چسب نواری و کاغذی

همه ما به گونه ای با توجه به موقعیت شغلی و رفع نیاز های روزمره ی زندگی با انواع چسب نواری و کاغذی سر و کار داشته ایم، در این متن قصد داریم تا با انواع چسب نواری شما را بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید…

انواع چسب نواری

چسب شیشه ای

چسب نواری شیشه ای یکی از پرکاربردترین انواع نوار چسب ها به شمار می آید که تقاضای آن در بین عموم مردم بسیار زیاد است. علت این امر هم چسبندگی خوب و متناسب با سطوح خشک برای چسباندن می باشد. همچنین این نوع چسب نیازی به اعمال فشار برای چسباندن بر روی سطوح ندارد و قیمت چسب شیشه ای کوچک برای رفع امور خانگی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

چسب کاغذی

این نوع چسب نواری بر خلاف باورهای بسیاری از مردم در مورد نام آن، کاربرد های فراوانی دارد و تنها برای چسباندن کاغذها به یکدیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد .

این محصول پر کاربرد در حوزه های مختلفی اعم از نقاشی ساختمان و خودرو (برای جلوگیری از رنگ شدن حاشیه) و نیز در بین دانشجویان رشته های هنر و معماری (برای ساخت ماکت و نگه داشتن نقاشی روی تخته شاسی) مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا باید از چسب نواری و کاغذی در بسته بندی مواد غذایی استفاده کنیم ؟

در سال های گذشته بسته بندی مواد غذایی با منگنه و چسب مایع ممنوع اعلام شده و به همین علت تولید کنندگان مواد غذایی می توانند برای بسته بندی مواد غذایی از چسب نواری و کاغذی استفاده کنند.

چسب دو طرفه

به طور کلی چسب های نواری دوطرفه برای چسباندن دو شی به یکدیگر استفاده می شوند و انواع گوناگونی دارند.

این نوع چسب نواری دورو به شکل ژله ای، فوم، سلولزی و… وجود دارد که هر کدام کاربرد مجزایی از یکدیگر دارند.

کاربرد انواع چسب دو طرفه در زیر ارائه شده است.

از چسب دو طرفه ی فوم بیشتر برای تثبیت اشیا به ویژه دستمال کاغذی روی داشبورد ماشین یا به عنوان ترمز فرش استفاده می شود.
چسب دو طرفه ی ژله ای در خودروسازی (چسباندن زه خودرو) کاربرد دارد و نیز در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بسیار بالایی دارد ؛ اگرچه در هنگام چسباندن آن باید محل کاملا خشک باشد.
چسب دوطرفه ی سلولزی برای موارد گوناگونی اعم از برش لیزری ، خدمات پشت چسب دار کردن پلکسی در تبلیغات و در تابلو سازی استفاده می شود.

راهنمای خرید چسب نواری و کاغذی

در ابتدا شما باید این مورد را بررسی کنید که چسب را برای چه کاری نیاز دارید و در ادامه بهترین گزینه را برای کار خود انتخاب کنید. مثلا معمولا برای بسته بندی کارتن و جعبه از نوار چسب پهن 5 سانتی متر استفاده می شود . همچنین نوع و کیفیت کارتنی که برای بسته بندی انتخاب می کنید بر انتخاب چسب تاثیر بسیاری خواهد داشت . هر چه کارتن شما بی کیفیت تر باشد باید چسب نواری و کاغذی با کیفیت تری انتخاب کنید.

گاهی با خرید برند های مختلف چسب متوجه آن می شوید که کیفیت آنها در مقایسه با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. علت این تفاوت کیفیت آن است که تولید چسب کاری تجربی می باشد و شرکت های مختلف با آزمون و خطا های بسیاری به یک دستور به خصوص در تولید چسب نواری و کاغذی دست می یابند.

برند های چسب نواری و کاغذی خوب کدام هستند ؟

در نوار چسب های شیشه ای برند جانسون و کریستال از معتبر ترین برند ها می باشند.

در چسب های نواری دو طرفه برند TESA  می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اطمینان داشته باشید که این برند آلمانی بهترین نوع چسب دو طرفه در جهان را تولید می کند اما مراقب کپی های چینی موجود در بازار باشید که گاهی با نام TESA  اقدام به تولید و توزیع محصولات خود می کند.

در چسب های کاغذی نیز برند های معتبری مانند جانسون و بلیک وجود دارند که کاربران می توانند انواع آن را در سایت مشاهده کنند.

نتیجه گیری

شما می توانید با انتخاب یک مارکت معتبر از کیفیت کالایی که تهیه می کنید، اطمینان حاصل نمایید. فروشگاه تکنوسان در زمینه ی فروش ابزار آلات و چسب با برند های معتبری کار می کند که شما می توانید از طریق همین برگه اقدام به خرید انواع چسب نواری و کاغذی با بهترین قیمت ها نمایید.

چسب نواری و کاغذی

خرید انواع چسب نواری، چشب شیشه ای با چسبندگی خوب و شفاف، قیمت چسب کاغذی (یک سانتی، دو سانتی، 2.5 سانتی، پنج سانتی، باریک، پهن)، چسب دو طرفه فوم (یک سانتی، دو سانتی)، چسب دو طرفه سلولزی (قرمز، مشکی، سفید) ، چسب پارچه ای با بهترین قیمت مرکز پخش عمده تکنوسان