لوازم و ابزار آلات

بدون شک برای هر نفر حداقل یکبار پیش آمده است که دچار اتفاقی شود که به ابزار نیاز داشته باشد. فرض کنید در خانه هستید و یک وسیله دچار نقص یا خرابی شود، مطمئنا به ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، انبردست، فازمتر و … نیاز دارید. یا اینکه با ماشین در مسافرت هستید و در وسط اتوبان متوجه می شوید که تایر ماشین شما کم باد شده است، خب با وجود یک پمپ باد برقی یا حتی تلمبه پدالی به راحتی مشکل شما حل می شود. هزاران هزار نمونه مثال زدنی برای نیازمندی شما به ابزار وجود دارد. پس برای خرید ابزار آلات، راهنمای زیر را مطالعه بفرمایید.

بهترین ابزار آلات برای شما کدامند؟

بهترین ابزار برای هر کاربر تعریف متفاوتی دارد. به طور مثال در خانه که شاید ماهی یکبار شما از یک ابزار استفاده کنید نیازی به صرف هزینه زیاد برای ابزارهای خیلی گران قیمت ندارید. اما در نقطه مقابل برای یک کارگاه صنعتی یا یک تعمیرگاه، شما نیاز به مجموعه ای از ابزارآلات با کیفیت دارید که البته باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید.اما در هر جا و برای هر کاری که ابزار می خرید، ویژگی های یک ابزار خوب را در نظر بگیرید:

 • خوش دست باشد. طراحی ابزار به گونه ای باشد که در هنگام استفاده شما را اذیت نکند.
 • ایمن باشد. آسیبی به شما نرساند و سلامت شما را به خطر نیندازد.
 • با دوام و با کیفیت در ساخت باشد. برای مدت طولانی برای شما کار کند و یکبار مصرف نباشد.
 • دقیق و حساس باشد. خصوصا برای ابزارهای اندازه گیری و برقی.
 • اگر بخش متحرک دارد به آسانی و به نرمی جابجا شود. مثلا برای آچار فرانسه یا انبر دست.

چطوری ارزانترین قیمت ابزارآلات رو پیدا کنیم؟

اگر فکر می کنید برای خرید ابزار هنوز به ابزار فروشی ها باید مراجعه کنید، کاملا در اشتباهید . چرا که با پیشرفت بازارهای آنلاین و بویژه فروشگاه های ابزارِ آنلاین خیلی راحت می توانید با مقایسه قیمت های مختلف، ارزانترین فروشگاه ابزار فروشی را پیدا کنید. فروشگاه اینترنتی تکنوسان علاوه بر تنوع بالا در ابزارآلات، قیمت های مناسب و کالاهای با کیفیت؛ ویژگی فروش برای همکاران را نیز دارد. همچنین شما عزیزان با پیگیری کالاهای حراجی این فروشگاه می توانید از حراج ابزارالات با خبر شده و ابزار مورد نظر خود را زیر قیمت تهیه نمایید.

دسته بندی ابزارآلات

دسته بندی های زیادی برای ابزارآلات وجود دارد، مثلا در یک دسته بندی می توان ابزارآلات را به ابزارآلات صنعتی ، ابزارآلات ساختمانی ، ابزارآلات کارگاهی و ابزارآلات خانگی تقسیم بندی کرد. اما این دسته بندی خیلی کلی می باشد و به سختی می توان ابزار مورد نیاز را در آن پیدا کرد. برای سهولت ما دسته بندی های زیر رو در مرکز پخش تکنوسان در نظر گرفتیم:

ابزار دستی

شامل انواع پیچ گوشتی ها ، انواع آچارهای تخت و رینگی ، انبردست ، انبر دم باریک ، انبرقفلی ، آچار فرانسه ، چکش ، روغن دان ، کاتر ، کمان اره آهن بر ، آچار آلن ، قیچی و … که همه و همه بدون نیاز به برق و تنها با نیروی دست کار می کنند.

ابزار برقی

شامل انواع دریل ، انواع پیچ گوشتی برقی ، فرز و سنگ ، دستگاه جوش ، اره برقی ، هویه ، منگنه کوب ، کمپرسور هوا ، موتور برق ، کارواش و … که برای روشن شدن و کار کردن نیاز به اتصال به برق شهری دارند.

ابزار اندازه گیری

شامل انواع متر ، انواع مولتی متر ، کولیس ، تراز ، ترازو ، میکرو متر و …

قفل و یراق آلات

انواع قفل کتابی ، قفل آویز ، قفل دروازه ، دستگیره در ، آرام بند و …

نظم دهنده ابزار

شامل انواع جعبه ابزار ، کیف ابزار ، جعبه دریل ، جعبه فرز و …

ابزار ایمنی و محافظت

شامل دستکش ایمنی ، عینک ایمنی ، کفش ایمنی ، ماسک ایمنی ، کلاه ایمنی و …

لوازم مصرفی

شامل انواع پیچ ، انواع مهره ، بست کمربندی ، پولیش ، سیم لحیم ، باتری ، اسپری چرب ، اسپری خشک ، کلینر ، اسپری کف ، مته ، رولپلاک و …

نکات مهم در خصوص نگهداری ابزارآلات

 • از زنگ زدگی ابزارآلات جلوگیری کنید.
  برای این امر کافیست لوازم آهنی رو در جای خشک و به دور از رطوبت نگهداری کنید و یا حداقل آن ها را به کمی روغن آغشته نمایید.
 • از نظم دهنده های ابزارآلات مانند کیف ابزار و جعبه ابزار استفاده کنید.
  این امر سبب می شود تا هم از گم شدن ابزارهای شما جلوگیری شود و هم اینکه در صورت نیاز به دسترسی مجدد، به آسانی آنها را پیدا کنید.
 • قسمت های متحرک ابزارآلات خود را روغن کاری کنید.
  با این کار نه تنها باعث روان شدن ابزار خود در استفاده های بعدی می شوید بلکه از زنگ زدگی آن نیز جلوگیری می کنید.
 • ابزار آلات خود را تمیز نگهدارید.
  خصوصا در مورد ابزارهای برقی مانند دریل حتما پس از اتمام کار ابزار را با پارچه و حتی مسواک مجزا تمیز نمایید.این امر سبب می شود تا از قدرت اولیه ابزار کم نشود.