برق و ابزار آلات

راهنمای خرید آچار آلن و معرفی انواع آچار آلن موجود در بازار

امروزه بدون وجود ابزار آلات مختلف، انجام بسیاری از امور ممکن نخواهد بود و به همین دلیل علاوه بر افراد فنی، بسیاری از کاربران در محیط هایی مانند خانه، ماشین و… نیز از ابزار مختلف بهره می برند. یکی از ابزار هایی که امروزه برای پیش بردن امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، آچار آلن می باشد. این ابزار استفاده های وسیعی دارد و در انواع مختلفی تولید می شود. به همین دلیل، در مقاله راهنمای خرید آچار آلن، قصد داریم ابتدا کاربرد این وسیله را بررسی کرده، سپس انواع آچار آلن موجود در بازار را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر قصد خرید آچار آلن دارید، تا انتهای مطلب با تکنوسان مگ همراه باشید.

کار آچار آلن چیست ؟

آچار آلن چیست؟ / انواع مدل های آچار آلن

پیش از آن که بخواهیم نگاهی به راهنمای خرید آچار آلن انداخته و در این زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم، نیاز است تا در مورد کاربرد انواع آچار آلن صحبت کنیم. در همین راستا باید گفت که آچار آلن نوعی آچار است که می‌توانید از آن برای باز و بسته کردن مدل‌های خاصی از پیچ‌ها استفاده کنید. از نظر ظاهری ساختار آچار آلن به نحوی است که شبیه به حرف L انگلیسی می باشد. در صورتی که از انواع آچار آلن استفاده کنید، می‌توانید پیچ‌ها را چند برابر محکم‌تر از پیچ گوشتی‌های معمولی سفت کنید. در همین راستا مهم‌ترین کاربرد آچار آلن سفت کردن پیچ‌های قسمت‌های مهمی است که به هیچ عنوان نباید شل شوند.

انواع آچار آلن موجود در بازار

کار آچار آلن چیست

اگر قصد دارید تا اقدام به خرید آچار آلن کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد انواع آچار آلن‌های موجود در بازار داشته باشید. امروزه شاهد انواع آچار آلن هستیم که هر یک از این محصولات ویژگی‌های خاصی دارد و در بخش‌های خاصی از این دسته از محصولات استفاده می‌شود. در همین راستا در این بخش نگاهی به انواع آچار آلن انداخته و شما را با هر یک از این محصولات آشنا خواهیم کرد:

آچار آلن های کوتاه

این دسته از آچارهای آلن به نحوی هستند که شکل ساده‌ای شبیه به حرف L دارد و شرکت‌های تولید کننده آن را در اندازه‌های مختلفی ایجاد می‌کنند. به صورت کلی اکثر آچار آلن‌ها کوتاه به نحوی هستند که شما می‌توانید پیچ‌هایی را که در نقاط کم ارتفاع نصب شده اند و نمی‌توانید با آچار معمولی آن‌ها را باز کنید، به راحتی و به سرعت آزاد کنید.

آچار آلن های دسته T

نکات مهم هنگام خرید آچار آلن

یکی دیگر از انواع آچار آلن، آچار آلن‌های دسته T است. بر خلاف مدل‌های ساده‌تر، این دسته از آچارها به شکل T انگلیسی هستند. این مدل‌ها به شکلی هستند که یا در یک طرف و یا از هر سه طرف دارای آچار هستند. نحوه کار با آچار آلن دسته T به شکلی است که به دلیل اهرم بودن دسته آن، شما می‌توانید به شکل آسان تری پیچ‌ها را با استفاده از آچار آلن‌های دسته T باز و بسته کنید.

آچار آلن های دسته P

مشخصات یک آچار آلن خوب

آچار آلن‌های دسته P نوع دیگری از آچارها هستند که اندازه آن‌ها کمی بزرگ‌تر از آچارهای L و T است. این دسته از محصولات از نظر طراحی و اجزای آچار آلن دارای یک دسته پلاستیکی است که با استفاده از آن می‌توانید فرآیند باز و بسته کردن پیچ‌ها را به شکل آسان تری انجام دهید. این نوع از آچارها به نحوی هستند که نیروی کمتری به دست و نیروی بیشتری به پیچ وارد می‌کنند.

