خرید روکش و محافظ کابل

کشیدگی و پارگی در محل اتصال سوکت و طول کابل از عوامل اصلی خرابی کابل شارژ و هندزفری سیمی می باشد. کابل معمولا بر اثر خم و راست شدن زیاد دچار قطعی می شود و در مرور زمان ابتدا روکش کابل پاره می شود و سپس رشته سیم های داخل آن، در مواردی هم قبل از اینکه روکش کابل آسیب ببیند سیم داخل کابل قطع می شود و همین قطع و وصل شدن ها متوالی میتواند به گوشی شما آسیب برساند. اگر کابل های شما هم خیلی زود دچار قطعی می شوند، با خرید روکش و محافظ کابل میتوانید عمر مفید کابل های خود را بالا ببرید.

روکش و محافظ کابل مدل های مختلفی دارد که روکش فنری از متداول ترین این محافظ هاست و تقریبا هر کسی با مترو زیاد رفت و آمد می کند در گردن فروشنده های مترو با رنگبندی و متراژ های مختلف آشنا شده است! با خرید محافظ برای کابل و هندزفری علاوه بر بالا بردن عمر مفید آن ها از گره خوردن سیم آن هم تا حد زیادی جلوگیری می کنید.

انواع روکش و محافظ کابل

روکش و محافظ کابل و هندزفری بر اساس کاربرد به سه دسته محافظ کابل، محافظ کانکتور و نظم دهنده تقسیم می شوند.

محافظ کابل

دسته اول دور کل کابل پیچیده می شود و از سیم کابل در مقابل پارگی و کشیدگی محافظت می کنند. محافظ کابل و سیم به دو صورت فنری (معمولا پلاستیک) و سیلیکونی در بازار موجود است که طریقه ی نصب آن ها هم بسیار راحت است و فقط کافیست محافظ که حالت فنری دارد از یک سمت دور کابل پیچیده شوند. روکش و محافظ کابل و هندزفری فنری به علت در دسترس بودن و متنوع بودن و قیمت مناسبی که دارد پر فروش تر از دو نوع دیگر است.این روکش در متراژهای محتلفی در بازار وجود دارد. محافظ کابل سیلیکونی به علت انعطاف پذیری بالایی که دارد از خم شدن و شکستگی کابل، جلوگیری می کند.

محافظ کانکتور

دسته دوم در محل اتصال کابل و سوکت کانکتور استفاده می شوند و در مقابل تا شدگی در محل اتصال سیم به کانکتور از کابل محافظت می کنند.

محافظ  کانکتور نیز به سه صورت روکش حرارتی، فنری و فانتزی در بازار باشد.

یک نوع آن روکش حرارتی است که یک روکش پلاستیکی کوچک ۱۰-۱۵ سانتی است و بعد از قرار گرفتن در محل اتصال سیم به کانکتور کابل به وسیله حرارت محکم می شود و با توجه به تفاوت اندازه کانکتور میکرو یو اسی بی و آیفون لایتنینگ و تایپ سی با اندازه های مختلف به فروش می رسند.

محافظ فنری کانکتور هم مثل محافظ کابل خالت فنری دارد ولی با اندازه کوچکتر و جنس سیلیکونی.

روکش فانتزی هم حالت عروسکی دارد و تنوع بیشتر آن برای گوشی های آیفون هست و قابل استفاده برای سنین مختلف و سلایق متنوع می باشد و اغلب به صورت حیوان های مختلف و شخصیت های کارتونی موجود هستند و با پین شدن به دو طرف کانکتور با بالا بردن مقاومت در برابر تا شدگی سیم در  محل اتصال کانکتور از کابل شما محافظت می کنند. روکش عروسکی و فانتزی زیبایی خاصی هم به سیم مورد استفاده می دهند و برای کسانی که بسیار زیاد به استایل خود و وسایلشان اهمیت می دهند انتخاب جذابی می باشد.

نظم دهنده کابل

و دسته سوم  گیره های نگهدارنده (ارگانایزر کابل Cable organizer) هستند که باعث ثابت ماندن کابل روی میز می شوند و نمیگذارند که کابل آویزان باشد و یک نظمی به کابل داده می شود به همین دلیل به آن ها نظم دهنده کابل و سیم نیز گفته می شود.