رم میکرو 16 گیگ

رم میکرو 16 گیگ تا همین چند وقت پیش بواسطه قیمت اقتصادی ، پرفروش ترین رم گوشی موبایل بود اما با کاهش اختلاف قیمتی بین رم 16 گیگ و مموری 32 گیگ و افزایش تیراژ تولید حافظه 32 گیگابایتی به دلیل نیاز بیشتر مردم به فضا برای ذخیره سازی اطلاعات، کم کم کارت حافظه 16 گیگ رتبه اول فروش را به رقیب 32GB واگذار کرد. خرید رم میکرو 16 گیگ اما همچنان برای کسانی که به فضای خیلی زیادی برای ذخیره سازی اطلاعات در گوشی یا برای استفاده در هدفون و پلیرها توصیه می شود.

دلیل تفاوت قیمت حافظه های 16 گیگابایتی در چیست؟

برند حافظه و شرکت گارانتی کننده در قیمت فروش رم میکرو 16 گیگ تاثیر گذار است. جدا از دو فاکتور ذکر شده، سرعت و فناوری به کار رفته در حافظه هم در قیمت نهایی میتواند اثر گذار باشد. برای استفاده از رم میکرو در هدفون و پلیرها نیازی به خرید رم با سرعت بالا ندارید اما برای استفاده در گوشی، سرعت مموری یک عامل تاثیر گذار برای خرید بهترین رم برای شما خواهد بود.

البته توجه داشته باشید مقدار حافظه در دسترس و قابل استفاده برای کاربر در حافظه های 16 گیگابایتی حدود 14 و خورده ای گیگابایت خواهد بود (قسمتی از حافظه برای قایل های سیستم مصرف می شود) و مقدار حافظه در دسترس هیچ ارتباطی به اورجینال بودن یا غیر اصل بودن یا برند مموری ندارد. حافظه های ذخیره سازی کوچکی که ما از آن ها در تلفن های هوشمند، دوربین های عکاسی و فیلم برداری، هدفون و هدست، اسپیکر ها و… استفاده می کنیم امروزه به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده اند.

رم میکرو 16 گیگ ظرفیت مناسبی برای افرادی است که به یک حافظه عادی برای ذخیره سازی اطلاعاتشان نیاز دارند. رم ها در حالت عادی به چند شکل SD ،micro SD و CF تقسیم می شوند. رم های micro SD با داشتن اندازه های کوچک تر درون انواع گوشی های همراه، هدفون و هدست، اسپیکر و… قرار میگیرند و به عنوان حافظه ذخیره سازی کمکی همانند هارد های اکسترنال برای کامپیوتر ها عمل می کنند. حافظه های ذخیره سازی دارای ظرفیت ها و کلاس های سرعتی متفاوتی هستند و علت تفاوت قیمت در آن ها می باشد.

گارانتی رم میکرو 16 گیگ شامل چه مواردی می شود؟

در ابتدا باید گفت که برای استفاده از گارانتی کارت های حافظه حتما باید پک و لیبل محصول را در هنگام مراجعه به دفتر گارانتی به همراه داشته باشید. به جز شکستگی باقی موارد شامل گارانتی می شود. شرکت های مختلف زمان های مختلفی را برای گارانتی محصول مشخص می کنند. منظور از گارانتی مادام العمر در این موارد یعنی تا زمانیست که محصول تولید می شود. در مورد رم میکرو 16 گیگ به دلیل نزدیک شدن قیمت تمام شده به ظرفیت 32، شاید تا چند سال آینده این ظرفیت هم به سرنوشت مموری های 2 و 4 گیگابایتی دچار شود. پس در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

شما می توانید برای راهنمایی بیشتر در خرید در چت آنلاین با پشتیبانی سایت ما در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح سازید.