اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

تجهیزات برق ساختمان

همانطور که می دانید، برق ساختمان یک حوزه گسترده و پیچیده است که شامل انواع تجهیزات حفاظتی، روشنایی، برق رسانی، سیم کشی، تجهیزات سنسوری و دوربین های مدار بسته می‌شود. این تجهیزات به طور کلی در محیط های ساختمانی کاربرد دارند و برای امور برقی، تزئینی و... مورد استفاده قرار می گیرند. با خرید تجهیزات برق ساختمان می توانید ایمنی، حفاظت و در نهایت جذابیت ظاهری بیشتری به ممحیط های ساختمانی ببخشید.

انواع تجهیزات برق ساختمان

خرید تجهیزات برق ساختمان

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، تجهیزات برق ساختمان شامل موارد گسترده ای هستند که هرکدام کاربرد های خاصی دارد. در زیر انواع تجهیزات برق ساختمان و کاربردشان را به صور شفاف تری بررسی می کنیم.

تابلو برق

تابلو برق یک محفظه است که در آن تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی نصب و سیم‌ بندی می‌ شوند. این تجهیزات شامل کلیدها، فیوز‌ها، رله ‌ها، کنتاکتور‌ها، ترانس‌ ها، استارت‌ ها، تایمر‌ها، نمایشگر‌ها و ... هستند. تابلو برق دارای درب و قفل است و از ورود شوک الکتریکی به کاربران و عوامل محیطی به تجهیزات جلوگیری می ‌کند. تابلو برق را می ‌توان به چند نوع تقسیم کرد که عبارتند از :

  1. تابلو برق ساختمان یا خانگی : تابلو برقی است که در آن کنتور و تجهیزات حفاظتی اولیه برای انشعاب برق ساختمان قرار می‌ گیرند. این تابلو برق را معمولا در نزدیکی ورودی ساختمان نصب می ‌کنند.
  2. تابلو برق فشار ضعيف : تابلو برقی است كه در آن تجهيزات كنترلی و حفاظتی برای دستگاه های الكترومكانيكی قرار می گيرند. اين تابلو برق را معمولا در كنار دستگاه های الكترومكانيكی نصب می كنند.
  3. تابلو برق فشار قوی : تابلو برقی است كه در آن تجهيزات كنترلی و حفاظتی برای خطوط انتقال و توزيع فشار قوی قرار می گيرند. اين تابلو برق را معمولا در پست های فشار قوی نصب می كنند.
  4. جعبه تقسیم : جعبه تقسیم جایگاهی است که در آن سیم‌ های برق از طریق لوله یا کابل وارد شده و به وسیله ترمینال‌ های موجود در جعبه انشعاب گرفته می ‌شوند. 

فیوز

انواع تجهیزات برق ساختمان

فیوز قطعه ‌ای است که در مسیر جریان قرار می‌ گیرد و در صورت رسیدن جریان به حد آستانه خود، قطع می ‌شود و جریان را قطع می ‌کند. فیوز‌ها به دو نوع ساده و دماغ ‌دار تقسیم می ‌شوند. فیوز برق از یک نوار یا سیم فلزی تشکیل شده است که در یک محفظه غیررسانا قرار دارد. اگر جریان بیش از حد مجاز از فیوز عبور کند، نوار یا سیم فلزی ذوب شده و مدار را قطع می ‌کند. در این صورت، باید فیوز را با یک فیوز جدید تعویض کرد. فیوز برق نه تنها از خراب شدن تجهیزات الکترونیکی جلوگیری می ‌کند، بلکه از خطرات ناشی از شوک الکتریکی و آتش‌ سوزی ناشی از اتصال کوتاه نیز محافظت می ‌کند.

چندراهی برق

چندراهی برق یک وسیله الکتریکی است که به یک پریز برق وصل شده و امکان اتصال چندین دستگاه الکتریکی را به آن فراهم می‌ کند. چند راهی برق به خصوص در مواردی که تعداد پریزهای برق کافی نباشد یا فاصله آن‌ ها از دستگاه‌ های مورد نظر زیاد باشد، مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این وسیله معمولا دارای چندین پریز با ابعاد و شکل‌ های مختلف است که با توجه به نوع دستگاه ‌های قابل اتصال به آن ‌ها، انتخاب می‌ شوند. بعضی از چندراهی‌های برق همچنین دارای سوئیچ روشن و خاموش، نشانگر LED، تایمر، کابل بلند و محافظ ولتاژ هستند که امکانات و قابلیت‌ های آن‌ ها را افزایش می ‌دهند.

کلید و پريز

تجهیزات برق ساختمان

کلید و پريز از آن دست قطعاتی هستند كه به كمک آن‌ ها می ‌توان جريان برق را قطع يا وصل كرد يا به دستگاه‌ های الكترونيكی انتقال داد. كليد و پريز‌ به چندين نوع تقسيم می ‌شوند كه عبارتند از : كليدهای ساده كه با تنها حالت روشن و يا خاموش دارند و كليدهای ديمر كه با تغيير شدت جريان، شدت نور را تغيير می ‌دهند. امروزه کلید و پریز جدا از کارکرد متداول خود، برای زیبا سازی محیط های داخلی ساختمان و منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرند و از این رو شکل ظاهری آن ها اهمیت زیادی دارد.

خرید تجهیزات برق ساختمان

تکنوسان در کنار ارائه محصولات متنوع در حوزه IT، به عنوان یکی از پخش کنندگان موفق در حوزه لوازم برق و الکتریکی نیز فعالیت می کند و با ارائه محصولات متنوع و معتبر از برندهای مطرح می تواند سبد کالایی کاملی از این دسته بندی را به شما ارائه دهد. شما می ‌توانید انواع سیم و کابل برق، لامپ، چراغ، پروژکتور، دوربین مداربسته، پنل آیفون تصویری، حشره کش، چراغ قوه، شارژر و باتری و ... را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا از تکنوسان خریداری کنید. علاوه بر خرید تکی، همکاران گرامی نیز می توانند با ثبت نام در سایت و ایجاد پنل کاربری خرید خود را به صورت عمده و با قیمت همکاری ثبت نمایند.

محدوده قیمت (تومان)
0799,000