کابل میکرو یو اس بی micro USB

کابل میکرو یو اس بی به عنوان پر استفاده ترین کابل تلفن های هوشمند امروزی به ویژه در ایران به شمار می رود. امرزوه بیش از 90 درصد گوشی ها از برندهای مختلف سامسونگ، شیائومی، هواوی، نوکیا و … از این پورت استفاده می کنند. هر چند که درگاه Type-c در حال جایگزین شدن به جای این درگاه در آینده می باشد. البته کابل microUSB به نسبت دیگر کابل های موبایل با توجه به طراحی نامتقارن سوکتی که دارد معمولا به اشتباه وارد پورت می شود و همچنین عمر مفید کوتاهتری هم دارد. اگر از موبایلی که استفاده می کنید مدت زمان زیادی می گذرد، ممکن است که شما هم به خرید کابل micro USB جدید، احتیاج پیدا کرده باشید.

علاوه بر گوشی های موبایل ، کابل های micro USB برای شارژ لوازم جانبی نظیر اسپیکر، هدفون، پاوربانک و … نیز کاربرد دارند.

اگر سیم شارژر شما آسیب دیده به طوریکه دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید و یا اینکه قصد دارید کابل دومی خریداری کنید تا در جاهای دیگری مثل دفتر کارتان از آن استفاده کنید، لازم است برای تهیه مناسب ترین گزینه در هنگام خرید کابل میکرو یو اس بی به مواردی که در ادامه بیان می شود توجه کنید.

طول کابل میکرو یو اس بی

طول کابل شارژ، از مهم ترین پارامترهایی است که باید در نظر داشته باشید. در بازار برای کاربردهای مختلف، متراژهای متفاوتی تولید می شوند که معمولا بر حسب طول شان به سه دسته کوتاه، متوسط و بلند تقسیم می شوند.

کابل کوتاه: کابل های کوتاه که به کابل های پاوربانکی معروف هستند. زیرا هنگامی که موبایل را به پاوربانک متصل می کنید، با سیم اضافی روبه رو نمی شوید و همین جمع و جور بودن این کابل ها برای استفاده در پاور بانک ها بسیار مطلوب می باشد. متراژ طول این سیم ها معمولا بین  ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر متغیر می باشد.

متوسط: رایج ترین و پرفروش ترین محصولاتی که در بازار تولید می شود، مربوط به این دسته از کابل ها می باشد. اگر می خواهید از کابل میکرو یو اس بی علاوه بر پاوربانک برای شارژ کردن گوشی همراه با شارژر استفاده کنید، خرید کابل های متوسط برای شما مناسب تر می باشد. معمولا اندازه این دسته بازه بین ۸۰ تا ۱۵۰ سانتی متری را شامل می شود.

کابل بلند: این دسته، کابل های بیشتر از ۱/۵ متری را شامل می شوند که حتی در برخی موارد متراژشان به ۵ متر هم می رسد. طول سیم بلند برای زمان هایی به کار می رود که از پریز برق دور هستید و می خواهید که گوشی را در نزدیکی خودتان شارژ کنید. از جمله موارد استفاده می توان در ادارات و یا حتی هنگام خوابیدن اشاره کرد.

کیفیت روکش و کانکتورهای کابل

کشیدگی و پارگی دشمن اصلی خرابی کابل شارژر میکرو یو اس بی می باشد. به همین علت، در بعضی مدل ها، برای بالابردن کیفیت و عمر کابل ها از جنس های کنفی و یا نایلون سخت در لایه بیرونی استفاده می شود. همینطور برای ارتقا جنس کانکتورها، فلز به کار برده می شود.

جنس داخلی کابل

معمولا سیم های ارزان تر از آمپرهای پایین برخوردار هستند و قابلیت انتقال دیتا هم ندارند. اما اگر گوشی خیلی ساده ای دارید احتمالا چنین سیم هایی برای شما مناسب می باشد. در مقابل کابل هایی وجود دارد که سیم های داخلی به منظور افزایش آمپر و قابلیت انتقال داده، از جنس های با کیفیت تری تهیه شده است و طبیعتا قیمت شان هم به مراتب از کابل ارزان قیمت بالاتر می باشد.

کابل فست شارژ میکرو یو اس بی

در صورتی که گوشی شما از قابلیت فست شارژ پشتیبانی می کند و شارژر شما هم خروجی فست دارد، برای دستیابی به بهترین سرعت شارژ، بهتر است تا به دنبال خرید کابل میکرو یو اس بی فست شارژ باشید.

در آحر توجه داشته باشید از آنجا که محصولات بی کیفیت و کپی در بازار زیاد شده است، که حتی تشخیص دقیق کیفیت کابل بدون برش برای افراد حرفه ای هم سخت شده است برای مقابله با این مشکل سعی کنید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. همینطور می توانید محصولاتی تهیه کنید که شامل گارانتی هم باشند تا در هنگام خرید کابل شارژ میکرو USB خیال تان راحت تر باشد.