌توانید آن را با محدوده فرکانس بی سیم ۲/۴ تا ۲/۴۸۳۵ گیگاهرتز خریداری و از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید کارت شبکه USB

استاندارد مورد استفاده در کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N: به شکل IEEE 802.11n، IEEE 802.11g و IEEE 802.11b است. دانگل وای فای تی پی لینک مدل TL-WN722N_V3.0 به نحوی است که با استفاده از آن شما می‌توانید فرآیند اتصال به شبکه وای فای را با سرعت انجام داده و با استفاده از این دانگل انواع مختلف دستگاه‌ها را به اینترنت متصل کنید.

کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N به نحوی است که شما می‌توانید از طریق درگاه USB آن را به کامپیوتر متصل کنید. همچنین کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N با یک آنتن قابل جدا شونده با قدرت ۴ دسی بل تولید شده است و شما می‌توانید از این طریق محدوده بیشتری را اسکن کنید. این آنتن وظیفه پوشش محیط اطراف را در شبکه بی سیم را برعهده دارد.

همچنین موضوع دیگری که برای خرید کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N به عنوان یکی از نکاتی برای انتخاب بهترین دانگل وای فای باید به آن توجه کنید، نحوه رمزگذاری در این دسته از محصولات است. این کارت شبکه به نحوی است که از رمزگذاری‌های ۶۴ و ۱۲۸ بیتی WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK پشتیبانی می‌کند. همچنین تولید این محصول به شکلی است که شما می‌توانید آن را به انواع سیستم عامل‌ها متصل و از آن استفاده کنید.

در بخش انتهایی اگر بخواهیم شما را با نقاط قوت و ضعف کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N آشنا کنیم باید گفت که این محصول قابلیت نصب آسان دارد. آنتن دهی قوی و در عین حال قیمت مناسب از دیگر مزایا کارت شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N است.

خرید دانگل وای فای TP-Link TL-WN722N

کارت شبکه بی سیم تی پی لینک TL-WN821N

کارت شبکه بی سیم تی پی لینک TL-WN821N یکی دیگر از بهترین انواع دانگل وای فای است که خرید آن به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به سرعت کامپیوتر دسکتاپ یا نوت بوک خود را با استفاده از انواع دانگل وای فای به یک شبکه وایرلس وصل و از این طریق به اینترنت پر سرعت متصل شوید.

راهنمای خرید دانگل وای فای کامپیوتر

شرکت تی پی لینک، کارت شبکه بی سیم تی TL-WN821N را با استاندارد IEEE 802.11n تولید کرده است و این موضوع باعث شده تا سرعت بیسیم در کارت شبکه بی سیم تی پی لینک TL-WN821N حداکثر 300 مگابیت در ثانیه شود. سرعت کارت شبکه بی سیم تی پی لینک TL-WN821N به نحوی است که شما می‌توانید با استفاده از آن بازی‌های آنلاین را بدون مشکل تجربه کرده و حتی فیلم‌های HD را به صورت آنلاین و بدون قطعی مشاهده کنید.

یکی از مهم ترین مواردی که برای نکات خرید دانگل وای فای تی پی لینک TL-WN821N باید به آن توجه داشته باشید استفاده از فناوری MIMO در این محصول است. این ویژگی باعث می‌شود تا پس از نصب تی پی لینک TL-WN821N بر روی دستگاه خود بتوانید با وجود موانع مختلف بین دستگاه و شبکه وایرلس، با سرعت قابل توجهی اینترنت را دریافت و از آن استفاده کنید.

نوع آنتن مورد استفاده در تی پی لینک TL-WN821N به شکل داخلی و 1 عدد است. همچنین فرکانس قابل پشتیبانی در تی پی لینک TL-WN821N به صورت 2.4 تا 2.4835 گیگاهرتز است. در بخش امنیت WiFi نیز شاهد استفاده از فناوری WPA-PSK/WPA2-PSK در این محصول هستیم. در نهایت نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که تی پی لینک TL-WN821N سازگار با انواع سیستم عامل‌ها است و شما می‌توانید به راحتی از این محصول بر روی دستگاه‌های مختلف استفاده و از این طریق به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا کنید.

خرید کارت شبکه بی سیم تی پی لینک TL-WN821N

کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137

یکی دیگر از برترین شرکت‌هایی که در زمینه تولید لوازم مخابراتی فعالیت دارد، برند دی لینک است. این شرکت در طبقه بندی تولید انواع دانگل وای فای اقدام به ساخت محصول جدیدی به نام کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 کرده است. اگر بخواهیم شما را با کارت شبکه DWA-137 آشنا کرده و در مورد مزایای کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم باید گفت که این محصول به نحوی است که امکان اتصال به دستگاه‌های مختلف طریق پورت USB 2.0 و قابلیت دسترسی به اینترنت و اشتراک گذاری در بستر شبکه را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

بهترین دانگل های وای فای کامپیوتر

کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 دارای یک آنتن خارجی قابل چرخش با توان 5dBi است. همچنین این محصول از استاندارد IEEE 802.11N پشتیبانی می‌کند. کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 سرعت بی سیم 300 مگابیت بر ثانیه دارد و در آن شاهد استفاده از باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز هستیم. این استاندارد و سرعت باعث می‌شود تا شما بتوانید با استفاده از این دانگل اتصال پایدار و پر سرعت به اینترنت را تجربه کنید.

در بخش امنيت و رمزنگاری کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 شاهد استفاده از فناوری WPA و WPA2 هستیم. این مسئله باعث می‌شود تا شما با خیال آسوده از اینترنت استفاده کرده و نگرانی در مورد هک شدن وایرلس خود نداشته باشید. در نهایت لازم به ذکر است که در بخش ویژگی‌های نرم افزاری، کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل DWA-137 به نحوی است که قابليت پشتيبانی از انواع سيستم عامل‌ها را دارد و شما می‌توانید با خیال آسوده از این محصول بر روی دستگاه‌های مختلف استفاده کنید.

حرف آخر

نکات مهم هنگام خرید دانگل وای فای

در این مطلب تلاش کردیم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که برای خرید دانگل وای فای به چه نکاتی توجه کنیم؟ همچنین پس از بررسی راهنمای خرید دانگل وای فای و راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم شما را با سه مورد از بهترین انواع دانگل وای فای موجود در بازار آشنا کرده و تلاش کردیم تا در مورد مشخصات این دسته از محصولات آشنا کنیم.

در صورتی که تجربه خرید و استفاده از انواع دانگل وای فای را دارید، می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک گذاشته و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا بتوانند از بین محصولات مختلف موجود در بازار بهترین دانگل وایرلس را خریداری و از این دسته از محصولات استفاده کنند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام. وقت بخیر. من جواد اسحاقی هستم از مشهد. من یک دانگل بیسیم میخواهم که صدای تلویزیون را زیاد کرده و مرورگر اینترنتی داشته باشد و بتواند اینترنت را بطور بیسیم از مودم بگیرد و به تلویزیون منتقل کند و من با این دانگل بتوانم روی تلویزیون کلاس آن لاین برگزار کنم. پاسخ سوالم را به شماره موبایل *** پیامک بزنید. با تشکر فراوان. جواد اسحاقی از مشهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا