جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قطعات لپ تاپ و یا استعلام کالاهای مشابه با شماره تلفن 021-86037824 (بخش فروش قطعات لپ تاپ تکنوسان) یا شماره تلگرام 09918084208 در ارتباط باشید.

سوکت شارژ لپ تاپ

اغلب افرادی که دائما با لپ تاپ کار می کنند، حداقل برای یک بار با موضوع شارژ نشدن لپ تاپشان روبرو شده اند. این موضوع زمانی اهمیت می یابد که شما با لپ تاپتان کار می کنید و به آن نیاز دارید. برای مثال برنامه نویسی را در نظر بگیرید که باید فردا پروژه اش را تحویل بدهد یا ادیتوری که فایل مشتری را بر روی لپ تاپ ذخیره کرده است، در صورت شارژ نشدن لپ تاپ با چه معضل بزرگی روبرو خواهد شد. مشکل شارژ نشدن لپ تاپ به عوامل زیادی بستگی دارد، مثلا می تواند مشکل از شارژر لپ تاپ یا کابل شارژ لپ تاپ باشد. اما یکی از عمده دلایلی که موجب شارژ نشدن لپ تاپ می شود خرابی سوکت شارژ لپ تاپ است.

سوکت شارژ یا جک پاور یا DC Jack

قطعه ای کوچک از جنس پلاستیک و فلز که از حفره ورودی سر کابل شارژر و پایه های فلزی جهت اتصال بر روی مادربورد تشکیل شده است. وظیفه اصلی سوکت شارژ انتقال جریان الکتریکی از کابل شارژر به مادربورد لپ تاپ است.

علت خرابی سوکت شارژر

دلایلی زیادی برای خرابی این قطعه کوچک وجود دارد که از مهمترین آن می توان به استفاده از شارژرهای تقلبی اشاره کرد، در ادامه تعدادی از دلایل و عواملی که سبب آسیب دیدن سوکت شارژر لپتاپ می شود را ارائه می دهیم، حتما دقت داشته باشید که در صورت مشاهده کوچکترین قطع و وصلی در این قطعه سریعا به مراکز تعمیر تخصصی لپ تاپ مراجعه کنید، چرا که اتصالی و ایجاد شوک بوجود آمده از قطع و وصلی این قطعه می تواند صدمات جبران ناپذیری به مادربورد شما وارد کند.

عمده دلایل خرابی سوکت شارژر لپ تاپ به شرح زیر است :

  • استفاده از شارژر تقلبی
  • قطع و وصل کردن مداوم سر کابل شارژ
  • خرابی آلیاژ درونی
  • شکستگی
  • قلع مردگی
  • قطع شدن مسیر

انواع سوکت شارژ لپ تاپ

بر اساس برندهای سازنده لپ تاپ و شکل سوکتی که در آن ها به کار رفته است انواع سوکت شارژ لپ تاپ اچ پی، ایسر، ایسوس، دل، سونی، لنوو و سایر برندها در مرکز پخش عمده تکنوسان موجود است. همچنین با توجه به یکسان بودن برخی سوکت ها در مدل های مختلف لپ تاپ امکان استفاده از یک مدل برای چند مدل لپ تاپ هم وجود دارد.

سوکت شارژ لپ تاپ رو از کجا بخرم؟

برای خرید سوکت شارژ لپ تاپ کافی است تا با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تکنوسان مدل دستگاه خود را جستجو کرده و متناسب با آن اقدام به ثبت سفارش نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت نسبت به جمع آوری و ارسال کالای شما اقدام کنند.

با توجه به اینکه سوکت شارژ لپ تاپ یکی از اعضای خانواده قطعات تعمیر لپتاپ می باشد، پس بیشتر مورد توجه همکاران مغازه دار و تعمیرکاران لپ تاپ قرار می گیرد. از این رو ما در تکنوسان علاوه بر ایجاد بستری برای خرید همه قطعات تعمیر لپ تاپ، امکان خرید عمده قطعات با قیمتی پایین تر را حتی به صورت تکی در نظر گرفته ایم.

قیمت سوکت شارژ لپ تاپ در بازار

اگر شما به عنوان یک خریدار به بازار بروید و تقاضای یک عدد سوکت شارژ لپ تاپ را داشته باشید حتما با قیمت بالایی مواجه خواهید شد، اما در تکنوسان ما امکان خرید تنها یک عدد از هر قطعه تعمیری را با قیمت عمده برای شما در نظر گرفته ایم. ضمن اینکه شاید در بازار های حضوری شما مجبور به خرید تعداد زیادی از یک کالا برای بهره بری از قیمت عمده شوید.