گیرنده بلوتوث (دانگل بلوتوثی)

اگر قبلا می خواستید در ماشین موزیک گوش دهید و ضبط فلش خور داشتید، احتمالا تجربه کرده اید چه مدت زمان هایی را برای جستجو و گلچین موسیقی اختصاص می دادیم. سپس برای استفاده آنها را باید داخل فلش کپی می کردیم. تازه باید در انتخاب های مان وسواس به خرج می دادیم. زیرا حافظه فلش ها کم بود و بدتر از آن زمانی بود که می خواستیم یک آهنگ مد نظر را در فلش پیدا و اجرا کنیم. باید کلی آهنگ پایین و بالا می کردیم. اما با پیشرفت تکنولوژی وسایلی به نام دانگل های بلوتوث یا گیرنده بلوتوث خودرو، به بازار آمدند. با این وسایل ما می توانستیم از طریق بلوتوث به ضبط خودرو متصل شویم و دیگری نیاز به فلش برای گلچین کردن آهنگ ها نبود و می توانستیم تلفن های همراه مان را به ضبط متصل کنیم.

دانگل بلوتوث چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر دستگاهی فاقد بلوتوث باشد و بخواهیم این قابلیت را به آن اضافه کنیم، می توان از یک دانگل بلوتوث استفاده کرد.

زمانی که بخواهیم به دستگاهی که بلوتوث ندارد متصل شویم می توانیم از یک گیرنده بلوتوث استفاده کنیم. یکی از جاهای کاربردی که این وسیله بسیار استفاده می شود، در ضبط خودرو ها می باشد.

دانگل بلوتوث ماشین از طریق پورت USB یا AUX به ضبط وصل می شود و می تواند با دیگر دستگاه ها مانند تلفن همراه ارتباط برقرار کند. به طوریکه وقتی موزیک را در موبایل مان اجرا می کنیم صدا از طریق بلوتوث به دانگل فرستاده می شود و دانگل هم چون به ضبط ماشین متصل می باشد، از طریق باندها موسیقی پخش می شود.

توجه داشته باشید که بعضی از دانگل ها تنها برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ طراحی شده اند و به دلیل نیاز به وابسته بودن به سیستم عامل ویندوز، در ضبط ماشین و اسپیکر قابل استفاده نیستند. از این بلوتوث ها برای ارسال و دریافت داده از طریق بلوتوث یا اتصال بلوتوث دیگر محصولات نظیر هدفون و اسپیکر بلوتوثی به سیستم استفاده می شود.

انواع گیرنده بلوتوث ماشین

ما در این نوشته قصد داریم در مورد انواع گیرنده بلوتوث ماشین صحبت کنیم و به مواردی که در هنگام خرید باید توجه داشته باشید، اشاره کنیم.

دانگل بلوتوثی USB

در برخی از خودرو ها پورت AUX وجود ندارد و اتصال دانگل تنها از طریق درگاه یو اس بی امکان پذیر است. دانگل بلوتوث USB مانند یک فلش مموری می باشد و به درگاه ورودی یو اس بی ضبط متصل می شود. سپس می توان از طریق بلوتوث به دانگل متصل شد.

دانگل بلوتوث AUX

این گیرنده های بلوتوثی صدا، به دو نوع شارژی و برق مستقیم تقسیم می شوند. گیرنده های شارژی، دارای باتری هستند و برای استفاده باید آنها را شارژ کرد. بعد از شارژ شدن دانگل بلوتوث می توان بدون دغدغه شارژ و اتصال کابل از گیرنده بلوتوث استفاده کرد. البته می توان همزمان با فندکی ماشین هم به شارژ این وسایل پرداخت.

اما دانگل بلوتوثی برق مستقیم، برق خود را با استفاده از یک کابل USB از طریق فندکی ماشین تامین می کند و در صورت قطع شدن منبع انرژی، دانگل نیز بلافاصله خاموش می شود.

در هنگام خرید دانگل بلوتوث ماشین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در این قسمت سعی کرده ایم، به مهم ترین مواردی که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد، اشاره کنیم.

پورت های ورودی دستگاه

اولین نکته ای که در هنگام خرید باید دقت کرد، اینکه ضبط ماشین مان از چه پورت هایی پشتیبانی می کند. گیرنده های بلوتوث ماشین دارای دو پورت AUX و USB هستند.

ورژن بلوتوث

هرچه ورژن دانگل بلوتوث تان بالاتر باشد، مقدار برد پوشش دهی آن بیشتر می شود. اگر در متراژ های دورتر از ضبط قرار بگیرید، اتصال تان همچنان برقرار است. البته با توجه به تغییراتی که در ورژن های ۴ و ۵ اعمال شده علی رغم’dvkni اینکه کیفیت و متراژ پوشش دهی افزایش یافته است، اما میزان مصرف باتری کمتر شده است.

ظرفیت باتری

معمولا، بیشتر دانگل های aux بلوتوث شارژی می باشند. بنابراین اگر می خواهید مدت زمان بیشتری بدون نیاز به شارژ مجدد از این وسایل استفاده کنید، سعی کنید که دستگاه های با ظرفیت باتری بالاتر تهیه کنید.

قابلیت مکالمه

بیشتر دانگل های بلوتوث AUX دارای میکروفون برای مکالمه می باشند و می توان بدون استفاده از تلفن همراه، به تماس ها پاسخ داد. قابلیت مکالمه از ویژگی های جانبی بوده که می توانید در هنگام خرید دانگل بلوتوث مورد توجه قرار دهید.

گیرنده بلوتوث

بلوتوث یکی از کاربردی ترین اختراعات بشر می باشد. در حقیقت این فناوری برای اتصال در برد کوتاه و انرژی در کنار عدم نیاز به اتصال باسیم و هزینه بسیار کم در وسایل فراوانی مورد استفاده قرار گرفته اند. تلفن های همراه، سیستم های رایانه ای و لوازم جانبی آن ها، اسپیکر، هدفون و … همگی از بلوتوث برای اتصال استفاده می کنند. گیرنده بلوتوث ماشین نیز یکی از همین ابزار است که از فناوری بلوتوث بهره می برد.

شما می توانید به وسیله یک گیرنده بلوتوث بدون نیاز به اتصال مستقیم باسیم موبایل خود را به پخش کننده خودرو متصل نمایید و به پخش موسیقی بپردازید. این گیرنده های بی سیم بدون به روش های مختلفی همانند اتصال از طریق کابل صدا و یا USB به ضبط خودرو به یک دانگل بلوتوث تبدیل شده و به موبایل شما برای پخش متصل می شوند.

گیرنده بلوتوث

در صورت نیاز برای راهنمایی بیشتر در خرید در چت آنلاین سایت پاسخ گوی سولات شما هستیم.