برق و ابزار آلات

راهنمای خرید محافظ برق صوتی و تصویری و کامپیوتر + معرفی بهترین ها

لوازم الکترونیکی مانند تلویزیون و کامپیوتر در برابر نوسانات برقی آسیب پذیر هستند و داشتن یک محافظ برق یا محافظ ولتاژ برای این لوازم می تواند آنها را از خراب شدن نجات دهد. همچنین از آنجایی که در شبکه برقی کشور خصوصا در تابستان شاهد نوسان و قطعی برق گسترده هستیم، خرید محافظ برق صوتی و تصویری برای لوازم برقی خانگی ضروری به نظر می رسد. اگر قصد خرید این نوع محافظ برق ها را دارید و نمی دانید که چه محافظ برقی مناسب دستگاه های صوتی و تصویری شما است، پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید محافظ برق صوتی و تصویری و کامپیوتر را تا انتها مطالعه کنید. با تکنوسان مگ همراه باشید.

بهترین محافظ برق برای لپ تاپ / راهنمای خرید محافظ برق کامپیوتر

در هنگام خرید محافظ برق صوتی و تصویری به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که گفتیم لوازم برقی صوتی و تصویری مانند تلویزیون و کامپیوتر و… در برابر نوسانات برق آسیب پذیر هستند و ممکن است پس از چند بار قطع و وصل شدن برق یکی از قطعات داخلی آنها نیم سوز شده یا به کلی خراب شوند. به همین دلیل برای لوازم صوتی و تصویری یک محافظ برق مخصوص تولید می شود. این محافظ برق ها به وسیله یک محافظ ولتاژ داخلی از لوازم الکتریکی در برابر نوسان برق جلوگیری می کنند و تا زمانی که جریان برق ثابت و پایدار نباشد، برق را وصل نخواهد کرد.

معمولا زمان تاخیر یک محافظ برق لوازم صوتی و تصویری پس از هر بار قطع شدن برق یا خاموش شدن محافظ حدود 60 تا 90 ثانیه است که البته در برخی مدل ها نیز امکان دارد این زمان تاخیر بیشتر باشد.

در هنگام خرید این نوع محافظ ها به تعداد پریز های روی محافظ برق دقت کنید و برای اینکه با کمبود پریز روی محافظ مواجه نشوید، مدل های 4 یا 6 خانه آن را تهیه کنید. ارت دار بودن پریز ها ویژگی مثبتی است که یک محافظ برق می تواند داشته باشد و وجود ارت در پریزها می تواند از خطرات احتمالی مانند نشتی جریان به بدنه و انتقال بار اضافی که باعث آسیب دیدن قطعات و خرابی می شود، جلوگیری کند. همچنین به فاصله بین خانه های محافظ برق نیز توجه کنید، چراکه معمولا کامپیوتر و لپ تاپ ها دارای آداپتور برق یا دوشاخه های بزرگی هستند که ممکن است برای وصل کردن همه آنها در کنار یکدیگر دچار مشکل شوید و به علت کم بودن فاصله بین پریز ها نتوانید همه آنها را روی یک محافظ وصل کنید.

محافظ برق دستگاههای صوتی تصویری

از آنجایی که معمولا لوازم صوتی و تصویری جای ثابتی دارند و امکان جابجایی آنها وجود ندارد، بهتر است که یک محافظ برق با طول کابل بلند را تهیه کنید تا فاصله بین پریز برق و تلویزیون و کامپیوتر مشکلی برای شما ایجاد نکند و مجبور به استفاده از چند راهی یا محافظ دیگر برای جبران فاصله نشوید. اگر می خواهید محافظ برق را روی دیوار نصب کنید باید به قابلیت اتصال روی دیوار در روی بدنه محافظ ولتاژ دقت کنید. معمولا محافظ ولتاژ ها در پشت بدنه خود یک یا چند محفظه برای نصب و قرارگیری روی دیوار را دارند. در آخر نیز به مدت زمان گارانتی این محصولات توجه کنید تا در صورت خرابی امکان تعمیر یا تعویض محافظ برق وجود داشته باشد. همچنین اگر دوست دارید در مورد انواع محافظ برق بیشتر بدانید، می توانید به این مقاله از مجله تکنوسان مراجعه کنید.

معرفی سه مدل از بهترین محافظ برق های صوتی و تصویری و کامپیوتر

پس از آشنایی با مشخصات و ویژگی های یک محافظ برق لوازم صوتی و تصویری و کامپیوتر خوب، وقت آن است که سه مدل از بهترین محافظ برق های صوتی و تصویری را معرفی کنیم.

1. محافظ برق 6 خانه امگا مدل P6000

محافظ نوسان برق لوازم صوتی و تصویری

محافظ برق ۶ خانه Omega P6000 با طراحی خاص و مخصوص شرکت امگا تولید شده است و بدنه ای باکیفیت و بادوام دارد تا در مقابل آسیب و صدمات فیزیکی مقاوم باشد. روی بدنه محافظ یک کلید روشن و خاموش قرار گرفته است که در هنگام عدم استفاده از محافظ می توانید به کلی جریان ورودی را به آن قطع کنید. همچنین سه نشانگر سبز و قرمز و زرد محافظ ها نیز در این مدل وجود دارند که با ثابت شدن جریان برق، چراغ سبز روشن می شود و جریان برق به دستگاه ها منتقل می شود. امگا محافظ برق مدل P6000 را با قابلیت استفاده برای لوازم صوتی و تصویری و نیز یخچال و فریزر تولید کرده که در آن زمان تاخیر وصل شدن جریان برق برای لوازم صوتی و تصویری حدود 1 دقیقه و برای یخچال و فریزر حدود 4 تا 6 دقیقه است.

تعداد پریز: 6 عدد

نمایشگر دیجیتال: ندارد

ارت: ندارد

کلید روشن خاموش: دارد

زمان تاخیر: صوتی و تصویری حدود 1 دقیقه، یخچال و فریزر حدود 4 تا 6 دقیقه

2. محافظ برق 6 خانه Part Electric 8795

محافظ برق و ولتاژ لوازم صوتی و تصویری

دومین مورد از لیست بهترین محافظ برق های صوتی و تصویری و کامپیوتر، محافظ برق ۶ خانه ارت دار پارت الکتریک Part Electric 8795 است که ظاهری نوین و متفاوت با مدل های دیگر دارد. پارت الکتریک در این محافظ نوسان برق از یک نمایشگر دیجیتال برای نشان دادن ولتاژ استفاده کرده و زمان تاخیری حدود 30 تا 90 ثانیه ای بعد از هر بار قطعی جریان برق دارد. هر 6 خانه مدل 8795 به ارت مجهز شده اند که از خطرات احتمالی جلوگیری خواهد نمود، البته فاصله بین پریزها کمی نزدیک به هم است که با توجه به فضای موجود روی محافظ بهتر بود که کمی فاصله بین آنها ایجاد می شد. حداکثر توان قابل پشتیبانی این محافظ ولتاژ نیز معادل 2450 وات است که برای اتصال انواع تلویزیون، لپ تاپ و کامپیوتر کافی خواهد بود.

تعداد پریز: 6 عدد

نمایشگر دیجیتال: دارد

ارت: دارد

کلید روشن خاموش: دارد

زمان تاخیر: حدود 30 تا 90 ثانیه

3. محافظ برق 4 خانه فردان الکتریک مدل ۳۱۰۰۲

محافظ ولتاژ صوتی و تصویری و کامپیوتر

محافظ برق ۴ خانه کامپیوتر فردان الکتریک مدل ۳۱۰۰۲ آخرین موردی است که در این بخش به معرفی آن می پردازیم. این محافظ برق همانطور که از نامش پیداست مناسب استفاده برای انواع کامپیوتر، لپ تاپ و تلویزیون و انواع دستگاه پخش کننده صوتی و تصویری است. تعداد 4 خانه برای اتصال انواع دستگاه ها تعبیه شده که همه آنها به ارت مجهز شده اند تا در صورت خطرات احتمالی از ورود هرگونه آسیب جلوگیری کند. همچنین زمان تاخیر این محافظ ولتاژ چیزی حدود 30 تا 60 ثانیه است که مدت زمان خوبی برای وصل جریان برق است و به سرعت جریان برق را در صورت پایدار بودن وصل خواهد کرد.

تعداد پریز: 4 عدد

نمایشگر دیجیتال: ندارد

ارت: دارد

زمان تاخیر: حدود 30 تا 90 ثانیه

سخن پایانی

خرید یک محافظ برق مخصوص لوازم صوتی تصویری و کامپیوتر کار آسانی است و نیاز به دانش فنی تخصصی ندارد اما دانستن نکاتی درباره آنها می تواند شما را به انتخاب یک محصول با دوام و باکیفیت راهنمایی کند. علاوه بر این به شما توصیه می کنیم که در خرید این محصولات سعی کنید باکیفیت ترین محصول ممکن را با جنس بدنه و کابل مرغوب تهیه کنید، زیرا در صورت خرابی و نقص فنی یا بی کیفیت بودن محافظ امکان ایجاد خسارات زیاد و صدمه دیدن لوازم برقی شما وجود دارد.

امیدواریم که مقاله راهنمای خرید محافظ برق صوتی و تصویری و کامپیوتر اطلاعات مفیدی را در اختیار شما گذاشته باشد و در انتها از شما دعوت می کنیم نظرات خود را درباره اینکه چه محافظ برقی برای لوازم صوتی و تصویری خوب است را با ما به اشتراک گذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا