پاوربانک بی سیم

امروزه تمام شدن شارژ گوشی ها و گجت های هوشمند، مخصوصا هنگامی که به آنها احتیاج دارید تبدیل به یک معضل پرتکرار شده است. طبیعتا یکی از راهکارهای کاربردی برای رفع این مشکل استفاده از شارژرهای همراه است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست ندارند برای شارژ کردن گوشی مدام به آن سیم وصل کنند و همینطور کابل های شارژر برایشان دست و پا گیر می باشد و ظاهر خوبی ندارد. برای این افراد، خرید پاوربانک بی سیم بسیار مناسب می باشد. جهت افزایش آگاهی، ابتدا می خواهیم مختصری در رابطه با اینکه پاوربانک wireless چگونه کار می کند، توضیح دهیم. سپس به بیان مهم ترین مولفه هایی که در هنگام خرید پاوربانک وایرلس باید توجه کرد، بپردازیم.

پاور بانک وایرلس چگونه کار می کند؟

درون شارژرهای همراه بی سیم، سیم یپچی هایی وجود دارد که وقتی برق داخل آنها می شود، جریان الکتریکی به جریان الکترومغناطیسی تبدیل می شود. سپس با روش القا، جریان الکترومغناطیس به دستگاه گیرنده فرستاده می شود. این دستگاه هم باید دارای سیم پیچی هایی باشد تا بتواند جریان الکترومغناطیسی را به جریان الکتریکی تبدیل کند. بنابراین وقتی برای دستگاهی قابلیت شارژ wireless ذکر می شود، یعنی آن وسیله دارای سیم پیچ هایی برای تبدیل الکترومغناطیس به الکتریسیته می باشد.

اگر نمی دانید که آیا تلفن همراه شما از قابلیت شارژ وایرلس پشتیبانی می کند یا نه، می توانید جهت اطلاع یافتن به سایت جی اس ام مراجعه کرده و مدل دستگاه خود را جستجو کنید. سپس به قسمت توضیحات باتری نگاه کنید، باید قابلیت شارژ وایرلس ذکر شده باشد. در غیر اینصورت دستگاه شما از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی کند.

در بازار قطعاتی وجود دارند که می توان با آنها امکان شارژ وایرلس را به تلفن همراه اضافه کرد، اما این روش توصیه نمی شود. زیرا معمولا این قطعات از استاندارد های کافی برخوردار نیستند و می توانند به باتری گوشی صدمه بزنند.

مواردی که در هنگام خرید پاوربانک وایرلس باید توجه کرد!

معمولا پاوربانک های وایرلس، همانند شارژر های همراه معمولی هستند که امکان شارژ بی سیم به آنها اضافه شده است. بنابراین بیشتر مواردی که در ادامه بیان می شود، برای شارژرهای همراه معمولی هم صدق می کند و مشترک می باشد.

ظرفیت باتری و تعداد پورت ها

اولین نکته ای که در هنگام خرید پاور بانک wireless باید توجه کنید، مقدار ظرفیت آن می باشد. سعی کنید محصولی انتخاب کنید که بیشتر از ظرفیت مورد نظر شما باشد. زیرا مقدار ظرفیتی که بر روی شارژرهای همراه درج می شود، به ظرفیت اسمی معروف می باشد و مقداری از این ظرفیت در هنگام شارژ کردن وسایل شما به گرما و هدر رفت انرژی تبدیل می شود. همیشه ظرفیت واقعی عددی کمتر از ظرفیت اسمی است و در بهترین شرایط حداقل 20 درصد این دو عدد با هم اختلاف دارند.

توان خروجی

به بیشترین مقدار واتی که از یک پاوربانک به یک گوشی منتقل می شود، توان خروجی آن پاور بانک می گویند که از حاصل ضرب شدت جریان در ولتاژ تشکیل شده است. بنابراین هرچه میزان شدت جریان و یا ولتاژ بیشتر باشد، توان خروجی هم افزایش می یابد و گوشی سریع تر شارژ می شود.

اگر شما به دنبال این هستید که تلفن همراه تان در کمترین زمان ممکن شارژ شود بنابراین این گزینه برای شما بسیار اهمیت پیدا می کند.

البته علاوه بر توان خروجی پاوربانک وایرلس، حداکثر توان ورودی دستگاه گیرنده هم مهم می باشد. اگر مقدار توان ورودی کم باشد، طبیعتا دستگاه دیرتر شارژ می شود. برای آگاهی از توان ورودی موبایل و یا سایر دستگاه های هوشمند، می توانید دراینترنت جستجو کنید

در ضمن پاوربانک هایی که دارای قابلیت شارژ سریع هستند، اگر از برند معتبری تهیه کرده باشید و استانداردهای لازم در آنها رعایت شده باشد، قطعات هوشمندی در مدار آنها به کار رفته و زمانی که توان خروجی پاوربانک از دستگاهی که در حال شارژ است، بیشتر باشد مطابق توان مصرفی موبایل توان خروجی کم می شود.

وزن

هر چه میزان ظرفیت پاوربانک وایرلس بالاتر باشد، به مراتب وزن آن هم افزایش پیدا می کند. اگر وزن شارژر همراه برای شما مهم می باشد و تمایل دارید که بیشتر آن را در دست بگیرید و استفاده کنید، بنابراین سعی کنید پاوربانک هایی انتخاب کنید که ظرفیت شان حدود ۱۰۰۰۰ و یا کمتر هستند.

جنس بدنه

رایج ترین جنس هایی که در پاوربانک های با کیفیت استفاده می شود، آلومینیوم و یا پلاستیک ABS می باشد.

نمایشگر LED

برخی از شارژر های همراه برای نمایش میزان ظرفیت باتری باقی مانده از صفحه نمایشگر استفاده می کنند و درصد دقیق آن را نشان می دهند. در مقابل دسته ای دیگر دارای چندین چراغ LED می باشند که وقتی از ظرفیت محصول مصرف می شود، به نسبت چراغ های آن خاموش می شود. در اینجا سعی کردیم مجموعه مواردی که در هنگام خرید پاور بانک وایرلس باید توجه داشته باشید را ذکر کنیم. همانطور که بیان کردیم، مهم ترین مواردی که باید رعایت کنید در ابتدا میزان ظرفیت باتری مورد نیاز و سپس حداکثر توان خروجی دستگاه می باشد.