موبایل و تبلت

بهترین دوربین گوشی سامسونگ؛ کدام گوشی سامسونگ برای عکاسی بهتر است؟

عکاسی با گوشی نه تنها در دسته سرگرمی و علایق قرار گرفته؛ بلکه امروزه به یکی از راه‌های کسب درآمد نیز تبدیل شده است. به همین خاطر برای این افراد که تنها ابزار آن‌ها گوشی است، دوربین از سایر امکانات گوشی اهمیت بیشتری دارد. از طرفی دیگر از آنجایی‌ که برند سامسونگ در چندین سال اخیر طوفانی در فناوری‌ گوشی های تولیدی در بازار ایجاد کرده، افراد به دنبال یافتن بهترین دوربین گوشی سامسونگ برای خرید هستند تا نیاز به هزینه اضافی و جدایی برای نهیه دوربین‌ های گران‌ قیمت نداشته باشند.

بدین منظور در این مقاله تکنوسان مگ قصد داریم بهترین گوشی های سامسونگ از نظر دوربین که در حال حاضر در بازار هستند را بررسی و به شما معرفی کنیم تا تجربه خرید گوشی با بهترین دوربین را داشته باشید.

یک دوربین با کیفیت چه ویژگی ‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین گوشی ساموسنگ از نظر دوربین با قیمت مناسب

قبل از آنکه به معرفی بهترین دوربین گوشی سامسونگ پرداخته شود، بهتر است در ابتدا کمی درباره ویژگی‌ هایی یک دوربین که باعث می‌ شود در لیست قوی‌ ترین موبایل‌ های سامسونگ برای عکس گرفتن قرار بگیرد، صحبت شود. بیش‌تر افراد تصور می‌ کنند که تنها اعداد مگاپیکسلی دوربین‌ های گوشی در کیفیت و بهترین بودن آن‌ ها نقش دارند. واضح است که این عدد مگاپیکسل تأثیر بسزایی بر روی کیفیت دوربین خواهد داشت؛ اما تنها عامل تأثیرگذاری نخواهد بود.

مگاپیکسل، ابعاد سنسور، دیافراگم، لرزش‌گیر، رنج داینامیک، رزولوشن و فریم بر ثانیه از عواملی هستند که بهترین دوربین در لیست گوشی‌ های سامسونگ مناسب عکاسی و فیلم‌ برداری را تعیین خواهند کرد. در ادامه با هر یک از این موارد بیش‌تر آشنا می‌شوید تا در هنگام انتخاب بهترین گوشی‌های سامسونگ برای عکاسی به‌صورت آگاهانه‌ ای عمل کنید.

عوامل تأثیر گذار در عکاسی با گوشی

همان‌طور که می‌دانید عدد بالای مگاپیکسل دوربین به معنای نشان‌ دادن جزئیات بیش‌تر در تصاویر با وضوح بالاتر است. بهترین دوربین‌ گوشی سامسونگ در کنار مگاپیکسل بالایی که دارد، سعی کرده است دیگر مشخصات یک دوربین خوب را نیز در خود داشته باشد. ابعاد سنسور عاملی است که بر مگاپیکسل اثرگذاری دارد. به این معنا که دوربینی با ابعاد سنسور بزرگ‌تر می‌تواند نسبت به گوشی با مگاپیکسل بالاتر بهتر عمل کند. همچنین سنسور بزرگ‌تر مساوی با نور بهتر و بیشتر برای عکاسی است.

بهترین گوشی های سامسونگ برای عکاسی حرفه ای

لرزش‌گیر یکی از ویژگی‌هایی است که کاربران در بهترین گوشی‌های سامسونگ برای عکاسی باید به دنبال آن باشند. اگر دست کاربر در هنگام عکاسی یا فیلم‌برداری بلرزد، عکس یا فیلم ثبت شده اثری از لرزش را نشان نمی‌دهد. چیزی که همه افراد در هنگام عکاسی به دنبال آن هستند. توانایی ثبت چندین تصویر با نوردهی متفاوت (رنج داینامیک) و ویژگی دیافراگم که امکان ثبت عکس در نورهای کم امکان‌پذیر می‌کند نیز از برترین ویژگی‌هایی است که عکاسان برای ثبت سوژه‌های منحصربه‌فرد باید در نظر داشته باشند.

عوامل تأثیر گذار در فیلمبرداری با دوربین گوشی

میزان فریم ریت و رزولوشن دو عامل مهم در دوربین هستند که در کیفیت فیلم‌هایی که با گوشی ضبط می‌شوند، تأثیرگذار خواهند بود هنگامی که یک ویدئو ضبط می‌کنید، انتظار دارید وضوح تصاویر آن بسیار باکیفیت باشد تا از بعداً از دیدن آن لذت ببرید. این همان معیار رزولوشن یا میزان توانایی ثبت جزئیات در کیفیت بالا به‌وسیلة یک دوربین گوشی است که باید به آن توجه کنید.

فهرست بهترین دوربین گوشی سامسونگ 2022

همان گونه از نام فریم بر ثانیه می‌توان متوجه شد، میزان تصاویری که در یک ویدئو در یک ثانیه ثبت می‌شوند، نشان‌دهنده میزان فریم بر ثانیه است. هر چه این مقدار بالاتر باشد، تصاویر بیشتر با حالت روان‌تری با دوربین گوشی ضبط خواهند شد. یکی از مسائلی که جا دارد قبل از معرفی بهترین دوربین گوشی سامسونگ بیان شود آن است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند بهترین گوشی‌های سامسونگ از لحاظ دوربین آن‌هایی هستند که دارای لنز بیش‌تری باشند. این در حالی است که تنوع لنزها و عملکردی که هرکدام از آن‌ها دارند، تنها باتوجه‌به نیاز شما از یک دوربین گوشی ارتباط پیدا می‌کند.

بهترین دوربین گوشی سامسونگ کدام است؟

تاکنون به‌صورت کلی درباره عوامل تعیین‌کنندة بهترین دوربین موبایل سامسونگ برای عکاسی آشنا شده‌اید. در ادامه چندین گوشی مطرح موجود در بازار که برای عکاسی فوق‌العاده هستند، معرفی شده است که در هر یک از آن‌ها ویژگی‌های یاد شده، بررسی شده‌اند.

سامسونگ گلکسی S22 Ultra

جدیدترین محصول سامسونگ در بازار امروزه که تحت عنوان بهترین گوشی سامسونگ با دوربین عالی شناخته می‌شود، سامسونگ گلکسی S22 Ultra است. این گوشی جدا از ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد آن، به دلیل قدرتمندی دوربین‌های خود در میان بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین 2022 قرار گرفته است.

لیست گوشی های سامسونگ مناسب عکاسی و فیلم برداری

این سری از گوشی‌های سامسونگ از دوربین‌های 4 گانه پشتیبانی می‌کند. این 4 دوربین که در پشت‌ گوشی وجود دارند، شامل انواع دوربین‌های نظیر: دوربین اصلی 108 مگاپیکسل با لنز واید 24 میلی‌متری، دوربین اولترا واید 12 مگاپیکسلی با لنز عریض 13 میلی‌متری، دوربین پریسکوپی 10 مگاپیکسلی با لنز 230 میلی‌متری و دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی با لنز 70 میلی‌متری است. به دلیل دارابودن ویژگی‌های خاصی همانند آنچه که در بخش قبل برای معرفی یک دوربین خوب برای گوشی بیان شد، این مدل از بهترین گوشی‌های سامسونگ از نظر دوربین است.

دوربین اصلی آن ویژگی لرزش‌گیر اپتیک و فوکوس خودکار لیزری را دارد که به‌واسطه آن تصاویر باکیفیت بسیار بالا بدون وجود هرگونه نویزی با تمام جزئیاتی که حتی ممکن است نتوان با چشم مصلح به آن‌ها دقت کرد، گرفته می‌شود. تصاویری که با دوربین این گوشی ثبت می‌شود، به دلیل دقت رنگ بالایی که دارد، حس زنده‌بودن را به تصویر القا می‌کند. بهترین زوم دوربین گوشی سامسونگ را می‌توان به دوربین این گوشی سامسونگ نسبت داد؛ زیرا قدرت آن به‌گونه‌ای است که می‌توان سطح ماه را واضح با آن دید.

این در حالی است که دوربین سلفی این گوشی نیز عملکرد قابل‌توجهی را به‌عنوان بهترین دوربین گوشی سامسونگ دارد. دوربین سلفی سامسونگ گلکسی Ultra S22 دارای رزولوشن 40 مگاپیکسلی است که قابلیت زوم و لرزش‌گیر آن باعث شده که عکس‌های سلفی نیز باکیفیت، با جزئیات و زیبایی هرچه‌ تمام‌ تر از نظر رنگ‌ها ثبت شوند. از دیگر ویژگی‌هایی که این گوشی را در دسته بهترین دوربین گوشی سامسونگ قرار داده است، قابلیت‌هایی برای ثبت عکس در شب به همان گونه‌ای که در واقعیت وجود دارد است.

سامسونگ گلکسی S21 Ultra

یکی دیگر از انواع گوشی که به‌عنوان بهترین گوشی های سامسونگ از نظر دوربین شناخته شده است، از همان خانوادة S یعنی Ultra S21 است. این دوربین بهترین گوشی سامسونگ تقریباً مشابه مورد قبلی است؛ به این معنا که دارای دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسل، لنز ۲۶ میلی‌متری و دیافراگم f/1.8 با قابلیت لرزش‌گیر اپتیکال و فوکوس خودکار لیزری. به‌طوری که در نورهای کم، تصاویر روشن‌تری ثبت می‌کند.

قویترین موبایل های سامسونگ برای عکس گرفتن

قابلیت تشخیص میلیون‌ها رنگ، نشان‌دادن جزئیات بالا، دامنه دینامیکی بالا برای ثبت عکس‌های وسیع مانند منظره‌ها، عکاسی پرتره و ویژگی حذف نویز برای عکاسی از برترین ویژگی‌های دوربین اصلی این گوشی است. دوربین دوم آن دارای لنز پریسکوپ تله فوتو 10 مگاپیکسل، دیافراگم f/4.9، لنز ۲۴۰ میلی‌متری، قابلیت زوم ۱۰ برابری و لرزش‌گیر است. دوربین سوم دارای یک سنسور تله فوتو 10 مگاپیکسلی باقدرت زوم 3 برابری، دیافراگم f/2.4، لنز در ابعاد ۷۰ میلی‌متر است که قابلیت زوم آن بسیار فوق‌العاده است.

دوربین آخر نیز با ویژگی‌هایی نظیر: رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی، فوق عریض، دیافراگم f/2.2، لنز ۱۳ میلی‌متری با پوشش ۱۲۰ درجه‌ای تصویر است. دوربین سلفی 40 مگاپیکسلی این گوشی نیز مانند دوربین‌‌های پشتی، قابلیت ثبت تصاویر باکیفیتی را دارد. دوربین‌های به‌کاررفته در سامسونگ Ultra S21 که به‌عنوان یکی از بهترین دوربین گوشی سامسونگ در نظر گرفته می‌شود، همان دوربین‌‌های موجود در مدل پایین‌تر خود؛ یعنی S20 است اما برای ثبت تصاویر بهتر بهبود پیدا کرده است.

سامسونگ گلکسی Note 20 Ultra 5G

مدل‌های جدیدتر سامسونگ که در بالا معرفی شد، در حال حاضر بهترین گوشی های سامسونگ از نظر دوربین هستند؛ اما گلکسی نوت 20 همچنان جایگاه خود به‌عنوان حرفه‌ای‌ترین گوشی از نظر دوربین 2021 باتوجه‌به قابلیت‌های منحصربه‌فرد دوربین‌ها را دارد. به‌طوری‌که بهترین دوربین گوشی سامسونگ از نظر dxomark به دلیل وجود لنز اولترا واید 12 مگاپیکسلی برای ایجاد زاویه دید عریض با دیافراگم f/2.2، گوشی نوت 20 Ultra 5g است.

بهترین دوربین موبایل سامسونگ برای عکاسی

دوربین 108 مگاپیکسلی همراه با سنسور تشخیص عمق TOF 3D با قابلیت ثبت تصاویر در شب با رنگ‌هایی که در واقعیت دیده می‌شود همچنین جزئیات بالا با کم‌ترین میزان نویز، از برترین ویژگی‌های این دوربین است. یکی از دوربین‌های این گوشی با دارابودن دوربین پریسکوپ با سنسور تله فوتو 48 مگاپیکسلی و دیافراگم f/3.5، قابلیت زوم 10 برابری هیبریدی و 4 برابر اپتیکال را فراهم می‌کند. به همین دلیل کاربران می‌توانند تصاویر بسیار دور را بدون افت کیفیت با زوم کردن آن‌ها ثبت کنند.

کیفیت دوربین سلفی 40 مگاپیکسلی، قابلیت‌های متنوع در عکاسی مانند: پانوراما، پشتیبانی از HDR خودکار، فلش LED، ثبت فیلم باکیفیت 4k و لرزش‌گیر پیشرفته در هنگام فیلم‌برداری، از ویژگی‌هایی است که این گوشی را در میان بهترین دوربین گوشی سامسونگ قرار داده است. دوربین این گوشی به‌عنوان ایده‌آل‌ترین گزینه برای علاقه‌مندان به عکاسی و فیلم‌برداری با گوشی در بازار شناخته می‌شود.

سامسونگ مدل A72؛ بهترین دوربین گوشی میان رده

یکی دیگر از گزینه های لیست بهترین دوربین گوشی سامسونگ ، سامسونگ A72 است. البته که ویژگی‌های این گوشی را نمی‌توان با موارد قبلی مقایسه کرد؛ زیرا آن‌ها را می‌توان طوفانی در فناوری دوربین گوشی سامسونگ به شمار آورد. بااین‌حال A72 در میان گوشی‌های میان‌رده، برترین دوربین گوشی سامسونگ سری A محسوب می‌شود. این گوشی نیز مانند سایر همتایان خود دارای 4 دوربین است که مشخصات آن‌ها به این صورت است:

بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین / برترین گوشی های سامسونگ برای عکاسی

  • دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی همراه با لنز واید ۲۶ میلی‌متری و دیافراگم f/1.8
  • دوربین ۸ مگاپیکسلی با سنسور تله فوتو با دیافراگم f/2.4، زوم اپتیکال ۳ برابر، لرزش‌گیر اپتیکال و قابلیت فوکوس خودکار که باعث می‌شود در نور کم عکس‌ها همانند روز کیفیت خود را حفظ نمایند.
  • دوربین اولترا واید با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی و لنز f/2.2 با پوشش ۱۲۳ درجه که رنگ تصاویر در شب را زنده و باکیفیت نشان می‌دهد. همچنین توانایی ثبت گستره عریضی را در هر منطقه ایجاد کرده است.
  • دوربین 5 مگاپیکسلی آخر نیز با دارابودن لنز ماکرو با دیافراگم f/2.4 امکان ثبت تصاویر با جزئیات و وضوح بالا را فراهم می‌کند.
  • با دوربین سلفی رزولوشن ۳۲ مگاپیکسلی نیز امکان ثبت تصاویر باکیفیت وجود دارد.

شاید یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که دوربین این گوشی دارد، عدم پشتیبانی از قابلیت لرزش‌گیر است که باعث شده است بسیاری از افرادی که قصد حرفه‌ای دنبال‌کردن عکاسی با گوشی را دارند، به گزینه‌های دیگری فکر کنند.

سامسونگ مدل A52s؛ بهترین دوربین گوشی از نظر قیمت

شکل ظاهری دوربین‌های پشتی این گوشی نیز همانند A72 است. هرچند که برخی از ویژگی‌های دوربین در مدل قبلی بهبودیافته و عملکرد مناسب‌تری دارند؛ اما بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین با قیمت مناسب را می‌توان سامسونگ A52s دانست. 4 دوربین‌ موجود در این گوشی دارای خصوصیات زیر هستند:

بهترین گوشی های سامسونگ از لحاظ دوربین

  • دوربین اصلی 64 اصلی مگاپیکسل، دیافراگم f/1.8، با قابلیت لرزش‌گیر و فوکوس خودکار
  • دوربین با لنز تله ‌فوتو ۵ مگاپیکسلی و دیافراگم f/2.4
  • دوربین 12 مگاپیکسلی، دیافراگم f/2.2 و دارای لنز فوق عریض با پوشش ۱۲۳ درجه‌ای
  • دوربین آخر دارای لنز ماکرو 5 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.4

عملکرد این دوربین‌ها را می‌توان از جزئیات بالا، رنگ‌های طبیعی و وضوح مناسب در نور کم و شب در عکس‌ها متوجه شد.

سؤالات متداول درمورد بهترین دوربین گوشی سامسونگ

بهترین دوربین گوشی سامسونگ برای عکاسی و فیلم‌برداری حرفه‌ای چه گوشی است؟

سامسونگ گلکسی S22 Ultra تا به امروز بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین محسوب می شود و اگر بدون محدودیت بودجه قصد انتخاب بهترین دوربین گوشی را داشته باشید، قطعا جزء انتخاب های اول شما خواهد بود.

چه تعداد لنز نشان‌دهنده بهترین دوربین گوشی سامسونگ است؟

عموما تعداد لنز به کیفیت دوربین بستگی ندارد؛ بلکه قابلیت‌ها را به دلیل تنوع در ویژگی‌های دوربین‌ها افزایش می‌دهد بنابراین در هنگام انتخاب بهترین دوربین باید به قابلیت های دیگری توجه کنید.

بهترین دوربین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین کدام مدل است؟

برترین دوربین گوشی سامسونگ سری A تا به امروز، مدل A72 است، دوربین این گوشی یک پکیج کامل و اقتصادی است که به خوبی نیاز های متوسط رو به بالا را برطرف می کند.

کلام پایانی

گوشی‌هایی که در این مقاله به معرفی آن پرداخته شد، در حال حاضر ازجمله بهترین دوربین گوشی سامسونگ در بازار کنونی در میان مشتریان هستند. بدین ترتیب ممکن است باتوجه‌به بودجه و کاربردی که برای دوربین گوشی در نظر گرفته می‌شود، از انواع دیگر گوشی‌های سامسونگ نیز این انتخاب انجام گیرد. هرچند که هر شخصی باتوجه‌به خواسته‌ و نیازی که از یک دوربین خواهد داشت، بهترین دوربین گوشی سامسونگ را باتوجه‌به معیارهایی که به آن اشاره شد می‌تواند انتخاب کند. بنظر شما بهترین دوربین گوشی سامسونگ در کدام مدل می باشد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا