خرید میخ

میخ از دیرباز یکی از موارد پر استفاده در ساخت محصولات و کاربردهای مختلف بوده است. هر چند که امروزه استفاده از پیچ متداول تر شده است اما هنوز هم در مغازه های ابزار فروشی خیلی از افراد برای خرید میخ مراجعه میکنند. شاید دلیل اصلی این امر این باشد که برای استفاده از پیچ معمولا نیاز به رولپلاک و دریل وجود دارد اما میخ با یک چکش یا هر شی دیگری برای کوبیدن قابل استفاده است.

انواع میخ از نظر اندازه

1. میخ سنجاقی (2 سانتی متر) که به میخ نجاری هم معروف هستند و بیشترین مصرف این نوع میخ در نجاری ها و صنایع چوبی است.

2. میخ ریز (3 و 4 سانتی متر)

3. میخ قالب بندی ( 5 و 6 سانتی متر) که بیشتر استفاده ساختمانی دارند.

4. میخ درشت (8، 10، 12، 15 و 20 سانتی متر)

انواع میخ از نظر جنس

میخ غیر فولادی (مفتولی یا آهنی) که مقاومت کمتری دارند و قیمت ارزان تری دارند. این نوع میخ ها حتی با وجود روکش گالوانیزه هم ممکن است در طولانی مدت و محیط های مرطوب، زنگ بزنند. میخ فولادی که دوام و مقاومت بالاتری نسبت به میخ آهنی دارد و به همین دلیل در صنایع بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

میخ پرچ

از میخ پرچ برای اتصال ورقه (ورق) های فلزی در کاربردهای صنعتی نظیر ساخت در و پنجره آلمینیومی استفاده می شود. میخ پرچ با قرار گیری در سوراخ بین دو قطعه و با استفاده از انبر پرچ مانند میخ کار میکند و دو قطعه رو به هم متصل می کند.

پرفروش ترین انواع میخ پرج دو نوع میخ پرچ ساده و میخ پرچ گل پهن می باشد. میخ پرچ ساده برای استفاده های معمولی و میخ پرچ گل پهم برای ایجاد اتصال پرچ با قطر و پهنای بیشتر، زمانی که سطح مقطع بیشتری برای قطعات نرم و شکننده مورد نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرد.

میخ و پرچ

یکی از ارزانترین روش های اتصال موقت از دیرباز تا کنون استفاده از میخ می باشد. اما با توجه به گذشت زمان جنس، اندازه و روش تولید میخ ها دچار تغییر شده است.

فروش میخ فولادی و غیر فولادی

انواع میخ بر اساس جنس آن به دو نوع فولادی و غیر فولادی تقسیم می شود:

  • میخ فولادی: از فولاد ضد زنگ به همراه روکش گالوانیزه در ساخت آن استفاده می شود. به دلیل جنس فولادی از استحکام بالایی برخوردار است و به دلیل روکش گالوانیزه در برابر زنگ زدگی در رطوبت مقاومت خوبی دارد.از میخ های فولادی بیشتر در صنعت استفاده می شود.
  • میخ غیر فولادی: از جنس آهن، مس، برنج یا آلومینیوم ساخته می شود. استحکام کمتری نسبت به میخ های فولادی دارند و نوع آهنی آن با گذشت زمان دچار زنگ زدگی می شود.

قیمت انواع میخ

انواع میخ فولادی با اندازه های 3، 4، 6، 7، 8 و 10 سانتی متری و در بسته های 1000 گرمی ( 1 کیلوگرمی ) با قیمت های یکسان ارائه می شود، چرا که وزن بسته بندی آن ها یکسان می باشد. اما در مورد میخ های غیر فولادی با توجه به یکسان نبودن قطر آن ها حتی با وجود بسته بندی هایی با وزن یکسان قیمت ها کمی با هم اختلاف دارند. شاید علت این امر روش تولید ، سیاست فروش و یا تقاضای بیشتر برخی اندازه ها نسبت به سایر باشد.

برای خرید میخ قبل از هر چیز به این نکته دقت کنید که میخ را برای چه کاری می خواهید؟ برای اتصالات چوبی در نجاری یا برای کارهای تزئینی به عنوان میخ رویه مبل؟ برای استفاده در دیواره های بتنی یا برای اتصالات کف پوش؟ با توجه به نوع کاربرد، میخ ها به انواع میخ فولادی ، میخ سر پهن ، میخ روفینگ ، میخ بنایی ، میخ کف پوش ، میخ تزئینی و … تقسیم می شوند.

پرچ و میخ پرچ

یکی از روش های اتصال دائم (جدانشدنی) در صنعت می باشد. بیشتر برای اتصال ورقه های فلزی و یا اتصال ورقه های PVC به ورقه های فلزی استفاده می شود. روش پرچ کردن هم به این صورت است که ابتدا توسط دریل دو سوراخ بر روی 2 ورق ایجاد شده و سپس میخ پرج را درون سوراخ ها قرار می دهند، توسط دستگاه پرچ، گل میخ پرچ پهن شده و اتصال محکمی بین دو ورق ایجاد می کند.دستگاه پرچ هم می تواند از نوع دستگاه پرچ دستی (انبری)، دستگاه پرچ بادی و دستگاه پرچ برقی باشد.

برای خرید میخ پرچ پیشنهاد می کنیم میخ پرچ هم جنس با قطعاتی که قصد اتصال آن را دارید تهیه کنید؛ به طور مثال اگر قصد اتصال دو قطعه از جنس مس را دارید حتما از میخ پرچ مسی استفاده کنید. لیست قیمت انواع میخ پرچ آلومینیومی، در بسته های 450، 500، 750 و 1000 عددی ارائه می شود. همچنین شما می توانید میخ پرچ را به صورت عمده از طریق فروشگاه اینترنتی تکنوسان با بهترین قیمت تهیه نمایید.