ابزار نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان همیشه به عنوان یکی از اصلی ترین امور به منظور زیباسازی و بهبود دکوراسیون داخلی به شمار می رود و برای انجام این کار به مجموعه لوازمی احتیاج است که به طور کلی با عنوان ابزار نقاشی ساختمان شناخته می شوند. البته امروزه نقاشی ساختمان به مدل های مختلفی انجام می شود که این مسئله باعث به وجود آمدن تنوع زیادی در ابزارهای عرضه شده برای این کار شده است. به معرفی برخی از مهم ترین لوازم نقاشی ساختمان در این زمینه می پردازیم.

قلمو نقاشی ساختمان

این وسیله به عنوان اصلی ترین ابزار نقاشی شناخته می شود که اکثر افراد با آن آشنایی دارند. قلم نقاشی ساختمان در سایزهای متنوعی موجود است که به طور کلی به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می شوند.

  • قلمو سایز 1 تا 2 اینچ (2 تا 5 سانتی متر): این نوع در دسته قلم های کوچک قرار می گیرد و اغلب برای رنگ کردن مسیرهای باریک مانند چارچوب پنجره و گوشه های دیوار استفاده می شود.
  • قلمو سایز 3 اینچ (7.5 سانتی متر): قلموهای 7 تا 8 سانتی متری به عنوان قلمو های متوسط برای رنگ آمیزی حاشیه ها به کار می روند.
  • قلمو سایز 4 اینچ (10 سانتی متر): قلم موی بزرگی که برای سطوح صاف و وسیع تری مانند دیوار و سقف مناسب می باشد.

کاردک نقاشی خوش دست

نکاتی که هنگام خرید کاردک خوب باید در نظر بگیرید شامل وزن، کیفیت تیغه و نوع ارگونومی دسته می باشد. کاردک های سبک وزن در استفاده های طولانی مدت خستگی کم تری به همراه دارند. انواع کاردک با پهنای مختلفی تولید می شوند و ابعاد تیغ آن با توجه به نیاز کاربران متغیر است؛ البته جنس تیغه یکسانی دارند و اکثرا از استیل یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. کاردک های دسته پلاستیکی برای کارهای ساختمانی مناسب تر می باشند چون دارای زبری خاصی هستند و لغزش آن ها در دست بسیار کمتر است.

اسپری رنگ

رنگ آمیزی سطوح به روش های مختلفی انجام می شود و تفاوت آن ها در نوع به کارگیری از ابزارهای مختلف نقاشی می باشد. نقاشی با رنگ اسپری یکی از مدل های متداول نقاشی به حساب می آید که اغلب به دلیل سرعتی که به روند اجرای کار می بخشد به جای سایر لوازم نقاشی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین استفاده از اسپری در نقاشی های صنعتی می باشد اما در کارهای ساختمانی و رنگ آمیزی های روزانه منزل نیز کاربرد مناسبی دارد.

از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده سریع و آسان
  • خشک شدن سریع تر
  • قابل استفاده بر روی سطوح مختلف فلزی، چوبی، پلاستیکی، آجری، شیشه ای و …
  • مناسب برای کارهای هنری و کارگاهی
  • محافظت از فلزات در برابر زنگ زدگی
  • ایجاد لایه پوششی در برابر تابش مستقیم نور خورشید

خرید ابزار نقاشی ساختمان با بهترین قیمت

فروشگاه اینترنتی تکنوسان ارائه دهنده انواع ابزار دستی ساختمانی با برندهای مختلف می باشد که بستری امن برای خرید راحت و سریع شما عزیزان فراهم کرده است. شما می توانید با مشاهده قیمت ابزار نقاشی و بررسی مشخصات فنی آن ها در صورت تمایل اقدام به خرید عمده و تکی هر کدام از محصولات این دسته کالایی نمایید.