شارژر فندکی

گاهی پیش می آید که فراموش کنید که در منزل گوشی خود را شارژ کنید و یا در سفر و جاده باشید و نیاز به شارژ گوشی، تبلت یا دوربین دیجیتال خود پیدا می کنید. شارژر فندکی یا همان شارژر ماشین (Car Charger) به شما کمک می کند که بتوانید درون ماشین گوشی یا تبلت خود را شارژ کنید و نگران تمام شدن شارژ آن نباشید. شارژر ماشینی یک گجت کوچک است که به پورت فندک خودروی شما متصل شده و یک یا چند پورت USB را در اختیار شما قرار می دهد و امکان شارژ کردن گوشی یا تبلت را فراهم می کند.

ویژگی های شارژر فندکی

شارژر های فندکی نیز مانند دیگر محصولات لوازم جانبی دارای ویژگی های متفاوتی می باشد که با شناخت بهتر این ویژگی ها می توان خرید بهتری را تجربه کرد.

طراحی

یکی از نکات قابل توجه در خرید شارژر ماشین، طراحی ظاهری و زیبایی آن است. باید توجه داشت که طراحی شارژر فندکی به گونه ای باشد که دسترسی به پورت های USB آسان باشد. یا وجود یک چراغ نمایشگر اتصال یا عدم اتصال باشد بسیار مفید خواهد بود.

شدت جریان یا آمپر شارژر

یکی از مهمترین ویژگی های شارژر فندکی، شدت جریان آن است. گوشی های قدیمی به آمپر کمتری برای شارژ باتری نیاز دارند و با جریان 1 آمپر شارژر می شوند. ولیکن اغلب گوشی های جدید به جریان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. هنگام خرید شارژر ماشین فندکی باید دقت کنید که میزان جریان خروجی شارژر با گوشی شما متناسب باشد تا بتوانید بهترین شارژر فندکی را با توجه به نیاز خود تهیه کنید.

بهتر است که هنگام خرید شارژری را انتخاب کنید که حداقل یک پورت 2.1 آمپر داشته باشد. همچنین ممکن است گوشی شما مجهز به فناوری شارژ سریع باشد باشد پس می توانید یک شارژر فندکی فست شارژ تهیه کنید که بتوانید داخل خودرو نیز با سرعت بالا گوشی خود را شارژ کنید.

برخی از شارژرهای فندکی دارای یک کابل نیز هستند و اگر کابل گوشی خود را به همراه نداشتید به راحتی می توانید از این کابل استفاده کنید. البته اغلب شارژرهای فندکی فقط یک نوع کابل به همراه دارند و بهتر است که کابل مخصوص گوشی خود را به همراه داشته باشید و یا در خرید دقت کنید که کابل شارژر متناسب با گوشی شما باشد.

تعداد پورت ها

موضوع قابل اهمیت دیگر در خرید شارژر ، تعداد پورت های خروجی آن است. تعداد پورت ها را می توانید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و این که تمایل دارید چند دستگاه را همزمان شارژر کنید. تعداد پورت های بیشتر به شما امکان شارژ همزمان چند دستگاه را می دهد. بطور معمول شارژرهای فندکی دو پورت جوابگوی نیاز شما هستند ولیکن شارژرهای فندکی با تعداد پورت های بیشتر نیز در بازار موجودند. برای مثال اگر در سفر باشید و دیگر سرنشینان خودرو نیز نیاز به شارژ گوشی یا تبلت خود داشته باشند، وجود پورت بیشتر این امکان را می دهد که دیگران نیز بتوانند بطور همزمان گوشی خود را شارژ نمایند.

َشارژر فندکی

معایب شارژر فندکی

شارژر فندکی، انرژی خود را از طریق باتری ماشین تامین می کند. باید مراقب باشید که در زمان خاموش بود ماشین از شارژر خود استفاده نکنید زیرا نه تنها گوشی شما شارژ نمی شود بلکه ممکن است باعث خالی شدن باتری گوشی شما شود. حتی اگر گوشی شما به شارژر وصل نباشد باز هم جریان کمی از باتری می کشد، پس بهتر است که مراقب باشید که شارژر فندکی دائم متصل نباشد و فقط زمانی که به آن نیاز پیدا کردید، آن را متصل کنید. همچنین توجه داشته باشید که هنگام استارت زدن ماشین، شارژر متصل نباشد زیرا ممکن است نوسان برق به شارژر یا گوشی شما آسیب برساند. (البته اگر شارژر شما از قابلیت محافظت جریان بالا برخوردار باشد مشکلی وجود نخواهد داشت)

همچنین باید حتما در زمان خرید شارژر فندکی USB ماشین توجه داشته باشید که از برندهای معتبر و مطمئن که دارای استانداردهای لازم و مشخصات دقیق و درست هستند خرید کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی ، در چت آنلاین سایت پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.