آچار آلن های سه راهی

مشاوره خرید آچار آلن

آچار آلن‌های سه راهی محصولی است که دارای یک دسته سه طرفه است. طراحی این محصول به شکلی است که بر روی هر طرف دسته آن یک سری آچار وجود دارد. مهم ترین مزیت این آچار آن است که در آن شاهد سه سری متفاوت هستیم که می‌توانید به راحتی در صورت نیاز هر یک از این سری‌ها استفاده کنید. همچنین این موضوع موجب می شود در دست گرفتن و استفاده از آچار ساده تر از همیشه شود.

آچار آلن های چاقویی

نکات مهم هنگام خرید آچار آلن

آچار آلن‌های چاقویی شبیه به چاقوهای سوئیسی هستند. در این نوع از محصولات شاهد تعداد زیادی آچار در سایزهای مختلف هستیم. ویژگی این آچار قابلیت تنظیم درجه آچار است. یعنی شما می‌توانید گشتاور آچار را از طریق تنظیم تغییر زاویه انجام دهید.

آچار آلن های جغجغه ای

ویژگی های آچار آلن خوب / نکات خرید آچار آلن

آچار الن‌های جغجغه‌ای یکی از خاص‌ترین انواع آچار آلن است که شبیه به اچار بکس است. طراحی آچار الن‌های جغجغه‌ای به نحوی است که می‌توانید با استفاده از آن به سرعت فرآیند باز و بسته کردن پیچ را انجام دهید.

آچار آلن ستاره ای یا خورشیدی

بهترین برند آچار آلن

آچار آلن ستاره‌ای یا خورشیدی به نحوی است که شکل شش ضلعی دارد. طراحی ستاره‌ای این آچار به نحوی است که شما می‌توانید ثبات بیشتری روی پیچ داشته باشد. در صورتی که نیاز دارید تا سفت و شل کردن چیپ را با کمتری رد شدن انجام دهید، می‌توانید به سراغ این دسته از محصولات آمده و از آن‌ها استفاده کنید.

مزایای استفاده از آچار آلن

خرید و استفاده از انواع آچار آلن مزایا بسیار زیادی دارد. در وهله اول طراحی این دسته از محصولات به نحوی است که در آن سطح تماس پیچ با آچار به وسیله لرزش دست و سر خوردن هنگام باز و بسته کردن دندانه‌ها از بین نمی‌رود. مزیت دیگر استفاده از انواع آچار آلن امکان باز و بسته کردن راحت پیچ‌ها است.

بهترین مارک آچار آلن

طراحی و شکل ظاهری L شکل این آچار به نحوی است که باعث می‌شود تا گشتاور دست بیشتر شود و پیچ‌ها را به شکل ساده‌تر باز و بسته کنید. در نهایت نیز اندازه این اچارها کوچک است و این موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی انواع آچار آلن را در داخل جعبه ابزار قرار دهید و در صورت نیاز به راحتی از آن استفاده کنید.

بهترین برند آچار آلن

پس از آن که شما را با کاربرد انواع آچار آلن آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد بهترین برندهای تولید کننده آچار آلن صحبت کنیم. نکته مهمی که به منظور خرید آچار آلن باید بدانید این است که امروزه شرکت‌های مختلفی در حوزه تولید آچار آلن فعالیت دارند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین برند آچار آلن آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دینگشی
  • رونیکس
  • سوپر تولز
  • اف تی تولز
  • اسپد
  • ای زد دی
  • شاین
  • نووا
  • زین تای

نحوه نگهداری درست و اصولی از آچار آلن

در صورتی که قصد دارید تا به صورت طولانی مدت از آچار آلن استفاده کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد نحوه نگهداری از این دسته از محصولات داشته باشید. در وهله اول باید بدانید که سفت کردن بیش از اندازه باعث هرز شدن آچار آلن می‌شود. از سوی دیگر نباید آچار آلن را در جای مرطوب قرار دهید چرا که این احتمال وجود دارد تا این دسته از محصولات دچار زنگ زدگی شوند. از آن جایی که انواع آچار آلن‌های موجود در بازار ضد زنگ نیستند، به همین دلیل نیاز است تا از زنگ زدگی آن‌ها جلوگیری کنید.

در صورتی که پیچی هرز شده باشد، نباید از آچارهای آلن استفاده کنید چرا که این کار باعث از بین رفتن سر آچار آلن می‌شود. در نهایت به منظور استفاده از آچار آلن باید از محصولی با سایز مناسب هر پیچ استفاده کنید. در صورتی که از آچار با سایز اشتباه استفاده کنید، در کنار خرابی پیچ، به آچار آلن نیز آسیب وارد می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید آچار آلن

اجزای آچار آلن / ساختار آچار آلن

پس از آن که در مورد کاربرد انواع آچار آلن اطلاعات کاملی را ارائه کردیم، حال به منظور بررسی راهنمای خرید آچار آلن در این بخش قصد داریم تا شما را با مشخصات آچار آلن خوب آشنا کرده و در مورد نکات مهم هنگام خرید آچار آلن صحبت کنیم. از مهم‌ترین نکات مهم در خرید آچار آلن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت محصول

بی شک اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای خرید آچار آلن باید به آن توجه کنید، قیمت این دسته از محصولات است. به دلیل تنوع بالایی که در انواع آچار آلن وجود دارد، به همین دلیل شما باید در وهله اول مشخص کنید که بودجه شما چقدر است و سپس متناسب با بودجه خود و با توجه به سایر نکات خرید آچار آلن یک محصول مناسب را سفارش دهید.

نوع آچار

به واسطه آن که آچارهای آلن مدل‌های مختلفی دارند، شما باید متناسب با کاربرد انواع آچار آلن به سراغ محصولی بروید که می‌توانید با استفاده از آن انواع پیچ‌ها را باز یا سفت کنید. شکل ظاهری آچار آلن نقش بسیار مهمی در سرعت باز و بسته کردن پیچ‌ها دارد.

نکات مهم در خرید آچار آلن

جنس آچار آلن

شرکت‌های تولید کننده آچار آلن، این دسته از محصولات را از فلزهای مختلفی تولید می‌کنند. در این بین یکی از مشخصات یک آچار آلن خوب استفاده از فولاد ضد زنگ برای تولید این دسته از محصولات است. البته قیمت آچارهای ضد زنگ بسیار بالا است. از سوی دیگر شاهد تولید مدل‌ها ارزان قیمت تر هستیم که از فلز آهن ساخته می‌شوند. این دسته از آچارها به شکلی هستند که با سفت کردن زیاد هرز می‌شوند. به همین خاطر نیاز است تا برای خرید آچار آلن به عنوان یکی از ویژگی‌های آچار آلن خوب توجه بسیار زیادی به جنس و متریال این دسته از محصولات داشته باشید.

مجهز بودن به کیف نگهداری

آچار آلن کیف دار

برخی از آچار آلن‌ها به نحوی هستند که دارای کیسه و یا کیف برای نگهداری هستند. وجود این کیسه و یا کیف باعث می‌شود تا شما بتوانید آچار آلن را در داخل آن قرار داده و از این طریق از ابزارهای خود نگهداری کنید. وجود کیف و کیسه نگهداری باعث می‌شود تا حمل آچار آلن آسان شود و همچنین بتوانید از گم شدن این دسته از ابزارها جلوگیری کنید.

برند محصول

پس از آن که بودجه خود را مشخص و تعیین کردید که قصد دارید تا چه نوع آچاری را خریداری کنید، به عنوان راهنمای خرید آچار آلن نیاز است تا توجه بسیار زیادی به برند آچار نیز داشته باشید. پیشنهاد ما این است که برای خرید این دسته از ابزارها به سراغ برندهای معروف و شناخته شده بروید. خرید آچار آلن از برندهای معتبر باعث می‌شود تا بتوانید با خیال آسوده از این دسته از محصولات استفاده کرده و نگرانی در مورد خرابی سریع این دسته از آچارها نداشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با کاربرد انواع آچار آلن آشنا کرده و در مورد راهنمای خرید آچار آلن اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. در صورتی که تجربه خرید آچار از هر یک از برندهای موجود در بازار را دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک گذاشته و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا برای خرید انواع آچار آلن به سراغ محصولات با کیفیت آمده و از این آچارها استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا