برق و ابزار آلات

راهنمای خرید ابزار رونیکس (Ronix)؛ آخرین ابزاری که میخرید!

اگر با دنیای ابزار سر و کار داشته باشید، قطعا اسم رونیکس را شنیده اید؛ برندی ایرانی که به جرعت می توان گفت متنوع ترین دسته بندی ابزار و لوازم کار را ارائه می دهد. این برند از ابزار دستی مانند پیچ گوشتی و آچار گرفته تا ابزار برقی مانند پمپ باد و دریل در کارنامه درخشان خود دارد و به دنبال هر چیزی که بگردید می توانید محصولی مطابق نیاز خود پیدا کنید.

محصولات رونیکس به دلیل کیفیت ساخت مطلوب، طول عمر بالا و توجه به جزئیات در کشور های زیادی عرضه می شوند و متخصصان زیادی آن ها را توصیه می کنند. در مقاله راهنمای خرید ابزار رونیکس قصد داریم انواع ابزار آلات رونیکس را معرفی کنیم و نکات مهم برای خرید محصولات رونیکس را در اختیارتان قرار دهیم. اگر قصد خرید ابزارآلات دارید تا انتهای این مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

چرا باید محصولات رونیکس را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید ابزار دستی رونیکس / راهنمای خرید ابزار رونیکس

بسیاری از متخصصان مشاغل صنعتی و افرادی که با ابزار آلات مختلف سر و کار دارند، همواره انتخاب محصولات رونیکس (Ronix) را توصیه میکنند اما دلیل خوب بودن این محصولات چیست و آیا واقعا این محصولات تا این اندازه با کیفیت هستند؟ اولین نکته ای که رونیکس را به برند برتری تبدیل می کند تنوع بی اندازه اجناس است؛ همانطور که به آن اشاره کردیم در هر حوزه ای که قصد انتخاب ابزار داشته باشید رونیکس چند نمونه در رنج های قیمتی مختلف و با کارایی متفاوت برای تان خواهد داشت، به همین دلیل در نهایت محصول مناسب را پیدا خواهید کرد.

رونیکس محصولات خود را مطابق متد های ارگونومیک و با در نظر گرفتن استاندارد های روز تولید می کند و این امر موجب می شود در کنار کارایی بالا شاهد محصولاتی ایمن باشید. کمپانی رونیکس همواره با بهره گرفتن از مهندسان و طراحان برتر سعی می کند محصولاتی با کیفیت راهی بازار جهانی کند، به همین دلیل تولیدات این برند در کشورهایی نظیر ایران، آلمان، اسپانیا و … عرضه می شوند.

محصولات رونیکس ساخت کجاست؟

رونیکس بیش از 500 تولید کننده در 11 کشور جهان دارد که نشانگر عظمت این کمپانی می باشد. این برند محصولات خود را در کشور های مختلف و با کیفیت های مختلفی تولید می کند بنابراین قصد انتخاب محصول با هر درجه کیفی را که داشته باشید می توانید آن را در محصولات رونیکس بیابید. ابزارهای برقی این شرکت در کشورهای چین، تایوان و کره جنوبی تولید می شوند در حالی که ابزارآلات دستی این کمپانی در کشورهایی همچون چین، استرالیا، اسپانیا، ترکیه و … به تولید میرسند. جدا از این، ابزار های برشی این شرکت در کشور های فرانسه و آلمان و ابزار آلات بادی رونیکس در کره جنوبی، چین و تایوان تولید می شوند.

راهنمای خرید ابزار رونیکس اصل

انواع محصولات رونیکس موجود در بازار

به طور کلی محصولات رونیکس را می توان به چند دسته اصلی شامل ابزار برقی، ابزار دستی، ابزار بادی، ابزار اندازه گیری و ابزار ایمنی تقسیم کرد. این برند در هر دسته بندی سعی کرده تا ارائه تنوع زیاد محصولاتی مناسب برای کاربری های مختلف و در رنج های قیمتی متفاوت داشته باشد. بدین ترتیب چه به دنبال یک ابزار برای مصارف صنعتی بگردید و چه برای مصارف خانگی می توانید گزینه های زیادی بیابید.

به این نکته توجه کنید که کمپانی رونیکس عموما محصولات بالارده خود را تحت عنوان تاپ لاین عرضه می کند این محصولات از متریال مرغوب تری بهره می برند و کارایی بسیار بالاتری دارند، به همین دلیل قیمت آن ها نیز بالاتر از ابزار عادی خواهد بود. در ادامه انواع محصولات رونیکس را بررسی می کنیم تا با این برند بیشتر آشنا شوید.

ابزار برقی رونیکس

راهنمای خرید ابزار رونیکس انواع

کمپانی رونیکس دسته بندی بزرگی از ابزار برقی دارد که هر نوع از کاربری را پوشش می دهند. این ابزار شامل لوازم مورد نیاز برای امور صنعتی و حتی خانگی می باشند تا کاربران بتوانند انتخاب های زیادی داشته باشند. رونیکس ابزار آلات برقی خود را در کشور های زیادی به فروش می رساند و به همین دلیل کیفیت ساخت آن ها در حد بسیاری از برند های مطرح دنیا خواهند بود.

رونیکس این محصولات را در شرایط مختلف مورد آزمایش قرار می دهد و استاندارد های لازم را برای آن ها اعمال می کند بدین ترتیب می توانید انتظار محصولاتی با کیفیت از این دسته بندی داشته باشید. در زیر برخی از انواع ابزار برقی رونیکس را لیست می کنیم:

 • انواع دریل از جمله دریل چکشی، دریل شارژی، دریل ستونی، دریل گیربکسی و …
 • انواع دستگاه جوش 
 • فرز و انواع آن از جمله فرز آهنگری، فرز سنگبری، مینی فرز و …
 • انواع کارواش خانگی 
 • بتن کن و چکش تخریب 
 • انواع اره برقی 
 • انواع بلوور دمنده و مکنده
 • و…

ابزار دستی رونیکس

راهنمای خرید ابزار رونیکس برقی

ابزار دستی رونیکس را می توان پرفروش ترین محصولات رونیکس دانست؛ این ابزار طیف گسترده ای ار لوازم مورد نیاز برای امور مختلف را شامل می شوند. رونیکس همواره سعی می کند با در نظر گرفتن ارگونومیک مناسب، ابزار خود را برای استفاده کاربردی تر کند. بدین ترتیب این ابزار برای استفاده های طولانی در امور مختلف مناسب می باشند و استاندارد لازم را در کنار استحکام قابل قبول و طول عمر بالا ارائه می دهند. ابزار دستی رونیکس شامل لیست زیر می شوند:

 • انبرها از جمله سیم چین، انبردست، دم باریک، گاز انبر و …
 • انواع پیچ گوشتی
 • انواع آچار
 • انواع قیچی های باغبانی و ورق بر
 • انواع چکش و تبر
 • انواع اره چوب بر و آهن بر
 • و …

ابزار بادی رونیکس

مهم ترین نکات برای خرید ابزار رونیکس

ابزار بادی به طور کلی به ابزارآلاتی می گویند که انرژی خود را از طریق نیروی باد تامین می کنند. این ابزار عموما برای مصارف خانگی مناسب نمی باشند و کاربرد آن ها بیشتر برای مصارف صنعتی خواهد بود. رونیکس در چند سال گذشته لیستی بلند از ابزار آلات بادی ارائه داده که برخی از آن ها محصولات زیر می باشند.

 • انواع کمپرسور هوا
 • تلمبه پایی
 • آچار بکس بادی
 • فیلتر تنظیم کننده هوا
 • پیستوله باد پاش
 • انواع دریل بادی
 • و…

ابزار اندازه گیری رونیکس

راهنمای خرید ابزار اندازه گیری رونیکس

ابزار اندازه گیری رونیکس عموما خود شامل ابزار اندازه گیری دستی و حرفه ای می شوند. مدل های دستی مانند انواع ابزار تراز قیمت نسبتا کمی دارند و رونیکس همواره سعی می کنند با طراحی های جذاب و ارگونومیک خود توجه کاربران را حل کند. مدل های حرفه ای عموما مانند ابزار اندازه گیری لیزری برای استفاده های صنعتی و اندازه گیری های دقیق تر مورد استفاده قرار میگیرند. از مهم ترینِ این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابزار اندازه گیری مسافت، حجم، تراز کردن
 • انواع تراز لیزری رونیکس
 • انواع متر لیزری
 • انواع تراز و متر ساده

ابزار ایمنی رونیکس

یکی از دسته بندی های جذاب رونیکس لوازم ایمنی می باشد که طرفداران زیادی دارد. رونیکس این لوازم را با تکیه بر استاندارد های روز و با هدف افزایش ایمنی در محیط های صنعتی تولید می کند. از پرطرفدار ترین این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انواع دستکش ایمنی
 • انواع کفش ایمنی
 • انواع کلاه ایمنی

راهنمای خرید ابزار رونیکس بادی

راهنمای خرید ابزار رونیکس

تا اینجای مقاله راهنمای خرید ابزار رونیکس با انواع محصولات این برند آشنا شدید و اکنون می دانید که رونیکس از هر محصول چندین نوع با کاربری های مختلف به تولید می رساند تا مصارف مختلف را پوشش دهد. با این وجود تنوع و گستردگی زیاد در محصولات این برند موجب می شود انتخاب گزینه مناسب سخت تر از همیشه باشد. به همین دلیل قبل از خرید لازم است که یک سری نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید محصول مناسب خود را انتخاب کنید. در ادامه نکات مهم برای خرید محصولات رونیکس را بررسی می کنیم.

ارگونومیک ابزار

عموما ابزار آلات برای استفاده های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل ارگونومیک ساخت جزء مهم ترین نکاتی است که باید در نظر بگیرید. ارگونومیک بودن یک محصول تعیین می کند که کار کردن با آن چقدر راحت است و آیا در استفاده های طولانی شما را دچار خستگی می کند یا خیر. ارگونومیک رودن می تواند به فاکتور های زیادی مانند وزن، کیفیت موارد به کار رفته و … بستگی داشته باشد. در ابزارآلات دستی، جنس دسته اهمیت بسیار بالایی در ارگونومیک بودن دارد؛ وجود متریال با کیفیت در دسته موجب می شود در دست گرفتن ابزار راحت تر شود و کمترین نیرو بتوانید بیشتری کارایی را دریافت کنید.

منبع انرژی

همانطور که به آن اشاره کردیم، ابزارآلات رونیکس در چند نوع برقی، دستی، شارژی و بادی وجود دارند. ابزار برقی همانطور که از اسمشان پیداست برای کارکرد نیاز به برق مستقیم شهری دارند. ابزار دستی به برق نیاز ندارند و تنها به کمک نیروی دست کار شما را راه خواهند انداخت. ابزار شارژی مانند دریل های شارژی از یک باتری داخلی بهره می برند که قابل شارژ خواهد بود.

راهنمای خرید ابزار رونیکس 2022

این ابزار در محیط هایی که به برق دسترسی ندارید بسیار کاربردی خواهند بود امکا عموما توان ابزار برقی را نخواهند داشت.ابزار بادی اما با فشار هوای داخل کمپرسور کار خواهند کرد. این ابزار می توانند از نوع برقی یا غیر برقی باشند و استفاده های مختلفی دارند. اینکه کدام وسیله برای شما مناسب است کاملا به نوع استفاده و بودجه تان بستگی دارد. اما عموما مدل های شارژی یا دستی برای استفاده های خانگی و مدل های بادی یا برقی برای مصارف صنعتی توصیه می شوند.

قدرت و توان موتور

قدرت موتور فاکتوری است که باید در هنگام انتخاب خرید ابزار برقی یا شارژی آن را در نظر بگیرید. این فاکتور تامین می کند که وسیله شما تا چه اندازه قدرت دارد و آیا می تواند استفاده های شما را پاسخ گو باشد یا خیر. توان ابزارآلات برقی با وات و قدرت ابزارآلات شارژی با ولتاژ آن ها تخمین زده می شود و هرچقدر که عدد آن بالاتر باشد با موتور قوی تری طرف هستید. اینکه چه توانی برای کار شما نیاز است کاملا بستگی به وسیله انتخاب شده و نوع کاربری دارد و باید توان محصول مورد نظر را با رقبا مقایسه کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

راهنمای خرید ابزار رونیکس باغبانی

ایمنی ابزار

چه قصد استفاده از یک ابزار برای مصارف خانگی را داشته باشید و چه استفاده های صنعتی، ایمن بودن آن فاکتوری بسیار حیاتی می باشد. محصولات رونیکس در کشور های زیادی عرضه می شوند و به همین دلیل لازم است که استاندارد های مختلفی را پشت سر بگذارند. از این رو از لحاظ ایمنی محصولاتی قابل اطمینان به شمار می آیند. برای اینکه از ایمن بودن وسیله مورد نظر مطمئن شوید کافی است دفترچه راهنمای آن را نگاه کنید تا استاندارد های کسب شده را ببینید.

نوع کاربری

نوع کاربری موضوعی است که قبل از انتخاب وسیله باید حتما آن را در نظر بگیرید؛ رونیکس عموما محصولاتش را در 2 دسته برای کاربران عادی و کاربران حرفه ای تولید می کند. اگر مطمئن هستید که توان بالا و قابلیت های اضافی برای نوع استفاده شما نیاز نیست بهتر است به سراغ محصولات پایین رده تر این کمپانی بروید.

اگر وسیله مورد نظر را برای کارهای حرفه ای تر نیاز دارید و یا این احتمال را می دهید که در آینده استفاده حرفه ای تری از آن بکنید بهتر است محصولات تاپ لاین رونیکس را انتخاب کنید. این مسئله موجب می شود بتوانید در رنج قیمتی مناسب محصول مورد نظر را انتخاب کنید و از پرداخت هزینه اضافی برای قابلیت هایی که به آن نیاز ندارید جلوگیری شود.

انواع ابزار رونیکس / انواع محصولات رونیکس

چگونه ابزار اصل رونیکس را از تقلبی تشخیص دهیم؟

یکی از مشکلاتی که همواره برای خریداری محصولات رونیکس وجود دارد زیاد بودن محصولات فیک و تقلبی است. این محصولات گاها ظاهری بسیار شبیه به مدل های اصلی دارند که موجب می شود نتوانید به سادگی آن ها را تشخیص دهید. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که محصولات فیک گاها با قیمت کمتری عرضه می شوند که فروش آن ها با این قیمت منطقی نیست.

وزن آن ها عموما به دلیل استفاده از متریال نامرغوب کمتر است و بسته بندی بی کیفیتی دارند. محصولات فیک رونیکس ممکن است از واژه هایی مانند اورجینال یا اصل بر روی پک استفاده کنند که وجود آن ها به معنی یک محصول غیر اصل است. بهتر است برای اینکه محصول اصل را تشخیص دهید ویژگی های ظاهری محصول و پک آ را در سایت اصلی رونیکس با محصول اصلی تطابق دهید. همچنین می توانید شماره سریال آن را در سایت اصلی چک کنید تا مطمئن شوید که محصول پیش رو اورجینال است.

پخش تکنوسان انواع محصولات رونیکس را با ضمانت سلامت کالا و گارانتی اصلی رونیکس به کاربران عرضه می کند و شما می توانید انواع محصولات رونیکس را با خیالی راحت از تکنوسان تهیه کنید. همچنین برای آن دسته از افرادی که به دنبال خرید عمده برای کسب و کارشان هستند نیز امکان خرید عمده انواع محصولات رونیکس نیز در تکنوسان وجود دارد و می توانید با مراجعه به این صفحه و طی چند مرحله کوتاه برای فعال سازی حساب کاربری عمده خود از امکان مشاهده قیمت های عمده و همکاری و ثبت سفارش عمده برخوردار شوید.

سخن پایانی

راهنمای خرید ابزار رونیکس پلاس

در مقاله راهنمای خرید ابزار رونیکس، انواع ابزار آلات رونیکس را معرفی و بررسی کردیم و نکات مهم برای خرید محصولات رونیکس را در اختیارتان قرار دادیم. این برند لیستی طولانی از ابزار آلات دارد و هر چیزی که به آن نیاز داشته باشید را می توانید در این لیست بیابید. البته کیفیت بالا و ارگونومیک مناسب موجب شده این ابزار قیمت به مراتب بالاتری نسبت به محصولات برند های گمنام داشته باشند.

همانطور که به آن اشاره کردیم در هنگام خرید دقت داشته باشید به سراغ محصولات غیر اصل با قیمت ارزان نروید. نظر شما در مورد محصولات رونیکس چیست؟ بنظر شما ابزار آلات این برند ارزش خرید دارند؟ نظرات و تجربیات خود درباره استفاده از محصولات این برند را با ما و دیگر کاربران مجله تکنوسان به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا