برق و ابزار آلات

معرفی 10 مورد از ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

تعمیر تلفن همراه یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر و به واسطه رشد گوشی‌های هوشمند اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در صورتی که اقدام به خرید ابزار تعمیرات موبایل کنید، و اندکی با زیر و بم تعمیر این گجت ها آشنایی داشته باشید، می‌توانید گوشی موبایل را تعمیر کنید.

با این وجود قطعات گوشی بسیار کوچک و حساس هستند و از این رو یک تعمیرکار متخصص موبایل در مرحله اول به یک سری ابزار و تجهیزات مخصوص نیاز دارد تا بتواند انواع تست ها را بر روی قطعات گوشی انجام داده و اقدام به تعمیر آن کند. در همین راستا در این مطلب از تکنوسان مگ قصد داریم تا شما را با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل آشنا کرده و در مورد این ابزارها اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

لیست ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

معرفی 10 مورد از ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

همانطور که میدانید تعمیرات موبایل مقوله بسیار گسترده ای است و اگر قصد تعویض یکی از قطعات گوشی هوشمند را داشته باشید، بدون ابزار مخصوص نمی توانید این کار را به سادگی انجام دهید. بسیاری از افرادی که تازه به سراغ حوزه تعمیرات گوشی آمده اند به دنبال انتخاب ابزار مورد نیاز خود هستند تا بتوانند امور خود را حرفه ای تر پیش ببرند. در ادامه بهترین و کاربردی ترین ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل را معرفی می کنمی و هرکدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

انبر مکنده

امروزه دستگاه‌های تلفن همراه خاصی وجود دارند که قبل از این که بتوانید به اجزای داخلی دسترسی پیدا کنید، ابتدا باید صفحه نمایش را بردارید. آیفون‌ها در این دسته از محصولات قرار می‌گیرد که در آن ابتدا باید صفحه نمایش برداشته شود.

تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر گوشی

در چنین شرایطی به هیچ عنوان استفاده از انبردست سنتی توصیه نمی‌شود، زیرا استفاده از این قطعه باعث می‌شود تا به صفحه نمایش آسیب وارد شود. آنچه شما نیاز دارید یک انبر است که مجهز به مکنده باشد. شما باید به منظور استفاده از این ابزار و لوازم تعمیرات موبایل اولین مکنده را در پشت آیفون قرار دهید و مکنده دیگر را نیز روی نمایشگر بگذارید. پس از آن باید انبردست را فشار دهید تا ساکشن کاپ‌ها به سطوح بچسبند، سپس می‌توانید دو صفحه را باز کنید. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار به راحتی و بدون آسیب صفحه نمایش را برداشته و اقدام به تعمیر موبایل خود کنید. همچنین برای این کار می توانید از انواع تاچ کش و وکیوم ال سی دی نیز استفاده کنید.

میکروسکوپ مخصوص

لوازم ضروری برای تعمیرات موبایل

یکی از مشکلاتی که پس از باز کردن گوشی با آن مواجه خواهید شد، سر و کار داشتن با قطعات ریز و همچنین پیچ‌های کوچک است. در چنین شرایطی لازم است تا این قطعات را بررسی کرده تا در صورت بروز مشکل برای تعویض این قطعات اقدام کنید. در چنین شرایطی لازم است تا از ذره بین‌ها و میکروسکوپ‌های مخصوص استفاده کرده و از این طریق قطعات مختلف گوشی موبایل را بررسی کنید.

انواع پیچ گوشتی

ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

جدا از خرید انبردست‌های مکنده، یکی دیگر از وسایل مورد نیاز تعمیرات موبایل پیچ گوشتی‌ها هستند. استفاده از پیچ گوشتی باعث می‌شود تا بتوانید انواع پیچ‌های مورد استفاده در گوشی‌های موبایل را باز کرده و از این طریق فرآیند تعمیرات موبایل را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

پد مگنت دار

به منظور انجام فرآیند تعمیر موبایل ممکن است با قطعات ریز و پیچ‌های کوچک و بزرگ رو به رو شوید. زمانی که قصد دارید تا این قطعات را باز کنید، ممکن است به دلیل کوچک بودن آن ها، نتوانید این قطعات را شناسایی کرده و آن‌ها را به درستی در سر جای خود قرار دهید.

راه اندازی تعمیرات موبایل

اگر نمی‌خواهید که قطعات کوچک موبایل شما گم شوند، می‌توانید از پدهای مگنت دار استفاده کنید. این پدها که جز اقلام مورد نیاز برای تعمیرات موبایل هستند باعث می‌شوند تا بتوانید در هنگام تعمیر موبایل، قطعات مختلف را تفکیک کرده و با قرار دادن پیچ‌های کوچک بر روی این پدها، از گم شدن این قطعات جلوگیری کنید. وجود مگنت بر روی این پدها باعث می‌شود تا قطعات به پد چسبیده و به هیچ عنوان با مشکل افتادن این تجهیزات مواجه نشوید.

هویه لحیم کاری

وسایل تعمیرات موبایل

هویه لحیم کاری یکی دیگر از اصلی ترین ابزار تعمیر موبایل است. شما می‌توانید از این ابزار برای لحیم کردن قطعات کوچک مانند دیودها، میکروفون و… استفاده کنید. با خرید هویه، می‌توانید از این قطعه برای اتصال انواع تجهیزات به یکدیگر استفاده کرده و از این طریق اقدام به لحیم کاری قطعات مختلف کنید.

انواع پنس ها

ابزار و لوازم تعمیرات موبایل

از دیگر وسایل مورد نیاز برای راه اندازی تعمیرات موبایل، انواع پنس ها هستند. امروزه در طبقه بندی پنس‌ها شاهد تولید انواع مختلفی از محصولات هستیم. این قطعه که جزو ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل است برای نگه داشتن قطعات الکترونیکی،‌ ای سی ها، سیم جامپر و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین در حین لحیم کاری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد تا از پنس‌ها برای نگهداری قطعات استفاده کرده و از این طریق به صورت ایمن اقدام به لحیم کاری قطعات مختلف کنید. موضوع دیگری که باید بدانید این است که امروزه شاهد انواع مختلفی از پنس‌ها هستیم که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاصی داشته و به منظور انجام کارهای مختلفی نیاز است تا از آن‌ها استفاده کنید.

مولتی متر

اگر قصد دارید تا اقدام به راه اندازی تعمیرات موبایل کنید، بدون هیچ شک و تردیدی نیاز است تا به سراغ ابزاری مثل مولتی متر آمده و از این دسته از محصولات استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز تعمیرات موبایل

در طبقه بندی مولتی متر که جز ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل به حساب می‌آید، انواع گوناگونی وجود داشته و می‌توانید این دسته از ابزارها را به دو شکل آنالوگ یا دیجیتال خریداری کنید. اگر بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که نقش مولتی متر چیست باید گفت که در فرآیند تعمیرات تلفن همراه، از مولتی مترهای دیجیتال به منظور یافتن خطاها، بررسی مسیر بین بخش‌های الکترونیکی و قطعات مختلف استفاده می‌شود.

خرید مولتی متر حرفه‌ای و با کیفیت باعث می‌شود تا فرآیند عیب یابی گوشی موبایل برای شما بسیار سریع باشد و بتوانید به راحتی مشکلات گوشی موبایل خود را پیدا کرده و سپس با استفاده از سایر ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل اقدام به تعمیر گوشی خود کنید.

برس تمیز کننده ایمن

خاک گرفتن قطعات از مهم ترین مشکلاتی است که در هنگام تعمیر گوشی‌های موبایل ممکن است با آن مواجه شوید. متاسفانه بسیاری از افراد به منظور تمیز کردن قطعات از برس‌هایی استفاده می‌کنند که استاندارد نبوده و این موضوع باعث می‌شود تا آسیب بسیار زیادی به این قطعات وارد شود.

اصلی ترین ابزار تعمیر موبایل

در چنین شرایطی شما باید به منظور خرید برس‌های تمیز کننده که انواع و سایزهای گوناگونی دارند، به سراغ محصولاتی بروید که برای تمیز کردن PCB تلفن همراه به صورت ایمن در زمان تعمیر تولید شده اند. در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که در هنگام خرید این ابزارها تنها به سراغ برس‌های تمیز کننده ESD-Safe بروید، چرا که این دسته از برس‌ها ایمن بوده و به شما کمک می‌کنند تا بدون آسیب زدن به قطعات گوشی‌های موبایل، اقدام به تمیز کردن آن‌ها کنید.

منبع تغذیه

به منظور ایجاد جریان الکترونیکی بین قطعات مختلف گوشی‌های موبایل، لازم است تا از منبع تغذیه که جز ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل استفاده کنید. از این قطعه می‌توانید برای تامین جریان DC برای تلفن همراه استفاده کنید.

اقلام مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

مهم ترین وظیفه منبع تغذیه روشن کردن تلفن همراه بدون نیاز به باتری است. همچنین شما می‌توانید از این ابزار به عنوان تقویت کننده باتری استفاده کرده و در صورتی که باتری گوشی ضعیف شده است، منبع تغذیه برای افزایش قدرت باتری‌های تلفن همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت نیز شما می‌توانید در صورت نیاز از منبع تغذیه به عنوان یک مولتی متر استفاده کرده و از این طریق فرآیند تعمیرات موبایل را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

هولدر و پایه نگهدارنده

یکی از چالش‌هایی که ممکن است در هنگام تعمیر گوشی موبایل با آن مواجه شوید، بحث نگهداری از قطعات است. در چنین شرایطی به منظور نگهداری از تلفن همراه در زمان لحیم کاری یا تعمیر لازم است تا ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به نگهداری موبایل بر روی آن کنید.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی تعمیرات موبایل

در چنین شرایطی لازم است تا از پایه و هولدر نگهدارنده استفاده کنید. به کمک این ابزار می‌توانید گوشی را به صورت محکم بر روی پایه قرار داده و اجازه حرکت به آن را ندهید. استفاده از این قطعه باعث می‌شود تا بتوانید اقدام به تعمیر حرفه‌ای موبایل کنید. پیشنهاد ما این است که از خرید پایه‌های ارزان قیمت و بی کیفیت خودداری کرده و به سراغ محصولات حرفه‌ای بروید.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم تا نگاهی به ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل بیاندازیم و شما را با این ابزارها آشنا کنیم تا بتوانید اطلاعات کاملی در مورد وظایف این قطعات کسب کنید. اگر تعمیرکار یا مغازه دار  هستنید و قصد خرید عمده لوازم جانبی موبایل، کامپیوتر و یا قطعات تعمیر موبایل را دارید، می توانید با ثبت حساب خرید عمده در سایت، خرید خود را به عنوان همکار ثبت کنید. اگر شما نیز از قطعات و ابزارهای خاصی استفاده می‌کنید، می‌توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و از این طریق به سایر افراد کمک کنید تا اقدام به خرید ابزارهای تعمیر گوشی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا