کابل پرینتر

کابل پرینتر یک وسیله ی جانبی در دسته ی چاپگر می باشد که برای اتصال فیزیکی پرینتر با کامپیوتر یا لپتاپ استفاده می شود. این کابل ها نیز همزمان با پیشرفت علم و فناوری به روز شده و تولید کنندگان آن ها همواره در جهت ارتقای سطح کیفی آن (از لحاظ جنس روکش، سرعت انتقال داده ها و…) تلاش کرده اند.

اهمیت خرید کابل پرینتر

شاید برای شما انتخاب کابل پرینتر یک مورد کاملا ساده قلم داد شود اما اینطور نیست! پورت های فعال بر روی سیستم شما ممکن است از برخی از انواع کابل پرینتر پشتیبانی نکنند. در ادامه با بررسی انواع کابل های پرینتر به شما مخاطبان عزیز اطلاعاتی مفید در این زمینه می دهیم.

انواع کابل پرینتر بر اساس نوع پورت

  • کابل پرینتر USB 

این کابل ها دارای یک سر USB با ورژن های 2.0 و 3.0 می باشند که به کامپیوتر متصل می شوند. بسیار واضح و روشن است که سرعت انتقال داده ها در ورژن 3.0 از ورژن 2.0 بیشتر است.

  • کابل پرینتر پارالل LPT (کابل پرینتر قدیمی)

دارای یک سر 25 IEEE 1284 DB و یک سر Centronics 36 – Port می باشند و برای اتصال به پرینتر های سوزنی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از مزایای آن می توان به کاهش احتمال قطع نشدن سر سوکت آن اشاره کرد. این کابل ها فقط به سیستم هایی قابل اتصال هستند که مادربرد آن ها دارای پورت 25 پین باشند. (البته می توانید با تبدیل USB به پارالل از آن استفاده کنید)

خرید سوییچ پرینتر (دستگاه اتصال چند کامپیوتر به یک پرینتر)

در اداره ها و یا شرکت های مختلف و یا حتی در اماکن آموزشی، اتصال چند کامپیوتر به یک پرینتر، به صرفه و رایج است. این مورد می تواند از طریق خرید سوییچ پرینتر ممکن شود. این سوییچ ها دارای چند پورت ورودی از کامپیوتر ها و یک یا دو پورت خروجی به پرینتر می باشند که به دو نوع دستی و خودکار تقسیم می شوند. در نوع دستی کاربر می بایست به صورت دستی و با فشردن یک دکمه از سوییچ های آن بهره ببرد اما در نوع خودکار با فشردن دکمه های ctrl+f11 این امکان راحت تر شده است. همچنین امکان اتصال گوشی به پرینتر با برخی از سوییچ های پرینتر ممکن است.

ناگفته نماند که تنها عیب این سوییچ ها، عدم امکان استفاده ی همزمان کاربران از دستگاه چاپگر است که البته منطقی به نظر می رسد.

خرید کابل پرینتر

در هنگام خرید کابل پرینتر، ضمن توجه کردن به مواردی که در بالا ذکر شد، می بایست به اندازه ی کابل مورد نیازتان نیز اهمیت دهید. سیم پرینتر در اندازه های 1.5 متری، 3 متری، 5متری و… در سایت تکنوسان موجود می باشند. روکش این کابل ها، باید از جنس PVC ،PE و… بوده که از استاندارد های عایق بودن و منعطف بودن نیز برخوردار باشند. علاوه بر برند های فعال در حوزه ی پرینتر، شرکت های تولید لوازم جانبی کامپیوتر نیز در این زمینه فعالیت کرده و کابل های با کیفیتی را عرضه می کنند این برند ها شامل TSCO، DataLife و… می باشند.

لیست قیمت کابل پرینتر

با توجه به قدیمی شدن کابل پرینتر با سوکت پارالل و عدم تولید و تمرکز شرکت ها بر تولید آن، قیمت این مدل نسبت به کابل پرینتر USB کمی بیشتر شده و تنوع کمتری در بازار از آن وجود دارد.

شما می توانید برای مشاهده ی لیست کامل قیمت کابل پرینتر به فروشگاه اینترنتی تکنوسان مراجعه کرده و پس از آگاهی کامل از قیمت های موجود و راهنمای خرید، کابل پرینتر مناسب خود را خریداری نمایید.