ابزار طراحی و مهندسی

طراحان و مهندسان، همواره از ابزا مختلفی موسوم به ابزار طراحی و مهندسی برای پیش بردن امور خود استفاده می کنند. بدون استفاده از این ابزار، طراحی های حرفه ای ممکن نخواهد بود و نمی توان بسیاری از پروژه ها را پیش برد. به همین دلیل خرید ابزار طراحی باکیفیت برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. البته بعضی از این ابزار به غیر از طراحی و امور حرفه ای، برای دانش جویان، دانش آموزان و امور ساده تر هم استفاده می شوند.

انواع لوازم طراحی و مهندسی

به دلیل اهمیت تجهیزات طراحی و مهندسی، شرکت های زیادی این لوازم را به تولید می رسانند. از این رو تنوع زیادی در این حوزه وجود دارد و برند های ایرانی و خارجی زیادی در تلاش اند تا سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند. برای اینکه بتوانید ابزار مورد نیازتان را خریداری کنید، لازم است که در مورد پرفروش ترین ابزار طراحی و مهندسی بازار اطلاعات بیشتری کسب کنید. در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

ماشین حساب

ماشین حساب ها جزء مهم ترین ابزار مهندسی به شمار می روند و هر مهندسی به آن نیاز خواهد داشت. همانطور که میدانید ماشین حساب ها در 2 نوع ساده و مهندسی تولید می شوند که مدل های ساده بیشتر برای استفاده های روزمره در فروشگاه ها، منازل و… کاربرد دارند. ماشین حساب های مهندسی اما علی رقم قیمت بالاتر، کاربرد زیادی دارند و به سادگی می توان آن ها را مورد استفاده قرار داد. ماشین حساب های مهندسی به دلیل قیمت بالا تنها برای استفاده های خاص و حرفه ای پیشنهاد می شوند و گزینه مناسبی برای امور روزمره نخواهند بود.

خط کش، گونیا و نقاله

خط کش، گونیا و نقاله جزء مهم ترین ابزار های طراحی مهندسی به شمار می روند و تقریبا در تمام فرایند طراحی استفاده می شوند. این لوازم از تنوع بالایی در بازار برخوردارند و می توانید با توجه به نیازتان زگینه مناسب را خریداری کنید. خط کش های فلزی و ژله ای جزء محبوب ترین و پرفروش ترین خط کش های بازار به شمار می روند اما مدل های ساده و حتی فانتزی هم در بازار یافت می شوند. همچنین شما می توانید با خرید ست نقاله گونیا در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

پرگار

پرگار ها وسیله های ضروری هستند و نه تنها  طراحان، بلکه دانش آموزان هم از این وسیله استفاده می کنند. پرگار سوزنی را می توان پرفروش ترین پرگار بازار دانست که به دلیل طول عمر بالا و طراحی جذاب طرفداران زیادی دارد. اما این وسیله در طرح های زیادی یافت می شود و می توانید بسته به نیازتان گزینه مناسب را انتخاب کنید.

تخته شاسی

یکی دیگر از پرفروش ترین ابزار طراحی و مهندسی، تخته شاسی می باشد. از انواع تخه شاسی برای نگهداری برگ هایب مختلف استفاده می شود. با استفاده از تخته شاسی می توانید به راحتی در هر محیطی به نگارش متن یا طراحی روی کاغذ بپردازید. این وسیله در طرح های بیشماری عرضه می شود بنابراین می توانید آن را برای سنین مختلف تهیه کنید.