شارژر اندروید میکرو یو اس بی

یکی از لوازم جانبی تلفن همراه اندرویدی، شارژر میکرو یو اس بی است. همانطور که می دانید اگر برای شارژ کردن گوشی تان از یک شارژر اندروید مناسب استفاده نکنید، باتری گوشی اندرویدی شما ممکن است در طولان مدت، آسیب ببیند.

در اکثر گوشی های اندرویدی و لوازم جانبی های مختلف از پورت میکرو یو اس بی، که حالت ذوزنقه ای دارد برای پورت شارژ و انتقال داده استفاده شده است اما چندین سال است با پیشرفت تکنولوژی و بوجود آمدن قابلیت هایی مثل قابلیت شارژ سریع با توان بالا و مشکلاتی که در برعکس زدن کانکتور کابل micro usb و خرابی های این پورت، کم کم پورت تایپ سی جایگزین پورت میکرو خواهد شد.

توجه داشته باشید در اینجا منظور ما از شارژر اندروید، کلگی (آداپتور) شارژ به همراه کابل میکرو یو اس بی می باشد.

معمولا کسانی شارژر تهیه می کنند که یا مدتی از خرید گوشی شان گذشته و شارژ اول شان خراب شده و یا اینکه در دفتر کار و جاهای دیگر به شارژر دوم احتیاج دارند. ما در اینجا به نکاتی که در هنگام خرید شارژر میکرو یو اس بی یا همان شارژر اندروید باید توجه داشته باشید، می پردازیم.

شدت جریان شارژر اندروید

اولین موردی که در هنگام خرید شارژر اندوریدی باید توجه کنید، این است که شدت جریان و آمپر خروجی از شارژر با آمپر گوشی تان یکی باشد. اینکه گوشی شما حداکثر با چند آمپر شارژ می شود را می توانید از طریق شارژر اورجینال قبلی آن و یا با جستجو در اینترنت متوجه شوید. البته اکثر گوشی های اندرویدی دارای خروجی ۲ آمپر می باشند و با همین شدت جریان شارژ می شوند.

نکته ای که حائز اهمیت است، اینکه شارژر اندرویدی شیائومی تهیه کنید و یا شارژر اندرویدی سامسونگ یا هر برند دیگری هیچ تفاوتی باهم برای استفاده در گوشی و تبلت های مختلف ندارند و در واقع باید فقط به آمپر خروجی و دیگر مشخصات فنی شارژرها توجه کرد. بنابراین در هنگام خرید، هیچ یک از برندهای سامسونگ، شیائومی، هواوی و نوکیا تفاوتی باهم ندارند و لازم نیست که برند شارژرتان با برند گوشی تان یکی باشد.

پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع

اگر گوشی دارید که چندین سال پیش تولید شده باشد، به احتمال زیاد از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی نمی کند. اما اگر گوشی شما برای دو، سه سال اخیر باشد ممکن است که از ویژگی فست شارژ پشتیبانی کند. اگر گوشی شما قابلیت شارژ سریع را دارا می باشد، بنابراین خرید شارژر فست میکرو یو اس بی برای کاهش مدت زمان شارژ گوشی به شما توصیه می شود.

شارژر اندرویدی چند پورت

اگر قصد دارید شارژری تهیه کنید که حداقل دو پورت داشته باشد تا همزمان بتوانید بیش از یک گوشی به برق وصل کنید، حتما به مجموع شدت جریان خروچی شارژر توجه کنید. زیرا به طور مثال اگر حداکثر شدت جریان آن، ۲.۴ آمپر باشد دیگر نمی توانید همزمان دو گوشی ۲ آمپری را شارژ کنید و این نوع شارژر ها بیشتر برای شارژ کردن همزمان یگ گوشی همراه با یک گجت هوشمند مانند هندزفری، هدفون و … به کار می رود.

اگر دو شاخه آداپتور شارژر مطابق استاندارد پریزهای ایران نباشد شما نیاز به خرید تبدیل برق مناسب هم دارید.

در آخر توجه داشته باشید که اگر آداپتور شارژر مناسبی دارید و یا قصد تهیه دارید، حتما یک کابل میکرو یو اس بی متناسب و با کیفیت خریداری کنید. زیرا اگر کابل شارژر اندرویدی تان مرغوب نباشد، نمی گذارد که جریان به خوبی از کلگی به گوشی منتقل شود. بنابراین کگلی و کابل شارژ مکمل یکدیگر می باشند و برای آسیب ندیدن باتری گوشی تان باید هر دو  محصول از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند.