خرید شارژر آیفون

گوشی های اپل یکی از محبوب ترین گوشی های بازار هستند به خاطر تجربه کاربری و کیفیت ساخت بالا همیشه محصولات اپل خاص، پیشگام و یک سر و گردن از همه ی محصولات شرکت های دیگر بالاتر بوده است. اگر شارژر آیفون اورجینال اصلی شما با مشکل روبرو شده یا دنبال خرید شارژر اپل یدکی برای محیط کار باشید، بهتر است بدانید که به چه شارژی نیاز دارید چون در بازار شما برای خرید شارژر به همراه کابل آیفون با مدل های مختلف از رنج قیمت چند ده هزار تومانی تا چند صد هزار تومان پیدا می کنید، پس بهتر است که در هنگام خرید شارژر آیفون بدانید به چه نکاتی باید توجه کنید.

شارژر ایفون کپی یا اورجینال؟

شارژرهای موجود بازار بازه ی متنوعی دارند خیلی از آن ها کپی های درجه ۲،۱ و ۳ هستند و بعضی از آن ها هم کیفیت با شارژر اورجینال اپل و اصلی هستند. این تنوع زیاد و اختلاف مدل ها در بازار و سایت های مختلف باعث شده تا شارژرهایی با مشخصات ظاهری یکسان ولی با کیفیت های بسیار متفاوت و اسم های مختلف مثل شارژهای کپی درجه ۳، شارژر های اورجینال، شارژر آیفون اورجینال سر جعبه، شارژ ایفون اپ استوری، شارژر اپل درجه دو و ….  وجود داشته باشد. متاسفانه تشخیص شارژر های ایفون اورجینال و سرجعبه با آداپتور کپی از هم کار آسانی نیست و در بازار به جای هم فروخته می شوند.

چرا شارژر های آیفون ارزان تولید می شود؟

وقتی نیاز بازار شارژر ارزان است، تولید نیز به سمت شارژر های ارزان می رود. استفاده از این شارژرهای ارزان لزوما برای گوشی نیست و میتوان از آن ها برای شارژ اکسسوری هایی نظیز هندزفری بلوتوث استفاده کرد. برای شارژ گوشی ایفون هم اگر گوشی شما ۱ آمپر باشد میتوان از شارژر ایفون ارزان ۱ آمپری استفاده کرد ولی همین شارژر را نمیتوانید برای گوشی  های جدید مثل آیفون ۱۱ و 12 استفاده کنید چون هم خیلی دیرتر شارژ می شود و هم ممکن است به باتری آسیب بزند. پس بهتر است برای خرید شارژر به همراه کابل آیفون بدانید که برای چه گوشی یا گجتی می خواهید شارژر تهیه کنید و بعد بر اساس آن خرید کنید. برای بدست آوردن آمپر و ولتاژ گوشی خود میتوانید مشخصات شارژر اصلی خود را چک کنید یا در سایت های تخصصی موبایل مشخصات گوشی خود را مشاهده کنید.

تفاوت کلگی (آداپتور) با شارژر کامل آیفون

گاهی اوقات منظور از شارژر آیفون تنها کلگی یا همان آداپتور است ولی در اصلی زمانی که از شارژ آیفون صحبت می کنیم منظور ما کلگی آیفون به همراه کابل شارژ گوشی است. البته گوشی های مختلف شارژرهای مختلفی هم دارند. تفاوت شارژر های آیفون با هم اکثرا در مشخصات آمپر و ولتاژ آداپتور هم خلاصه می شود.

هر چند که برای کابل شارژ آیفون هم از آیفون ۴ به بعد تا آیفون ۱۰ پورت شارژ آن تغییر کرد و به صورت کابل USB به لایتنینگ شد. از آیفون ۱۱ به بعد پورت شارژر ایفون به صورت تایپ سی و کابل همراه هم تایپ سی به لایتنینگ شد. یکی از دلایل این تغییر، هماهنگ شدن با استانداردهای اتحادیه اروپا و نیاز به شارژ با توان بالاتر برای مدل های جدید آیفون بود.

آداپتور PD برای گوشی های آیفون ۱۱ به بالا در بازار موجود است که باعث شارژ شدن سریع گوشی می شود به این صورت که اگر گوشی ایفون ۱۱ خود را با آدابتور معمولی شارژ کنید در حدود یک ساعت ممکن است ۳۵ درصد شارژ شود ولی با این آداپتور این روند سریع تر است و در همین مدت حدود ۸۱ درصد شارژ می کند.

اگر در تشخیص شارژر اورجینال آیفون با مشکل روبرو هستید می توانید از شارژرهای تولید شده توسط شرکت های معتبر در حوزه لوازم جانبی موبایل، آداپتور شارژر و کابل متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

جمع بندی

خرید شارژر به همراه کابل آیفون اورجینال کار سختی است به علت قیمت نسبتا بالای گوشی های آیفون، پس برای خرید وسواس به خرج دهید و شارژ با کیفیتی تهیه کنید تا هم طول عمر مفید شارژر و باتری گوشی خود را تضمین کنید زیرا خرید شارژر بی کیفیت میتواند آسیب های جدی تر و پر هزینه تری برایتان به همراه داشته باشد.