سایر

راهنمای خرید و معرفی انواع پاک کن

پاک کن ها جزء پرکاربرد ترین لوازم تحریر موجود در بازار می باشند. استفاده از  پاک کن به گروه سنی خاصی محدود نمی شود و همه افراد از سنین کودکی تا بزرگسالی به این وسیله نیاز خواهند داشت. پاک کن نیز همانند سایر لوازم تحریر، دارای درجات کیفی مختلفی است برای اینکه بتوانید یک محصول ایده آل خریداری کنید باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. در این مقاله قصد داریم ابتدا نکات مهم برای خرید پاک کن را بررسی کنیم و سپس انواع پاک کن های موجود در بازار را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم. اگر قصد خرید پاک کن دارید، تا انتهای مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

راهنمای خرید پاک کن

نکات مهم در خرید پاک کن

پاک کن های بی کیفیت علاوه بر اینکه قدرت پاک کنندگی زیادی ندارند، از مواد بی کیفیت و بعضا حساسیت زا ساخته می شوند و این موضوع می تواند برای همه ما و به خصوص کودکان مشکل ساز باشد. با در نظر گرفتن برخی نکات ساده می توانید یک پاک کن با کیفیت و مناسب با طول عمر بالا خیداری کنید.

عموما برند های مطرح محصولات باکیفیت تری تولید می کنند، از این رو بهتر است برای خرید به سراغ بهترین برند ها بروید. برند هایی مانند  در ادامه مقاله قصد داریم نکات مهمی که در حین خرید پاک کن می بایست به آن دقت کنید را برای شما عنوان نماییم:

توجه به جنس پاک کن به تناسب نوع کاربرد آن

به طور کلی یک پاک کن خوب پاک کنی است که با استفاده از آن بتوانید خطوط ترسیم شده بر روی سطح کاغذ را به راحتی پاک کنید. هر چه خاصیت پاک کنندگی پاک کن ها بالاتر باشد کاربران می توانند در زمان کوتاه تری کار پاک کردن را انجام دهند و همین موضوع سبب کاربردی تر شدن آن در بین کاربران می گردد. به طور کلی هر چه زمان مورد نیاز برای پاک کردن پاک کن کمتر باشد، زمانی که شما برای نوشتن می‌توانید داشته باشید بالاتر خواهد بود.

حتما دقت کنید پاک کنی که خریداری کرده اید متناسب با نوع مدادی که دارید باشد. مثلاً برخی پاک کن ها تنها توانایی پاک کردن خطوطی که با استفاده از مداد های ساده بر روی کاغذ ترسیم شده‌اند را دارا هستند. بنابراین چنانچه با استفاده از آن‌ها بخواهید خطوط ترسیم شده با استفاده از مداد های گرافیتی را پاک کنید متوجه می‌شوید که پاک کن مورد نظر نمی تواند به درستی این خطوط را از سطح کاغذ پاک کند و حتی ممکن است با بیشتر کشیدن پاک کن روی کاغذ، منجر به پاره کردن کاغذ نیز شوید. در نتیجه اولین نکته توجه به تناسب پاک کن با نوع مداد می باشد.

توجه به شکل پاک کن

راهنمای خرید پاک کن

امروزه تولید کنندگان پاک کن برای آنکه بتوانند در این فضای رقابتی گوی سبقت را از سایر رقبای خود بربایند سعی کرده‌اند تا شکل ظاهری پاک کن های خود را هر چه زیباتر و جذاب تر نمایند تا سبب جلب نظر مشتریان شوند. با ارائه پاک کن های فانتزی به بازار مشتریان زیادی جذب خرید این محصولات شدند و پاک کن های فانتزی از فروش بالایی در بازار برخوردار هستند.

توجه به این نکته برای افرادی که از پاک کن استفاده بالایی دارند ضروری می باشد که اغلب پاک کن های فانتزی خیلی زود تمام می شوند و خرید آنها از نظر اقتصادی به صرفه نخواهد بود و با خرید آنها مجبور می شوید تا خیلی زود این پاک کن ها را با یک پاک کن جدید جایگزین نمایید.

علاوه بر این جا دادن پاک کن های فانتزی درون جامدادی ها منجر به اشغال فضای زیادی می‌شود و ممکن است شما را از نظر حمل و نقل نیز با مشکلاتی مواجه نمایند. بنابراین در خرید این گونه پاک کن ها دقت بیشتری به خرج دهید. اگر می خواهید پاک کن خود را برای مدت زمان طولانی استفاده کنید، توصیه ما به شما خرید پاک کن با ظاهر ساده می باشد.

توجه به مواد اولیه تشکیل دهنده پاک کن

بهترین مارک پاک کن

به دلیل اینکه پاک کن ها با پوست دست به صورت مستقیم در تماس هستند، چنانچه برای تولید پاک کن از مواد اولیه مرغوب یا حساسیت زا استفاده شده باشد، استفاده طولانی مدت از آن می‌تواند منجر به بروز حساسیت در پوست دست شود و سلامت افراد را به خطر بیندازد. بنابراین در حین خرید پاک کن دقت کنید که پاک کن مورد نظرتان از ترکیبات مجاز تولید شده باشد. برای انجام این کار روش های مختلفی را میتوانید به کار ببندید که از آن جمله بو کردن پاک کن می باشد.

چنانچه با بو کردن پاک کن متوجه وجود بخار های سمی درون ترکیبات تشکیل دهنده پاک کن شدید بهتر است از خرید آن پاک کن صرف نظر به عمل بیاورید. امروزه تولید کنندگان پاک کن برای آنکه از بروز حساسیت های پوستی در دست کاربران به هنگام استفاده از پاک کن پیشگیری به عمل آورند یکسری پوشش های محافظ کاغذی دور پاک کن های خود کشیده اند تا از تماس مستقیم پوست دست با پاک کن پیشگیری به عمل بیاورند. به همین خاطر به کمک آنها می توانید سلامت پوست دست خود را حفظ کنید.

خرید پاک کن با ضایعات خمیری کمتر

انواع پاک کن برای طراحی

همانطور که میدانید هنگامی که از پاک کن برای پاک کردن خطوط ترسیم شده توسط انواع مختلف مداد استفاده می کنید، در اثر سایش پاک کن بر روی سطح کاغذ یکسری فیتیله های خمیری به وجود می آید که هرچه این فیتیله ها کمتر باشد پاک کن شما دیرتر تمام می‌شود و این موضوع از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود.

علاوه بر این، پاک کن هایی که ضایعات خمیری آنها بیشتر است، می‌ توانند سطح میز، لباس یا محیط اطراف شما را بیشتر کثیف کنند و این موضوع برای کاربران خوشایند نخواهد بود. امروزه یک سری پاک کن جدید به بازار عرضه شده که ضایعات خمیری حاصل از پاک کردن به خود پاک کن می چسبد و به راحتی با استفاده از دست می توانید آن را از پاک کن جدا کنید. این پاک کن ها از نظر اینکه محیط اطراف را کثیف نمی کنند گزینه مناسبی برای خرید به شمار می روند.

خوش دست بودن پاک کن

بهترین پاک کن را چگونه بشناسیم؟رررررررررررر

از دیگر ویژگی های مهمی که پاک کن های خوب می بایست آن را دارا باشند خوش دست بودن پاک کن می باشد. یک پاک کن اگر خوش دست باشد، فرد به هنگام گرفتن آن در دست احساس راحتی می کند و خیلی ساده می تواند اقدام به پاک کردن متون مورد نظر خود از روی سطح کاغذ کند.

از آنجایی که در حین استفاده از پاک کن های خوش دست فشار کمتری به انگشتان دست وارد میشود، خرید آنها برای افرادی که از پاک کن استفاده بیشتری دارند توصیه می گردد. چرا که در استفاده طولانی مدت از آنها دست کاربر احساس خستگی کمتری خواهد نمود و دلیل آن هم طراحی بدنه پاک کن به صورت ارگونومیک می باشد.

خرید پاک کن جعبه دار

پاک کن های مخصوص طراحی

همانطور که میدانید هر یک از انواع مختلف پاک کن دارای درجه سفتی مختلفی هستند و پس از وارد آمدن میزان مشخصی از فشار به آنها ممکن است پاک کن بشکند و نصف شود. به همین خاطر تولیدکنندگان پاک کن برای آنکه بتوانند فشار وارده بر روی پاک کن را مهار کنند اقدام به تولید پاک کن های جعبه دار نموده اند. این پاک کن ها دارای یک پوشش مقوایی در اطرافشان هستند و هنگامی که از پاک کن استفاده می کنید فشار دست به جعبه پاک کن وارد می‌شود و پاک کن از شکستن و آسیب دیدن در امان خواهد بود.

انواع مختلف پاک کن

همانطور که در ابتدای مطلب هم به آن اشاره کردیم امروزه انواع مختلفی از پاک کن با درجات کیفی مختلف در سطح بازار وجود دارد که در زیر قصد معرفی این پاک کن ها به کاربران را داریم:

پاک کن وینیل

چه پاک کنی برای طراحی خوب است

پاک کن های معمولی وینیل جزو بادوام ترین و مقاوم ترین انواع مختلف پاک کن موجود در بازار به شمار می روند که به راحتی می توانند خطوط ترسیم شده توسط مداد یا خودکار را از روی سطح کاغذ پاک کنند. از جمله مزایای ویژه پاک کن وینیل می توان به جمع شدن فیتیله های حاصل از پاک کردن آن به صورت گلوله ای اشاره کرد که این موضوع سبب می شود تا محیط کار شما با استفاده از این پاک کن ها تمیز تر باقی بماند.

البته چنانچه این پاک کن را بیش از حد روی کاغذ فشار دهید می تواند کاغذ را پاره کند. لازم به ذکر است که پاک کن های وینیل نسبت به سایر انواع پاک کن از قیمت بیشتری برخوردار هستند و به دلیل عمر طولانی‌تری که دارند خرید آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. همین موضوع سبب فروش بالای این پاک کن ها در سطح بازار شده است.

پاک کن معمولی لاستیکی

مشخصات یک پاک کن خوب

یکی دیگر از پاک کن های بادوام موجود در بازار پاک کن معمولی لاستیکی یا پاک کن صورتی می باشد که از فروش زیادی برخوردار می باشد و با وجود این که سالیان زیادی از تولید اولیه آن می‌گذرد هنوز هم بسیاری از افراد تمایل به خرید این پاک کن ها دارند. این پاک کن ها در گذشته دارای شکل مستطیلی بوده و در ترکیب رنگی قرمز و آبی به مشتریان ارائه می‌شدند. تولید کنندگان پاک کن لاستیکی برای تولید آن از صمغ یا لاتکس استفاده می کنند. صمغ ماده خاصی است که از نوعی درخت به دست می آید به دلیل و به همین دلیل استفاده از این پاک کن ها برای پوست دست زیان آور نخواهد بود.

پاک کن صابونی

نکات مهم هنگام خرید پاک کن

برای تولید پاک کن های صابونی از پلاستیک استفاده می شود و این پاک کن ها از نرمی و انعطاف بالایی برخوردار هستند. پاک کن های صابونی معمولاً توسط هنرمندان مورد استفاده قرار می گیرد و شکل ظاهری آنها مستطیلی می باشد. در نتیجه هنرمندان به راحتی می‌توانند هر نقصی که در نقاشی های آنها وجود دارد را به راحتی با استفاده از گوشه های این پاک کن پاک نمایند.

پاک کن خمیری

برای خرید پاک کن به چه نکاتی توجه کنیم؟

پاک کن های خمیری نیز همانند پاک کن های صابونی اغلب توسط نقاشان و هنرمندان مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل این امر هم خوش دست بودن این پاک کن ها می باشد. از جمله مزایای ویژه پاک کن های خمیری می توان به توانایی بالای آنها برای پاک کردن موادی نظیر مداد رنگی، گچ، زغال چوب و غیره از روی سطح کاغذ اشاره نمود. این پاک کن ها از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند و برای تهیه آن ها می توانید به راحتی اقدام کنید.

جمع بندی

در این مقاله ویژگی های یک پاک کن خوب و ایده آل را به صورت جامع و کامل عنوان نمودیم تا کاربران به هنگام خرید این محصول بتوانند به راحتی یک پاک کن خوب و با کیفیت را برای رفع نیازهای خود خریداری نمایند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر کاربر می بایست پاک کن متناسب با نوع نیاز خود را خریداری نماید تا نهایتاً نتیجه دلخواه را حاصل نماید. برخی پاک کن ها برای مصارف معمولی و برخی دیگر برای مصارف تخصصی ‌تر استفاده می‌شوند و این به انتخاب مشتری بر میگردد که بتواند محصولی متناسب با نوع عملکرد خود را تهیه کند.

شما برای خرید انواع پاک کن و سایر انواع لوازم تحریر می توانید به وبسایت تکنوسان مراجعه کنید و در بین انواع متنوع نوشت افزار و انواع لوازم تحریر و اداری مختلف موارد مورد نیاز خود را تهیه کنید. همچنین در صورتی که قصد خرید عمده لوازم تحریر را دارید،می توانید ابتدا با ثبت نام در سایت و سپس فعال سازی حساب کاربری عمده، به قیمت های همکاری دسترسی داشته باشید.

شما خرید کدام یک از انواع پاک کن را پیشنهاد می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به سایر کاربران کمک کنید تا بتوانند یک پاک کن خوب و با کیفیت خریداری نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا