برق و ابزار آلات

راهنمای خرید و معرفی ضروری ترین ابزار مورد نیاز خودرو

ابزار آلات نقش بسیار مهمی در زندگی مان دارند و بدون استفاده از آن ها پیش بردن امور مختلف ممکن نخواهد بود. از این رو در هنگام سفر یا رانندگی با خودرو، همواره بهتر است یک سری لوازم مهم را با خود داشته باشیم تا در صورت بروز مشکلات و حوادث مختلف بتوانیم از آن ها استفاده کنیم.

از این رو سوال بسیاری از کاربران این است که ابزار مورد نیاز خودرو کدامند و بهتر است چه لوازمی را همواره همراه خود داشته باشیم؟ در این مقاله قصد داریم ضروری ترین وسایل مورد نیاز خودرو را معرفی و هرکدام را بررسی کنیم تا با خریداری آن ها سفر بی خطر تر و مطمعن تری داشته باشید. تا انتهای این مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

راهنمای خرید ابزار ضروری در خودرو

ابزار ضروری در برای استفاده در ماشین

یکی از موضوعات مهمی که برای خرید ابزار ضروری در خودرو باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از شرکت‌ها اقدام به فروش کیت‌ها و پکیج‌هایی می‌کنند که مهم ترین ابزار مورد نیاز خودرو را به صورت یکپارچه به همراه دارد. در صورتی که قصد خرید این دسته از پکیج‌ها را دارید، پیشنهاد ما این است که حتما محتویات آن را بررسی کنید و محصولی را خریداری کنید که در آن ابزارهای مورد نیاز شما قرار گرفته است.

همچنین در صورت خرید این دسته از محصولات پیشنهاد ما این است که به سراغ برندهای مشهور و معتبری بروید که در حوزه تولید این دسته از محصولات فعالیت دارند. توجه به این مسئله به شما کمک می‌کند تا اقدام به خرید وسایل مورد نیاز خودرو حرفه‌ای و با کیفیت کنید. پیشنهاد می‌شود که برای خرید هر یک از وسایل ضروری خودرو بهترین برندهای تولید کننده هر یک از این محصولات را بشناسید تا بتوانید ابزارهای درجه یک و باکیفیت را از هر یک از این برندها در هر رنج قیمتی خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

ضروری ترین ابزارهای خودرویی

به طور کلی ابزار بسیار زیادی وجود دارند که همگی برای استفاده در خودرو طراحی شده اند. مطمعنا خرید همه آن ها منطقی نخواهد بود و علاوه بر در بر داشتن هزینه اضافی، حمل آن ها در خودرو چندان منطقی نیست. از این رو بهترین ابزار ضروری خودرو را در زیر برایتان لیست کرده ایم.

جعبه کمک‌های اولیه

وسایل مورد نیاز خودرو

در هنگام خرید یک ماشین جدید معمولا یک جعبه کمک‌های اولیه همراه با آن به فروش می‌رسد با این وجود اگر خودرو شما دارای جعبه کمک‌های اولیه نیست لازم است تا به عنوان یکی از ابزار مورد نیاز در خودرو اقدام به خرید جعبه کمک‌های اولیه کنید. جعبه کمک‌های اولیه یکی از مهم ترین وسایل در هنگام سفر است و پیشنهاد ما این است که حتما در کنار وسایل مختلف، داروهایی مطابق با نیازهای خانواده تان را نیز در آن قرار دهید.

چکش کوچک برای داخل خودرو

ابزار ضروری در خودرو

یکی از ابزار آلات مورد نیاز خودرو که با وجود کوچک بودن می‌تواند در شرایط اضطراری معجزه کند، چکش است. پیشنهاد می‌شود که حتما یک چکش کوچک که قابلیت شکستن آسان شیشه را دارد حتما در داخل خودروتان نگه دارید. این چکش‌ها به شما کمک می‌کند تا در مواقع اضطراری بتوانید به راحتی اقدام به شکستن شیشه خودرو کرده و از فضا کابین خارج شوید.

بند بکسل

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز خودرو در سفر بند بکسل است. در واقع زمانی که ماشین شما در جاده خراب می‌شود و تعمیرگاه از شما بسیار دور است، نیاز است تا از بند بکسل برای کشیدن خودرو و رساندن آن به تعمیرگاه استفاده کنید. در صورتی که بند بکسل در خودرو داشته باشید، در صورت خرابی خودرو توانید از دیگران کمک بخواهید تا ماشین شما را به نزدیکترین تعمیرگاه بکشانند.

کابل های جامپر

ابزار مورد نیاز خودرو

کابل‌های جامپر نیز از مهم ترین وسایل مورد نیاز در اتومبیل اند و در مواقعی که خودرو شما با مشکل مواجه شود، این قطعه بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از ما معمولا فراموش می‌کنیم که آخرین بار چه زمانی باتری ماشین خود را تعویض کردیم و این مسئله باعث می‌شود تا در هنگام استفاده از خودرو ناگهان باتری ماشین شما ضعیف شود و خودروتان روشن نشود. در چنین شرایطی اگر کابل‌های جامپر همراه خود داشته باشید، به راحتی می‌توانید با کمک یک ماشین دیگر، باتری خودروتان را شارژ و آن را روشن کنید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که حتما به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز برای خودرو اقدام به خرید کابل‌های جامپر کنید.

چسب برق

احتمالا در هنگام رانندگی با سیم‌های آویزان در ماشین خود مواجه شده اید. در چنین شرایطی می‌توانید از چسب برق استفاده کرده و این سیم‌ها را به صورت موقت تعمیر کنید تا بتوانید تا رسیدن به نزدیکترین تعمیرگاه به درستی از خودروتان استفاده کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای خرید چسب برق به عنوان یکی از ابزار مورد نیاز برای ماشین به سراغ محصولات باکیفیتی بیایید که بتوانید از آن‌ها در دماهای مختلف استفاده کنید.

چراغ قوه

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که به احتمال خیلی زیاد خرابی خودروشان در یک روز آفتابی روشن رخ می‌دهد، این در حالی است که در هر زمانی از شبانه روز ممکن است با خرابی خودرو مواجه شوید. در چنین شرایطی پیش از هر وسیله ای، یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز در خودرو چراغ قوه است.

لوازم مورد نیاز برای جعبه ابزار ماشین

در واقع اگر در شب و در هنگام تاریک شدن هوا نیاز باشد تا اقدام به تعمیرات خودرو کنید، در چنین شرایطی چراغ قوه می‌تواند نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

کپسول آتش نشانی خودرو

کپسول آتش نشانی یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز تو ماشین است که نقش بسیار مهمی در افزایش امنیت خودرو شما ایفا می‌کند. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر خودرویی با هر نوع سوخت پیشرانه‌ای ممکن است به دلیل اتصال کوتاه با مشکل آتش سوزی مواجه شود. در مواقع اضطراری باید یک کپسول آتش نشانی در دسترس داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز مشکل سریعا از آن برای خاموش کردن آتش استفاده کنید.

زنجیر چرخ

لوازم ضروری جعبه ابزار خودرو

رانندگی در جاده‌های یخ زده یا جاده‌های پر از برف با لاستیک معمول خودرو بسیار دشوار و سخت خواهد بود. در چنین شرایطی خطر سر خوردن و ایجاد تصادف بسیار زیاد است و به همین دلیل نیاز است تا از ابزاری مثل زنجیر چرخ استفاده کنید تا بتوانید این خطر را از بین ببرید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که زنجیر چرخ یکی از وسایل مورد نیاز خودرو در زمستان است و به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتما به عنوان یکی از ابزار مورد نیاز خودرو، زنجیر چرخ مناسبی را به همراه داشته باشید.

انواع مختلف آچار

وسایل مورد نیاز خودرو در سفر

امروزه در خودروها شاهد انواع مختلفی از پیچ و مهره‌ها هستیم. به منظور باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ها نیاز است تا از آچار استفاده کنید. در این بین مشکل اصلی که ممکن است با آن مواجه شوید، ابعاد و اندازه مختلف پیچ‌ها و مهره‌ها در خودروها است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که به عنوان یکی از لوازم مورد نیاز برای جعبه ابزار ماشین اقدام به خرید آچار در اندازه‌های مختلف کنید.

انواع مختلف ابزارهای تعمیر خودرو

ابزار مورد نیاز هر خودرو

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به تعمیر خودرو کنید، نیاز است تا از ابزارهای مختلف استفاده کنید. امروزه شاهد فروش کیت‌های مختلفی از این ابزارها هستیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پیچ گوشتی، انبر دست، آچار، چکش، پیچ و مهره، آچار فرانسه و… تنها برخی از این ابزارها هستند که باید اقدام به خرید و نگهداری در جعبه ابزار کنید. استفاده از این تجهیزات که جز لوازم ضروری جعبه ابزار خودرو است به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل برای خودروتان، بتوانید به سرعت آن را تعمیر و مشکل ماشین خود را برطرف کنید.

ابزارهای تعویض لاستیک

یکی از مشکلاتی که ممکن است هر زمانی با آن مواجه شوید، پنجر شدن لاستیک است. در چنین شرایطی لازم است تا حتما از ابزارهای تعویض لاستیک استفاده کرده و از این طریق مشکل پنجری لاستیک خودروتان را برطرف کنید. جک، لاستیک زاپاس و آچار مخصوص از مهم ترین ابزار آلات مورد نیاز خودرو است که برای تعویض لاستیک باید آن‌ها را به همراه داشته باشید.

وسایل مورد نیاز ماشین برای سفر

یکی از انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو که بسیار مهم بوده و نیاز است تا حتما یک مدل از آن را در داخل خودروتان نگه دارید جک‌ها هستند اگر می‌خواهید به زیر خودروتان نگاه کنید لازم است تا از جک‌ها استفاده کنید. این دسته از ابزار مورد نیاز مکانیک خودرو به شما کمک می‌کنند تا بتوانید وسیله نقلیه سنگین خود را بر روی آن نگه دارید تا بتوانید به راحتی زیر خودرو را مشاهده و اقدام به تعمیر خودروتان کنید.

مثلث های بازتابنده

ابزار مورد نیاز برای ماشین

در کنار یک چراغ قوه مثلث‌های بازتابنده یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که اگر خودروتان در هنگام شب خراب شود، لازم است تا از آن‌ها استفاده کنید. اگر برای مدت طولانی نیاز است تا خودروتان را در کنار جاده قرار دهید و اقدام به تعمیر ان کنید، لازم است تا حتما از مثلث‌های بازتابنده در پشت خودروتان استفاده کنید تا از این طریق به سایر رانندگان اطلاع دهید تا متوجه بروز مشکل برای شما شده و با مشکل تصادف و برخورد خودروها با یکدیگر مواجه نشوید.

آب رادیاتور خودرو

بی شک یکی از مهم ترین اجزا خنک کننده خودرو رادیاتور است. وجود رادیاتور باعث می‌شود تا موتور خودرو خنک شده و دما آن از مقدار مشخصی بیشتر نشود. در چنین شرایطی لازم است تا به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز ماشین برای سفر حتما به همراه خود آب رادیاتور داشته باشید. وجود آب رادیاتور به همراه به شما کمک می‌کند تا در صورت بالا رفتن آمپر و بروز مشکل در رادیاتور بتوانید از آن استفاده کنید. از سوی دیگر باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که اگر خودرو شما جوش آورده باشد، استفاده از آب می‌تواند به شما کمک کند تا اقدام به رفع مشکل موتور خودروتان کنید.

مستندات مربوط به خودرو

در کنار مهم ترین ابزار مورد نیاز برای خودرو لازم است تا حتما در داخل خودروتان مستندات مربوط به وسیله نقلیه خود را نیز به همراه داشته باشید. دفترچه راهنمای خودرو یکی از وسایل مورد نیاز ماشین صفر است. از آن جایی که اگر ماشین خود را به تازگی خریداری کرده باشید ممکن است نتوانید به درستی اقدام به عیب یابی آن کنید، نیاز است تا حتما دفترچه راهنما خودروتان را به همراه داشته باشید تا از این طریق بتوانید به سرعت اقدام به عیب یابی یا حل مشکل خود کنید.

وسایل مورد نیاز تو ماشین

از سوی دیگر اگر شما قصد دارید تا هر تغییری را در خودرو تان ایجاد کنید، نیاز است تا حتما اطلاعات ماشین و قطعات آن را از طریق دفترچه راهنمای خودرو بررسی کنید. شما می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنما خودرو مهم ترین اطلاعاتی که برای استفاده از خودرو باید به آن توجه داشته باشید را پیدا کنید.

در کنار دفترچه راهنمای خودرو لازم است تا به عنوان وسایل مورد نیاز خودرو حتما گواهینامه، بیمه و هر مدرک دیگری که نیاز است را به همراه داشته باشید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر بدون این مدارک اقدام به رانندگی کنید و پلیس جلوی شما را بگیرد، خودرو شما به پارکینگ منتقل خواهد شد. پس به همین دلیل لازم است تا حتما این دسته از مستندات را نیز در داخل داشبورد خودروتان قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید سریعا آن‌ها را ارائه دهید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به ابزار مورد نیاز خودرو انداخته و تلاش کردیم تا شما را با مهم ترین ابزار ضروری در خودرو آشنا کنیم. همان طوری که مشاهده کردید هر یک از این ابزارهای معرفی شده کاربرد و کارکرد خاصی دارد. به همین دلیل لازم است تا حتما این ابزارها را به همراه داشته باشید. در صورتی که هر یک از این ابزارها را خریداری کرده اید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای کمک به سایر کاربران می‌توانید بیان کنید که از کدام شرکت اقدام به خرید ابزار مورد نیاز خودرو کرده اید و آیا از محصولاتی که خریداری کرده اید راضی هستید یا خیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا