برق و ابزار آلات

معرفی 8 مورد از بهترین ابزار نقاشی ساختمان

یکی از بهترین راهکار هایی که برای ایجاد تغییر در دکوراسیون محل کار یا محل زندگی می توان به کار گرفت، رنگ کردن این محیط ها می باشد. رنگ کردن موجب می شود تا فضای خانه و ساختمان زیباتر و دلنشین تر گردند و این امر منجر به بهبود روحیه افرادی که در این محیط ها ساکن هستند خواهد شد.

اما ابزارهای مختلفی برای انجام این کار طراحی شده اند که هر یک دارای کاربرد به خصوصی هستند. اگر برای نقاشی محیط های گوناگون از ابزارهای مخصوص این کار استفاده کنید، علاوه بر اینکه کیفیت کارتان بالا می رود، نقاشی برای شما به یک کار دل چسب و خوشایند تبدیل خواهد شد. در این مقاله از تکنوسان مگ، قصد داریم بهترین ابزار نقاشی ساختمان را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم و کاربرد هرکدام را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد خرید ابزار نقاشی ساختمان را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ابزارهای مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

برای نقاشی ساختمان شما نیاز به خرید ابزار های متعددی دارید. برخی از ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان برای تامین ایمنی در حین انجام کار مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توانیم به لوازمی نظیر عینک، روکش کفش، لباس مخصوص، ماسک گرد و غبار، دستکش و کلاه اشاره نماییم. استفاده از این ابزارها منجر به تامین ایمنی افراد به هنگام کار و جلوگیری از آسیب رسیدن به آنها می شود.

مثلاً استفاده از ماسک های گرد و غبار باعث می ‌شود تا فرد گازهای شیمیایی که در رنگ های ساختمانی وجود دارند را استشمام نکند و بدین صورت دچار آسیب نگردد. به دلیل اینکه ماسک های فوق از فیلتر برخوردار می باشد، به راحتی می توان آنها را برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار داد. دسته دیگری از ابزار نیز وجود دارند که از آنها برای آماده سازی اتاق استفاده می شود که از جمله این ابزارها می‌توان به نوارهای نقاشی، پارچه برای محافظت از وسایل موجود در محیط و ورق های گرد و غبار اشاره نمود.

دسته دیگری از ابزارها نیز هستند که دقیقاً برای انجام کار رنگ آمیزی مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توانیم به مواردی نظیر بتونه، قلم مو، غلطک رنگ، درب بازکن قوطی، حلال رنگ که می بایست متناسب با نوع رنگی که خریداری نموده اید تهیه گردد، ابزار مناسب برای مخلوط کردن رنگ، برس، سمباده، نردبان و غیره اشاره نمود. دسته دیگری از ابزارها نیز هستند که در پایان کار نقاشی از آنها استفاده می شود. این ابزار ها معمولاً برای تمیز کردن کار از رنگ هایی که در جاهای ناخواسته ریخته شده مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این ابزارها می توان به اسفنج و برس سیمی اشاره نمود.

بهترین ابزار نقاشی ساختمان

همانطور که در ابتدای مطلب هم به آن اشاره کردیم امروز ابزارهای مختلفی برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مقاله قصد معرفی بهترین ابزارهای نقاشی ساختمان به شما را داریم.

قلم مو نقاشی

یکی از اصلی ترین و بهترین ابزار نقاشی ساختمان، قلم مو نقاشی می باشد. این وسیله دارای ابعاد و اندازه های مختلفی است که از هر یک از اندازه های آن برای رنگ آمیزی بخش بخصوصی از ساختمان استفاده می شوند. مثلاً قلم مو هایی که دارای سایز کوچک تری هستند برای رنگ آمیزی گوشه های دیوار کاربرد بیشتری دارند. در نتیجه اگر به ریزه کاری ها و جزئیات نقاشی اهمیت می دهید، می بایست قلم موهایی را متناسب با بخش های مختلف فضای مورد نظرتان خریداری نمایید. در حین استفاده از قلم مو می بایست به یک سری نکات دقت کنید که در زیر به آنها اشاره شده است:

ابزار ضروری جهت نقاشی ساختمان

  • چنان چه رنگی که برای رنگ آمیزی ساختمان استفاده می کنید جزو رنگ های حلال روغنی باشد، در حین انتخاب قلم مو بهتر است مدل هایی را انتخاب نمایید که برای تولید آنها از موهایی از جنس طبیعی استفاده شده باشد.
  • چنانچه برای رنگ آمیزی ساختمان خود از رنگ های حلال آب استفاده می کنید، از قلم مو هایی که جنس دندانه های آنها از نایلون می باشد می بایست استفاده نمایید. دلیل این امر هم این است که مو با جنس طبیعی استفاده موجب شل شدن قلم مو و خراب شدن کار شما خواهد شد.
  • اگر قصد انجام کارهای پیچیده ای نظیر رنگ کردن سنگ کاری ها یا چهارچوب پنجره را دارید بهتر است قلم مو هایی که از جنس فوم هستند را انتخاب نمایید تا بتوانید کار را به بهترین نحو انجام دهید. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که قلم مو های فومی را تنها می توان یکبار استفاده کرد و امکان پاک کردن این قلم موها وجود ندارد؛ در صورتی که این قلم مو ها را پاک کنید از هم گسسته خواهند شد.

غلطک و دسته غلطک

چند سالی است که استفاده از غلطک برای نقاشی دیوار ها بسیار مرسوم و رایج شده است. دلیل آن هم است که استفاده از غلطک کار نقاشی را بسیار آسان و راحت نموده و علاوه بر این غلطک یک رنگ یکدست و ایده‌آل بر روی دیوار پیاده می نماید. به علاوه استفاده از غلطک به جای قلم مو می‌تواند منجر به افزایش سرعت اجرای کار شود و این امر نهایتاً کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

ابزار و لوازم نقاشی ساختمان

بهترین جنسی که برای دسته غلطک می توانید وجود دارد، استیل می باشد. چرا که این متریال ضد زنگ بوده و به همین دلیل می توانید آنها را برای مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار دهید. معمولاً برای دیوار ها از غلطک های بزرگ و برای کناره ها غلطک های سایز کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

کاردک

وسایل مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

کاردک یکی از ابزارهای اساسی است که در حین نقاشی ساختمان به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. از جمله موارد کاربرد کاردک می توان به استفاده از آن جهت چسباندن نوار کاغذی روی حاشیه ‌ها یا تمیز کردن لکه های رنگ بر روی نقاط مختلف اشاره نمود. خوشبختانه این ابزار از قیمت بسیار خوب و مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد.

سنباده

بهترین برند ابزار نقاشی ساختمان

افرادی که قصد رنگ آمیزی فضایی را دارند می بایست پیش از شروع رنگ کاری دیوارهای فضا را بررسی‌کنند تا چنانچه آن دیوار از پیش رنگ شده باشند و یا دچار آسیب دیدگی و خوردگی شده باشند با استفاده از ابزار و مخصوصی که سنباده نام دارد ابتدا سطح کار را صاف و یکدست نمایند و سپس شروع به رنگ آمیزی دیوار مورد نظر خود کنند. بنابراین پیش از انجام کار رنگ آمیزی می بایست دیوار کاملاً سمباده کشی شود و پس از آن سطح کار کاملاً تمیز شود تا گرد و غبار ناشی از کار سمباده کشی از سطح دیوار پاک کرد و دیوار آماده رنگ کاری شود.

لباس مناسب

اصلی ترین ابزار نقاشی ساختمان

افرادی که به عنوان نقاش قصد رنگ آمیزی فضایی را دارند برای اینکه بتوانند در حین کار راحت باشند می بایست لباس راحتی را برای انجام این کار انتخاب نمایند. لباس فوق می بایست علاوه بر اینکه تمام بخش های بدن فرد را پوشش می‌دهد، کاملاً راحت باشد تا فرد با پوشیدن آن احساس آزردگی و خستگی نکند. هر چه لباسی که برای نقاشی استفاده می شود پوشیده تر باشد، سطح کمتری از بدن شما رنگی می شود و رنگ امیزی تمیزتر انجام خواهد شد.

کاور آسان پوش

به دلیل آنکه در بسیاری از مواقع امکان جابجایی برخی از وسایل بزرگ و سنگین در فضایی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید وجود ندارد، از محصولی به نام کاور آسان پوش استفاده می شود تا این وسایل کاملاً پوشیده شوند و در حین انجام رنگ آمیزی لکه های رنگ بر روی آنها ریخته نشود. استفاده از این ابزار موجب می شود بدون اینکه زمان زیادی برای جابه جایی وسایل صرف کنید بتوانید از زنگی شدن ان ها جلوگیری کنید.

اقلام مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

علاوه بر این در هنگامی که قصد استفاده از اسپری برای رنگ آمیزی فضا را دارید می بایست کاور آسان پوش را درست مثل دیوار درست نمایید تا غبار رنگ به فضایی که قصد محافظت از آن را دارید وارد نشود. معمولاً برای پوشش دادن بخش هایی نظیر دستگیره در یا لبه قرنیز که قصد محافظت از آنها از لکه های رنگ را دارید از محصولی به نام نوار چسب یا ماسکینگ تیپ استفاده می شود.

پرایمر

اگر میخواهید یک نقاشی بدون عیب و نقص بر روی فضای مورد نظر خود اجرا کنید بهتر است از پرایمر ها استفاده نمایید. پرایمر به ماده ای گفته می شود که از آن جهت آب بندی و محافظت از سطحی که قصد نقاشی آن را دارید استفاده می شود. البته می بایست این نکته را مد نظر قرار دهید که استفاده از پرایمر در همه سطوح لازم نیست و تنها در برخی پروژه های خاص از پرایمرها استفاده می شود.

وسایل مورد نیاز برای نقاشی ساختمان حرفه ای

مثلاً اگر سطحی که شما قصد نقاشی آن را دارید، دارای لکه های بدی بر روی خود باشد، می بایست از پرایمر برای پوشاندن این لکه ها و از بین بردن آنها استفاده نمایید. استفاده از پرایمر منجر به سخت تر شدن کار نقاشی می شود و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا این ماده را استفاده نکنند. اما در مواقعی که استفاده از این ابزار لازم می باشد، به کار بردن آن می تواند خروجی شما را ایده آل تر نماید. البته استفاده کردن یا نکردن از پرایمر به نوع رنگی که از آن استفاده می نمایید نیز وابسته می ‌باشد.

اسپری رنگ

انواع ابزار های مخصوص نقاشی ساختمان

بسیاری از افراد قصد رنگ آمیزی حرفه ای ندارند و به دنبال روشی هستند که به کمک آن در سریع ترین زمان یک وسیله را رنگ آمیزی کنند. استفاده از انواع اسپری رنگ بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ اسپری رنگ همانطور که از اسمش پیداست یک اسپری شامل رنگ می باشد که با اسپری کردن آن بر روی سطح مورد نظر می توانید به سادگی آن را رنگ کنید. اسپری رنگ در انواع مختلفی وجود دارد که هرکدام برای استفاده در سطوح مختلفی طراحی شده اند. تنوع رنگ این وسیله نیز بسیار بالا می باشد و تقریبا هر رنگی که به دنبال آن باشید، می توانید اسپری آن را بیابید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی برخی از ابزارهای مهم و کاربردی که برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند پرداختیم. به طور کلی اگر برای انجام کار نقاشی فرد از مهارت نسبی برخوردار باشد و ابزارهای متناسب با هر بخش را برای انجام این کار به کار بندد می تواند یک خروجی خوب و ایده آل از خود ارائه دهد و نتیجه مطلوبی را حاصل نماید. خوشبختانه برندهای ایرانی در زمینه تولید ابزار هایی که برای انجام کار نقاشی مورد استفاده قرار می گیرند پیشگام بوده اند و توانسته اند تولیدات با کیفیتی را با قیمت مناسب به بازار ارائه نمایند.

شما می توانید برای تهیه انواع ابزار نقاشی ساختمان به صورت تکی و عمده به وبسایت تکنوسان مراجعه کنید. همچنین برای خرید عمده کافی است پس از ثبت نام اقدام به فعال سازی حساب خرید عمده خود نمایید تا قیمت ها به صورت عمده برای شما نمایش داده شود.

به همین خاطر برای خرید این ابزارها هزینه معقولی پرداخت می ‌شود و این کار به نفع مشتریان خواهد بود. شما تجربه استفاده از کدام یک از ابزارهای نقاشی را داشته اید؟  بنظر شما بهترین ابزار برای نقاشی ساختمان کدام است؟ با در میان گذاشتن نظرات و تجربیات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران کمک کنید تا ابزارهای متناسب و کاربردی برای انجام کار نقاشی را انتخاب و خریداری نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا