برق و ابزار آلات

راهنمای خرید منگنه کوب و بررسی نکات مهم خرید آن

منگنه کوب جزء ابزار های کاربردی بازار می باشند که امروزه در مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. این ابزار در بیشتر موارد برای چسباندن پارچه اعلامیه، پوستر و… بر روی دیوار کاربرد دارند اما موارد استفاده از آن ها بسیار وسیع می باشد. دستگاه منگنه کوب خود دارای انواع مختلفی است که هرکدام از آن ها در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در مقاله راهنمای خرید منگنه کوب، قصد داریم انواع این محصول را معرفی کنیم و سپس ببینیم هنگام خرید منگنه کوب باید به چه نکاتی دقت کرد. تا انتهای این مطلب با تکنوسان مگ همراه باشید.

معرفی انواع مختلف منگنه کوب

راهنمای خرید منگنه کوب

دستگاه منگنه کوب دارای موارد کاربرد گسترده‌ای بوده و این محصول در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. برای انتخاب نوع مناسب این دستگاه حتماً می‌بایست مشخص کنید که قصد استفاده از این دستگاه برای منگنه کردن چه نوع متریالی بر روی چه محصولی را دارید تا به تناسب آن دستگاه مناسب را خریداری نمایید. موارد مهم دیگری که در حین خرید منگنه کوب می‌بایست مد نظر قرار دهید، شامل موارد زیر می‌شود:

  • طول سوزن منگنه هایی که در منگنه کوب مورد استفاده قرار می‌گیرند باید چقدر باشد؟
  • حجم فرکانس کاری شما چه میزان است؟

با در نظر گرفتن موارد بالا می‌توانید یک انتخاب خوب و مناسب داشته باشید. مثلاً اگر حجم کاری شما بسیار بالاست، خرید منگنه کوب‌های دستی برای شما چندان مطلوب نخواهد بود. چرا که پس از مدت زمانی کوتاهی استفاده از این دستگاه‌ها، شما خسته خواهید شد و امکان انجام کارهای محوله خود را در تایمی سریع نخواهید داشت.

منگنه کوب دستی

راهنمای خرید منگنه زن

یکی از پرفروش‌ترین انواع منگنه کوب‌های موجود در بازار منگنه کوب دستی می‌باشد که از آن معمولاً برای نقش اندازی، دکوراسیون سازی و تزئئین لوازم مختلف استفاده می‌شود. برای تولید بدنه این دستگاه از پلاستیک یا فلز استفاده شده است و نوع فلزی آنها نسبت به نوع پلاستیکی از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می‌باشند.

نحوه استفاده از منگنه کوب دستی بسیار آسان بوده و با فشردن این منگنه‌ها بر روی نقطه‌ای که قصد منگنه کردن آن را دارید می‌توانید کار خود را انجام دهید. معمولا از منگنه کوب دستی برای انجام کارهای کوچک با حجم کم استفاده می‌شود و استفاده از این دستگاه‌ها برای انجام کارهای بزرگ به هیچ عنوان توصیه نمی‌شودو چرا که استفاده طولانی مدت از این ابزار می‌تواند منجر به بروز خستگی در دست کاربران خواهد شد.

منگنه کوب چکشی

نکات خرید دستگاه منگنه کوب

یکی دیگر از انواع منگنه کوب موجود در بازار منگنه کوب چکشی است که با استفاده از آنها شما می‌توانید کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. برای استفاده از این دستگاه کافیست اقدام به ضربه زدن به ابزار بر روی سطح مورد نظرتان نمایید. این دستگاه از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به یک چکش معمولی دارد و نحوه استفاده از آن هم بسیار راحت می‌باشد. پس برای منگنه کردن با استفاده از منگنه کوب چکشی کافیست با استفاده از این ابزار به نقطه مورد نظر ضربه بزنید تا منگنه شود. از جمله موارد کاربرد منگنه کوب چکشی می‌توانیم به استفاده از آن جهت اتصال پارچه‌ها و کارتون‌های محافظ اشاره نماییم.

منگنه کوب برقی

نکات مهم خرید منگنه کوب

نوع سوم از انواع منگنه کوب موجود در بازار، منگنه کوب برقی می‌باشد که برای استفاده از آن نیاز به نیروی برق خواهید داشت. این منگنه کوب‌ها انرژی مورد نیاز خود را مستقیماً از برق شهری یا یا باتری تهیه می‌نمایند. منگنه کوب‌های برقی نسبت به منگنه کوب‌های دستی از قیمت بیشتری برخورد دارند و دلیل این امر هم استفاده از یک موتور و یک منبع تغذیه برای تولید این منگنه کوب‌ها می‌باشد.

شما با استفاده از این محصول در مدت زمان بسیار کوتاهی و بدون اینکه دست یا انگشتان شما دچار خستگی شود می‌توانید اقدام به انجام حجم بسیار زیادی از کارهای خود نمایید. از منگنه کوب‌های برقی برای انجام کارهای تکراری با حجم زیاد مثل مونتاژ جعبه، مونتاژ مبل و مواردی از این دست استفاده می‌شود. اگر حس می‌کنید که مچ دست شما توان لازم و کافی برای استفاده از منگنه کوب دستی را ندارد، پیشنهاد می‌کنیم منگنه کوب‌های برقی را جایگزین خرید منگنه کوب‌های دستی نمایید.

منگنه کوب بادی یا پنوماتیک

گاربرد های منگنه کوب

نوع چهارم از انواع منگنه کوب‌های موجود در بازار هستند که دارای موارد کاربرد گسترده‌ای در مشاغلی نظیر نجاری، روکوبی، پارکت و غیره می‌باشند. این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از یک کمپرسور هوا تهیه می‌کند و هوا از طریق لوله‌های خاصی به این دستگاه‌ها منتقل می‌گردد و دستگاه شروع به کار می کند. منگنه کوب‌های پنوماتیک به فشار ۵ تا ۷ بار نیاز دارند که این فشار می‌تواند به وسیله یک کمپرسور ۵۰ لیتری در اختیار آنها قرار داده شود.

به هنگام خرید منگنه کوب به چه نکاتی دقت کنیم؟

راهنمای خرید بهترین منگنه کوب

اگر قصد خرید یک دستگاه منگنه کوب برای خود را دارید، بهتر است به هنگام خرید به یک سری نکات مهم دقت کنید تا بتوانید محصولی خوب و با کیفیت برای رفع نیازتان خریداری نمایید. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره خواهیم نمود:

توجه به جنس بدنه محصول

یکی از اصلی ترین نکاتی که به هنگام خرید منگنه کوب می‌بایست به آن دقت کنید، توجه به جنس بدنه محصول می‌باشد. بی شک اگر برای تولید این دستگاه‌ها از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده شده باشد طول عمر محصول نیز افزایش پیدا خواهد نمود و می‌توانید از آن برای سالیان طولانی‌تری برای رفع نیازتان استفاده کنید. پس حتماً جنس متریالی که برای تولید منگنه کوب مورد استفاده قرار گرفته را بررسی کنید و از خرید منگنه کوب‌هایی که با استفاده از متریال نامرغوب و درجه چند تولید شده‌اند پیشگیری به عمل بیاورید.

توجه به وزن محصول

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که قرار است از این دستگاه در طول روز برای تایم طولانی استفاده کنید و به نوعی این دستگاه در شغل شما استفاده بسیار زیادی دارد، حتماً دستگاهی را برای خرید انتخاب نمایید که دارای وزن متعادل و مناسبی می‌باشد. سنگین بودن وزن این دستگاه سبب می‌شود تا در حین استفاده از آن دست شما خسته شده و نتوانید کار را با کیفیت خوبی ادامه دهید.

توجه به باتری محصول

اگر دستگاه منگنه کوبی که برای خرید انتخاب کرده‌اید، از نوع باتری خور می‌باشد حتماً چک کنید که باتری آن دارای ظرفیت خوب و مناسبی باشد تا مدام نیاز به شارژ کردن آن نداشته باشید. هرچه ظرفیت باتری بالاتر باشد، دستگاه برای تایم طولانی‌تری بدون اتصال به برق می‌تواند کار کند و شما کمتر به شارژ مجدد آن احتیاج پیدا خواهید نمود. این موضوع علی الخصوص برای افرادی که در خارج از شهر که دسترسی به برق مستقیم شهری برای آنها دشوار می‌باشد مشغول به کار می باشند، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و این افراد حتماً می‌بایست منگنه کوب‌هایی را که ظرفیت باتری آنها بالا می‌باشد را برای خرید انتخاب کنند.

راهنمای خرید بهترین منگنه زن

دسته ارگونومیک

چنانچه تولید کننده دستگاه منگنه کوب کلیه اصول ارگونومیک را برای طراحی دسته‌های محصول خود رعایت نمود باشد، فرد به هنگام استفاده از منگنه کوب کمتر خسته شده و فشار کمتری به دست او وارد خواهد شد. پس حتماً چک کنید که دستگاهی که برای خرید انتخاب می‌نمایید دارای بدنه ارگونومیک و مناسبی باشد.

فشار

اگر قصد خرید منگنه کوب بادی را دارید، حتماً فشار دستگاه را چک نمایید و مدلی را برای خرید انتخاب کنید که توانایی انجام امور محوله شما را داشته باشد.

قدرت ضربه قابل تنظیم

اگر قصد خرید منگنه کوب‌های بادی یا برقی را دارید، بهتر است مدل‌هایی را برای خرید انتخاب نمایید که قدرت ضربه آنها قابل تنظیم می‌باشد. چرا که در صورت عدم وجود این قابلیت در این منگنه کوب‌ها ممکن است دستگاه ضربه‌های بسیار قوی به سطح مورد نظر شما وارد کند و این موضوع سبب عبور سوزن از مواد و سوراخ شدن آنها شود. این در صورتیست که اگر دستگاه شما از قابلیت تنظیم ضربه برخوردار باشد، با کم کردن میزان ضربه می‌توانید قدرت دستگاه را به میزانی که دوست دارید تنظیم کنید تا از به وجود آمدن مشکلات این چنینی پیشگیری به عمل بیاورید.

جمع ‌بندی

در این مقاله سعی کردیم با ارائه راهنمای خرید منگنه کوب به شما کمک کنیم تا به هنگام خرید این محصول هوشمندانه‌تر عمل نمایید و محصولی خوب و با کیفیت برای رفع نیازتان خریداری کنید. برندهای مختلفی در داخل و خارج از کشور به کار تولید انواع دستگاه منگنه کوب مشغول هستند و این محصول را در درجات کیفی مختلفی تولید و به بازار عرضه کرده‌اند.

پیشنهاد ما به شما این است که خرید خود را از برندهای نام آشنا و معتبر انجام دهید تا خیالتان را از بابت کیفیت محصولی که خریداری می‌کنید کاملاً راحت باشد. شما خرید منگنه کوب ‌های تولیدی توسط کدام برند را به کاربران توصیه می‌کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می‌توانید به کاربران در یافتن برند مناسب عرضه کننده منگنه کوب یاری رسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا